milancecil

Začal bych tím, že tento film jsem chtěl po opakovaném shlédnutí filmových upoutávek původně úplně minout, ani recenze ostatních uživatelů mne ke shlédnutí nijak nelákaly, ale tak jako už mnohokrát mé rozhodnutí nakonec zvrátila uživatelka Fridecka, hlavně svým zarputile protichůdným hodnocením, teď se mohu spokojeně vypsat ze svého, rozhodně nevšedního zážitku, ano, byl nevšední a žánrové zařazení mezi díla fantasy je určitě nejpatřičnější, vždyť už jen to umístění děje do tak zvláštního, diváckou představivost provokujícího prostředí, do dvou gravitačně oddělených světů jedné planety, tak symbolicky nerovnost mezi dvěma společenskými komunitami ještě nikdy nebyla znázorněna, kde vám společensky nadřazení jsou opravdu nad vámi, k vám hlavou převrácení, ano, zdá se to z počátku bizarní, ale zvykl jsem si a přijal tuto hru na rozdělení dvou světů s vlastní gravitací, příběh sám pak je jen jakousi velmi vtipnou dějovou hříčkou podřizující se striktně právě těm zvláštním společenským a zároveň tedy i fyzikálním zákonům, v něm se dva mladí lidé chtějí, bez ohledu na pravidla svých tak vzájemně odlišných světů, spojit a zůstat navždy spolu, je to tak krásné a ten přetrvávající hřejivý pocit, jako bych měl na sobě právě tu Adamovu speciální vestu naplněnou destičkami z inverzí hmoty, se kterou on tak statečně, vedený silnou touhou po své lásce Eden, pronikal do pro něj zakázaného světa tam nahoře nad ním, nad logikou toho všeho prosím detailně nepřemýšlejte, sněte a pokud tak jako on milujete, pak vás toto vyprávění může jen posílit, vždyť ta pravá láska přece nezná nepřekonatelných překážek, když miluješ, tak tě nezastaví přece nic, ani gravitace!!!! ()

Ramones77

Na film jsem se velmi těšil, ale bohužel musím říct, že mě trochu zklamal. Nápad je dobrý, vizuálně to také vypadá skvěle, jen mi přijde, že to není úplně dotažené do konce a šlo z toho vymáčknout víc. Milostný románek mezi dvěmi hlavními postavami také není bůhvíjaký zázrak. Přesto přese všechno je to netradiční snímek s úžasnou atmosférou, který stojí za to vidět. ()

zolo23

Film, ktorý mohol byť svojim námetom výnimočný. Nestalo sa. Romantická línia film zabíja. Ja proste tieto témy, nápady môžem, lenže žáner menom romantika je u mňa mŕtvy. Škoda pretože po vizuálnej stránke je to docela bomba a tých "paralelných svetov" si tu človek užije dostatok. Príjemný herci (Jim Sturgess ako jediný nesympatický = až príliš "zamilovaný", z čoho sa mi nepríjemne zdvíhal žalúdok), hlavne vedľajšie postavy, hudba, vizuálnosť filmu, ale i tak ma tu niečo štvalo... a z toho dôvodu je to priemerný film ku ktorému sa asi ťažko vrátim. ()

jefff

Pěkný vizuál a vždy skvělá Kirsten jsou jedinými pozitivy filmu. Protože takhle sprasenou režii a především scénář jsem dlouho neviděl. Zajímavý námět je totálně rozbitý amatérismem, kteří tvůrci předvedli. Od půlky už prakticky nekoukatelné. Velký průser. ()

KR4T4S

Film o rovnáze dvou světů, který je ale paradoxně strašně nevyvážený. Na vině je místy zvláštní režie, odfláklý scénář postavený ale na dobrých originálních nápadech, stylizace, triky i výprava je obstojná (sice místy kýčovitá a místy televizně působící), neslaná nemastná romance, prvky sci-fi využívá film jen když potřebuje a nějaké nastolené zákonitosti se uzpůsobují podle potřeb příběhu - chvíli platí takhle, za dvacet minut platí jinak, nebo už vůbec ne. Film bez jakékoliv epičnosti, osudovosti, ač se o to celou dobu snaží, s plno nakouslými tématy a motivy (růžový pyl, včely, anti-age produkt, zlý managment,...), které tam prostě jsou a nemusely by být. A v závěru přijde neuvěřitelné limonádové WTF. Škoda mohlo to být úplně super. 40% ()

ZkuKol

Je to prostě blbý a ani originální prostředí to nezmění. Těhle lásek proti společnosti a prostředí už bylo natočeno tolik, že sotva někdo vymyslí něco nového, ale zde se tvůrcům nepovedlo natočit hlavně nic zábavného! Dunst už moc sexy není a Sturgess by měl vyzkoušet jinou polohu. Vizuál je občas pěkný, ale dech vám nevezme. Typický zbytečný film.. 20% ()

danca044

Nejsem si jistá, zda je film úplně skvěle zpracovaný, ale příběh se mi moc líbil a zaujal mě. Dva světy, dva různé typy lídí, kteří spolu nemohou komunikovat. Proč by spolu ale tito lidé nemohli komunikovat? Všechno je možné, což nám ukazuje Adam, chlapec, který se zamiluje do dívky z Horního světa. A Kirsten Dunst a Jim Sturgess byli v hlavních rolích skvělí. ()

Zombik.

!! Obsahuje náznaky spoileru !! Takový pěkný trailer to byl... Scénáristé si ale tímhle počinem doslova vytírají pozadí nejen s učebnicemi fyziky. Naprosto nedotaženou základní myšlenku filmu, ve kterém nic nedává smysl, bych MOŽNÁ byl ochoten ještě přežít. Přidejte k tomu velmi slabou romantickou zápletku, absolutní netečnost hlavní hrdiny vůči volnému pádu a máte tu největší zklamání minimálně za poslední 2 roky. PS: Druhá hvězdička za pár graficky pěkně zpracovaných scén, jejichž většinu uvidíte už v traileru. PPS: Divím se, že si nenachcal do nosu! ()

toffy

Tak toto bol uplne meganapad na film, konecne nieco nove a scifi! Dokonca romanticke! Trosku viac akcie a urcite idem s hodnotenim aj vyssie. ()

marrjaana

vizualne nadherne, pribeh dobry, ale docela mi vadilo jak obcas meli problemy s dodrzovanim zakonu dvoji gravitace a nektere veci tam nebyli poradne, nebo vubec vysvetleny ale film je to pekny, to zas jo... ()

pavcas

Úžasnej nápad, tak jakoby pohádkově natočený...Skončil film a přiblble se usmívám.....:-)A proto o hvězdičku víc, než si možná konečný zpracování zasloužilo..ale co!! Kdyby i v životě pravda a hlavně LÁSKA zvítězila, bylo by na světě líp! ()

figgo jr.

Pro mě je Upside Down největší překvapení roku. Skvělý nápad,výborný příběh,perfektní herci a naprosto dokonalá vizuální stránka filmu. ()

DavidS.

Romeo, Julie a gravitace...Milenců mezi znepřátelenými světy nebo těch s amnézií je celá řada, ale žádný pár vám tolik nezamotá hlavu...Doslova...Úchvatná a fungující vizuální stránka, originalita, nápady a castingová výhra v podobě spojení Kirsten a Jima... ()

Wally

Hezká a zajímavá myšlenka...asi tu nebudu originální s tvrzením, že z tohoto se dalo vytřískat mnohem víc...konec filmu navíc docela znehodnotil to, co se celou dobu vyvíjelo. Jako kdyby se režisér najednou kouknul na hodinky a řekl 'Sakra...to už máme hodinu a půl materiálu...tak hola, vážení...musíme to nějak během deseti minut rychle uzavřít!'. ()

klukluka

Kde se ještě netočil film o lásce? Co kdybychom proti sobě jako položili dvě planety země, on by byl z té jedné a ona z té druhé... No a strašně by se do sebe zamilovali. - Jak, když jsou každej z jiné planety? - No, na těch planetách by mohly být nějaký výčnělky, nějaký skály, ze kterých by na sebe jako viděli. Sice by museli mít pořád zalomenou hlavu a koukat jakoby nad sebe, ale viděli by nad sebe. - To je ňáký blbý, ne? - Chtěli jste něco, co tady ještě nebylo? Tak buď berte, nebo nechte být. A tak to teda vzali. A měli pravdu. Bylo to totálně idiotský, úplně vycucaný z prstu. Ale bylo to něco novýho. Tak z toho formou PR zkusili udělat filmovou událost roku, jenže lidi jim to zase tak moc nebaštili. Ale někteří se chytli a dokonce to i chválili a velebili. Ti, co ten do prostředního nebe volající podvod odhalili, tomu dali tak dvě, maximálně tři pecky za... za co vlastně? Snad za přesvědčivé ztvárnění zamilovanosti ústřední dvojicí. Ty přesuny z jednoho světa na druhej byly ale tak krkolomný, že Adamovi mohla stát Eden za to jen proto, že se kolem něj ve filmu ani nemihla žádná druhá mladší padesáti let. To je pak těžký. Respektive lehký- holku od protinožců, nebo novodurovou trubku? Nic, už toho nechám, po takovým filmu, kde je možný úplně všechno, bych tady mohl plácat donekonečna. Podtrženo, sečteno: Nebrat! ()

Prcek008

Daného prostředí by se dalo využít podstatně líp, než jen k laciné lovestory. Nelogika čouhá na každém rohu, technické zpracování je ovšem na úrovni. Něco jako volné pokračování ovšem akčnějšího a lépe natočeného charakteru bych uvítal. ()