poster

Paralelní světy

 • Kanada

  Upside Down

 • slovenský

  Paralelné svety

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  ****

  Spoiler v komentáři! Když se opomene všudypřítomná nelogičnost, tak jde určitě o zajimavý počin, kde rozhodně hodně dobře působí vykreslení odlišných světů, kteří jsou si tak blízko sebe. Jim je sympatický, jen kdyby jeho výraz ve tváři vypadal ve vyhrocených situacích, jako že jde opravdu o něco vyhroceného. Chyběla mi tam nějaká dramatičnost. Přeci v takových situacích se lidé stávají šílenými a zuřivými. Ááá, zas hledám chyby... :D Těsně před koncem jsem si říkal, jak by to asi bylo, kdyby měli spolu dítě, no a hned za pár sekund, řekla Kirsten, že je těhulka a jak to s tím dítětem bude. :D(15.11.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Standardní romance o hledání ztracené lásky, tentokrát zabalená do originální sci-fi o dvou světech fungujících současně naproti sobě (nevím, jak to lépe popsat). Romance ani herecké duo, nedokáží diváka naplno upoutat ale originální nápad a hlavně jeho zpracování je natolik zajímavé a vizuálně ojedinělé, že jen kvůli tomu, stojí snímek za shlédnutí.(5.2.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jako brilantní matematik jsem si vychytrale spočítal, že moje hodnocení tohoto snímku jsou přesně tři hvězdy se statistickou odchylkou plus mínus dvě hvězdy. Je totiž velký rozdíl v tom, zda film hodnotím z hlediska krásy viděných obrázků nebo z hlediska promrhaného potenciálu. Ve světech se soukromými gravitacemi mi zkrátka bylo vyloženě parádně, ale romance byla poněkud unylá a příběh až zkratkovitě pitomý. Takže, ač v podstatě žádná z ingrediencí tohoto snímku nebyla vyloženě průměrná, tak prostým aritmetickým průměrem nemohu dojít k jinému než průměrnému hodnocení a to ani kdybych se přitom postavil na hlavu, zamiloval se a shořel.(21.11.2013)

 • mzss1
  ****

  Tak jsem byl dlouho zvědavý jak tenhle film dopadne až si na něj udělám čas. No a musím říct, že to dopadlo opravdu dost dobře. Když jsem sledoval trailer, ohlasy, fotky atd ... tak jsem si říkal, že to bude asi trošku ujeťárna, dva světy, lidi na sebe koukají vzhůru nohama, ... mýlil jsem se a to jsem rád. Ještě připomínám, že romantické filmy moc nemusim, avšak nějaké výjimky se najdou, zde mi i tato část žánru překvapivě sedla. I jako drama to místy v určitých částech snímku přesvědčivě fungovalo. Takže to jdu nějak trochu rozebrat. Úvod filmu je zajímavý, stručné seznámení dvou světů - je to zde popsáno velmu stručně, ale stačí to. Příběh je vydařený, baví od začátku do konce. Zamilovaný pár Adam a Eva - ti pochází každý z jiného světa. Adam z dolního (toho chutšího) a Eva zase z horního (toho bohatšího). Po dramatické události, kdy se tajně stýkali (což je zakázáno, příliš v tělesném kontaktu se stýkat z dolního světa s horním) uplnynulo 10 let. Adam poté nastupuje do velké firmy v dolním světě. Avšak doví se, že blízko od něj v horním světe v téže firmě pracuje i Eva. Ta ale utrpěla při oné nehodně zranění, což ji způsobilo dočasnou amnésii. A tak se Adam protizákoně pokouší navázat styk s Evou. Takže takhle asi vypadá příběh. Následujou napjaté a napínavé chvilky, kdy Adam musí několikrát unikat před zákonem. Takže scénář, scény - to vše je v pořádku, baví to ohromně. Hudba je dobře zvolená, baví po celý čas filmu. Herecké obsazení je na tom dobře. Hlavní hrdinka Eva - tu zahrála Kristen Dunst. Bavila mě, hlavně byla dost hezká! :-) Zato Jim Sturgess nehrál vyloženě špatně, ale někdy mi přišel ujetej jak byl tou Evou posedlej, jak se styděl a koktal, ale ke konci už se to dalo s ním přežít. :-) Timothy Spall mě překvapivě také bavil, byl to takový sympaťák-ošklivec, jehož postavu jsem si furt spojoval s postavou Petera Petigrewa (Červíčka) ze slavné série Harryho Pottera. Zbytek herců v pořádku. Technická stránka také ok. Zato vizuální stránka byla naprosto excelentní. Jako ten scnář byl jednoduchý, až obyčejný, ale fakt to fungovalo. Začnu trochu se zápory. Třeba hlavní hrdina Adama mě moc nezaujal a vše mohlo být proloženo trochu velkolepěji - myslím tím, že mohlo být více nápadů se světy. A také chybí nějaká ta větší logika, hlavně na konci filmu, ale tak nevadí. Takže ve výsledku jsem nesmírně spokojen. U mě rozmezí mezi 4 a 5 hvězdou. Ale zase to mohlo být velkolepější, něco doladit atd. Celkově hodnotím na skvělých 88% = ****(8.4.2013)

 • ORIN
  **

  Mnoho sci-fi stojí na fikčním světě, na jeho konstruování, zákonitostech, pravidlech. Jak píše J*A*S*M, v Paralelních světech je těch nelogičností příliš mnoho na to, aby se člověk mohl v klidu soustředit na příběh (který je k tomu silně konvenční). Spíše přemýšlí nad tím, jestli to či ono dává alespoň trochu smysl. A ono spíše nedává. K tomu všemu je často ztížena divákova prostorová orientace ve smyslu "má teď postava padat nebo naopak?", tzn. akceptování pravidel daného světa (horního/dolního). Hlavní záporácká korporace mi přišla podivně pasivní (postavy jsou zatčeny, ale za malou chvíli se znovu setkají). Divím se, že se takovému polotovaru, který nedává moc smysl, Kirsten Dunst a Jim Sturgess vůbec upsali.(30.12.2012)

 • - Bob Boruchowitz (Timothy Spall) ukáže na poštovní známku a řekne: „Tady je člověk bez hlavy.“ Jasná narážka na krátkometrážní snímek Man Without a Head (2003). (panstehno)

 • - Slečna Mooreová (Kirsten Dunst), která pochází z Horního světa, se křestním jmenuje Eden, což v překladu znamená „Rozkoš“. Hořejšek je vlastně taková Rajská zahrada. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Lanovka ve filmu, která vede do klubu, byla inspirována systémem lanovek v Gruzii. (fcapab)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace