poster

Paralelní světy

 • Kanada

  Upside Down

 • slovenský

  Paralelné svety

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  ****

  Tak jsem byl dlouho zvědavý jak tenhle film dopadne až si na něj udělám čas. No a musím říct, že to dopadlo opravdu dost dobře. Když jsem sledoval trailer, ohlasy, fotky atd ... tak jsem si říkal, že to bude asi trošku ujeťárna, dva světy, lidi na sebe koukají vzhůru nohama, ... mýlil jsem se a to jsem rád. Ještě připomínám, že romantické filmy moc nemusim, avšak nějaké výjimky se najdou, zde mi i tato část žánru překvapivě sedla. I jako drama to místy v určitých částech snímku přesvědčivě fungovalo. Takže to jdu nějak trochu rozebrat. Úvod filmu je zajímavý, stručné seznámení dvou světů - je to zde popsáno velmu stručně, ale stačí to. Příběh je vydařený, baví od začátku do konce. Zamilovaný pár Adam a Eva - ti pochází každý z jiného světa. Adam z dolního (toho chutšího) a Eva zase z horního (toho bohatšího). Po dramatické události, kdy se tajně stýkali (což je zakázáno, příliš v tělesném kontaktu se stýkat z dolního světa s horním) uplnynulo 10 let. Adam poté nastupuje do velké firmy v dolním světě. Avšak doví se, že blízko od něj v horním světe v téže firmě pracuje i Eva. Ta ale utrpěla při oné nehodně zranění, což ji způsobilo dočasnou amnésii. A tak se Adam protizákoně pokouší navázat styk s Evou. Takže takhle asi vypadá příběh. Následujou napjaté a napínavé chvilky, kdy Adam musí několikrát unikat před zákonem. Takže scénář, scény - to vše je v pořádku, baví to ohromně. Hudba je dobře zvolená, baví po celý čas filmu. Herecké obsazení je na tom dobře. Hlavní hrdinka Eva - tu zahrála Kristen Dunst. Bavila mě, hlavně byla dost hezká! :-) Zato Jim Sturgess nehrál vyloženě špatně, ale někdy mi přišel ujetej jak byl tou Evou posedlej, jak se styděl a koktal, ale ke konci už se to dalo s ním přežít. :-) Timothy Spall mě překvapivě také bavil, byl to takový sympaťák-ošklivec, jehož postavu jsem si furt spojoval s postavou Petera Petigrewa (Červíčka) ze slavné série Harryho Pottera. Zbytek herců v pořádku. Technická stránka také ok. Zato vizuální stránka byla naprosto excelentní. Jako ten scnář byl jednoduchý, až obyčejný, ale fakt to fungovalo. Začnu trochu se zápory. Třeba hlavní hrdina Adama mě moc nezaujal a vše mohlo být proloženo trochu velkolepěji - myslím tím, že mohlo být více nápadů se světy. A také chybí nějaká ta větší logika, hlavně na konci filmu, ale tak nevadí. Takže ve výsledku jsem nesmírně spokojen. U mě rozmezí mezi 4 a 5 hvězdou. Ale zase to mohlo být velkolepější, něco doladit atd. Celkově hodnotím na skvělých 88% = ****(8.4.2013)

 • Foox
  ***

  Kdyby se v tomhle světě, vlastně světech odehrával jiný příběh, o něco zajímavější, bez logických kiksů a hlavně lépe propracovaný, mohla se z toho vyklubat jedna z největších pecek roku!(28.1.2013)

 • Xmilden
  ***

  Romantická pohádka, kterých známe mraky, která se ovšem odlišuje od ostatních hlavně zajímavou sci-fi myšlenkou a také krásnou vizuální stránkou. Ústřední herecké duo nenadchne, ale také neurazí. Film je vyvážený dobrými nápady, stejně jako omšelými klišé. Trošku škoda, že tvůrce nepřitlačil trošku na dramatickou pilu. Několik scén si o tohle jednoznačně říkalo.(27.4.2013)

 • LoLaa
  *****

  Zapomenu na posledních 10 minut a dávám 5 hvězd.. :) (15.1.2013)

 • Radek99
  **

  Červená knihovna v děravém sci-fi kabátku. V jednoduchosti je krása, ale když je jednoduchosti příliš, vzniknou povrchní Paralelní světy. Ambiciózní snímek, jemuž ovšem chybí rafinovanost. Až příliš průhledné rozdělení na dva světy, bohatý sever a chudý jih, kde zlé severní korporace drancují nerostná bohatství jihu, lid jihu dřímá v koloniálním područenství a vážně už je s tím něco potřeba udělat, tak jednoznačné sdělení, že i ten maličký divák ve mně chce proti němu revoltovat, neboť korporace jsou zlé, áááno, takže s nimi naši hrdinové náležitě vyběhnou, je to tak jednoduché, obelstít globální korporaci, áááno, až příliš limonádoví Romeo a Julie z alternativního vesmíru, povrchní příběh, který tvůrci staví jen z těch nejprofláklejších klišé, pseudoromantika s chutí cukrové vaty... A k tomu spousta logických lapsů, že to snad ani nemá cenu vypočítávat, člověk tu přežije i volný pád bez padáku z falešného nebe, když se závaží na těle nemá zahřívat, tak se s ním běhají dlouhé tratě atd. atd. Pěkný vizuál, ale příště trochu rafinovaněji, milý Juane. Áááno?(20.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace