elpin

Troufám si tvrdit, že je to jeden z nejoriginálnější filmů posledních 5 a možná i 10ti let. Díky tomu dostává klasická romantika úplně nový rozměr a ode mě 4*. Ať už byl konec uspěchaný nebo ne, tenhle film svým pojetím hodně baví a to stojí za ocenění. ()

Cyberboy

Naivní pohádka popírající zákony fyziky, logiky a kdoví čeho ještě. I pohádky totiž mají svá pravidla - když se něco na začátku nastaví (ať už to dává smysl nebo ne), tak se to dodržuje až do konce. Bohužel "maestro" se zde rozhodl střílet od boku podle okamžité nálady a toho, co se mu zrovna v danou chvíli "hodilo do kupy". Výsledkem je rozporuplná podívaná s minimem napětí, ubohým příběhem a nechutně přeslazeným koncem (autor asi dostal záchvat hypoglykemie když to dotáčeli). Zajímavý vizuál a nápad dvou sousedících povrchů s obrácenou gravitací, jsou tím jediným, za co lze nějaké hvězdy udělit. Dostat to do ruky nějaký zkušenější sci-fi borec (Cameron, Scott, Nolan), mohlo to být někde jinde. (4/10) ()

Mooney21

Tak dobry nápad...a tak odfláknutý...škoda...tešila som sa na ten film, ale po pozretí moje nadšenie opadlo...a to dosť výrazne...škoda, že to nebolo domyslené... ()

natalie15

Filmom s prívlastkom romantický (pokiaľ sa nejedná o romantickú komédiu) sa zvyknem vyhýbať. Avšak tu som urobila veľmi šťastnú výnimku a užila som si nápaditú sci-fi romancu so sympatickými hercami, šťastným koncom a krásnou vizuálnou stránkou. Zaujímavé poňatie horného (bohatého) a dolného (chudobného) sveta, skvelý nápad s obrátenou gravitáciou, milými postavami a príjemným posolstvom. Veľký účinok filmu sa skrýva v skvele zahraných rolách Kristen Dunst a Jima Sturgenssa, medzi ktorými to skutočne iskrí, a samozrejme potešila účasť Timothyho Spalla ako "sprostredkovateľa" medzi Adamom a Evou, a celkovo, medzi spojením dvoch svetov. Prekvapilo ma príjemné, nadľahčené poňatie s humorom, a pri tom neobvyklá romantika. A ešte raz: ten vizuál! ()

srolyma

Dolní svět není zrovna lukrativní adresa pro horních deset tisíc. Špinavé vybydlené domy, plno odpadků, kriminalita, prostě takový Chánov (anglicky slum, slovensky Lunik IX). S tím rozdílem, že v Chánově aspoň neprší ropa a když se za vlahých letních večerů při romantickém pálení nábytku v obýváku dívají vyskleným oknem na nebe, tak vidí hvězdy a ne na hlavu postavené mrakodrapy Horního světa. Oproti tomu Horní svět, to je o poznání fajnovější místečko. Čisté úhledné ulice, moderní mrakodrapy, chytří, spořádaní a pohlední lidé. No není se co divit že Horňáci Dolňáky pohrdají. A ačkoliv je styk mezi jednotlivými etniky přísně zakázán (a díky dvojí gravitaci je v podstatě nemožný) přesto se jeden šmudla zezdola zakouká do vymydlené kočičky zeshora. A světy divte se, ona city opětuje a jeho antigravitační spermie přijme s láskou a pochopením. Jejich milostné vzplanutí je pak komplikováno nejrůznějšími faktory jako je již zmíněná dvojí gravitace, dále hořící boty, močení na strop a především fatální pády vzhůru. Příběh je romantické klišé jak prase, ale vzhledem k originálnímu, byť ne zcela dokonalému, pojetí dvou paralelních světů je to nesmírně zajímavý filmový počin, takže o ten samotný příběh (naštěstí) vůbec nejde. ()

Aeres

Vizuální orgie trochu kazí ucajdanost celého příběhu, který je možná trochu zapříčiněn stopáží. Dokážu si představit film o 10 minut kratší, s mírně zahuštěnou omáčkou dějové linie, a mohl být servírován šéfkuchařův "majstrštyk" za 5 hvězd. ** za vizuál + ** za příběh ()

Elyurias

Krásné po vizuální stránce, ale asi bych si to užila víc, kdybych celý film někde v hlavě neuvažovala, jak naprosto nefunguje veškerá logika, co se smyšlených fyzikýlních zákonů týče.... ()

x_ander

Skvělá a originální zápletka je ubita romantickými klišé. Ne, že bych měl něco proti romantice jako takové, ba naopak - přece jen vztah ústřední dvojice (v tomto případě trochu jako Romeo a Julie) může film jakéhokoliv žánru příjemně okořenit. Bohužel romatická klišé v Upside down, včetně krutě přepáleného happyendu, byla jak pěst naoko vedle zdařile vykreslené atmosféře totalitní společnosti. Zbyla nám jen příjemná jednohubka, která neví, čím by chtěla být. Ale za vizuál tleskám. ()

m.zales

Moc hezký romantický film. Sice od začátku tušíte, jak vše dopadne, nicméně to není žádná další nudná romantická komedie, ale originální "pohádka" o lásce, která překoná i fyzikální zákony. ()

BlackAngels

Tak toto bylo opravdu zklamáním letošního roku :-( Tak dlouho se na to člověk těší aby nakonec zjistil, že se opět všechno krásné a napínavé z filmu dozvěděl už ve filmové upoutávce. Naopak, že byla upoutávka o mnoho lepší než film. Ten nápad paralelních světů proti sobě je úchvatný, ale toto zpracování? Škoda opravdu škoda dalšího krásného filmku. ()

axik

Výborný nápad... ale zabitý, zabitý, zabitý. V podstatě nic se neřeší, nevyřeší, nápad s dítětem hloupý a klišoidní... jak kdyby 3/4 filmu se vše připravovalo na mohutné finále, které se nekoná. ()

ejay

Od půlky filmu sem ho chtěl vypnout, jedna hvědička za nápad (ale absolutně nedotaženej) a druhá za digitální oblaka. Víc nic. Když to přeženu, vypadalo to jako čtyřdílnej seriál, poskládanej do filmu. ()

Mrs.SMEGhead

Dobrej, fakt dobrej námět, jen ten si zaslouží 3*. Nápad dvou světů s rozdílnou gravitací, to mě opravdu zaujalo..., ale to bylo asi tak vše. Celkový děj filmu byla jedna velká a táhlá nuda. Škoda. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) k tomuhle se chci vyjádřit - chtěla jsem dát jednu hvězdu za to, že ten překrásný film zase a zase zklouzl do klišoidního chuchvalce, kde po Vás jde banda poldů, která se vás snaží zastřelit, protože náhodou milujete a nebo jdete do horního světa, kde stejně vlastně umřete - nebo co to bylo, no,... :D - a nebo pět hvězd, protože to bylo tak strhujíce nádherné, tak romantické, tak prosycené hudbou a tak milé, něžné i vášnivé! Guys, zůstanu na prostředku, protože nejlepší je na tento film se podívat bez jakýchkoli očekávání a pak dostanete velkou vřelou paralelní pusinku! =´) Když ji chytnete!!! ()

Don Maty

Nemá zmysel to ani komentovať. Na začiatku vám povedia čo sa nesmie a potom to celý film vyvracajú. A človek ako idiot nerozmýšľa nad dejom ale nad tým, ako je to všetko tam možné keď bolo povedané... Ďalšou zaujímavosťou sú dvojičky na koniec filmu. To znamená že porodí a odletí späť na svoj svet? A jedno dieťa s ňou? Fakt stupídne.,..2* ()

blondboss

Originálny film s originálnou myšlienkou a za celkový vizuálny zážitok z filmu by som neváhal dať aj 5 hviezdičiek. Potom sa ale zamyslím nad scenárom a reku, takýto scenár by som zbúchal o polnoci tesne pred spaním, keby som nemal čo robiť a ešte by som jednou rukou aj chatoval na FBku :) takže z celkového pohľadu to možno hodnotiť ako slušný priemer. A Kirsten Dunst bola kúzelná. 60 % ()

yazik

Co by asi tak udělal náš nejlepší hiphoper Albert Einstein, kdyby tohle viděl... Ach už vím, nejspíš by spáchal seppuku velice tupým nožem a při tom přemýšlel nad věčnými otázkami bytí a jsoucna... Námět jistě zajímavý, vizuálně také celkem dobře provedeno, ale .... musel by mít člověk IQ v záporných hodnotách, aby ten děj dokázal akceptovat. Je mi líto, přes určité hranice nepůjdu. ()

Vasyl

Ještě že Roman Tyčka nebyl většinu filmu zas až tak v hlavní roli, takže se to dalo celkem v pohodě strávit. Ale kdyby to bylo přece jenom trochu víc domyšlený (zápletka, fyzika, světy, akce), nezlobil bych se. Jo a Kirsten je pořád hnusná. Zezačátku jsem se sice přistihl, že se mi i líbila, ale to bylo jen když hrála šestnáctku, pak už klasicky nesympatie. ()

Facerr

Co dělá romantiku romantikou je originalita. Večeře při svíčkách, kytky ve vaně a pusa u západu slunce sice podle někoho romanticky vypadá, ale vzhledem ke kýčovitosti těchto aktivit to za romantický už ani považovat nemůžem. Právě tady ovšem o hodně originální romantiku jde. Možná až tak moc, že to přespříliš racionálně uvažujícím divákům přijde jako blbost, zatímco my, snílci a romantici si to užíváme:). Přitažlivost tady hraje hlavní roli doslova a do písmene. Musí se nechat, že její potenciál vyždímali tvůrci slušně. K tomu přidali nádherný vizuál a pěkně polopaticky vyložený příběh. Je fakt, že bych tenhle biják trochu přiostřil nějakou tou akční revolucí, ale to už bych chtěl asi moc. ()