Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mikli

Místy je to celkem příjemnej old-school, ale celkově moc pitomý a utahaný. A bez náboje, čímž nemyslím, že se tam málo střílí. Ačkoliv to vlastně taky... ()

Tred2

Velmi suchá režie, teméř nulová podpora hudby. Takové záležitosti jsem zvyklý vídat v produkci VB. Bohužel Zkrat si bere to "špatné" z řemesla VB a zapomíná to důležité (zajímavé postavy, chytré zápletky...). Kvalitativně bych to popravdě přirovnal na úroveň Lautnerova Abduction, ten film je vlastně hodně odlišný, ale svými klady a zápory je prostě na podobné úrovni. Každopádně Gina Carano se mi líbila.. Popravdě po všech stránkách vč. té herecké. Pod rozumější režií a zajímavějším scénářem bych si ji dokázal klidně představit jako další akční hvězdu současnosti. Nakonec kolem 50%. ()

jane1106

Elegantní špionážní minihra kombinující bondovskou uhlazenost vizuálního stylu a kontaktní umění boje Giny Carano. Akční scény působí i přes nepříliš naturalistické podání realisticky a zároveň vytvářejí dojem smyslného tance (díky četným střihům, změnám úhlů i vzdálenosti kamery). Souboj s Fassbenderem tak chvílemi vypadá spíše jako milenecká předehra než bitva o život. Jistou sterilitu podtrhuje i elegantní hudba a mezititulky jako z umělecké galerie. Příběh ale nijak nevybočuje z průměru a není ani nijak režijně ozvláštněn, takže 90 minut je, řekla bych, přímo úměrná stopáž, aby se na to dalo koukat. ()

ashtangi

Bylo to jako zfilmování počítačové hry o mladší sestře Larry Croft. Běžím, běžím, hop, bum bum, ratatata. Ani všichni ti skvělí herci nezachránili hrozný scénář. Soderberghu kde jsou ty doby Trafficu, Erin Brockovich a Dannyho parťáků? ()

kowalski

Divím se zde tomu hodnocení. Už jsem skoro klikal na 5 hvězd jako naschvál. Klasickej Soderbergh, netradiční souboje kdy dává do držky žena chlapům a originální příběh. ()

Wardan

Po druhém zhlédnutí se moje trochu rozpačité pocity nad podivnou a nepřehlednou zápletkou vylepšily a přídávám další hvězdu. Režie je trochu moc odtažitá a chladná, ale to využití flashbacků a celková narace je vynikající. A ta akce...ta akce! Ta akce je na jedničku. Přehledné a fyzické souboje a hlavně naprosto boží Gina Carano a její smrtící chvaty jsou pro mě absolutní lahůdka. Takových pěkných žánrovek bych bral více. ()

Dr.Manhattan

Teda ja som bol prijemne prekvapeny. Asi preto, ze ak sa da realny zapasnik na filmovu karieru, tak to vacsinou nestoji za nic. Mozno to bolo reziou a mozno aj tym, ze Ginu Carano som sledoval este pred tym nez zacala hrat vo filmoch a lubila sa mi... ako sportovec aj ako zena ;) .Takze sympatie ties urcite napomohli a pestre obsadenie ties potesilo. Jej potencial na plno vyuzity, co spravilo tento film filmom akym je... pre mna spominanym prijemnym prekvapenim. ()

Matli

Film s velikým potenciálem a jedna hvězda vedle druhý, ale tak nějak o ničem. Hvězdičku za luxusní bitky, jestli neměli nějakýho šikmookýho choreografa na bojový scény, tak smekám. 52% ()

Bozvav

Být lesba, tak si radostí zpívám. Takto spíše zoufalstvím pláču. Ne snad proto, že by byl snímek tak špatný, ale proto, že si dovedu představit o kolik by byl lepší, kdyby v něm byly alespoň nějaké smysluplné dialogy, méně naprostých nelogických počinů, lepší hudba a kdyby herečtí velikáni Douglas a Banderas dostali alespoň trochu možnost předvést co v nich je. Takto jejich účast spíše připomínala veřejně prospěšné práce nařízené soudem ve stylu dostavit se musím, ale tím to pro mne hasne. Hlavní hrdinka hezká, uvěřitelná, leč bez stopy šarmu, charisma. Děj chvílemi pěkně odsýpá, chvílemi stydne na úbytě. za mne dvě a půl. Víc ze sebe nevymáčknu, dobře ať nežeru tři za Banderasovo závěrečné "A sakra". ()

KosiR_ksr

"Agentka s minulostí" aneb Bourne v ženském provedení. Snímek nedosahuje kvalit trilogii, ale za mě je přinejmenším srovnatelný s Bourneův odkazem a má pár zajímavých akčních scén. Akční, svižná, nenáročná podívaná. 65% ()

jesus666

Totálny skrat!!! Skutočne nevidím dôvod, prečo by som si tento film mal pozrieť v živote ešte raz... A budem mať naozaj veľa práce s racionalizovaním prečo som ho vôbec videl! Od odpadu ho zachránilo iba to, že bolo príjemným zážitkom vidieť Douglasa opäť na plátne. ()

Wolvie

Přepečlivě vydestilovaný koktejl,který v sobě mísí Greengraasovu kinetiku,perfektní cit pro načasování a rytmizaci akce a zároveň zůstává hloubavějším a velmi chytře odosobněným experimentem,který po všech stránkách dokonale vyšel.Steven Soderbergh se zkrátka opět ocitá na absolutním žánrovém a filmařském vrcholu a většinovému publiku to opět zcela uniká.Pevně ale věřím,že Zkrat dojde během let zaslouženého docenění. ()

hazaba

Variace na akční film, ve kterém se sice sejde hvězdné herecké obsazení, ale dělá spíše křoví jedné rádoby herečce. A k tomu slabý scénář... tohle se vážně nepovedlo. ()

RakeW

Jako dílo nějakého debutanta či pilot seriálu to celkem ujde. Jo počkat, ono je to od Soderbergha... Aha, tak to ve vší té tuposti, nedotaženosti a neschopnosti uspokojivého vyvrcholení byl asi nějaký hlubší režisérský záměr. Šťastní ti, co to prokoukli, já se mezi ně bohužel nepočítám. Velmi slabé tři hvězdy. (Mimochodem, střihnout do traileru poslední záběry celého filmu, to vyžaduje opravdovou kuráž....) ()

Brousitch

"Bylo to shodou okolností v ten samý týden, co mě vyhodili z Moneyballu a Gina prohrála jeden svůj zápas. Vzal jsem tedy svůj nápad skloubit špiónské harrypalmerovské filmy z 60. let a ženskou hrdinku-zápasnici, a vydal se za Ginou do San Diega nabídnout jí roli. Nevěděla vůbec, kdo jsem." - Steven Soderbergh ()

agassi68

Myslel som, že Soderbergh padol na dno už s Nákazou, ale podarilo sa mu prekopať ešte hlbšie! Mám pocit, že to robí naschvál. Do takejto ko...iny vlákal mená ako Douglas, Banderas, či McGregor a potom sa na tom mohli všetci uváľať od smiechu. Napätie na úrovni Hotela Paradise, pobiehanie neznámej dievčiny po uliciach pretkané občasnými bitkami na úrovni maďarskej karatistky Lindy s čias socializmu a dialógmi ako s predvolebných kampaní. Proti gustu žiaden dišputát.. ()

Ben Nevis

Soderberth boří hollywoodské konvence, jak jinak vysvětlit, že se v akčním špionážním filmu nesetkáme s napalmovými výbuchy ani automobilovými honičkami po schodech v historickém centru města. Bylo to příjemné osvěžení dívat se na vcelku realistické honičky a bitky, kde se ani supercool mašině na zabíjení nedaří ve všem, jak by mělo. Také mívám problém se sexy ženami, které rozdávají rány namachrovaným zabijákům, ale Gina Carano byla vybrána s maximálním respektem k lidem, co se živí bojem. Bohužel odbyty příběh snižuje hodnocení. Ani na konci jsem nebyla chytrá ze zápletky, jako by děj sloužil pouze jako kulisa k předvádění bojůvek. Zápletka se dá shrnout do věty "Nevládní zabijáci si mezi sebou vyřizují účty". ()

Hapretor

Když se dívám na akční film, kde hraje Anželina Jolie, slintám blahem. Ovšem Gina Carano je něco úplně jiného. Až doteď jsem neviděl tak sexy kombinaci přirozené krásy a síly. V tomto, jinak hodně nudném snímku, představuje snad i "nadženu". Od takové bych se nechal vodit jak psík. A co by mi taky zbývalo? Jestli se někdo rozhodne převést Wonder Woman do filmové podoby, Gina je kandidátka číslo jedna. Sufražetky mají tímto životní vzor. Suma sumárum: Nudný film s hvězdným obsazením, od kterého jsem čekal o hodně, hodně víc, který je one (wo) man show, a při kterém jsem nepříjemně cítil, jak se mi scvrkávají koule. ()

sadlokan

"Evropsky"natočenej akčňák.Fakt Přísná pani řeší celkem s přehledem partu speciálních agentů,že jí to i věříte.Kolem poskakují staří známí psi,kteří ovšem většinou jen poštěkávají,ale snad to pomohlo alespoň co se týče sledovanosti,protože jsou tam v podstatě k ničemu,všechno zmákne G.Carano sama.Levou a ten zbytek pravou nohou!! ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)