Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kaylin

Steven Soderbergh je režisér, který pro své filmy dokáže získat hvězdy filmového plátna. Nejinak tomu byl v případě filmu "Zkrat". Michael Fassbender, Michael Douglas, Ewan McGregor, Antonio Banderas, ale i Channing Tatum jsou herci, kteří už si stačili udělat jméno, někteří takové, které už nebude nikdy zapomenuto. Ani jeden z nich nemá ve snímku dostatek prostoru, protože pozornost se soustředí na hlavní hrdinku, kterou je Gina Carano, fitness instruktorka a specialistka na bojová umění. V akčních scénách je to poznat, jsou drsné, živočišné, skvěle provedené. A nejen díky Gině, ale i díky ostatním hercům. Trailer, kde se Gina utkává s Michaelem Fassbenderem jasně ukazuje, že akční stránka je skvěle propracovaná, choreografie prostě funguje. Jenže to je tak všechno. Soderbergh před námi rozehrává příběh, který je neskutečně malý a jednoduchý. Od člověka, který dělal všechny "Dannyho parťáky", ale i skvělý film "Nákaza" ze stejného roku jako "Nákaza", bych čekal prostě víc. Náhodné spojení se s mladíkem Scottem, kterému vlastně všechno hlavní hrdinka vypráví, je dle mého názoru zbytečné a nemá žádné pořádné opodstatnění. Nakonec je to jen obyčejný film o tom, jak chce drsná agentka zjistit, co se stalo, proč jí podrazili, a pak se samozřejmě chce pomstít. Nečeká nás ani velké akční finále. Soderbergh to vzal jako oddychovku a kritici tomu budou dávat dobré známky jenom proto, že je to Soderbergh. Tohle je prostě špatně. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/runaways-rok-jedna-nedotknutelni-johnny.html ()

Tony.cs

Hodně kvalitní a vcelku tichý (minimum hudby) thriller. Reálné rvačky, celkem slušné charaktery, hodně slavných tváří a samozřejmě kvalitní režie. Dobrý. ()

slunicko2

Bez jiskry a šarmu. Ke sledování filmu mě přivedlo množství slavných jmen. Teď si ovšem kladu otázku, co přivedlo uznávané herce k účasti na tomto snímku. ()

raimi

Ani nevím, kde jsem na tenhle film přišel. V době premiéry mně úplně prosvištěl pod radarem, vůbec jsem ho nezaregistroval. Až teď jsem ho někde vyhrabal z bahna zapomění, a věru udělal jsem dobře. Jak tohle mně perfektně sedlo. Charismatická a krásná Gina Carano, jediná hollywoodská herečka, který věřím, že dokáže protivníky rozjebat na maděru. Sekunduje jí ansábl známých tváří, jejichž herectví je radost sledovat. Do toho výborná, jazzem nasáklá, downtempová hudba Davida Holmese. Fighty jsou špičkově a uvěřitelně natočený, a film šlape jak dobře promazanej stroj. Radost pohledět. ()

Philcze

Soderbergh tradičně netradiční aneb elegantní thriller, který divákům zasadí tvrdý direkt pokud budou očekávat plnokrevný, agresivní "spy-movie". Za zvuků sedmdesátkové hudby totiž dostanou "jen" slušivou špionážní procházku doplněnou o chytrou hru s divákem, kterou sem tam zpestří dokonale nasnímaná bitka. 70% ()

Thomassi

Mistr cool zlodějin jménem Dannyho parťáci Steven Soderbergh znovu naverboval plno hvězd, aby nám předvedl velký comeback ve stylu právě zmiňovaných parťáků. Bohužel slávy, kterou mu přinesli Clooney a spol. asi už nebude schopen zopakovat. Zkrat není ani zdaleka tak cool, přesto si tvrdím říct, že až taková sračka to není. Ze začátku se to zdálo trochu zmatené, ale konec mi dal odpověď na vše, co se odehrálo. Velkým plusem vidím krátkou stopáž, film proto nemá takřka žádnou možnost, aby se vlekl. Epizoda v Dublinu byla navíc zpestřena taxíky naší Škodovky :-) A zběsilé tempo bylo takové, že to uběhlo velmi rychle, na druhou stranu nebýt konce, člověk by byl z příběhu dost zmatený. Očekávaný návrat nebyl, takový, jaký jsme si přáli, ale žádná pohroma to není. Zkrat je jednohubka, která může pobavit a u mě se tak stalo. ()

salalala

Řekl bych taková půlcesta mezi klasickými Soderberghovými oddechovkami a experimenty. Ve Zkratu se pokusil uchopit banální akční zápletku trošku jinak a zabalit ji do akčního hávu. Podle mého soudu se mu to ne až tak úplně povedlo. Vyzdvihnout se musí jednoznačně akční scény, které jsou natočeny fantasticky syrově a realisticky a mají pěknou choreografii, je znát, že Carano je profesionálka. Je hrozná škoda, že jich tam není víc, protože se mi na ně vždycky dobře koukalo a vyloženě jsem se těšil, s čím ještě přijde a jak se ty bitky vyvinou. S narativní strukturou je to bohužel horší, neboť tomuhle by jednoznačně prospěla klasická forma vyprávění, která by kladla důraz na akční výplach a příjemné béčko. To ale asi bylo na Soderbergha málo, tak se pokusil tristní příběh vyprávět komplikovaně a zbytečně epizodicky. Je moc fajn, že obsadil spousty hvězd a známých tváří, ale někdy mi to přišlo až moc na efekt, protože většina není nijak zvlášť využita. Ale všichni jsou standardně dobří - ať už jde o charismatického Douglase, s nadhledem hrajícího Banderase, překvapivě akčního Fassbendera nebo McGregora, kterému jsem to ale moc nebaštil. Titulní představitelka hrát moc neumí, ale on to po ní Soderbergh naštěstí moc nechtěl. Celkově bych řekl, že je to ryzí průměr, který nikoho neurazí, ale spíš vyvolá zklamání, když člověk vidí, jak schopný Soderbergh je. Inu méně je někdy více. 60% ()

Duotone28

Film bez vnútornej hodnoty a s nulovou šancou, že vo vas po ňom niečo ostane. Skrat v preklade nie je len náhodou, Soderberghovi to pekne v hlave vyskratovalo, a vznikol tento paškvil. Nazdar ()

FilmFan24

Opět zručná ukázka profláklého až béčkového námětu v áčkovém zpracování o tajné agentce na odpis. Steven Soderbergh přitáhl herce zvučných jmen i do těch malých rolích. Zamrzí Fasbbenderův konec. Ten chlap je fakt v každé roli boží. Ale o něm to nebylo. Celý ZKRAT se točil okolo Mallory tedy Giny Carano, která má fakt koule. ()

Colby Sawyer

Steven Soderbergh je známe a zajímavé jméno a tady se mu podařilo obsadit skvělé herce. Především Gina Carano je úžasná a bude zní nová slavná akční hrdinka, která nemusí hrát jen nějaké mlátičky, ale může hrát i nějaké krasavice, protože má dost fajn vzhled. To byl výčet toho dobrého, ale zbytek byl hrůza. Nezajímavé postavy, u kterých je vám jedno jestli umřou nebo ne a oblíbenost se odvíjí od herců, kteří je hrají a to včetně akční hrdinky. Na papíře to vše zřejmě vypadalo dobře, ale výsledek žádná sláva. ()

Foma

No zase tak zlý to není, mně to přijde jako inteligentní legrace a doufám, že taky šťouchnutí do přehaných emancipačních snah nežnějšího pohlaví. Protože kdyby to mysleli vážně, tak už by vlastně o žádný něžnosti ani nemohlo bejt řeč, že :-)? ()

stuntmanMIKE

takze tu mame Bourna s kozami. Gina Carano je v tejto pozicii celkom doma a viem si ju predstavit aj v dalsich takych filmoch. Akcne sceny dost dobre. Ale ta rezia... ach boha.... ta to celkom kazi... ale potencial to malo len sa nevyuzil... ()

Eldrick

Soderbergh se konečně vysral na pseudoart a místo pornoherečky nám naservíroval bývalou zápasnici MMA, ultra sexy kundu Ginu Carano, která si to užívá víc než RUN LOLA RUN. Prostinký, bezduchý děj založený vyloženě jen na honičkách a přesdržkovkách Giny a spol. Sterilní akční jednohubka bez přidané hodnoty. Těch hvězd ve vedlejších rolích bylo až škoda na takovou jednorázovku. ()

Moena

Nejdřív bych rád upozornil, že moje hodnocení není jakkoliv ovlivněné jménem režiséra. Film ve mě prostě zanechal velmi příjemné pocity. Akce je tu celkem požehnaně a soubojové scény perfektní (dobrá kamera mimo jiné, jak už tady někdo poznamenal). Ještě k těm soubojům - hlavním kladem filmu je určitě Gina Carano, která i před poněkud tvrdý hlasový projev zvládla svou roli myslím velmi kvalitně + samozřejmě je to sexy kočka! (a to hlavně v té kanadské části, stažené vlasy jí moc nesluší). K příběhu snad jen tolik, že mi tahle šablona ala zrazený agent kontra agentura/vláda naprosto nevadila a kdyby byl děj složitější a promakanější jak tady všichni požadují, tak by se Ewan utopil něž by nám to všechno krásně vysvětlil ;-) Těším se na krásnou a nebezpečnou Ginu v dalším filmu a troufnu si tvrdit (jako někdo další koho jsem tu četl), že tu scénu škrcení by si s Fassym kdekdo vyměnil. ()

maverick10

Co je platny, kdyz Gina Carano je ve filmu diky autentickemu zvarneni bojoveho umeni, kdyz neumi hrat? Co je platne,ze si tam diky tomu prizval Steven mnoho zvucnych jmen, kdyz nemaji prostor? Je to mozna stylovka, tak trochu jina nez ostatni spionazni filmy, ale nema tempo, prakticky zadne vetsi napeti. Film nechava divaka az prilis chladnym. A to neni dobre. ()

M.i.k.e

film tvářící se jako tuctový akčňák,který dějově nepřináší nic nového.A on taky nepřináší,ale rozhodně se nejdená o standartní tuctovku a Soderbergh dokazuje,že je velmi zručným filmařem,který se nebojí střídat styly a hlavně bořit zažité konvence.Výsledkem budiž tenhle kousek,který není ani zdaleka filmem pro každého...80% ()

Chen

Obsazení jistě výjimečné, Gina Carano umí docela obstojně hrát, ale mnohem lépe se umí rvát. A překvapivě k tomu nedostala moc šancí, akce je na můj vkus málo. Což je docela škoda, protože příběh sám o sobě docela nudí a ničím vysloveně nepřekvapí. Zajímavá je především hudba, ale jinak docela zklamání. 50 % ()

Martin741

Gina Carrano v roli nasranej militantnej feministky, ktora pracuje ako agent a ma na praci veci, ktore by mnoho slusnych ludi asi dost poburili. No nic to, Soderbergh vie, ako rezirovat, a herecka ucast ludi ako - Douglas /Lovci Lvu/, McGregor /Trainspotting/ - k dost priemernemu scenaru aspon potesi dusu divaka vecne hladneho po kvalitnom filmovom zradle. Za to, ze Carrano predvadza aspon to bojove umenie na urovni, za dobre zvladnutu choreografiu kung -fu subojov a za slusnu frylerovu jazdu dam 70 % ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)