Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Wally

Jedna hvězda navíc kvůli Gině, kterou považuji za jednu z nejvíc sexy hereček vůbec. Holka má bohužel smůlu...jen co dostane hlavní roli, tak to musí být takový nezáživný film. Přitom obsazení je luxusní... ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy. Z filmu si moc už popravde nepamätám, ale viem, že pocity boli rozporuplné a čo ma najviac iritovalo, tak nevyužitý potenciál Giny Carano. Na to, koľko známych mien sa tam ukázalo, tak žiadna sláva, len bezkrvná rutina. ()

WathanajX

Nadprůměrně obsazený film ovšem se zcela průměrným hodnocením. I tak jsem se ale těšila, jenže to jsem ještě netušila, co mě čeká… Klady: Smutné, že to musím říct ale jedinou světlou věcí na celém filmu bylo na konec velmi kvalitní herecké obsazení. Zápory: Kde začít? O čem film byl, to bych nikomu neřekla ani kdyby mě mučili. Bordel, zmatek a nesmyslné motání několika časových linek. Hlavní hrdinka mě sice potěšila ale že bych z ní byla nějak vedle… Zcela nudný film, který prakticky nemá co nabídnout a to po všech možných stránkách. Naprosto promarněný veškerý herecký potenciál, který tu působí opravdu jen jako lákadlo na… no prostě na NIC. Z filmu si nic nepamatuji a zlobím se sama na sebe, že jsem se nechala nalákat. Za mě bohužel ztráta času! Hodnocení: 15 % / 1 z 10 – Tenhle film bych raději nikdy nikomu nedoporučila a já ho už nechci nikdy ani vidět! (9.) ()

divak84

proboha já vubec nechápu co ten Steve dělal. tak skvělý režisér a přitom je Haywire naprosto nekoukatelná záležitost. otravné hudební linky, prakticky vubec nehrající hl.hrdinka (+některé fight scena zejmena ke konci na plaži byla otřesná) a all star sestava z poloviny naprosto nebavící (douglas, tatum). hodně těžký film na dokoukání, nepřehledné story, hodně hluchých míst a relativně málo akce. čekal jsem bourna bez penisu a dostal jsem film bez koulí. ()

Rssa

Nuda až morek kosti. Nepříliš dobré akční sekvence jsou střídány s naprosto příšernými dialogy, scénaristickými kličkami. Carano je sice pěkná a silná, ale pro svůj vstup do filmu si měla vybrat něco daleko lepšího. 35 % ()

Hanys_

Zase - bez toho obsazení by to mohlo jít rovnou na DVD a nikomu by to asi nevadilo. Ale Haywire to obsazení má, a i díky tomu je tenhle snímek celkem pohodová záležitost. 6/10 ()

Michael2807 odpad!

Možná jediná věc co mě na snímku zaujala, jak Gina Carano využívá zkušeností z klece, kde ve skutečnosti zápasí. Jinak film absolutně bez napětí, příběhu či zajímavé pointy. ()

F.W.Colqhoun

She called to tell me she was going to Barcelona. / What did she say? / I'm going to Barcelona. Především: Steven Soderbergh je nedoceněný filmař a i když se Zkrat může zdát projektem bez ambic, je třeba mít na mysli, že Soderbergh cosi jako filmy do počtu neprodukuje. Vidíme zde pokus odpárat zpracovávanému žánru akčního thrilleru jeho akcidentální buranství, hloupost a ošklivost. A jde o pokus úspěšný, což odráží i hodnocení, které vypovídá víc o divácích než o filmu. 55% je výsměch. Za těžiště estetického úspěchu slouží thrillerová tradice sedmdesátých let, jíž podtrhuje důraz na realističnost akce a která dává vyniknout nevšedním talentům svérázné herecké představitelky Giny Carano. Revizionistický přístup obohacují možnosti moderní snímací digitální techniky a vytříběný newyorkský smysl pro styl. S ním koresponduje i snobský soundtrack Davida Holmese, který si dovolí opatřit akční scénu freejazzovou jízdou a la Bitches Brew. Důraz na syrovou akci neomezuje Soderbergha v práci s neakčně suchým humorem a v konstrukci zápletky, který si žádá k rozpletelní úplnou divákovu pozornost. Výsledkem je žánrový film nepodlézající žánrovému divákovi. S obsazením, jaké neumí nikdo jiný v Hollywoodu. Doporučuji k nastudování pozoruhodné strategie, díky níž se Soderberghovi daří svobodně produkovat áčkové filmy za zanedbatelné peníze. V normálním světě by byl první volbou pro natočení libovolného počtu nových dílů bodnovské frančízy - ideálně všech. ()

ti88na odpad!

Neviem aké ambície mal tento film, keď sa mu upísala taká plejáda výborných hercov, ale konečný výsledok bo otrasný. Príbeh postavili na tej najodpudzujúcejšej herečke, akú som mala možnosť na filmovom plátne vidieť. Gina Carano, hoci fyzicky zdatná, ale totálne nesympatická, bez štipky charizmy, nevzbudila vo mne ani trochu záujmu a vlastne mi bolo celkom jedno, ako to s ňou nakoniec dopadne. Doslova ma irituje, že tento film zaradili aj do akčného žánru, lebo celý dej sa tak neuveriteľne vliekol, že som mala chvíľami pocit, že sa pozerám na veľmi nevydarenú RPG hru. Jednoducho zlé od samého začiatku až po koniec, ktorého sa vlastne neviete dočkať. ()

kolemjdouc

nenáročný akčňák a Ewan si ten konec fakt zasloužil.Škoda že nedostal víc prostoru Banderas .Ale na druhou stranu film je tak nacpaný hvězdami že si každá mohla akorát "štěknout".U mě dobrý! ()

LxLuthor

Zaujímavá myšlienka, no chýbal tomu o trochu lepší scenár, v o trochu lepších producentských rukách.. Jediné, čo bolo naozaj dokonalé, bolo spracovanie combat akcií, kde mi kamera priam vyrážala dych.. ()

Prochy38

Asi nejsem fér vůči ostatním filmům, ale Haywire mě chytl celkem v dobrém rozpoložení a fakt mi to sedlo. Těžký nátřesk zvučných jmen v kontrastu jejich malého, ale silného využití. Příběh žádná novinka, ale dobře zpracovaný. G. Carano je kus ženské, a to doslova! Ale má i dost té ženskosti, kterou my můžeme! Ta to jednou, bohužel asi jen v tomto žánru, někam dotáhne. Největší plus filmu krom dobré hudby je asi zpracování akčních scén. To je opravdu kvalitně odvedená práce. Těch pár bitek za to stálo! Možná bych za týden hodnotil jinak, teď moc neváhám. ()

Sufferer

Bol by v tom asi čert, keby zoskupenie toľkého talentu vyšlo nazmar. Vopred upozorňujem, nemajte veľké oči, pretože ak naň vtrhnete s očakávaním prešpekulovanej zápletky, prípadne ženského Bournea, budete sklamaní. Tak ako z kuracieho hovna neurobíte kurací šalát, tak aj režisér, hoc aj Soderberghovho rangu, z bezobsažného scenára nevykúzli majsterštyk. Je tu však jedno malé ale. Jeho príbehová pustatina je tak pútavo a štýlovo natočená, že sa na to sakramentsky dobre pozerá, proste film, kedy forma víťazí nad obsahom na plnej čiare. Mrknite nato, už len preto, že Tatum dostane poriadnu nakladačku od ženy, ktorá nielenže má ranu ako býk, ale aj vyzerá k svetu. ()

peetriss

Svižná akční podívaná s velmi sympatickou (ne)herečkou Ginou Carano točená pro efekt. Ve srovnání s žánrově příbuznými díly však náhle zcela zapadá v šedi průměru. Myslím, že se z tohoto filmu dalo vytřískat mnohem více a velice by mě zajímalo, jak by vypal, kdyby se dostal do rukou takovému Paulu Greengrassovi. ()

LBsmoke

průser.. scénář prázdný a špatný(přímočarý akční film mám rád a dokážu jej ocenit, ale tohle..) , akční scény začnou po chvíli nudit.. chyba se na takový film vůbec dívat..... .... .....soderbergh čím víc filmů od něho vidím tím víc neslaný režisér mi připadá.. když se podíváte pečlivě na film tak je vše perfekcionisticky řízené jenže ve větším měřitku mu ty filmy prostě nefungují.. a vždycky po jeho filmech mám takovou hnusnou pachuť na patře. ()

sona123

Co je lepšího, než přes 90minut koukat na jakousi ženskou, která buší hlava nehlava do svých mužských kolegů, nebo oni surově buší do ní? Pravda, kolikrát jsou u toho docela slavní herci. Co ta ženská dělá a chce, to jasné není, ale to asi nebylo cílem filmu. No, mně tedy důvod vzniku uniká. A samotný obsah, o tom se mi ani psát nechce, no rozhodně jsem se nebavila. ()

MkSallam

Moc nechápu smysl tohohle experimentu. Pokud chtěl Soderbergh dokázat, že je schopen natočit špatné béčko, tak překvapení, je schopen natočit špatné béčko ale jestli chtěl natočit "artový" akčňák, tak selhal. Zejména kvůli jednomu slovu. Američan. Ještě pomalejší, stylovější s menším množstvím akce a funkčním herectvím. Plus ho netočili tak hnusně vyblitým digitálem. Dále jen body: 1) Gina Carano - fail. Hrát neumí, není eye-candy a jediná její výhoda je v tom, že když někoho kopne, tak to vypadá že to muselo dost bolet, jinak je ale její přínos filmu nulový. 2) Akce je dobrá, sice nic vyjímečného ale dobře se na ní kouká a sem tam vytáhne nějakou zajímavost (vzepření se o stěnu), kamera jí ale často snímá z podivných úhlů a střih je občas připomíná amatérské pokusy nadšenců o natočení akčního filmu (podivné přesuny na další místo kde bitka pokračuje). 3) Děj je nezajímavá zívačka. 4) Jako celek je to hlavně pekelná nuda a to čekání na akci za to nestojí. Počkejte si až někdo na YouTube nahází všechny bitky. ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)