Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

danek22

Milé překvapení, seriál jsem nesledoval a musím říct, že mě film i na něj nalákal. Příjemná komedie, která sice zaujme jenom tuzemského diváka, ale hezky se na ni divá. Menším mínusem jsou některé zbytečné postavy (flirtující kolotočářka, která je tam úplně zbytečně a mnohé další jsou jen do počtu) ()

MarleyCZ

''Udělat to hlubší?'' to je to, nad čím by se scénáristi měli zamyslet. Film se od seriálu nezměnil a nebýt jeho, ani bych se na něj nepodíval. Pár parádních nápadů jako je například přejezdové výstražné zařízení s přehozenou fází mohlo být více, některé postavy mohli v ději vyčnívat více, jiné méně. I tak je tento film solidní oddychovkou na jeden večer, nikdy více :))). //Viděl v kině// 60/100 ()

mala_kea

Poslední zápas Pepika Hnátka vyhrál především v tom, že splnil všechna očekávání, která do něj byla z hlediska kvalit seriálu vkládána. Jedna hláška střídá druhou, přičemž některé nejsou pro neznalce seriálu. A Krobot, ten je nejlepší představitel hesla: Fotbal, ten ho nezabíjí. Fotbal je totiž to jediné, co ho ještě drží při životě. ()

johnywalker

Prvotní pocit z filmu byl "zklamání"- první půlka nepříliš záživná a nepříliš vtipná. Následuje však vydařená druhá část a krásné uzavření filmu. Na seriál to nemá, ale "Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka" vystupuje jako jeden z nejlepších českých filmů poslední doby! ()

agassi68

Nádherné prostredie, vynikajúci Krobot v titulnej roli trénera dedinských futbalistov sú hlavné dôvody, prečo vidieť tento český film. Viacerým príde vtipná zámena svetiel na železničnom priecestí, či správanie sa hráčov a ich manželiek. Tiež účastníci futbalových súťaží od 3.ligy nižšie si pokojne môžu percentá pridať. U mňa solídnych 60%.. ()

Evander

Na tento počin jsem se nesmírně těšil, a tak se dostavilo obrovské zklamání. Možná jsem to mohl čekat, možná ne. Ať tak či tak, výsledkem je jedna z nejslabších 3*, které jsem kdy udělil. ()

Hubis_

Je opravdu pozoruhodné čeho všeho se pan Hnátek vzdal a obětoval kvůli fotbalu.Pan Krobot svoji roli zvládnul dobře,ale Ondřej Vetchý zase parádní výkon.Nej hláška:Jardo,že mu nelezu do prd*le??Nelezeš,ty už tam seš celej :D ()

Rázlik

Seriál je komedie jak se patří. Film mi přišel místy až moc smutný na to, že se jedná o komedií. Vesnici a vesnický fotbal však vystihuje na jedničku. U mě zatím vede seriál (po 3. dílech). edit: Seriál - jasná jednička v porovnání s filmem. ()

MatesMS21

Opravdu sem čekal, jak dopadne film na motivy seriálu..a kevšemu českýho.. Musim přiznat, že Okresní přebor (seriál) mě opravdu bavil, takže jsem neskrýval obavy z celovečeráku. Světe div se, fakt to bylo prďácký. Jsem nadmíru spokojen. ()

BeranSon

Pepik Hnátek je podle mě trenér, pravej muž a celou dobu jsem jeho herecký projev doslova hltal. Vlastně jsem hltal celý tento film o fotbale, i když nejsem nějaký vysazený fanda nějakého určitého klubu, tak si myslím, že právě Okresní přebor dokáže potěšit každého kdo se na něj kouká. Na tomto skromném českém filmu z prostředí podřadného fotbalového týmu je nejlepší to, že každý si v něm najde nějakou hlášku, či postavu ve které se vidí a to je prostě k nezaplacení. Některé pasáže k pousmání, některé k nasrání a některé zase k tomu, aby vám došlo jak může mít někdo silnou vůli, ale přitom být neskutečně arogantní náfuka a víte co? Já jsem se v tom náfukovi, kterej si de za svým úplně viděl, ale to jen tak pro zajímavost. Z mé strany rozhodně očekávání naplněno bylo a kromě malých, nic neznamenajících mínusů jsem se královsky bavil a fakt, že v posledních dobách stojí česká kinematografie za starou bačkoru prostě tento vydařený snímek zvedá. - 8/10 - ()

Rathalos

Tak to ano,perfektna ceska komedia s vybornym Miroslavom Krobotom a Ondrejom Vetchym,typicky cesky humor,ktory vas pobavi dokonale,u mna jasna volba,5 hviezdiciek...:-) ()

korok

Filmové zpracování navazující na seriál jakýmsi prequelem, mi sice přišlo o něco slabší než samotný seriál ale pouze co se týče vtipných scén. Zobrazení "kouzla" (téměř) nejnižší úrovně českého vesnického fotbalu, na tom to nic neztratilo. Skvělé herecké výkony, zejména představitele hlavní role, pomohly opět ukázat ty pravé fotbalové nadšence, kteří fotbalem opravdu žijí. I když jejich ženy, z toho mnohdy asi radost nemají. :-) ()

Jajar

Od dob Vratných lahví konečně koukatelný český film, který nefunguje jen jako skvělá komedie, ale i zajímavá analýza tragikomické české mentality. V tuzemských vodách ojedinělá záležitost, za kterou je třeba děkovat. ()

Charlie84

Hahaha. Zdeněk Troška našel pravděpodobně v kopačáku zašitý nikdy nepublikovaný spis absurdního dramatu Václava Havla, v dobrém rozmaru dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vše přetvořil pro "lidové" publikum a vsadil se s Prušinovským, že tohle fakt nenatočí. Jenže to se přepočítal! Prušinovský je totiž nepochybně veselá kopa a proto se nezalekl ani dada postav, ani dada prostředí a už vůbec ne dada děje, který z toho logicky plyne. Můžeme tedy začít zasvěcenou debatu, zda to celé je sofistikovaný nadhled, zrcadlo vesnické nátuře nebo jen nový Kameňák. Seriál neznám, fotbal nesleduji, ale že prý to nevadí! Inu nevadilo...ale zde mé varování, pokud jste někdy např. na přání své přítelkyně zvažovali přesun z ošklivého velkoměsta do malebné vísky, počítejte s tím, že než skončí závěrečné titulky, budete mít na drátě realitního maléře a na krku nemovitost na Vinohradech, protože mít za souseda Pepika Hnátka nebo...ehm...kohokoli z filmu, to se riskovat opravdu nedá! ()

bif

Hořko-sladké překvapení roku. Jako neznalce seriálu, mě tento film nadchl a dokonce mi i vysvětlil naprosto nevtíravým způsobem, jak jednotlivé postavy fungují a na čem ujíždějí. Nádherný film a s citem natočený film. ()

tranquill

Seriál jsem dosud neviděl, takže nemohu porovnávat, ale v kině jsem se výborně bavil. Miroslav Krobot je opravdu pan herec a ostatní mu dobře sekundují. Trochu mi to připomíná Homolkovic filmy, tady čistě z vesnice, přitom tam není slaboduchý humor, naopak některé hlášky by se mohly stát kultovními. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý