Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Vitaminy

Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se u filmu z české produkce, tak bavil. Nelituju peněz za lístek i přesto, že mi z mého oblíbence Luňáka (Ondřej Vetchý) udělali idiota a Okresnímu přeboru přece jen sluší seriálová forma. Celkový obsazení v čele se skvělým Krobototem mně náramně bavilo a tedy mohu jen doporučit. 80% ()

B_EyE

Lidi já se smál ... až se mi nechce věřit, že to natočili u nás. Vážně. Je to česká komedie, ale je vtipná. Žádné sladkobolné rochnění se v poloteskném bahýnku - regulérní komedie napěchovaná vtípky, gagy a hláškami - a nejsou to ty naprosto prvoplánové hovadiny, jimiž nás místní filmaři v posledních letech krmí. Takže kde máte být? V kině! 4/5 ()

masiko

Z kina jsem si odnesl smisene pocity. Na jednu stranu sranda, ale cerny humor, nekdy i dost smutne. Krobot a Vetchy klidne odtahnou cely film, ale precijen po vynikajicim serialu a nadsenych reakcich tady na CSFD jsem proste cekal vic. Na druhou stranu mezi tuzemskou tvorbou Okresni prebor primo zari, takze vlastne spokojenost. ()

panmroz

v rámci "české komedie" je to zřejmě za pět, každopádně v porovnání s emočním nákladem obsaženým v seriálu to rozhodně nevítězí, řekl bych naopak (například postava Jirky Luňáka se zde mění v jednorozměrnou lidskou zrůdu). No a další problám mám řekněme s poselstvím filmu (lze-li o něčem takovém v případě komedie mluvit) - to jako že dvě ústřední postavy, Pepik Hnátek a Jiřina, jsou pro diváka čím - postavami určenými k posměchu, k identifikaci, k lítosti, k pochopení,...? nerozumím. ()

Carmichaell

Podle mě je to jedna z těch lepších českých komedií a asi nejlepší komedie okolo fotbalu. Je to výborná komedie jako celí seriál. Po dobu celého filmu jsem se ani minutu nenudil. Je tam spousta fotbalu, srandy a skvělích hereckých výkonů. ()

Skarface

Dlouho jsem váhal jak ohodnotit ,nakonec jsem se rozhodl pouze pro 4* . Důvod ? myslím že stačí když si přečtete komentář uživatele Pilda17 . Ten to vystihnul přesně ()

kujon

Jako by to z oka vypadlo situaci okolo fotbalu v mém rodném městě. Pralesní liga, vztahy, vypjatost, emoce za hranicí lidského chápání, bezmezná oddanost. Člověku "nepostiženému" věc nepochopitelná. O to více jsem se u filmu smál. Zasloužené 4* ()

JK-Stinger

No co k tomu dodat, jako samostatný kus by byl tenhle snímek rozcupován na maděru a nezachránil by to ani výborný Míra Krobot. Je vidět, že film prostě stojí na něm a vůbec nějak neřeší zbytek postav ze seriálu. Z mého pohledu je to trochu chyba. Jako doplnění výborného seriálu to sice tak nějak funguje, ale mohlo to být minimálně dvakrát lepší. ()

Pawlisman

Nejsem nadchnut. Všude lidé pějí slávu, ale proč? Že už film není tak úplně stupidní jako seriály? Tím se aspoň seriály vyznačovaly - naivitou a trochou vtipné hlouposti. Nešlo brát vážně. Zde máme vážnější film. Ale více méně šedivý a o ničem. To není jako třeba film South Park nebo Simpsni, kteří po seriálu přišli s něčím víc. Toto je upnuté a míň. Nezaujme. 6,5/10 ()

waits

Ne ne. Pepkovi Hnátovi jsem se nedokázal smát, spíš mi lez na nervy, děděk jeden zapšklej. Ani kapitánovi jsem se nedokázal smát, protože roztomile zapálený Vetchý byl v tomhle celovečeráku najednou svinák. Ani moc dalšího k smíchu nebylo nebo jo? Situační gag se závorou by moh klidně použít i Troška a Hnátkova osobitá ujetost byla spíš otravná než zábavná. Přemýšlel jsem, jestli to nebylo syndromem očekávání (Celovečerák musí být lepší než seriál), ale neřek bych. Film o filmu mě tedy bavil víc než samotný film, přátelé.. ()

Hepy13

Během celého filmu na mě dýchala taková velká letní pohoda. Jsem hlavně rád, že si film udržel vtipnost kterou se prezentoval seriál. K vidění je spousta výborných hlášek a vtipných momentů, ostatně jako v seriálovém okresním přeboru. Míra Krobot alias Pepik Hnátek vnesl do party okolo Slavoje Houslice čerstvý vítr. Tím chci říct že nápad natočit film odehrávající se ještě před seriálovými příběhy byl více než dobrý tah. Vášeň k fotbalu naprosto chápu, jsem na tom podobně, i když na Pepu asi nemám, a na ''řiťolezce'' Lukáše Luňáka taky ne :-D Okresní přebor je mi velice blízký, díky tomu že žiju také na vesnici. A spojení fotbálku, vesnice, pivča a kamarádů dobře znám. "Jak vysvětlíš že nebudeš měsíc doma? No to mě taky pěkně sere. Proč ten chlap neumřel v zimní přestávce, takhle přijdu o celej podzim". ()

Lilloos

Film začal úžasně, legendární rozbitý přejezd patří k nejlepším nápadům, co naše vlast za posledních pár let vyplodila. Černý humor i zobrazení českého venkova zafungovaly skvěle, k hlavní postavě jsem si ale nebyla schopná vybudovat vztah natož pochopení, což možná pramenilo z neznalosti seriálu. Každopádně jeden z lepších nových českých filmů. ()

Nolanofil

Pôvodný seriál som nevidel, takže ak tu boli nejaké odkazy, poprípade nostalgia, išlo to mimo mňa. Ale ako dedinská komédia, ktorú nerežíruje Troška, je to veľmi príjemné sledovanie. Pár vtipných momentov, výborný herci a jednoduchý a pohodový príbeh o starom tvrdohlavom trénerovi a závislosti na dedinskom futbale. Bolo to veľmi dobré, ale dať tomu viac ako 3*, mi príde ako pánovi Hnátkovi dať srdce Slávisty, to nikdy! ()

IvcaSammet

Sice hodnotím čtyřmi, ale spíš to vidím na tři a půl hvězdičky ... Humor je sice opravdu chytrý a dobře pobaví, ale zápletka se pod tím vším pozlátkem zdá obyčejně průměrná ... Každopádně při prvním sledování několik let zpátky jsem byla z filmu opravdu nadšená, proto jsem taky přihlédla k vyššímu hodnocení. Herecké obsazení parádní, asi bych se měla podívat na seriál, protože pokud je opravdu v tomto stylu, tak si nemám na co stěžovat ... A to mě vesnický fotbal opravdu vůbec nezajímá :) ()

Chudobka

Fotbalu vůbec nerozumím, seriál jsem neviděla, ale film mě pobavil. Pánové Krobot, Vetchý a Hartl mě vždycky potěší. Žila jsem řadu let na vesnici, všude samý fotbalista. Nikdy jsem nepochopila, co je na tom tak baví, ale pravda je, že to brali vždycky smrtelně vážně. Chlapi ten sport prostě žerou. A mně se líbí, když je někdo pro něco tak zapálený, i když z toho nekoukají žádné peníze.A to věčné vole, vole k tomu patří. ()

Mr.Hudson

Pár minut po premiéře můžu říct, že film si udržel vysoký standard ze svého seriálového námětu a splnil má veškerá očekávání. Dokázal výborně pobavit a některé dialogy neměly chybu. Režisér Prušinovský mi vytřel zrak a všem ukázal, že dokáže udělat z původně průkopnického venkovského fotbalového seriálu celovečerní podívanou. Jediná vada na kráse a což mě docela udivilo je to, že se ve filmu mluví docela sprostě, mně to nevadí a vím, že to k vesnickému fotbalu patří, ale jaký si asi mají vzít děti příklad z tlustého šišlavého doktora Větvičky, kterému jen tak z ničeho nic nabízí poprc pouťová kolotočářka?:-D Ale to bych sem netahal, celkové shrnutí vyznívá ve prospěch tohoto filmu, který svým originálním pojetím dokázal rozvířit nudné vody českého filmu a nabídl mi parádní podívanou. Nebránil bych se dalšímu pokračování, ale obávám se, že bez Krobota byl bylo poloviční. ()

Saur.us

Slepte tři díly seriálu dohromady a dostanete tohle. Humor, který v prvé řadě stojí na šišlavém Ádoj (Leoš Noha) a vlzedoprdelkovi Jiřině (Ondřej Vetchý) mě příliš nestačil. Každopádně Miroslav Krobot jako Pepik Hnátek byl opět takový, jaký Krobot dokáže být nejlepší. Pro fanoušky seriálu určitě vetší zážitek než pro mě, Okresním přeborem pouze líznutého diváka. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý