Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel

(festivalový název)
  • Brazílie Tropa de Elite 2: O Inimigo Agora é Outro (více)

Film začíná potlačením vzpoury ve věznici, kam jsou umístěni bývalí drogoví dealeři. BOPE (speciální policejní jednotka, jejímiž členy jsou nerozluční André a Nascimiento) tuto vzpouru vyřeší po svém. Jen několik vězňů zůstane naživu. Tento zásah díky Fragovi, aktivistovi za lidská práva, bude stát Andrého místo a plukovník Nascimento je odklizen povýšením. Díky aktivitám BOPE jsou postupně zbytky drogových gangů rozprášeny, ale jejich místa nahrazují zkorumpovaní policisté, kteří nejsou o nic horší. Plukovník Nascimento pomalu zjišťuje, že byl systémem zneužit poté, co je zabit André. Vyšetřování Andrého smrti ho dovede blízko k zločineckým špičkám, což málem stojí život jeho syna. Nascimento tak rozpoutává peklo, tentokrát ovšem na poli politickém. (merlinovic)

sibskyn

Slabší než první díl, ale rozhodně to má co říct. Ubylo akce, a přibyli témata na přemýšlení o zkorumpovaných politicích a dnešní společnosti, kde platí heslo: každý sám pro sebe a bůh proti všem. ()

zigy

Drsná Brazílie prorostlá drogami a mafiánskou korupcí, oproti české chobotnici je to pořád u nás velká pohodička.....tohle je úplná válka vojenské policie proti - proti komu vlastně??? (celé je to zločinecká organizace). V tomhle filmu chybí bohužel sympatický hlavní hrdina (prasečí rypák) a je místy dost zmatený. Víc vysvětlovacích pasáží by nebylo na škodu. ()

Ace.A.T.L.

Ještě surovější, než jednička, pouliční přestřelky jsou skoro na vrcholu realičnosti a celý to má super spád a rychlost. Jen mě mrzí, že Wagner je v pozici drobet mimo hlavní děj a neni tam víc vužitej potenciál, ukázání zásahů BOPE, což by ve dvojce bejt mohlo. A jen díky tomu to je na 4* a ne na plnej počet. Za mě pevný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

lajkus

Tomuhle já říkám film.... Představte si, že by jste chtěli natočit podobný film např. v USA (film o zkorumpovaných politicích a policii, kterým nejde o dobro lidu ale jen o peníze a svoje koryta), nejprve by jste museli vyškrnout zkorumpované politiky a nahradit je pouze jedním zkorumpovaným politikem, pak byste museli vyškrnout guvernéra, protože on je hlavou státu a on přece nemůže být zkorumpovaný, pak by jste museli přidat další tuny explozí, nějakou tu automobilovou honičku, dalších tisíc mrtvých, které zabije hlavní hrdina sám a sám pak v nějaké bitce zabije hlavního zlouna, pak musíte přidat romantickou linii nejlépe s novinářkou, odstranit krev aby na film mohli i 12-tiletí smradi, zkorumpovaných poldů by musela být ve filmu menšina než těch hodných a nakonec se hlavní hrdina musí udobřit se svým synem a ten mu na kopci u zapadajícího slunce poprvé řekne :,, Mám tě rád tati." ........zkrátka jdi se vysrat HOLLYWOODE!!!! Spolu s Tropa de Elite 1 a Baader Meinhof Komplex se jedná o jedny z nejlepší filmů co jsem kdy viděl (najdete v nich minimum klišé, nevymezené dobro a zlo, hrdiny co něco dělaj a nemaj furt kecy o spravedlnosti) ........asi si na záda necham vytetovat brazilskou vlajku..... ()

complex

presne takto si predstavujem akčný film, ktorý má naozaj dobrú zápletku a výborný príbeh, ktorý sa podobá na životné podmienky viacero štátov. Žiadna prehnaná strielačka, alebo násilnosť, som naozaj rád, že to nie je americká produkcia. Jednoduchu takto má vyzerať akčný thriller... ()

uuuuups

A pak že naše politika je špatná!Kam se hrabem na Brazilskou....Malinko mě mrzelo, že je málo záběrů do domů obyčejných lidí, jejich pohled na věc, když třeba taxikář veze klienta a toho z vozu vytáhnou a brutálně zmlátí, nebo děti hrající si fotbal a vrtulník nad nimi......Prostě film pro zamyšlení nad tím jestli vůbec existuje dobrá vláda a politika bez korupce a násilí. ()

cyberMythius

Více politiky, méně brutality. Bonusem je daleko ucelenější scénář než u prvního dílu, se stejně hutnou atmosférou. Pokračování o chlup předčilo svého staršího bratříčka a nabízí skvělou, i když opět poněkud drsnou zábavu. 8,5/10 ()

ELDoctorow

Po všetkých stránkach lepšie než jednotka, ktorá ma veľmi nebavila, najmä s ohľadom na dobrú povesť, čo ju predchádzala. A Wagner Moura, ktorý ma taktiež v prvej časti nezaujal je tu absolútne výborný. ()

cajda77

Město bohů známe všichni, pohádkový příběh, který nás tahá za srdce a dojímá nás ta brazilská idyla. Volné pokračování Elitní jednotka je poněkud drsnější příběh, boj s mafií, drogovými dealery ve slamech. Přesto nám nechává naději. Zatím poslední "díl" nám ovšem naději ztrácí, zločinnost v Riu posouvá zase dále, na politickou cestu. Dosti to připomíná pověstný boj s božími mlýny. Stejně jako Buscapé se stává z chlapce v Městě bohů, tak i divák při sledování této série dospívá, uvědomuje si, že prostě jsou problémy, které člověk nemá sto vyřešit, přesto by neměl však přestat bojovat! Čekal jsem akční film, ne že by snad bylo akce nedostatek, nakonec to bylo snad spíše politické drama, ovšem v brazilském stylu. V velmi surovým pohledem na zločin. V závěru mě napadla myšlenka, čím se ten /systém/ liší od toho našeho ... ()

90125

Ze su policajti a politici sucastou jedneho zlocineckeho a korupcneho biznisu, to vieme aj z nasich zemepisnych sirok. Hoci teda, oproti tymto brazilcanom, su ti nasi chvalabohu len tazki amateri. S filmu samotneho mam ale dost zmiesane pocity. Zda sa mi, ze zvolena polodokumentarna forma rozpravania pribehu postrada napatie. Cely pribeh je len neustaly prival informacii formou komentaru mimo obraz a dejova gradacia dost absentuje. Napriek tomu, ze je mi velmi sympaticke ako su tu vykresleni lavicovi kecalkovia, ktori, ako vzdy, len kecaju a neprinasaju ziadne riesenia, nemozem sa stotoznit s vseobecnym nadsenim z tohoto filmu. 54 % ()

Naby

Nechápu proc všichni přidávají hodnoceni tomuhle filmu kvůli očividně dobre jedničce. Nicméně tenhle film spadnul lehce pod průměr. Prvně je uplně zbytečně dlouhej. Na zacatku a hlavne uprostred je tolik hluchych míst že jsem se držel abych neusnul. Za druhé je celej film postaven na tom ze jde o realitu, ale ve skutečnosti je celkem dost nerealnej. Urcite muze mit realnejsich zaklad, ale scénář filmu je proste zpackanej. Celkem 2,3*. Obecně bych film nikomu nedoporucil. ()

jakup57

Dvojka jednoznačne lepšia ako jednotka. Krásne ukazuje ako je celý systém hnilý a v akých často sebaklamoch a iluzórnej slobode žijeme. Uvítam viacej takýchto filmov, možno to z časti pomôže otvoriť oči "väčšine". 85 % ()

montel

Velitel policejní jednotky BOPE Nascimento (Wagner Moura) potlačí vzpouru ve věznici, která ale končí krveprolitím vězňů. Zatímco guvernér Rio De Janeira zuří, obyvatelstvo jej pokládá za hrdinu a tak nezbývá nic jiného, než Nascimenta povýšit a krvavě potlačenou akci hodit na někoho jiného. Tím někým je Nascimentův nejlepší člověk, policista Andre (André Ramiro), který je propuštěn. Nascimento mezitím rozjíždí kariéru v kaceláři, kde je blíže zkorumpovaným kolegům. Když se Nascimento rozhodne jednou provždy z korupcí skoncovat, tvrdě narazí a tak povolá do zbraně své muže z BOPE...Vyníkající pokračování, které sice nabídne méně akce než první díl, ale zato nahlídne pod pokličku pořádně zkorumpované policejní mafii až jsem si vzpoměl na italskou Chobotnici. On vlastně Nascimento je takový Corrado Catani a tak jsem mu celý film fandil, ať tu brazilskou verbež pořádně vystřílí. 75% ()

kodwin

Slabší než jednička, ale pořád velmi dobré. Celkový dojem je zkažený příliš komplikovaným vyprávěním. Přitom Vnitřní nepřítel otevřel jiné téma než jednička a udělal to moc dobře. Film se ale místy zadrhává v přímočarosti vypravování, což mu škodí. Akčních scén je výrazně méně, zato zákulisních řečí hodně. Korupční špína je v Brazíli zalezlá pod nehty téměř všech vlivných lidí, a tak odhalování propojení je trochu složité. Průměrný věk v Riu asi nebude moc vysoký, protože mrtvol je ve filmu až dost. Scéna s vytrháváním zubů z lebky mě hodně vzala. Svinstvo na svinstvo, zabíjejí všichni všechny. Tomu říkám moderní civilizace. Zlatá Evropa ... ()