Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel

(festivalový název)
  • Brazílie Tropa de Elite 2: O Inimigo Agora é Outro (více)

Film začíná potlačením vzpoury ve věznici, kam jsou umístěni bývalí drogoví dealeři. BOPE (speciální policejní jednotka, jejímiž členy jsou nerozluční André a Nascimiento) tuto vzpouru vyřeší po svém. Jen několik vězňů zůstane naživu. Tento zásah díky Fragovi, aktivistovi za lidská práva, bude stát Andrého místo a plukovník Nascimento je odklizen povýšením. Díky aktivitám BOPE jsou postupně zbytky drogových gangů rozprášeny, ale jejich místa nahrazují zkorumpovaní policisté, kteří nejsou o nic horší. Plukovník Nascimento pomalu zjišťuje, že byl systémem zneužit poté, co je zabit André. Vyšetřování Andrého smrti ho dovede blízko k zločineckým špičkám, což málem stojí život jeho syna. Nascimento tak rozpoutává peklo, tentokrát ovšem na poli politickém. (merlinovic)

HeyHo

Tenhle film na mě neskutečně zapůsobil..myslím že už toho vím o prohnilosti světa dost ale vždy mě něco překvapí..To,že se opravdu děje něco takového,a ne jenom někde daleko ve slunečném Riu,mě ještě hodně dlouho nedá spát :/ ()

+sfinx+

Mám velmi smíšené pocity. Kdyby to byl první díl, bylo by to za plný počet. Takto mám ale v paměti jedničku a dvojku trochu nechápu. Nevím jak věrně to zachycuje situaci, ale dělá mi problém oblíbit si dílo, které svou podstatou podkopává předchozí díl. Všechno z jedničky je totiž buďto mrtvé nebo zkorumpované. Pouze pár jedinců zůstává, aby čelilo všem zločincům na všech frontách. Už to samo o sobě je vcelku pitomé. BOPE se rázem proměnilo (během tří let?) ve stejně prohnilou skládku, jakou byly řady obyčejné policie a všechno to, co jsme se dozvěděli v prvním díle - o tvrdé selekci, eliminaci zkorumpovaných jedinců, pomstě za padlé kamarády, už neplatí. Zbývá jen totální chaos, bodání se do zad, vraždy kdy a kde se zamane a několik kovbojů, kteří věří ve spravedlnost. Opravdu bych rád věděl, jak blízko skutečnosti oba filmy jsou a co z toho je pravda. Nedělám si iluze o mnoha ozbrojených složkách, zvláště tedy některých států, kteří by měli šířit po celé zemi mír a být v podstatě bezchybní, na druhou stranu - zrovna BOPE se prezentovalo v prvním díle jako jednotka, která by mohla mít budoucnost. ()

Martin D

Epickje a filmovejsie ako veľmi dobrý 1 diel. 2 diel je pre mna zaujímavejší aj pre nekompromisný pohľad na korupciu v polícii a zároveň odhaľuje prepojenie politikov, polície a médii . Padilha sa ukazuje ako veľmi talentovaný režisér a vidieť že na filme si dal veľmi záležať. Skvela práca. ()

stret

Slabé, neusporiadané, tragikomické, hlavá postava zla obsadená, niečo čo by som nechcel vidieť znova. ()

mdf

Mouru jsem viděl jako Escobara v Narcos a tím mě to dovedlo až sem a zase dobrý drama,možná jednička byla lepší,akčnější,tady je víc politiky. ()

Tucne.prasa

Nemastné, neslané miestami až nudné. Pokus natočiť pokračovanie si treba vážiť, ale chýbala tomu zanietenejšia réžia, prehľadnejší scenár a charizmatickejší hlavný hrdina. Moura tu pôsobí ako mourek, s tými klipkajúcimi očami. Ešte si ho viem predstaviť v roli kuchára, ale nie drsňáka z elitenej vojenskej jednotky. ()