Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel

(festivalový název)
  • Brazílie Tropa de Elite 2: O Inimigo Agora é Outro (více)

Film začíná potlačením vzpoury ve věznici, kam jsou umístěni bývalí drogoví dealeři. BOPE (speciální policejní jednotka, jejímiž členy jsou nerozluční André a Nascimiento) tuto vzpouru vyřeší po svém. Jen několik vězňů zůstane naživu. Tento zásah díky Fragovi, aktivistovi za lidská práva, bude stát Andrého místo a plukovník Nascimento je odklizen povýšením. Díky aktivitám BOPE jsou postupně zbytky drogových gangů rozprášeny, ale jejich místa nahrazují zkorumpovaní policisté, kteří nejsou o nic horší. Plukovník Nascimento pomalu zjišťuje, že byl systémem zneužit poté, co je zabit André. Vyšetřování Andrého smrti ho dovede blízko k zločineckým špičkám, což málem stojí život jeho syna. Nascimento tak rozpoutává peklo, tentokrát ovšem na poli politickém. (merlinovic)

PJD

Dokonalé. Nevěřil jsem, že pokračování bude stejně dobré jako první díl, ale je, a možná i lepší. Dokonalý film. Není téměř co vytknout. Klobouk dolů. Škoda, že neumím portugalsky. Mládeži do osmnácti let nepřístupné. ()

Sa.sa

Jak jinak zatočit s korupcí, politikou, drogami a veřejnou správou než takto? Ano naserete spoustu lidí, ale má to ten správný efekt a účinek :P 5 hvězd... PS: snad se nikdo s URNY nedíval, protože by ho asi kleplo... ()

Miroslav.Zac

Mohl bych sem zkopírovat hodnocení prvního dílu, jen s tím rozdílem, že zde bylo víc akce a že člověk už nebyl tak překvapený z pekla jménem Rio de Janeiro jako v jedničce, i když se pokračování snažilo být větší a šokující než první díl. ()

Arkwuill_S

Speciální jednotka vojenské policie.... to je brazislká BOPE. První díl byl takovým okresním přeborem, díl druhý je první ligou, alespoň co se týče nepřítele, proti kterému stojí. Již to není o tom, že budou potíráni lokální drogoví bossové, kteří jsou jen malými rybami. Příběh se dostává do sfér vysoké politiky, kde za nitky tahají vlivní lidé, politici, kteří stojí v pozadí černé scény. Proti těmto lidem je velmi obtížné, ba až nemožné, bojovat, protože to oni jsou ti, co ovládají systém, lži, i vedení policie... Tito lidé se pro svůj osobní prospěch, pro získání moci, nezastaví před ničím a nezdráhají se každého, kdo by mohl jejich postavení ohrozit, odstranit. První díl byl naprosto super. Moc oceňuji, že pokračování není jen kabátem jiné barvy, ale daleko vyšší hrou, sice více politickou, náročnější na pochopení (i když), u které je zapotřebí více přemýšlet. Situace v Brazílii jistě není vyjímečná, v jistých podobách se odvíjí v téměř každé zemi, i u nás... Skupina nejmocnějších lidí, politiků, hraje ve svůj prospěch k získání moci a v této cestě se nebojí ušpinit si ruce. I když to nejsou přímo oni, kdo mačkají spoušť. A pokud se jedinec dostane do této "drtičky", je nemožné z ní vyváznout, aneb boj proti systému je sebevraždou. A tak plukovník Nascimento teprve nyní začíná chápat, že práce BOPE po celou dobu byla naprosto zbytečná a jen pomáhala těm vlivným uskutečňovat jejich cíle. Díl druhý je sice protkán daleko větší politickou hrou, ale krásně poukazuje na to, jak to ve skutečnosti chodí a že i přes tohle všechno, možná, existují lidé, kterým tento stav není lhostejný a kteří jsou ochotní pro odhalení pravdy něco udělat. Otázkou zůstává, jak jsi na tom právě ty!? Jestli se postavíš na jejich stranu nebo je nazveš blázny. ()

creTin

Zase dobře, ale podstatně se ubralo z plynu. Jednička byla parní válec, těžko se dýchalo, od obrazovky se nešlo odtrhnout. Tady se vsadilo na kritiku systému, Nascimento je pořád ten samý nasraný frajer, slovo ale nemá takovou sílu jako dokonale zorganizovaná jednotka mířící za všech okolností přesně. Z hlediska zábavy sestup na nižší schůdek, myšlenkově ale o kousek výš, byť se špetkou obligátního patosu a klišé provázející filmy mající co dočinění s politikou. ()

Jarči

Myslite si že zlikvidovať všetkých členov gangov je riešenie? Hlavný hrdina si to myslel a v prvom dieli svoju predstavu naprosto nekompromisne realizoval. O tom že sa v Riu nezmenilo vlastne nič sa presvedčíme v druhom dieli. Film sa odpútal od sledovania práce elitných policajných jednotiek BOPE a odkrýva celí skorumpovaný systém. ()

IAMAD

Pokud máte rádi filmy z policejního prostředí, nevadí vám trochu reálné brutality a jste spíše na straně policie, která tvrdě potírá zločin, pak si v žádném případě nenechejte ujít první i druhý díl brazilského filmu Elitní jednotka. Je o speciální jednotce BOPE, která bojuje proti zločincům a dealerům v Rio de Janeiru. Skutečně super filmy, oba díly. ()

YNWA

3krát YES, pokud jsem se na Tropa de Elite těšil jako malý kluk, tak z dvojky jsem malý kluk :-) naprostá paráda, hlavně v originálním znění s titulkama. Tempo strhující, děj vás drží od začátku do konce. Tady 5 star musí být. ()

billcarson

BOPE 2. Po akční jedničce se objevuje druhý díl tentokrát v jiném stylu. Policie u nás by se divila. Opravdu smekám tento thriller patří mezi nejlepší ve svém žánru a jenom dokazuje, že i v jížní Americe lze natočit výborný film, který se dotýká aktuálních témat v brazilském politickém odvětví a nejenom tam. Osobné jsem zvědav jak se bude v budoucnosti vyvíjet jak režisér tak Moura. Pro radikální jedince naprosto orgastický zážitek. ()

Zofan

Jednička se mi líbila o něco víc, ale těžko tyhle dva filmy srovnávat. Oba jsou úplně o něčem jiném a jinak pojaté. Oba jsou však skvělé. ()

MR.Lolofon

Hodnoverné vyobrazenie boja proti korupcii a zločinnosti. Do veľkej miery kritika a zacyklenie systému. Porcia akcie je tiež vysoká.Kvalitne natočený film, ktorý rozhodne patrí medzi veľké prekvapenia. ()

barons

sice slabší jako jednička, ale vesměs pořád kvalitní pokačování, škoda jen, že jsme se někdy v záplavě portugalštiny ztrácel,,,, ()

nihiliste

Dvojka brazilského thrilleru Tropa de Elite ukazuje, že za vším nestojí jen drogoví dealeři a zkorumpovaná policie, ale celý systém. Politická sféra celé Brazílie ovlivňuje pomocí zkorumpovaných policejních milic a jejich mafiánských praktik dění kolem obchodu s drogami, se zbraněmi a úkladnými vraždami svědků, obyčejný člověk už tady nemá místo - vše je v rukou politiků a jejich lobby. Neméně lepší než jednička! ()

babuca

Realistické stvárnenie boja s korupciou vnútri polície a vo vládnych kruhoch.....bohužiaľ táto téma zostane vždy a všade aktuálna. 95% ()

Necrophobic

Druhý díl Tropa de Elite je je stejně špičkový zážitek jako jednička ,i když už pluje na trochu jiné vlně.nemá cenu se rozepisovat o detailech.Prostě to zhlídněte ,nebudete litovat. ()