Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

Bajj

Dokonalá zápetka přesně vystihující tuto dobu.. Tomuhle filmu nemám absolutně co vytknout, celých 146 minut jsem se nemohla odtrhnout. + Perfektní herecké výkony! Ach! ()

mimale

Nemám mu čo vytknúť. Rasistická americká minulosť černošskej éry bola spracovaná veľmi dobre. Páčili sa mi humorné sekvencie černošských maids :) ()

david666

tak z tohohle filmu mě místy bylo na zcracení - a podotýkám, že ne díky tomu, že by se jednalo o nějaký odpad. Tolik pokrytectví, arogance a omezenosti lidí se jen tak nevidí. Navíc všechny zůčastněné herečky zvládly své role výborně. 2,5 hodiny uběhlo jako nic. Perfektní film ()

Rodriguess

Skvely film, uplne som ostal uzasny ze co sa dialo v tych rokoch v amerike. Herci podali brilantne vykony. jednozancne 5 hviezdiciek. A myslim ze ten primitivny rasizmus sa deje az do dnes len ludia to tak neberu. ()

Elsinor

Kdo by to byl čekal, že se Tate Taylor od propadáku Pretty Ugly People dostane hned ve svém dalším filmu k hlavním oscarovým kandidátům sezóny. The Help je správně angažovaná podívaná, ve které je na boj proti rasismu nahlíženo jakoby jinak - důsledně prostřednictvím ženských postav. Film jako ušitý k tomu, aby získal Oscara. Společensky zodpovědná podívaná, na kterou ale nemám žádný důvod se znovu podívat. ()

Abalzo

Film s tak silným příběhem, že by jen na ty největší cyniky nezapůsobil. Opravdu je to podle mě nejsilnější příběh ve filmu za poslední roky. A jak tu už několikrát zaznělo, herecké výkony jsou obdivuhodné. Role padla snad každému v tomto filmu přesně do jeho noty, každý se s ní sžil, a na výsledku je to znát. Ta doba byla jistě ještě horší, než tento snímek ukazuje, nicméně bylo by těžké natočit film s naprostou přesností té doby. Jak říká název, byl to tenkrát černobílý svět. ()

jgregory

Tak tohle mi nedělejte, miluju tyhle filmy, asi je to trochu sentimentální, ale to vůbec nevadí! Na Oscarech budu fandit, stejně jako Smažená zelená rajčata je to krásný příběh a moc mě to bavilo. Nádhera díky jasných 5 stars........ ()

Don Martini

Proč takových filmů není více? Film je taková obrana proti předsudkům. Propojenost mezi hlavními a vedlejšími dějovými liniemi se dost vyvedla. Nutí diváka přemýšlet - stejně jako mne. Po skončení filmu jsem usedl do tramvaje a bylo mi do breku vůči takovým předsudkům. Nezáleží vůbec na rase a vzhledu. ()

pitrson

Skvěle zpracovaný snímek o potlačování občanských práv, rasové nesnášenlivosti a naději, která tu vždy byla, je a bude a která přichází s lidmi, kteří se nebojí vystoupit z řady a říct světu, aby se probral ze své omezenosti...Dal bych klidně deset hvězdiček... ()

Obchodka95

Krásný film. Byla jsem nadšená když jsem seděla v kině a učitel nám řekl že se smazal záznam filmu a pustí nám Černobílý svět. V některých částech se mi chtělo brečet, v jiných zase smát. Nemám slov, snad jen, prosím točte více takovýhle filmů... ()

mullpavel

Skvělé zpracování dvou odlišných světů - světa bílých a světa černých. Skvělý obraz života pokryteckých maloměstských bílých žen, jejichž životním povoláním je profesionální lov manželů. A skvělý příběh ženy, jež se rozhodla vzdorovat. ()

Bornd

Moc pěkný film. S letošních nominací na nejlepší film si to podle mně nejvíc zaslouží právě tento film. Příběh hodně zajimavý a pravdivý a celkově to na mně působilo jako příjemný i veselý film plný optimismu. Herecké výkony byli perfektní, až na pár výjimek. Myslím, že ty namyšlené bíle ženy mohli být lépe zahrány. Aspon nějaké herečky se mi mezi ně moc nehodily. ()

necrosrandist

Precizní práce po všech směrech. Teď už bude Bryce Dallas Howard definitivně dostávat jen role těch největších mrch. Jo a kdo je sakra Tate Taylor? ()

Paranoir

Neuveriteľné ako dokáže Emma Stone vyzerať ako 14 ročné dievčatko, ktoré nikto nepozval do tanca a zároveň zahrať o niekoľko rokov neskôr dospelú 23 ročnú spisovateľku :) Tento film ma neuveriteľne pohladil na duši, vyšli aj slzičky a mal veľmi hlboky a citovy pribeh. Dej ani na chviľku nezastal a ja som sa nechala viesť príbehom. Dávam 5* za to, ze pre mna tento film mal vsetko co ma perfektny film mat a aj krasnu myslienku o tom, ze vseci sme si rovni a nezalezi na tom aku farbu pleti mame. ()

Nightmure

Nádherně zpracovaná problematika v Americe dřívějších let. Je smutné, kam až to docházelo, ale jsem ráda, že jsem mohla film vidět a dozvědět se zase něco, co jsem ještě nevěděla. BTW: Rady do domácnosti jsou vážně výborný :). Film mě dojal, naštval, uvědomil i rozesmál, proto nelze hodnotit jinak. ()

bmolko

K tomuto filmu lze opravdu velmi těžko říci něco špatného. Je udělán přesně tak, aby to nešlo, abyste ani nechtěli. Ve filmu je patrná schématičnost - přesně podle nesmyslného českého překladu Černobílý svět. Jsou tu ti zlí a ti ryze hodní, aniž by bylo naznačeno, proč jsou figurky v Jackson, Mississippi takové či onaké. Je zde patrná i hra na emoce, které se z diváka díky filmařské zručnosti velmi snadno vycedí. Ale co naplat, je to úplně jedno. Film je vtipný, dojemný, silný a poctivý. Hodně se mluvilo o hereckých výkonech Violy Davis a Octavie Spencer. Ano, jsou perfektní. Ale u mě byla favoritkou královna tamních "bílých mrch" Bryce Dallas Howard, která svými neverbálními kreacemi byla roztomile odporná a otravná, hlavně při obavě, že její shit eating episode vyjde najevo. ()

rigby

Černobílý film o rasových problémech Spojených států. Příběh je chytlavý, jeho největší slabinou je v tomto případě bohužel jeho povrchnost. Nicméně na city diváků funguje spolehlivě a ani já jsem se neubránil slzám v očích. ()

burton-ka

Už se Vám někdy stalo, že Vás film dojal až k slzám asi tAK 6X ZA SEBOU?! NE?? Tak mě ano, a musim říct, že skláním poklonu všem kdo se na filmu a příběhu podílel. Né nadarmo se řiká, tichá voda břehy mele a tento film vypadal jako tichý ale řve neskutečným závěrem!!!!!! D O P O R U Č U J I !!!! 30 Z 10 ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů