Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

hrumsrt

Někdy mám pocit, že v USA točí jen filmy z minulosti o občanské válce nebo o černoších. A pohledem Evropana jsou tyhle etapy zkrátka nic neříkající, tak jako oni nemůžou absolutně pochopit náš středověk, my se ztrácíme zde. Snímky o černošké kultuře, a jak náročný měli život se objevují s jistou pravidelností a obecně nejsou schopné přijít s ničím inovativním. Ale pak je tu tenhle snímek, který před těmi 10 lety byl právem vyzdvihován. Příjemné obsazení, kterému podle mě vládne mile tupočká Jessica Chastain, si dochází pro nádherně poutavý a milý snímek. Příběh si s sebou bere tolik odlesků všeho možného, že dohromady vytváří dosti pestrou paletu emocí. Spíš než v dramatických scénách funguje film ve svojí odlehčené notě, kde se zpívá a jedí hovna. Ovšem přece jen svoji sílu si to najde a to v nepříjemnostech společenského očekávání, v tomhle pojetí snímek kraluje. Ani nejde o tom, že by se všichni chtěli chovat k černým ošklivě, ale zkrátka velká čast společnosti to dělala a vy jste nemohli vybočovat a přesně tohle je nám několikrát ukázáno. Úplně chápu, proč to sklidilo takové ohlasy a ocenění, když se to nejen plně shoduje s politikou, jakou razí Akademie, ale hlavně v širokosti témat má velkou šanci se zalíbit tolika lidem. 85% ()

ni.na29

Historie žen je jednou z temných stránek dějin lidstva, historie afro-amerických žen pak obzvlášť. O to smutnější, když žena pod tíhou sociální a kulturní šablony diskriminuje ženu. Lze však tento snímek uchopit jako historii? 60. léta 20. století jsou přeci dobou nedávnou. Ano, někomu se možná bude zdát, že pohled na rasovou diskriminaci a boj za základní lidská práva je v tomto sociálním dramatu trochu zjednodušený, ale já si nemohu pomoct, motiv přísady do koláče, který s chutí pozřela typická vykořisťující americká hospodyňka, je zkrátka fenomenální. Netřeba se hluboce rozepisovat o charakteru jednotlivých postav, herecké výkony hlavních protagonistek byly jedinečné a Viole Davisové skládám poklonu. Ta žena měla celý film vepsaný do tváře... ()

lulu37

Začnem od konca. Stačí si pustiť soundtrack k tejto dojímavej dráme - Mary J. Blige a jej living proof a už to vás dostane do nálady, akú tento film vyžaruje po celý čas. Počas dva a pol hodinovky sa nebudete musieť pozerať na hodinky, jedine vtedy, ak by ste chceli zistiť, prečo tak málo času s touto "krásou" vám ešte zostáva :) Ťažko mi je posúdiť, ktorá z odvážnych ženských mi viac prirástla k srdcu, či drzá Eugenia, temperamentná Minny, príliš dobrá Celia alebo zimomriavky robiaca Aibee. Zbožňujem jej hranie odvtedy, ako som videla Pochybnosti. Larelay ďakujem za titulky a stotožňujem sa s jej názorom na adeptku na Oskara :) ()

Kubík

Mám prostě rád filmy tohoto tipu, inspirované životem. Tomuto flimu není apsolutně co vytknout. Konečně, po dlouhé době po spoutě nekvalitních filmů, něco pořádného, co ma hlavu a patu. ()

Seev

Nemastný, neslaný, nedotažený film, který sice umí místy dojmout a pobavit, ale alespoň mně v paměti nezůstane. Emma Stone tradičně velmi dobrá, v tomto filmu jí ale předčí Jessica Chastain, jejíž postava si u mě získala nejvíce sympatií. ()

Perchta6

Ano... dobrý herecký výkon, taky jsem té bílé paničce chtěla dát přes hubu... A jinak zcela souhlasím s Ivanem D., vystihl to přesně... ()

Demoiselle

Asi takhle: jakékoli téma týkající se rasismu, 2. světové války, genocidy, atd... notuju na emoce a lidskost diváka. A právě to se podařilo u The Help. A jen asi proto vidím nominaci na oskara. Film je to průměrný, s klasickou revoltou i lajnou. ()

akcul

Když jsem v půli roku 2011 uviděla trailer na The Help - řekla jsem si, že to bude něco pro mě - velká myšlenka, odvážný příběh, americký kýč, úžasné ženské hrdinky i herečky a kapesníky s sebou. A já dostala to, co jsem očekávala. Avšak nic moc navrch. Mám na mysli, že nepociťuji u sebe, jako u diváka žádný vývoj, ten mi vlastně chybí i u postav, jsou bez třetích rozměrů, viz. skvělá scéna připálených kuřat nám o povaze Minny napovídá trošku víc:-) Překlad českého distributora jakoby nereflektoval pouze tématickou rovinu, ale bohužel i tu charakterovou. Máme tu skupinu utiskovaných, lehce idealizovaných Afroameričanek a proti nim bandu neschopných, frigidních bělošek, jejichž vůdkyně je neživotná mrcha. U hrdinů jsem postrádala i moment probuzení, uvědomění si oněch hodnot, o které tu celou dobu jde. Je zde jen ten nádherný výkřik pravdy, který je tolik osvobozující a srdce se dotýkající. Hell is other people aneb Filmů o lidskosti a bohulibých tématech není nikdy dost:-) Zahřeje, potěší, nestrhne. PS: když Oscar, tak pro Violu Davis. ()

Parisée

Od filmu jsem očekával hodně, protože knihu považuji za skvělou. A nezklamal. Netrpí neduhem mnohých jiných adaptací tj. nechybí v něm z předlohy nic podstatného, ani není vycpán zbytečnostmi. Režie je citlivá, postavy mají charisma a navíc jsem rád, že je tu konečně film, který má co říct. ()

zdeci

Nemám rád tranďáky a ta hlavní čokoládová hrdinka snad právě udělal konkurs do Screamers. Jinak ta druhá černá tlustoprdka byla fajn a "Eat my shit!" bylo celkem oživení jinak nudné srdcervoucí romance na téma čb. ()

x_ander

Čekal jsem dýchavičné drama o nespravedlivém životě černošských hospodyň, a dostal jsem výborné drama, které se nebojí přitlačit na pilu i úsměvnými momenty, a které ukazuje život černošských hospodyň jako nespravedlivý, ale zároveň jak se s ním umí vypořádat. V kombinaci s naprosto úžasnými hereckými výkony (Emmu miluju už nějaký čas, a Jessicu Chastain si dávám do hledáčku) jde o velice příjemné překvapení. ()

_Jimmy_

Výborné, perfektné, dokonalé. Od začiatku až po koniec emócie. Pre mňa top za posledné roky. Ďakujem za tento skvelý film. ()

Mr.Keli

První krůčky na změnu čehokoliv jsou vždy těžké, o to víc snaha potěší na zdárném konci. Téma tak palčivé, že malinký krůček vedle by znamenal smích a odmítnutí. Není se čeho bát, snímek jde lineárním příběhem s menšími odbočkami na kalkulovaný konec. Příběh i přes své zaměření vás nenechá chladným a to je to oč tu běží. viděno 2D, 90%. ()

Firko

Neuveritelne autenticky film. Vsetko je tak dokonale zmaknute! Nedokazal som od toho odtrhnut oci. ,,Vivat Amerika!´´ ()

Luckyboy

Film, který podle mne hraje trochu víc na emoce, než by musel, ale kromě toho jde o sympatickou věc. Příběhem není film nijak vyloženě originální. Jenže ačkoli jsou filmy především o zábavě, není na škodu, když vychovávají a poukazují na problémy, na které by se nemělo v žádném případě zapomínat, a kterých bychom se měli v maximální míře snažit vyvarovat a pokud existují, tak je odstranit. Nechci přímo říci, že v tomto případě jde o banální film, ale i přes to si stojím za tím, že určité věci, které jsou podány lehce banálně, jsou důležité a jejich kvalita se musí hodnotit trochu jinak. A proto z mého pohledu nejde jen o průměrnou věc, na kterou hned zapomenete, ale o něco, co ve Vás nějakou stopu zanechá. A je jedno, jestli to je v lehce přeslazeném obalu a s načančanou mašličkou a prskavkama. ()

yatan

Ukazkovo ambiciozne s vzdy urodnou podou pre americke publikum. Herci su vsetci pekelne dobri, jednoznacne najlepsie tohtorocne herecke ensemble a Viola Davis znova spravila z hlavnej hl. zenskej hereckej nominacie najtazsie uhadnutelnu kategoriu. Streep vs Williams vs Davis vs Mara s Close,je close ako sa len da. The Help je uprimne vtipny a zaroven hlboko-tragicky, old-school-ovo natoceny vyborny celovecerny film, ktory rozobera materinskym pristupom pribeh pychy, hrdosti a pokory 60tych rokov v rasistickom Jackson, Mississippi. 8/10 ()

DuMonT

Doslova krásny film zachytávajúci jedno z veľmi dôležitých období spojených štátov, čo sa týka rasizmu a otroctva. Velmi emotívne spracované, príjemne postavy, ktoré si divák rýchlo oblúbi a prežíva s nimi všetko čo si musia prejsť. Dojímavé, prekvapujúce, milé a nádherné :) ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů