Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

Phex

Jako kdyby jste ve filmu Hořící Mississippi zaměnili všechny mužské postavy za ženské. Místo otevřeného boje proti KKK bouchačkama, se vám zde dostane ale mnohem plastičtějšího pohledu na "každodenní" rasismus, vnímaný v podstatě jen ženskýma očima. Asi díky tomu je to mnohem emotivnější, teplejší a tak nějak pochopitelnější. Zkrátka nebudete jen kroutit hlavou nad magory s prostěradly na hlavách, ale víc se zamyslíte. Už jen skutečnost, kdy děti bílých rasistů vychovavájí černí a děti do doby než je majoritní společnost naočkuje, mají k těm černým blíž...Nečekaně dobrý film. ()

natalie15

Jeden z najkrajších filmov, aké som kedy videla. Je to film o predsudkoch, ale najmä o snahe ich prekonať, o nenávisti, láske a priateľstve. Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer... Prehliadka úžasných ženských postáv a hereckých talentov. ***** a 90%. ()

dadinka

"You is kind. You is smart. You is important". Kdyby si tohohle byl každý vědom už od útlého dětství, hned by bylo na světě více bílé (samozřejmě nemyslím barvu kůže). Většina z nás nikdy nenapíše bestseller ani nezmění osudy milionů lidí, ale můžeme změnit sebe a ovlivnit své nejbližší okolí. Nikdy nebudem slavní ani vychvalovaní, ale to je fuk. (Každopádně by se ty bohaté povrchní paničky asi pěkně divily, kdyby věděly něco o rasových zákonech v nacistickém Německu. Vsadím se, že by jim to něco připomnělo...) Jedna zahořklá generace vychovává druhou. Vychovávejte svoje děti s láskou! Tečka. "All you do is scare and lie to try and get what you want. You a godless woman. Ain´t you tired? Ain´t you tired?" Ještě pořád mám The Help v hlavě a chce se mi smát, brečet a křičet zároveň. Miluji tenhle příběh i tenhle film. ()

megajalec

Dve hodiny sa film vlečie svojím tempom rozohráva príbehy, pripravuje diváka a v posledných 20 minútach to všetko rozbalí, dotiahne všetko, čo si tak starostlivo chystal prvé dve hodiny do konca. A je to skvelé. Veľmi pekné a silné 4*. Plus aj za neopozerané tváre, za pekné stvárnenie doby (najmä kostýmy boli parádne). ()

ejmyto

Zaujímavé, že človek v tejto dobe si neváži práva, za ktoré možno práve môžme ďakovať ľuďom, akí boli v tomto filme. Dojímavé až zarážajúce príbehy, ktoré otvoria divákovi oči. Moc ku tomu nemám, čo dodať. Iba to, že po dlhšom čase som vážne spokojná a pohladená na duši. A ešte niečo. Dievčatám tak nepristanú tie cigarety. :) ()

MEL

Velmi silný a emotivní příběh plný společenských předsudků, křivd a životních pravd. Po formální i obsahové stránce perfektní obraz důležité součásti americké historie. Vyzdvihnout musím zejména herecké obsazení, které se opravdu vydařilo a oscarových výšin dosáhlo právem. Nesprávný český překlad filmu pak kupodivu není na škodu, ba naopak. Snad je to mým sklonem k patosu nebo láskou k jižanskému světu, ale The Help se pro mě stal největším filmovým zážitkem uplynulého roku. ()

Pangi

Myslím, že film ani zdaleka nevystihl problémy a utrpení černých na jihu US.Některé opěvované herecké výkony mi připadaly spíše na hraně přehrávání než výkony na oscarové nominace. ()

principessa

Když jsem byla malá holka, dostala se mi do ruky knížka "Dobrý Abe" nebo tak nějak se to jmenovalo... ten příběh už si do detailů nevybavím, zato si ale do dnes vybavuju ten neskutečný vztek, který to ve mně vyvolalo a zanechalo...úplně stejný jaký ve mně vyvolává "Černobílý svět" nebo snímek "Tajný život včel"... Jestli něco na světě nenávidím tak je to nespravedlnost a povyšování se nad ostatní!!! Určitě je dobře, že takové filmy vznikají a navíc pak v takovémto provedení! 7/10 ()

The_soloist

║Rozpočet $25miliónov║Tržby USA $169,603,676 ║Tržby Celosvetovo $205,303,676▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,414,990 //počet predaných kusov 1,086,638║ Tržby za predaj DVD v USA $63,702,531 //počet predaných kusov 3,714,911║ To je celkem milé překvapení. Film vás zaujme lítostí nad postavami. ()

lobo87

Silná dráma, ktorá je výborne zrežírovaná, fantasticky zahraná a má svoju výpovednú hodnotu. Napriek tomu, resp. práve preto, že vizuálna stránka filmu nabudzovala z toho celého akýsi pozitívny dojem, možno moje emócie nedosiahli takú úroveň, akú by si tento film zaslúžil (aj napriek niekoľkým skutočne mrazivým scénam).Tvorcom sa podarilo dokonalé obsadenie hlavných postáv (Stone, Davis, Spencer, Chastain a Howard). Neznámy režisér predviedol pri svojom (prakticky) debute zručnosť, akou sa môže chváliť málokto v Hollywoode.... 80% ()

Darth Kedr

No co si budem povídat, to je krásný film. Člověk si uvědomí, že zlatá šedesátá nebyla tak růžová doba, jak si možná mnozí myslíme. Alespoň tedy v jižanských státech. Po herecké stránce nadchne většina zde hrajících neznámých herců a hereček, všetně oskarové Octavie Spencer, která měla opravdu zajímavou roli. V samotném ději má prim střet moderního pokrokového myšlení a neuvěřitelného konzervatismu. No a to funguje velmi dobře kdekoli, natož pak, když je to zasazeno do dobře vykreslené atmosféry šedesátých let. To pak dostáváme vynikající celek. ()

xpaja

Skvěle natočený, krásny a dojímavý film, bohužel je ale příliš černobíly. Všechny bělošky jsou infantilní nablblé kravky a všechny černošky jsou naopak vševědoucí, všeobstarávající a moudré, jak kdyby sežrali "Šalamounovo houno" (nebo spíš Minino). Ta charakterová černobílost mi ze všeho nejvíc připomínala šmouly, ty taky vždy charakterizují jednoznačné vlastnosti. Ale šmoulové jsou pohádka pro hodně malé děti, které se teprve učí rozpoznávat dobro a zlo a identifikovat si lidi podle jejich charakteristických vlastnosti. A v tom je asi ta největší paralela. The Help je v podstatě pohádkou pro dospělé ve které se autoří snaží vyrovnat s temnou americkou historii, aniž by jí opravdu ukázali ve skutečných barvách a ušpinili si tak ruce. Dávám --- == 80% == --- . ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Pro mě za dlouhou dobu něco, co se mě hluboce osobně dotklo. Ta bolest, nespravedlnost, statečnost, ty černé a bílé barvy, kontrasty!!! Hned jsem si musela přečíst knihu! - a musím se přiznat, že jsem byla tak pohnutá příběhy všech postav, že jsem z těch pocitů a citů v průběhu filmu asi čtyřikrát nefalšovaně brečela. - po přečtení knihy jsem to dílo dokázala ocenit o to více, protože se podařilo beze zbytku předlohu přenést na plátno. Plus - herecké výkony (nominace i ocenění bez pochyb! Škoda, že Viola si nakonec Oscara neodnesla, ale věřím, že na její roli nikdo nezapomene, i bez té sošky.), hudba, režie a krásná kamera. "I´m the living proof", závěrečná titulková píseň vše jenom podtrhla. - páni, mám chuť si to pustit ještě jednou! "How does it feel raising another child when you know that your own is at home with somebody else?" "It feel..." (a ten pohled plný bolesti a ztráty...) ()

mondavi

Velmi silné téma, které bylo a je stále aktuální, ač v trochu jiné formě a míře. Pro mě velmi citlivě natočený, výborně obsazený a gradující snímek s výstižným českým titulem.V. ()

kominik18

Zasloužené nominace (některé proměněné) na Oscara. Myslím si, že to byl nejlepší film roku, citlivě zpracovaná velmi choulostivá etapa v amerických dějinách. ()

Alciele

Tenhle film mě hodně naučil: především, že stačí mít trochu odvahy a všechno se dá dokázat, že za pravdu se člověk nemusí stydět a že největší štěstí v životě člověka je mít svobodu a volnost, i když si pro ni musíme zajít až na kraj svých možností a vytrpět mnoho bolesti. ()

MiniMer

Film natočený podle skvělé předlohy. Knihu mám radši, jako skoro vždy, ale to nic nemění na kvalitě tohoto filmu. Spousta silných, někdy i legračních ("Sežer moje h**no!") momentů a herci, kteří umějí hrát. Jediný důvod, proč mi nevadí, že si Viola neodnesla za roli Aibileen Oscara se jmenuje Meryl Streep. A Viola se ho jednou určitě dočká, svým výkonem v The Help mě uchvátila. A Minny v podání O. Spencer též nemá chybu. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů