Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

benqsiemens

Černobílý film o tom, jak zlý amíci utlačovali černé hospodyně a jak se to těm hospodyním a jedné uvědomělé bílé černé ovci nelíbilo. Z tohoto filmu hlavně vyplývá, že americké ženy poloviny 20. století byly neuvěřitelný svině, povrchní čubky a neuvěřitelně nadutý furie a jejich černý myčky až děsivě hodný maminky jejich rozmazlenejch parchantů. Prostě černobílej film. ()

Sgt.Tracnik

Málokdy se povede dobře zfilmovat knihu. V tomto případě bych se nebál říct, že je to nejlepší převedení knihy na film, co jsem viděl. Skoro nic nechybí a zachovává si atmosféru, nicméně z knihy jsem cítil daleko větší atmosféru té doby - hlavně strach o holý život všech černých posluhovaček. Film ( a hlavně předloha ) pro mě perfektní. ()

Tristanian

Nejen, že film absolutně o ničem nevypovídá (hodnota autentičnosti na úrovni Kameňáku), ale ještě moralizuje o rasismu, zatímco tímto nešvarem přímo přetéká. Plod politické korektnosti s neskutečně debilním scénářem, slušnou režií a dobrými hereckými výkony. Určitě ale ne film patřící do top 100 nejlepších filmů... (Dvě hvězdičky především za to, že mě film celé dvě a půl hodiny neskutečně rozčiloval) ()

gezper

Výborné herečky (muži si zde příliš nezahráli) a celkové zpracování díky kterému to i přes štědrou stopáž nenudí, ale naopak příjemně uteče. Teda pokud vám sedne ústřední motiv. Je to ten typ filmu, který je již v dnešní době (Obama v sedle atd.) politicky korektní a určitě u finálního udílení plešatých pánů bude mít úspěch. Žeby to bylo šito jaksi sekundárně na objednávku ? Dobře, nebudu tolik podezíravý. Ale co trochu vadí a bije do očí je jednostrannost a černobílost všech nastíněných barikád. Nechce se mi věřit, že každá chůva byla skoro polo-svatá a paní domu zhýčkaná megera. Ovšem na obranu snímku -> tento omezenější, vymezenější pohled na věc příběhu svědčí. Vždycky mě dostane do kolen, co se může dít ve velkém v "civilizované demokratické" zemi před velice nedávnou dobou. [80%] ()

Misterioso

Krásný film ze zajímavého období amerických dějin. Musím říct, že trailer byl naprosto šílený oproti tomu, jak film vypadá v konečné podobě. The Help pohladí na duši, pobaví, rozbrečí, všeho tak akorát. Krásná hudba, nezapomenutelné scény (nejen Minny´s Special Pie), emoce. A hlavně výborné herecké výkony. Emma Stone si mě jako Skeeter získala, stejně tak Jessica Chastain. A záporačku Bryce Dallas Howard jsem musel nenávidět. Ale vysoko nad nimi se tyčí výkony Violy Davis a Oscarem oceněné Octavie Spencer, s jejichž těžkými osudy prostě musíte soucítit. To jsou prostě správňácké černošky! Já vás chápu, (nejen) cynikové, přesně vím, co vás na tomhle filmu dráždí, ale já se strašně rád nechal dojmout a pobavit touhle tak trochu "pohádkou". A zamiloval si ji. ()

nettopyrek

Je to taková pohádka a vskutku černobílá, to se náš distributor jednou trefil. Ovšem její černobílost je spíše ve zjednodušení celé problematiky na dobro a zlo, kde černoušek je hodný a pracovitý, kdežto běloch ten zlý otrokář. Přesto je to krásně natočené, výborně zahrané a já prostě pohádky tuze rád ;) 4* a půl... ()

Flamik

Film ve kterém se téměř všechno ideologicky vyřeší.. Podaný to je zajímavě, nebyla snad jediná část u který bych se nudil. Taky je dobré, že se na časy které byly nezapomíná a i dnešní generace se o nich může dozvědět příjemnější formou, nežli je učebnice, nebo černobílý dokument s autentickými záběry a rozhovory. Ovšem jak říkám, nelze na to koukat jako na nějaké dogma, že se ze dne na den situace zlepšila..možná v Jacksonu.. ()

jopal

Tusim sa v Amerike biele zeny len zabavali a cierne robili ako "farebni". A co muzi? Ti boli kde? Aha, v kostole! ()

mace-windu

Bledé tváře zabíjí,bledé tváře otročí a my černí jsme přece svatí vítejte v Harlemu takový potencionál a taková agitace ()

Phlame

"Je to otázka barvy..." Vážně moc hezký film líčící afroamerickou situaci šedesátých let. Doposud jsem nevěděl jak skvělá herečka dokáže Emma Stone být, konečně dostala pořádnou roli a já se budu těšit na její další filmy. Velmi příjemný filmový zážitek, byl jsem až překvapen, jak moc mně bavil. Nemám co vytknout, v rámci žánru se tutově jedná o pětihvězdičkový film, a tak už raději neřeknu nic a ten kdo to snad ještě neviděl ať to hodlá napravit. //90% skvělé drama, skvělá Emma Stone.// ()

Dexter666

Ľudský, vtipný, smutný, zamysleniahodný, inšpiratívny...brilantný. PS: Z Bryce Dallas sa nám stáva herečka, ktorú obsadzujú ako mrchu nr.1 :-) Z mladíckej éterickosti teda vyrástla v parádnu hnusobu... skvelá herečka. ()

Desmi

Zajímavě natočené, prakticky 90% filmu se mi chtělo z chování bílých zvracet.. Nejspíš to tak dříve opravdu chodilo, je tedy štěstí, že jsme již trochu dál.. ()

lepo

Óda na smútočnú radosť, v černošskom podaní, je príbehom dojímavým svojou vernosťou a autentickým prístupom k 60-im rokom minulého storočia, v Amerike - v zemi demokracie a slobody, kde sa mali južanskí černošskí obyvatelia naozaj neskutočne " slobodne". Výborné výkony všetkých hercov nad rámec možností, bez zbytočného afektovaného stimulu. Pre mňa najlepšia postava vo filme, je aj napriek ústredným - hlavným postavám určite Jessica Chastain v úlohe Celii Footeovej, odstránenej, nenávidenej a opovrhujúcej, prirodzene bláznivej mladej ženy, tými všetkými bielymi paničkami z Jacksonu, aj napriek jej milej - až infantilnej krehkej dušičky. Je mi jej neskutočne ľúto a jej rola je zahraná naozaj bravúrne... ()

sto7ra

skvělé herecké výkony. je to doják a stejně tak občas vybuchne člověk smíchy a nebo jen sedí šokovaný s otevřenou pusou a vykulenýma očima. krásné kostýmy, dekorace. postavy vás chytnou za srdce, prostě vás to vtáhne. i hudba je skvělá. ale stejně mi tam něco chybělo/nehrálo, jen přesně nedokážu vystihnout co. možná to byly ty dojemné scény, při kterých je přibližující se záběr na obličej mluvící postavy a do toho vrcholí hudba. asi jsem jen čekala, kdy konečně místo obličeje uvidím ten příběh na vlastní oči. i když takhle jiné to bylo asi lepší, když to promýšlím zpětně. ()

bonovox

Nádherny film o ťažkých časoch v amerických dejinách. Famózne herecké výkony, úžasné odľahčujúce a humorné scény, ale hlavne perfektne vykreslenie danej doby. Proste dokonalý film po všetkých stránkach ()

Martiiiiinka

Krásný film o absolutně nekrásném období amerických dějin. Všechno je podáno tak atraktivně, že retro nepůsobí jako retro, herci jsou výborní, příběh je silný a jinak by to ani nešlo a... já nevím, tak nějak mám pocit, že se jednání hrdinů nemůže moc lišit od jednání jakýchkoliv hrdinů tehdejšího světa. Že některé postavy byly opravdu černobílé a že se se situací vyrovnávali přesně podle toho, že to nebyla lehká doba, že stát na správné straně barikády, jakkoliv je tohle vnímání subjektivní, nikdy není jednoduché. A rozhodně nemám pocit, že by to bylo nějaké laciné tahání emocí z diváka. Líbilo se mi to moc - takových filmů víc, vždycky zahřejou :) ()

kolodej1

film z doby, kdy černoši v Americe museli bojovat o svá práva. Kvalitní herecké výkony, silné scény i příběh jako takový. Na druhou stranu mi tu trochu chyběla větší dramatičnost, větší konflikt. Tohle podání působilo až trochu selankovitě, ale realita byla mnohem dramatičtější a drsnější. To ve filmu poněkud chybělo. Přesto určitě kvalitní film ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů