TenKratofil

Jedna z mála her, kde mě samotná hra baví víc než seminář. Tenhle komentář píšu s tíhou na srdci, protože je zcela jisté, že je to opravdu jejich poslední hra. Skvělé jsou průpovídky J. Husa a postava Borovského je také krásně napsaná. Ámosova geometrie je kouzelná a s jakou láskou a něhou tam vystupuje postava svatého Václava a Babičky Boženy Němcové je zkrátka nezapomenutelná. Obecně netvrdím, že je to nejgeniálnější hra, je vidět, že na tvůrce už lezla určitá únava stářím, ale přesto kvalitně není o nic horší. České nebe a Cimrman, všichni jsou smutní, že ještě žije, protože ho nemůžou přijmout mezi sebe do komise. Trochu troufalé od tvůrců, ale jak Jára psal v jednom svém dopise: Když se nepochválím já, nikdo to za mě neudělá. Proto kdyby se volil král nového českého státu volil bych pro Cimrmana. 95% ( z lásky k tvůrcům 99.99%) ()

Plchavej

Cimrmanovy to v nebi sluší víc než v Africe. Trochu zamrzí zopakování části v přednášce dávno známé z Vraždy v salonním coupé. ()

Tafee

A nakonec, jednoznačně jedna z top 5 od JdC. "Himl laudon, řekl Laudon"... Jako milovníka našich dějin... No, pošmakl jsem si... :) ()

Verbudrak odpad!

Co se filmů apod. týče, tak se já v podstatě nikdy v ničem neshodnu s obecným vkusem, a vlastně si na tom i docela zakládám. U Cimrmanových her ale, tam to mám posazený stejně jako všichni. Jednoznačně. Nejlepší je Záskok, druhý je Severní pól a číslo tři je Zlatovláska (s Dědem Weiglem). No ale, když tak o tom přemýšlím, přece jen jsem nakonec v něčem svůj. Zatímco jiní učůravají i u ostatních jejich her, ty já považuji za odpad. Skutečně. Vážně. Bohužel. Tak propastný ten odstup top trojky od zbytku je. A nejodpadovější je České nebe, to je čirá trapárna. ()