Daertelon

Laskavý humor vhodný pro každého, kdo se alespoň trochu orientuje v našich dějinách. Oproti jiným hrám tato dle mého skromného názoru srší hláškami a vybranou legrací. Ani seminář není tak nudný. Řekl bych ale, že velmi záleží na obsazení. 85% ()

pekas

Taky výbornej kus. Radecký, Tyrš, Hus, praotec Čech, skvělé hlášky. Ladislave, odpočívej v pokoji, zůstalo toho za Tebou hodně skvělého. 86% ()

niska98

Jsem a budu hrdá Češka. Ať se to komu líbí nebo ne. Takové osobnosti jsme tu měli..........tak tohle všechno my máme. ...... ()

ostravak30

Skvělá hra. Paroduje mnoho českých vlastností a čechy samotné obecně. Skvěle ztvárněné osobnosti. Hra patří do trojlístku mých nejoblíbenějších. ()

johnny01

I přes vtipná místa spíše slabší seminář i hra, která je snad spíše pro znalce literatury a literární historie - se skutečnými postavami to nějak není úplně ono, ani ta propagace Cimrmana tam úplně nesedí. ()

subic

Hrají: Zdeněk Svěrák - pouze přednáška, Ladislav Smoljak a dál uvedení Miloň Čepelka, Jaroslav Weigel, Petr Brukner, Jan Hraběta ti už právě vůbec a přitom by to záznam tak zasloužil. A oni jsou přitom v podstatě nenahraditelní. No škoda. ()

Tominni

České nebe - poslední hra Divadla Járy Cimrmana - je podařené zakončení spolupráce pánů Svěráka a Smoljaka a  za to, co dokázali klobouček dolů. Jak přednáška, tak hra mají typický laskavý humor s troškou poučení, kdo je otcem, učitelem nebo zrádcem národa. Ty tajtrlíku! ()

Honzus

Zcela jiné než zbytek "Cimrmanovy" tvorby. Bohužel v mnoha směrech horší. Úvodní přednáška je jasně nejslabší ze všech, co kdy Smoljak se Svěrákem napsali, samotná hra pak střídá geniální hlášky a situace s banálními, prvoplánovými vtipy a zbytečnými hudebními vsuvkami. Zároveň mě mrzí, že autoří ubrali část Cimrmanovy mystičnosti tím, že ho nechali "přežít" do 1. světové války, což už prostě není Cimrmanova doba. České nebe pochopitelně není ani zdaleka špatnou hrou, ale laťka byla zkrátka nastavena hodně, hodně vysoko. A podle všeho tam už zůstane navždy. ()

kitagawa

České nebe je pro mě zatím (neviděla jsem všechny) nejlepší hra dua Smoljak-Svěrák. Hra je velmi vtipná, odsýpá, každá věta má svůj význam a své místo. Na téhle hře se mi taky líbí, že musíte umět alespoň něco z historie, jinak vtipy nepochopíte:) ()

Luswani

Dnešní mana: Polévka: Rajská, Hlavní jídlo: Evino jablko v županu, Moučník: Biskupský chlebíček, Nápoj: Svěcená voda 85% ()

benqsiemens

Je opravdu, nebojím se říci, kurevská škoda, že to musí být poslední dílo, dnes už skutečně legendární dvojice Smoljak-Svěrák. Kdyby pan Smoljak nezemřel, myslím, že bychom se ještě hodně nasmáli. Škoda konce tohoto lidsky inteligentního humoru v podání jednoho z mých nejoblíbenějších divadel - DJC. Úplný konec to nejspíš nebude, divadlo funguje a stále fungovat bude, však bez přínosu Ladislava Smoljaka to asi nebude úplně ono, ale uvidíme. Podle některých České nebe nedosahuje takových kvalit jako díla předešlá, mě se však zdá, že je určitě na stejné, ne-li vyšší úrovni než některá předchozí. Pravda, Záskok nebo Švestka to není, ale i přes to se zde určitě najdou skvostné perly. Každopádně stojí za to na představení zajít a užít si tohoto fakt originálního a stále svěžího divadla. ()

Pjotrik

Ty Komenského kosočtverce jsou geniální:) Zajímavé jak se dá taková čuňačinka zabalit do kultivované podoby. Na tohle je machr pan Svěrák. Potom babička a extravuřty. Pro mě jednoznačně nejvtipnější momenty. Skvělý je taky pan Vajgl jako Hus brojící proti dezerci do doby, než zjistí, že se jeden pluk jmenuje po něm..."určitě bychom měli přijmout do nebe padlé vojáky z mého pluku":))). Přednáška je opravdovou přednáškou, což už se do divadla moc nehodí, takže tu bych hodnotil asi na 50% (i když, maršálkův plán na ekonomickou spolupráci v Evropě je také geniální), hra si zaslouží 95% ()

Jita2010

Mistři končí vždy na vrcholu...Nápad s českou nebeskou komisí je prostě geniální, obsazení v ní ještě lepší a chrastění sirkama prostě dokonalé:) Ze hry jsem měla opravdu velký zážitek, i proto, že jsme si na ni vystála frontu, měla jsem v roli Komenského Smoljaka a prostě tento styl humoru je dokonalý. Tohle opravdu žádný cizinec nepochopí-historické souvislosti a narážky na českou minulost a samozřejmě krásu češtiny:) ()