Eristt

Jan Hus: "...a Zikmund - ten tu je, a když se potkáme, myslíte, že se omluví, nebo alespoň sklopí zrak? Ne! Jen se na mě šklebí a posměšně chrastí sirkami!" ()

Illy

Všechno jednou končí.. Vněkterých případech je to opravdu škoda a duo (trio) Smoljak - (Cimrman) - Svěrák nebude mít nikdy obdoby. Hluboký a uctivý respekt. ()

LuccinyFilmy

Podle mě jedna ze slabších Cimrmanových her a ani pánové cimrmanologové ve svých seminářích neoslnili natolik jako obvykle. Nicméně zážitek je to stále - jak jinak - kvalitní, ač mě naplňuje nostalgií nad zlatou érou českého humoru, která se pravděpodobně nebude jen tak opakovat. ()

Mafyn

A opravdu jsme se ocitli v nebi. Pro mě je to další stavební kámen mozaiky nekonečných slov, které baví náš národ. Zvedám číši a připíjím na nesmrtelnost této myšlenky a jejich autorů. Mohu na sebe sám prozradit, že Járu obdivuji, i když jej tak trochu podezírám ze schizofrenie, páč na jednu hlavu je toho až moc :-) …… ()

Pawlisman

V celosvětovém měřítku samozřejmě 4 hvězdy. V Cimrmanovském však 3. Slabota, zklamání, vyčpělost. Je vidět, že nápady došly. Některé vtipy laciné. Dobře, humoru je méně. Ale méně je také té inteligence. Těch chytrých hlášek. A navíc z tohoto tématu - se myslím dalo získat víc - frk za frkem - intelektuální hláška za hláškou. Škoda. 6,5/10 ()

IvcaSammet

Tak nějak úplně nevím, co si mám o Českém nebi myslet ... Nikdy jsem moc Járu Cimrmana nemusela, hlavně protože tento humor moc nechápu a tím pádem nemusím. Samozřejmě jsem se při sledování občas dobře zasmála, ale celkově mi hra přijde spíš jako průměrná. ()

RedHot

Výrázný úpadek v podobě Afriky si u nás cimrmani žehlí Českým Nebem. A daří se jim to. R.I.P. Ladislav Smoljak. ()

Finarfin

Nemohu se zbavit pocitu, že s vidinou blížícího se konce produkční éry divadla, neubránila se Svěrákova duše možnosti ještě naposledy poučit Český národ. Je to činnost jistě bohulibá, ale přece jen v Českém nebi často upřednostňovaná na úkor humoru, proto obzvláště v úvodním semináři dostáváme více lekci dějepisu než klasického cimrmanovského humoru. Samozřejmě i tak je to další (a bohužel poslední) perla tvůrčí trojce Smoljak-Cimrman-Svěrák. ()

Vrata88

Abyste tuhle cimrmanovskou hru pochopily nebo respektive aby jste se ji smáli, musíte mít nějaký ten vědomostní základ o naší historii. Protože když například nevíte, že Hus byl upálen, tak velkou spoustu vtipů nepochopíte a o tom to je. České nebe je víc než důstojný „odchod“ jedné české legendy mezi divadly. Je naplněno vlastenectvím, úctou k našim velikánům a myšlenkou, že by jsme měli být hrdí na to, že jsme Češi. Poté co jsem viděl přímý přenos vysílaný na internetu ku příležitosti 45. výročí divadla Járy Cimrmana (4.10. ..... pozn. pro příští rok :) ) dávám zasloužených 5*. ()

gombarix

DJC-15. Důstojné rozloučení v pravou chvíli. Je dobře, že neskončili Afrikou. Ne náhodou ovšem poslední cimrmanovské hry hodnotím max. za 4*, už to prostě nemá tu energii a mladší generace herců se sice snaží, ale není to ono. Na značky! ()

Vakomlok

No jo, ono to asi nemohlo dopadnout jinak než výborně. A je mi upřímně líto, že pan Smoljak už tu není s námi. ()

Olík

Co slavnostnějšího si lze vybrat ke třístému komentáři na ČSFD než zatím (bohužel možná úplně) poslední divadelní hru z pera legendárního Járy Cimrmana. Bohužel se České nebe (alespoň v mém soukromém žebříčku) nepřiřadí k tomu lepšímu, co nesmrtelná dvojice Svěrák & Smoljak zplodila. Už v průběhu úvodního semináře se ukazuje markantní rozdíl mezi starými rutinéry a novějšími tvářemi souboru (např. Čepelka vs. Reidinger), který při hře samotné ještě nabývá na velikosti – pánové Bárta, Šimon nebo již zmiňovaný Reidinger nedorostli a asi ani nikdy nedorostou své služebně starší kolegy. Pomineme-li průměrný seminář, tak hra působí až příliš jednotvárně a místo děje nabízí pouze skupinku glosujících postaviček, některé hlášky jsou místy až příliš primitivní (Smetana /podmáslí) a ani Zdeňku Svěrákovy jsem nevěřil jeho fistuly (kárání maršála Radeckého) jako dříve (např. Obecná škola). Abych nebyl jenom kritický - opět se nám dostane osobitého hraní si s jazykem, inteligentního humoru, specifického neherectví plus zlenivělému mozku prospěšného opáčka z dějin Českých. Je-li tohle konec jedné etapy českého humoru, tak je to konec více než symbolický ()