Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Misacek22

To mi zas jednou stály všechny chlupy na těle! Opravdu povedený horor. Trochu jsem se bála, že budu mít v tomto žánru problém s hlavním hrdinou, neboť mám Daniela Radcliffa zaškatulkovaného v Harry Potterovi, ale nakonec to bylo přesně naopak. Roli ztvárnil na můj vkus dokonale! Ve filmu je navíc pár krásných "lekaček", takže kdo má rád tento typ filmů, vřele doporučuji :) ()

Mr.Mick

Jeden z tých lepších hororov čo sa teraz točia, atmosféra tomu nechýba má to zaujímavý príbeh celkom príjemne ľakačky ale Radcliffe je ten na ktorom všetko padá, nie že by jeho hranie bolo zlé ale stále je to Harry Potter. Snaží sa nálepky detského kúzelníka zbaviť a stať sa plnohodnotným hercom no, nato ešte treba čas. ()

Illy

Škoda úplného závěru, trochu film sráží. Jinak ale výborná atmoška. Od manželky mám pochroumané prsty - jak mi je svírala a na toaletu jsem ji musel doprovodit. Takže dobrej film. ()

j0nathan

Pokud máte náladu se bát, tak mohu The Woman in Black jen doporučit. Radcliffe mě sice musel chvíli přesvědčovat, že opravdu umí a že to opravdu není jen HP, ale nakonec mi jeho výkon udělal celkem radost. Nicméně se na mém zátylku po nějaké době dostavilo to nepříjemné šimrání. Atmosféra byla na úrovni, hudba též a lekačky, které mě po delší době opravdu vylekaly byly šťavnaté. Jedna obzvlášť, kterou jsem opravdu nečekal, ale nebudu prozrazovat. Takže dámy a pánové, vyčkat do půlnoci, zhasnout světla a užívat si ten nádherný pocit strachu! ()

pytrisss

Je to harry potter nebo ti druzi? Proc tam teda neni hranata Nicol? Ne, je to vyborny horror a i pres myslenky na "abraka dabraka dej sem pytlik" jeden z nejzabavnejsich minimalne tento rok. ()

radekgfx

Nejsem velký znalec hororů a ani tento filmový žánr nevyhledávám, jelikož ve mě filmy tohoto ražení pocit strachu většinou nevyvolají. Woman in Black jsem shlédnul primárně kvůli mě oblíbenému dobovému zasazení (přelom 19. a 20. století) a na první pohled z filmu (traileru) vyzařujícího nádechu mysteriózna - mého oblíbeného žánru. Film jako takový je spíše thrillerem než hororem. Velmi pozvolný děj, minimální množství lokací a snaha o pozvolné budování atmosféry. Horové prvky jsou vystavěny (z mého pohledu) hodně laciným způsobem, jenž sestává primárně ze snahy zapůsobit na diváka skrze nečekané filmové obrazy/okamžiky/momenty doprovázené prudkým zvýšením (až neúnosným) hlasitosti zvukové stopy. Atmosféra a reálie jsou uvěřitelné, nicméně vše ostatní spíše supluje nedokonalý scénář. ()

Stanley619

Atmosféra vcelku dobrá, ale zápletka, i když jde "jenom" o horor, tak byla slabší. Radcliffe bude už na vždycky Potter, takže vidět ho v jiné roli mi moc nesedělo, zvyk je hold zvyk. 62% ()

doctor20

Konečne horor, pri ktorom som sa opäť po dlhom čase bál. Aj napriek tomu, že podobný nápad bol už toľkokrát recyklovaný, atmosféra, hudba a hlavne tie naozaj dobre zvolené interiéry navodili správnu hororovú náladu. Dokonca nevadil ani Radcliffe, super výkon. ()

wampire23

Harry Potter a Žena v čiernom. Inak triumfálne víťazstvo formy nad obsahom. Prostredie je super, človek verí že sa dostal o niekoľko desaťročí dozadu. Herci sú všetci kvalitní, dokonca ani Harry Potemkin mi nevadil. Kamera je rovnako perfektná. Ale to je k plusom zrejme všetko. Obsahovo film nemá čo nové ponúknuť. Príbeh miliónkrát prevarený, ľakačky rovnako stokrát videné, strach tu chcú vyvolať najmä zvukovými efektami, čo mi príde prvoplánové a záver ako vystrihnutý z Drag me to Hell. Zhrnuté a podčiarknuté čistý priemer. ()

JK-Stinger

Huuuu, tak tady jsem se fakt párkrát brutálně leknul a dokonce se mi potom i dost špatně spalo, což se mi běžně u hororů nestává. Možná jde o remake, ale klasiku neznám a tohle mě fakt pěkně napumpovalo. I v Radcliffovi jsem chvílemi přestával vidět kouzelníka, i když přeci jenom na tuhle roli vypadá pořád trochu mladě, hodil by se někdo starší. Zahrál ale dobře, takže vlastně totální spokojenost. ()

toi-toi

Príbeh je banálny, dej zas takmer nulový. Watkins však skvelou atmosférou a nadpriemernými lakačkami ničí a napína divákov rovnako ako je Radcliffe týraný tetuškou s čiernym čepcom. Apropo, Redcliffe - je výborný, čo mňa osobne neprekvapilo. Jeho mučený právnik je dôveryhodný a Danielova drsná hra s kamennou tvárou je lepšia ako mnoho pseudoumeleckých hercov. ()

Flopik

Už tretí horor v rade ktorý stál zato.Radcliffe super postava.Myslím Že dokazál že vie aj niečo iné ako mávať prútikom.Občas som sa fakt vyplašil mestami som fakt mal nervy.Ale ten koniec niekomu sa možno páči ale ja som sa strašne nasral.Celý film som čakal ako sa to skonči ako to nakoniec dopadne a skončilo to fakt otrasne.Ale inak začiatok nudný stred super a ten koniec myslím teraz od 50minúty do 1 hodiny a 3 minúty som sa fakt bál ale to vyvrcholenie no zato uberám hviezdičku. ()

jajsemja

Film velice příjemně překvapil a dokázal, že Daniel Radcliffe není jen Harry Potter. Žádný nový styl, či jiná převratná novinka v natáčení hororových filmů, i přes to má ode mě 5 hvězdiček, tj.: dávám 90%. Režisér James Watkins, jehož jméno jsem do té doby neslyšel, má před sebou nadějnou kariéru a doufám, že hodně dobrých kousků. ()

Standic1

Daniel Radcliffe není špatným hercem, problém ale je, že na tuto roli vypadá až moc mladě a ubírá tak na zážitku, být tam například takový John Cusack je to hned o třídu lepší. Velkým plusem je ponurá atmosféra a několik lekavých scén, které fungují. Problém je, že film se snaží tvářit vážně, ale ne vždycky to výjde, spolu s několikrát okoukaným koncem a utahanými pasážemi byla ta hodinka a půl nekončná a já se bohužel často přistihl, že si přeju, aby už byl konec. ()

Strike

Velmi klasická, v některých momentech trochu hloupá, duchařina. Nadruhou stranu ale film má výbornou, až mrazivou, hororovou atmosféru, ktré přispívá výborně zvolená lokace, solidní hudba, ale hlavně výborná kamera, jejíž průlety domem a v jeho okolí jsou výtečné. Radcliffe je stále herecky prkenný, ale sem se to celkem hodí. Velmi mě potěšil, a celkem i překvapil, závěr na nádraží.7/10 ()

embecka

Harry nech len pekne Harrym zostane a filmy s príšerami typu - pozri si video, v ktorom máš na niečo uprene pozerať a na konci ťa to akože nenormálne vyľaká, lebo na teba vyskočí pištiaca špata - nech sa už konečne točiť prestanú. Pekný strašidelný dom. To je všetko. ()

kamil.i

Žena v čiernom je divácky atraktívny atmosférický horor odohrávajúci sa vo viktoriánskom prostredí. Po prečítaní základnej dejovej línie a vzhliadnutí traileru som očakával veľkú nudu, no tento film prekvapivo dokáže vystrašiť a navodiť nepríjemné zimomriavky. Obzvlášť v scénach v starom dome. Škoda, že zvyšok stopáže tvoria nevýrazné, uhladené momenty, ktoré predstavujú len vatu medzi príchodom ženy v čiernom. Vypäté hororové scény taktiež nedosahujú kvalít výnimočného narábania s atmosférou ako v Insidious a Radclifeovi jeho postavu naozaj neuveríte. Nieže by ju hral zle. Práve naopak. Mňa osobne po potterovskej sérii prvýkrát presvedčil, že zvládne charakterovú rolu a dokonca je ťahúňom filmu i popri väčších hereckých menách (nevýrazný Hinds). Jednoducho na svoju postavu nemá vek a napriek snahe maskérov je to naozaj vidno. Koniec koncov Žena v čiernom predčila (nielen moje) očakávania, no stále to nie je hororová špička. ()

Hepy13

Být Danielem Radcliffem, tak bych po vstoupení do domu vzal okamžitě nohy na ramena, jinak bych tam asi umřel na strach. Ale Harryho Pottera težko vyleká nějaká baba v černym, když se nebojí ani toho jehož jméno se nesmí vyslovit. Néé teď vážně...skvělý horor a neméně dobrý Radcliff, který zde dokazuje že umí velmi dobře zahrát i když si zrovna nehraje na čaroděje. Dost hustá atmosféra temného domu, málem jsem se strachy pos... I když nevidíme nic nového (starý dům, přízraky, mrtvé děti), tak má film určitě co nabídnout jak milovníkům hororů tak i nejen jim. Mimochodem podařená atmosferická hudba. ()

Olaf7

Ta žena mohla bejt klidně v modrym a nic by to neměnilo na tom, že to byla kvalitní lekárna. Nicméně nebejt sympatické ženy, tak umřete nudou. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)