Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Mladý právník odjíždí do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil věci ohledně pozůstalosti po zesnulém majiteli rozlehlého sídla. Postupně zjišťuje hrůzná tajemství, týkající se onoho místa...Velice dobře natočený film, působivé kulisy starého domu, přirozený Daniel Radcliffe v roli právníka Kippse. Co je to platné, když mne příběh prostě neoslovil a až na několik leknutí a drobné napětí, vyvolané skvěle vystavěnou atmosférou a prostředím, jsem necítil žádný strach ani mrazení po těle či dokonce nervové vypětí. Jen jsem si znovu potvrdil, že podobně zaměřené snímky, až na několik vyjímek, nejsou schopné mne dostatečně zaujmout a vtáhnout. 55%. ()

Horác

Vzít si do filmu herce takhle profláklého z jediné veleslavné filmové postavy je dost riziko. Ale podařilo se mi na to dívat bez Harry optiky. Atmosféra mě vtáhla, líbilo se mi časové a společenské ukotvení. Je to jen film o bubákách, ale ...Díval jsem se na něj pozdě v noci a to je asi ta správná doba, kdy se dostaví mrazení a strach zhasnout. Já chválím. ()

Fjera

Paráda! Dobrý scénář, temný příběh s několika povedenými lekačkami. Za závěr dávám hvězdu navíc, takže zasloužených 5. ()

LencaN

Horory nejsou mým oblíbeným žánrem, jsem strašpytel a na film Žena v černém jsem se dívala netušíce o co půjde. K mojí nelibosti jsem se začla lekat a bylo mi jasné, že jsem nahraná, protože film jsem dokoukat chtěla děj se co děj. Lekačky byly super. Temný opuštěný dům opředený tajemstvím, vraždami v blízké vesnici a objevující se nejasné siluety a tváře. Bylo to moc hezky poskládané ... až na samotný závěr, který byl nedůstojným zakončením a zkažením celkového dojmu z filmu. Jinak to totiž opravdu nebylo vůbec špatné. Hlavně mě upoutal vizuál. Všechny kulisy a lokace velice pečlivě vybrané, naaranžované, nic přeplácaného, ale bylo tam toho zrovna kolik bylo třeba, aby se divák nenudil ani v klidnějších pasážích. Radcliffe se sem se svým studeným rybím pohledem hodil a myslím, že hrál suprově. Za mě palec nahoru ... ale podruhé se na to dívat už nebudu, z osobních důvodů :) ()

Danny Nolander

Moc dobrý horor, škoda jen té ostrouhanosti ve scénáři. Jinak prostředí a atmosféra je naprosto luxusní! Fanoušci herní série Posel smrti jistě našli v lokacích určitou podobnost. ()

Pan.Antonin

Možná uškodilo, že jsem Ženu v Černém viděl hned po konkurenčním Insidiousu, ale tohle mi přišlo po všech stránkách horší. A na rozdíl od jiných kritických recenzí si nemyslím, že by to Daniel Radcliffe zahrál špatně, naopak. Asi největší plus tohoto snímku. Jinak jsem se totiž u filmu dost nudil, přestože se tam nakonec duchové objevili a strašení i vystrašilo (byť jeho styl "hluk v tichu" nevnímám jako zrovna kreativní). Celkově to vidím na slabší dvě hvězdy a viděl jsem mnoho lepších hororových kousků. ()

SpicyNugget

Arthur Kipps je špičkový právník. Jednoho dne je nucen opustit svého malého syna a pracovně odcestovat do rezidence Eel Marsh House. Kipps v rezidenci začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho syna, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit… Mě to nebavilo, sorry not sorry. Daniel Radcliffe je skvělý herec, ale tohle neudržel. Líbila se mi žena v černém, líbila se mi pointa toho, proč se to děje a líbil se mi i konec, to bylo drama jak prase. Ale prokousat se zbytkem chtělo hodně vodky. ()

ciskova

Celý film a jeho dění se nese v mlhavé náruči nejistoty. Přímořský vzduch, okolní bažiny a opuštěný, břečtanem prorostlý a pavučinami protkaný starý majestátný dům, napjatou atmosféru ve filmu podtrhává. Malá přímořská vesnička, ze které je cítit špína, zoufalost místních, vystrašených obyvatel a bláto lepící se na boty vyvolává uvědomění, že Praha, je vlastně docela přijatelné místo. Musím přiznat, že ponurá, tajemná a mlhavá atmosféra panu Danielovi stále sluší. Ztvárnění právníka Arthura Kippse, který si na začátku filmu, drží odstup i od svého vlastního malého syna, mě malinko zklamalo. Zaseklý, občas až kamenný, avšak nebojácný Arthur působí místy jako leklá ryba, která byla zakalenou vodou vyvrhnuta na pospas rackům. ()

MrKrahujec

Solidní klasický hororek, kterému by možná šla vytknout jistá nepůvodnost, ovšem mějme na paměti, že rozmanitost syžetů v tomto žánru je minimálně stejně omezena jako u klasického sci-fi (o čemž už kdysi jeden z klasiků tohoto žánru prohlásil, že omezenější výběr zápletek má už snad jenom porno). A za tenhle syžet by se nemuseli stydět ani takoví klasici, jako byli oba Jamesové (myslím Henryho a Montague Rhodese), či Daphne du Maurier. A to už je přece nějaká klasika! ()

PTuranyi

Výborne natočený duchársky hororový príbeh so strašidelným domom skrývajúcim temné dedičstvo, ktoré sa vydáva preskúmať právnik Arthur. Produkcia je prvotriedna a nič divákovi nedá zadarmo. Pekne pomaly v náznakoch a od boku trúsi informácie, z ktorý si má poskladať strašidelný obraz prekliatia, ktoré ohrozuje všetky deti v okolí opusteného sídla. Atmosféra je hustá až mazľavá ako blato v močiari, ktoré ho obklopuje. K tomu vydarené ľakačky a dobrá pointa. Možno chcel Daniel Radcliffe nadviazať na temnú atmosféru ostatného dielu Harryho Pottera a po ukončení ságy vzal túto úlohu, ktorej sa zhostil vynikajúco. ()

Lucerok

Velmi čistou náhodou jsem se octla v kině na tomto filmu dvakrát, takže jsem si dovolila trošku rozepsat strohý komentář. Prostředí staré Anglie je zachyceno velmi působivou formou. Než se opravdu bát začnete, cítíte ponurý pocit. Koukáte, kde se co v listí nebo domě šustne. První třetinu se skoro nic neděje (aspoň zvláštního). Je líčena Kippsova životní tragédie. Právě v tomto období jsem měla pocit bilancovat a srovnávat Daniela Radcliffa. Harry Potter vs. mladý právník. Ač souhlasím s většinou názorů, že zde herec vypadá velmi mladý a je celkem zvláštní jej pozorovat s malým dítětem, tak nemůžu říct, že by mi zrovna tohle bylo trnem v oku. Celý film pro mě začíná dostávat grády se stále častěji zjevující se ženou v černém. Párkrát jsem si musela zakrýt oči, zatajit opravdu dech. Na horrory zvyklá jsem, ale tady jsem se bála. A sakra dost! Původně jsem film ocenila známkou tři, protože se mi zdálo, že dějová linka pokulhává za ostatním, ale po druhém zhlédnutí si dovolím o hvězdičku přidat. Velmi podmanivá atmosféra, zajímavé herecké výkony (očividně je lepší, když Daniel tolik nemluví a spíše hraje výrazem) a do třetice by stála za zmínku i hudba se zvukem. Ty podle mě udělaly největší část filmu. Za sebe mohu říct, že se film Žena v černém řadí k těm lepším horrorům, které jsem viděla. Ale never more.. až za pár let. Už se znovu nechci bát :-) ()

Bondík

Po dlouhé době velice povedená duchařina a opravdu mysteriózní lekačka. Tento druh filmů mám opravdu rád. Žádná zrůdná monstra, ale dobrý příběh se spoustou tajemna. Posledním takovým, který jsem viděl byl Sirotčinec. Starý dům, super prostředí. Dobrý výkon Daniela Radcliffa. I když na mne působí stále dětsky. Ale jinak super. Protože takovýchto filmů není moc a objevují se jen spoře dávám 4 hvězdy. ()

naytsirk

Duchařský horory moc nevyhledávám, resp. není to ten druh filmu, na který bych se těšil jako malé dítě na Ježíška. Ale nemohl jsem si nechat ujít Harryho Pottera v jiné roli…. Ano už to není děťátko z Bradavic s jizvou na čele, ale vyrostl z něj celkem solidní „mužský“. Nicméně na vdovce s čtyřletým synem zatím pořád nevypadá… Film jako takový asi celkem funguje, člověk se pokochá krásou anglického venkova, uvědomí si, jak je to děsný, když prší a občas se i lekne. Ovšem příběh je dost nezajímavý (přijde mi, že už jsem to několikrát viděl) a rozuzlení mě nijak neoslnilo… ()

Lucy0011

Po dlouhé a velmi úspěšné filmové sérii o Harry Potterovi se Daniel Radcliffe pustil do něčeho úplně jiného. Kdo by řekl že se z malého čaroděje nakonec vyklube vdovec, který musí vychovávat svého syna. I když je podle mého Daniel na tuto roli příliš mladý, role se zhostil více než dobře. Film ačkoliv se v něm moc nenamluví má své kouzlo a opravdu super lekačky, které jsou ale hodně podložené zvukem, ale doopravdy smekám Danielovi. Tímto doufám všem ostatním dokázal že není jen čaroděj z Bradavic, ale hlavně že je to vynikající herec ! ()

Ajka13

Těšila jsem se na pořádný horor, z traileru to vypadalo fakt dobře, ale jsem trochu zklamaná. Klasická duchařina s pár lekačkama. Příběh to je takový klasický, mrtvá ženská se mstí za smrt jejího syna na dalších dětech. Líbila si mi atmosféra filmu, ten dům byl opravdu hezky udělanej, na kopečku, daleko od civilizace:) A Danovi to tu hodně seklo a přišel mi herecky mnohem lepší než v Potterovkách (který mám sice ráda, ale na představitele Harryho bych si asi vybrala někoho jiného). Víc k tomu nemám co dodat, lepší průměr, ale jako horor spíš podprůměr. Duchařiny mám raději než krváky, ale musí mít pořádný příběh a musím se fakt bát. Tady šlo fakt spíš jen o ten příběh. ()

bukaj231

Som velmi rad, ze Daniel Radcliffe neostal pri postave dospievajuceho carodejnika, ale ze pokracuje dalej a stale zdokonaluje svoj herecky prejav. Vyborne natocena ducharina, kde mi aj pri predpokladanom deji a vyvoji jednotlivych scen behal mraz po chrbte. Absolutna spokojnost po dlhom case. ()

JJaannee

Bohužel jsem od filmu čekala více napětí, ale dočkala jsem se spíš slušné lekačky, doprovázené výraznou hudbou a děsivými zvuky.....Chvilkami mi to ani horor nepřipomínalo a děj taky nebyl moc vydařený, ale byl situován do staré dobré doby v Anglii...ovšem výkon Daniela Radcliffa byl skvělý a na Harryho jsem si vůbec nevzpomněla....určitě doporučuji zhlédnout... Po pár letech musím upravit názor a přidat hvězdičku, protože to není jen lekačka, ale i ponurý příběh a od té doby, co jsem ho viděla v kině, jsem ho viděla ještě několikrát. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)