Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

klerr

Velice pěkná scénografie, která vytváří výbornou "sevřo-žaludkovou" atmosféru. Děj je trošku chudší, ale zaručeně budete neustále v mrazivém napětí. K tomu si přidejte pár lekaček a máte z toho film, který pokud máte alespoň trochu duchařské horory rádi, vás bude bavit. Jediné co mi na začátku dělalo problémy, byl samotný Harry Potter (tedy Daniel Radcliffe), těžko si jej lze totiž spojovat s jinou rolí. Díky němu vlastně film dostal trochu "harry potterovský nádech" - jestli se tomu tak dá říci - aneb tajemný dům vypadal jako Fénixův řád a po celou dobu se Radcliffe v napínavých scénách tvářil, jako že za chvíli vykřikne do tmy Expecto Patronum. Každopádně to stojí za vidění. 70% ()

luboUKZA

dobrý námet, herecké obsadenie, zvuk. Ale kamera ma dosť sklamala. Mám rád tento žaner filmov, ako mysteriozne thrilery a ducharske horrory a neviem, niečo tomu chýbalo, taky priemerný duchársky horror ()

jerdnok

Vyborna atmosfera anglickeho venkova, skvely vykon "Harryho Pottera". Bohuzel misty ne zcela srozumitelny dej, s ne uplym happy endem. Nicmene dum, ve kterem se pribeh odehrava bych hned koupil. ;) ()

RXP

uff, tak to bolo napínavejšie jak Harry Potter 1. Úžasne napínavý thriller, strašidelný s perfektnou atmosférou. Ono samo viktorianské obdobie je dosť strašidelné, čo sa týka architektúry alebo módy a keď do toho ešte milá pani začne šuškať do uška nezletilcom, jeden aby sa z toho posral. Potom prídu človeku strašidelné aj dvere. Je pravda, že nemám z tohto žánru veľa napozerané a tak som to možno žral režisérovi viac ako by sa patrilo, ale rozhodne je to vynikajúca filmová robota a ja mám konečne pripravený film na rande, ktorý dokáže s ľahkosťou a samozrejmosťou prekonať nežiaduci volný priestor prvotnej nesmelosti. ()

starblade

Já jsem velice spokojen. Jsem rád, že Daniel umí zahrát i něco jiného než jen kouzelníka. Nicméně na otce vypadal moc mladě a v některých scénách mi stále připomínal toho vylekaného Harryho. Danielovi bych přál, aby se dostal na hereckou špičku a taky nějaké ty role v divadle, protože divadlo hodně naučí. No a o filmu asi tolik...vylekal jsem se, zasmál jsem se a atmosféra mně tak nadchla, že se močálům a příbytkům kolem nich raději vyhnu. Samotný závěr filmu mně zklamal, ale kdyby to dopadlo špatně nevím jak by to bylo ukončeno. **** ode mně zaslouženě ()

fabregas1

Jde o horor ze začátku 60. let. Atmosféra je vydatná. Venkov, bláto,zlověstné mokřiny, mlha,bledé obličeje za okny. Lidé se chovají nepříčetně a raději tajemně mlčí a vypadají ublíženě, než aby svůj problém opravdu řešili.Je pravda že logika tu nemá prostor a děj je nijaký, řekl bych, že filmu jde o jedinou věc – vyděsit obecenstvo.A to se určitě daří. Z filmu čiší solidní deprese a všudypřítomná temnota, která má svojí sílu.Radcliffe rozhodně nepodává super výkon, ale ani nevypadává z role a nekazí show.Film mu snad pomůže odstartovat samostatnou kariéru.Žena v černém je chutnou hororovou jednohubkou.Pustil bych si to v noci při nějaé vetší bouřce. ()

Standey

Mrazivá atmosféra, parádní lekačky a hlavně skvěle odvedená filmařina. Po dlouhé době opravdu dobrý horor. Vyvražďovačky typu Poslední dům nalevo jsou klišé. Spousta krve a atmosféra veškerá žádná. Ve Woman in black by se atmosféra dala krájet a nebyla zapotřebí ani kapka krve. Tomu říkám umění natočit horor v pravém slova smyslu u kterého běhá mráz po zádech. ()

sakac

Výborný film. Perfektná temná atmosféra filmu dotvorená výborným soundtrackom od Marca Beltramiho. Daniel Radcliffe ukázal, že je fakt dobrý herec a vie stvárniť aj otca. Síce som nečakal tento film až takto hororovo poňatý, ale o to ma to viac bavilo. Dokonca som pri niektorých scénach mal chuť kričať na Arthura aby nešiel do tej izby z ktorej vychádzal čudný zvuk. Podľa mňa dobré obsadenie hercov, perfektná postprodukcia filmu, dobrý soundtrack a pre mňa dosť originálny dej. ()

roboroz

Na to, že tam hral Harry Potter, to fakt nebolo zlé. Celý film som síce čakal kedy vytiahne čarovnú paličku a razom všetko rozrieši, alebo pošle "sovu" Hermióne, no pár krát ma aj pekne trhlo a môj dvanásť ročný syn sa fakt bál... :-). Atmosféra a celkové spracovanie bolo dobré. Film pre mládež, ale nič moc proti nemu. ()

Ivuska71

Mám ráda filmy podobného ražení. Tenhle se mi nelíbil. Ne proto, že by to bylo špatně zahrané, herci perfektní. Ale vůbec mě to nechytlo. Nechci ho znovu vidět, už ho nechci vůbec vidět. Zklamal mě, byl o ničem. ()

Big Daddy

Atmosféra staré Anglie je vykreslena výborně a je základní přidanou hodnotou tohoto spíše psychologického hororu, který tedy nesází na krev na každém druhém snímku. Brzy šlo ovšem odezřít, že snímek sází až přes příliš na překvapivé lekavé scény jako hlavní prvek navození strašidelného zážitku. Ovšem čeho je moc toho je příliš a výsledkem alespoň v mém případě bylo permanentní čekání na další úlek což kontraproduktivně odvádí diváka od skutečného ponoření se do příběhu. Harry Potter slušný výkon, ale skvělý je především Ciarán Hinds. ()

Mr.Jokker

Slušný režijní výkon *Potlesk* . James nam naservýroval pořádnou lekačku s celkem chabým dějem a předvýdatelnou zápletkou . Nicméně husina při tom naskakuje každým coulem .. Uff ! (J) ()

karel63

Po delší době velmi příjemný horůrek. Podobných filmů bylo natočeno spoustu, ale tenhle byl dost dobrej. Aby mi naskakovala v srpnu husí kůže, nemůže být zimou... ()

wilks

Danovi role dospěláka sedla, jako prdel na hrnec, atmosféra se dala krájet, exteriéry i interiéry báječně sladěné, chlupy za krkem řádně zježené, nejsem fajnšmekr na horory a ještě z minula, ale todlenc je fajn podívaná **** a půl * áááá zapomněl jsem na jedno, skvělý ZVUK a mistrně zvládnutý český dabing. ()

montel

Arthur Kipps (Daniel Radclife) je právník, který musí odcestovat do odlehlé malé vesnice, kde musí vyřídit pozůstalost v jednom starém velkém domě. Místní obyvatelé však nejsou nadšení, protože je zmítá strach. Ve vesnici totiž za podivných okolností umírají děti. Legenda praví, že se v domě, který musí Arthur navštívit zjevuje tajemná žena v černém a kdokoli ji spatří, ochutná její nemilosrdnou krutost....Tak Radcliffe překvapil a své role se ujal velice dobře, příběh je však omletý pořád tím stejným mlýnkem. Hororového fanouška to určitě moc nezaujme, ale uznávám, že v temném kinosále řada scén leckoho vyleká. Mě žena v černém spíše zklamala. 60% ()

ProchY01

Povedla se zejména atmosféra, která nastoupí hned s první scénou a zhruba do poloviny filmu velmi dobře funguje. Problém je, že už tu toto všechno bylo. Kdo má v rámci žánru nakoukáno, bude patrně lehce zklamán nedostatkem invence a originality. Předvídatelné je totiž skoro všechno včetně timingu lekaček, investigativní části filmu a bohužel i zápletky a konce. Naopak pozitivně hodnotím Daniela Radcliffa - měl jsem vážně strach, jestli se dokážu odpoutat od toho obrýleného kouzelníčka (kterého fakt nemám rád), ale nakonec celkem fajn - pořád sice kouká jako předškolák z Bradavic, ale hraje (!) - a to je důležité. Po Eden Lake další (i když zcela jiný) atmosferický film. Těším se na další. ()

bombastus

Po dlouhé době horor na úrovni, kde nejdůležitější prvek není krev a utíkající řvoucí lidi, i když jsem si občas říkala, že Radcliffe měl někdy až přehnaně moc odvahy;-) Ovšem ten poslední záběr na "ženu v černém" byl opravdu úděsný! ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)