Superhvězda Superman

Animovaný / Akční

USA, 2011, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

"Nedíváš se, že ne, Supermane ?!" - "Nikdy bych svých schopností nezneužil !!" - "No, na druhou stranu, kdybych byla na tvém místě.." ;)(27.2.2016)

Lex Luthor otrávil Supermana, a teď čeká, až zemře. Než se s ním ještě jednou naposledy utká (?!?), musí si Clark Kent potykat s mnoha komiksovými zloduchy a vyřešit nejednu lapálii. Takže ten snímek mohl mít klidně 25 minut, místo toho je ale uprostřed několik příběhů, které dokládají, jak moc bude Zemi muž z oceli chybět. No co si budeme říkat, špatné to nebylo...(19.6.2012)

Docela podařený animák. Přemýšlel jsem i o 4*, ale to jsem nakonec nemohl. Film se totiž jmenuje Superhvězda SUPERMAN, ale jako mnohem větší hvězda mi přišel Lex Luthor. Takže 3* (berte to jako 3,5*).(6.6.2013)

Sice tuším jen podvědomě, kde se ta láska k základním archetypům Supermanovských story ve mě bere, ale stejně. Kdo by nechtěl mít celé město v láhvi, po ruce Lois a před sebou smrt? Mohl by pak páchat ještě o několik řádů heroičtější činy než obvykle.(29.11.2012)

• Kaluž

Tady Morrison těžce ustřelil, ten scénář je příšerný. Quitelyho statické obrázky ještě ujdou, ale jejich rozhýbaná kopie stojí leda tak za odplivnutí.(10.8.2011)