poster

Superhvězda Superman

 • USA

  All-Star Superman

Animovaný / Akční

USA, 2011, 73 min

Režie:

Sam Liu

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caszidy
  ***

  Nový "supermanovský animák" je v mých očích bohužel značně rozporuplný. Na jedné straně je geniálně jednoduchá a zároveň emocionálně silná myšlenka filmu a vlastně hlavní kostra příběhu, skvělá hudba a v určitých momentech povedený scénář a na druhé straně zcela zbytečná intermezza a vedlejší dějové linky(Samson & Atlas a celé to jejich "nadbíhání" Lois; podivný vězeňský souboj/nesouboj Lexe Luthora s "otesánkem"; Lilo-El & Bar-El a jejich krátká tyranie, promtně vystřídaná prozřením nad Kal-Elovou dobrotou; a vlastně i supermanova sbírka "hraček") spolu s podle mne ne příliš povedenou animací. Zkrátka a dobře, Superhvězda Superman mohl sesadit z pomyslného trůnu "supermanovských animáků" dosud nepřekonaný Soudný den a dát zapomenout na průměrnou Apokalypsu, avšak bohužel uspěl pouze napůl.(15.3.2011)

 • Hellboy
  ***

  All Star Supermana jsem asi před dvěma lety četl a příběh se mi dost líbil. Umírající Superman, to už tu bylo tolikrát, že to nikdo nespočítá... ale příběh Granta Morrisona oplývá zajímavou melancholií a kresba Franka Quitelyho je krásně dětsky naivní. Je pro mě nesmírným potěšením, že pro potřeby filmové adaptace nebyl příběh takřka vůbec pozměněn, proběhly jen nejzákladnější nutné změny při převodu z jednoho média do druhého. A hlavně estetika filmu vychází přímo z Quitelyho kreseb. Mnoho scén z komiksu se tak do filmu dostalo téměř beze změn. Bohužel to, co funguje v komiksu výborně, zde ve filmovém provedení zas tak dobře nepůsobí. Hlavně proto, že každých 24 stran komiksového čísla představuje určitou epizodu, což ale způsobuje nepříjemnou fragmentárnost filmu, množství nepříliš souvisejících epizod, z nichž některé hodně vybočují...(18.2.2011)

 • Davies182
  ***

  Lex Luthor otrávil Supermana, a teď čeká, až zemře. Než se s ním ještě jednou naposledy utká (?!?), musí si Clark Kent potykat s mnoha komiksovými zloduchy a vyřešit nejednu lapálii. Takže ten snímek mohl mít klidně 25 minut, místo toho je ale uprostřed několik příběhů, které dokládají, jak moc bude Zemi muž z oceli chybět. No co si budeme říkat, špatné to nebylo...(19.6.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "Nedíváš se, že ne, Supermane ?!" - "Nikdy bych svých schopností nezneužil !!" - "No, na druhou stranu, kdybych byla na tvém místě.." ;)(27.2.2016)

 • Joe321
  ****

  Mě se tenhle urychlený Superman líbil. Příběh je takový epizodní, ale každá samostatná část se liší od dalších. Některé jsou trošku kurioznější, ale stále zajímavé. Celý melancholický nádech je asi hlavní pozitivum. -"Give it back. I saw everything. I saw how to save the world. I could have made everyone see. If it wasn't for you, I could have saved the world." -"If it had mattered to you, Luthor, you could have saved the world years ago."(29.12.2011)

 • - All Star Superman je dvanáctou sérií comicsu od společnosti DC Comics představujícího Supermana, která vycházela od listopadu 2005 do října 2008. (JasonCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace