Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

Stíba

Osobité a originální komorní drama. Vždycky dokážu ocenit film, který vybočuje z řady a i přes určité výtky je tenhle právě jedním z nich. ()

Dm1tr1j

Len nejaká blbá nemecky vyzerajúca dráma, ktorú naťahuje myšlienka s tak silným WTF momentom, že som si musel ísť po pivo. Rozum mi stál nad tým ako mi ukazovali demenciu ľudí čo im nedochádzalo ako funguje zrkadlo. (Tak ako mi stojí rozum nad ľuďmi čo nepochopia Interstellar a potom ohodnotia predestination ako najlepším filmom roka...postrieľať a do neoznačených hrobov s nimi...viac rešpektu mám k figurínam vo výklade). To nieje ani v našom nepochopenom vesmíre možné. So zlomenou palicou nad ľudstvom, ktorého drvivú väčšinu tvoria dementi a američania dávam dve hviezdy za HD zábery, pohľadnú herečku a...a dám len jednu... ()

Whitebeard

Zajímavý příběh. Celkem netradiční ztvárnění na Hollywood. 175 tisíc dolarů rozpočet, celkem silně točeno. Omluva za zničený život na pozadí objevené zrcadlené Země. Za mě 4* ()

frbulka

Tento snímek je určitě originální a mladý režisér Mike Cahill už mě v krátké době dvakrát přesvědčil, že rozhodně nepatří mezi "mainstream" filmové tvorby. Film mi svým nízkorozpočtovým zpracováním zase potvrdil, že aby byl snímek působivý a smysluplný, nemusí být drahý, právě naopak. Brita Marling je tak krásná a přirozená, že byla středobodem celého snímku, věřila jsem jí každičké slovo, každý výraz tváře, její bolest byla tak hmatatelná, že jsem ji litovala ještě víc než Williama Mapothera. Konec je trošku náročnější, ale každý si v něm může najít to své - určitá uskalí závěru vyjádřil vtipně ve svém komentáři uživatel virus10 (ale pozor, je to spoiler) - na druhou stranu, závěr filmu je asi nutno chápat trošku abstraktně, jinak se člověk zaplete do logických úvah a touhy si všechno vysvětlit rozumem a rozčarování z nepochopení filmu může divákovi částečně zkazit prožitek. ()

Kalimero13

Už dlouho se mi nestalo, že by mi film tak moc nesednul. Přitom měl všechny předpoklady. Naprosto skvělou příběhovou premisu, sympatické herce nebo třeba vyhnutí se tlačení na sci-fi elementy. Přesto je ten film utrpení sledovat. Kamera i režie jsou příšerné. Co scénář nutí herce dělat, je pro diváka čiré utrpení kombinované s nudou. Tak nepřirozené a vynucené scény jsem neviděl, ani nepamatuju. Kdyby to alespoň držel ten příběh. Bohužel. Klišovité na všech frontách. ()

vikino1

Pět je mírně nadhodnoceno. Ono podle mě je to 4 hvězdičkovej film, jenže já se na to díval v době, kdy mě tohlé téma totálně rosekalo... ()

onlavu

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem se oprávněně obával. Dobře našlápnutý námět filmu, který se mohl hodně točit okolo sci-fi, bohužel zabředl do sice celkem zajímavého dramatu, nicméně natěšený sci-fi fanda v tom viděl obrovský nenaplněný potenciál, což asi jen tak lehce neodpustí. A závěrečná předávka štafetového kolíku v podobě letu na 2. planetu mě více než pobavila:) ()

tančísvlky

Toto bol režisérov debut !!! No tak to sa podarilo. Jednoducho originálny scenár majúci hĺbku a presah. Hlavná hrdinka príliš nehrá , ona je skutočná. V niečom mi tento film pripomína titul "Svet podľa Prota" . Kamera je podobného štýlu ako u tohto snímku. Stále niečo hľadá možno ten správny záber. Celkový dojem filmu je však výborný. Nedá sa niečo vyzdvihnúť viac ako iné. Film funguje ako jeden kompaktný celok. Mám rád takýto druh filmariny... ()

sarfian

Psychologická Dráma to je, ale sci-fi ani náhodou. Len na oblohu pridaly druhú zem. Čakal som niečo trochu iné od tohto filmu. Ak by tvorcovia rozvinuly celkom slušný a originálny nápad s tou druhou zemou, tak to mohlo byť iné kafe. Stačilo trochu ubrať tých výčitiek a moralizovanie a pridať to spomínané sci-fi. Ale celkovo ten dej pôsobí dosť nudne. VIDENÉ 1x ()

Mitisko

Divný, nudný a skoro ničím zaujmavý miestami až nechutne zvrhlý. Brit Marling by si mala najsť iné zamestnanie a prestať byť herečkou! ()

Margarettka

Proklatě silné psychologické drama, ufffff, ještě teď se mi ztěžka dýchá. Malý, křehký snímek o nejniternějších pocitech viny, beznaděje i lásky na pozadí zvláštní sci-fi události. Velmi uvěřitelná, hutná atmosféra bezpochyby zanechá na duši vnímavého diváka svůj otisk. Mě tlačí ještě teď. ()

Shakaar

Asi takhle, scifi bylo, ale jen na pozadí a hlavně na konci. Děj byl v podstatě postaven na vinně Rhody a o tom jak se vyrovná s minulostí. To bylo prostě alfou a omegou příběhu. Pro někoho se to mohlo zdát trochu prázdné, mě to přišlo prostě normální řešení životní situace, která může potkat každého. Tento konkrétní příklad mi sice přišel trochu absurdní, hlavně z hlediska vztahu Johna a Rhody, ale budiš. Dle mého klasický festivalový snímek, který ani neurazí, ale ani neohromí. Z nějakého důvodu tomu dávám solidní 4*, snad proto, že se jedná vcelku o pohodový snímek, ve kterém člověka neurazí ani mírna depresivní atmosféra, protože ta dává díky scifi prvku druhé země trochu optimismu. ()

RAY~

Kdybych měl hodnotit námět, myšlenku a otázky jaký ten film otevírá, stálo by to rozhodně za víc než dvě hvězdy. Ale snažim se posuzovat filmy podle nejprostšího kritéria - jestli mě bavilo se na ně koukat. A musím říct, že tohle byl jeden z nejnudnějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl. ()

Gendarme

nízkorozpočťák se vším šudy ... třesoucí se amatérská kamera s jediným efektem a to zoomováním zde zřejmě není tak úplně záměr jako znouzecnost a "instagranová" barevnost je v roce 2010 dost vizionářská :-). celkově na mně film ale působí docela dobře, hlavní postava možná ještě měla v jisté části filmu dostat nějaký další rozměr, protože někde ve dvou třetinách filmu mi přišlo, že už je to příliš rozvleklé. lepší*** ()

neo93

Perfektní snímek, snad po všech stránkách. Spojuje několik žánrů do jednoho, a proto ani nevím, kam bych ho přesně zařadil, ale vím, že byl výborný. Velmi originální příběh, který má také několik rovin. Jedna z nich je o tom, že svět poznal novou druhou Zemi, která vypadá stejně jako ta naše. Především, se ale jedná o příběh dívky, která se snaží vypořádat s nelehkou minulostí, jenže minulost se k ní nečekaně vrátí a dokonale ji zaskočí. Stejně můžeme ve filmu nalézt naprostý zmar v životě člověka, naději na lepší začátek, velký sen, nenávist, ale i lásku a odpuštění. Celá atmosféra mě pohltila s dokonalou audiovizuální stránkou a naprosto úžasnou Brit Marling, která si mě od začátku získala. Doknalý debit režiséra Mike Cahilla, který se jen tak nevidí. ()

Slopter

Po včerejším shlédnutí Fifty Shades of Grey, kdy jsem byl velmi mile překvapen, jsem dnes po tomto filmu zklamán, i když pouze mírně. Bohužel mi nesedí tento styl kamery, takřka ho nenávidím, takže to je můj první problém s tímto filmem. Druhý problém mám s dlouhými, takřka nic neříkajícími scénami, které sice mají podpořit zaměření snímku - psychologické drama, ale mě bohužel nudí, a pokud u filmu, který nemá ani hodinu a půl, x-krát kontroluji, "kolik času že to zbývá do konce", tak je to pro mě špatně. No a poslední věc, to je předvídatelnost - i když tuto část hodnocení nemám v oblibě - hlavně kvůli tomu, že většině lidí přijde předvídatelné takřka všechno a mě naopak takřka nic, tak zde jsem vývojem nijak šokován nebyl. Každopádně film se mi jako celek líbí, hlavně díky Brit Marling, které jsem všechno věřil, což bohužel neplatí o herci William Mapother, kterého nějak nemusím už z dřívějška a bohužel mi herecky nepředvedl nic, abych názor změnil. ()

Likan7

Film s mnoha úrovněmi. Na první pohled se tváří jako sci-fi. U Země se objeví druhá Země a vypadá úplně stejně, dokonce to vypadá, že tam jsou i stejní lidé. Pod touto slupkou se ale vyskytuje mnohem hlubší příběh. Pohnutější, citlivější. O ženě, která svou mladistvou nerozvážností zničila život jedné rodiny. O ženě, která se snaží najít svou cestu, najít svůj smysl života, pomoci sama sobě, a možná i té rodině, se kterou jí osud tak propojil. Tváří se jako sugestivní a citlivé sci-fi, jenže bohužel ne pro mě. Nejsem nějaký zastánce výbuchů, a viděl jsem už mnoho podobných sci-fi, které jsou svou lidskostí mnohem lepší, než obyčené filmy (Ona), ale tady mi jednoduše přijde, že ikdyž byl nápad na papíru fantastický, autorům se ho nepodařilo přenést do filmu. Film jednoduše nemá o čem vyprávět, ikdyž témat naťukává mnoho a mnoho..A konec je vyloženě fail. ()

Khamsin

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno měl tu možnost shlédnout "I Origins", druhý film M. Cahilla, bylo mi po pár minutách jasné, že ani tento snímek nebude nikam kvaltovat. A opět se Cahillovi u mě povedla jedna věc - držel mě dlouhé desítky minut v takovém zvláštním druhu napětí (ne z toho, jak to skončí, ale jak to na konci bude vypadat), aby to celé zakončil velice silnými posledními vteřinami, které jsou k doslovnému vysvětlení všeho, co film obsahoval, na hony vzdálené. A to je dobře. Stejně jako vtipy, tak ani filmy podobného ražení by se neměly doslovně vysvětlovat. Pochopíš - fajn, nepochopíš - domysli si (a nebo si smysl vymysli sám). Ano, je to rovněž, mimo jiného, i hodina a půl čistokrevné deprese.. ale film vám zůstane dlouho v hlavě, a to nikoli kvůli oné depresi. A to není vlastnost, která by byla zas tak běžná. >| ()