Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

M1k9 odpad!

Několik nápadů jak natočit nízkorozpočtový film zabaleno do zbytečně poutavého obalu (název filmu, plakát). Obal je zdaleka nejlepší stránka filmu. Tak protivný mi už dlouho žádný nebyl. 0/10 ()

pytrisss

Nechat se nalakat plakatem, ja naivka. Kamera se houpe jak na lodi a zabery jsou beze smyslu. Jedna hvezda navic za slusny konec. ()

PhillM.

Hodně dobrý, přestože (protože?) jednoduchý scénář, který si prvky z prostředí sci-fi vypůjčil vlastně z musu. Zadumané, táhlé, směřující k... Brit Marling hraje skvěle a dokonce to celé spolupsala. Já si to prostě užil, nuda to nebyla, stopáž víc než rozumná. Pro mě ideální půlnoční film. ()

tomashrabek

Síce to bolo o niečom úplne inom, než som čakal, ale beztak to bolo super. Len by som si želal, aby niekto vzal ten nápad a natočil ho viac vedecko-fantastickejšie. Nehlási sa náhodou Ridley Scott? To by bolo pošušňáníčko... ()

xxSmoldaxx

Působivý příběh mladé slečny, které vážná autonehoda změní život. Ovšem ne tak, jak by se dalo od podobných námětů čekat. Vyladěné drama střižené do sci-fi nádechu plyne pozvolna, ale jistě. Konec mě přímo nadchl. 75% ()

mul.berry

Začátek filmu nutí položit otázku: O co tady jde? Je to sci-fi nebo je to drama či snad kombinace obojího? Úžasný prolomení klasické hlavní linie, jíž film obvykle sleduje. Úžasný. Úžasný, pane Cahille. ()

Filty

Měl jsem úplně jinou představu o tomhle filmu, ale i tak jsem šel do kolen. Posledních 10minut ještě ke všemu kompletně změní význam celého dění. ()

jorgus

Skoda, ze tento film mel dve roviny vypraveni..pritom nakonec ta normalni mela oproti sci-fi lince vypraveni mnohem zajimavejsi prubeh. Samozrejme, ze bych chtel se dozvědět vse o druhé planete, mel jsem hodne proc..ale i to male soukrome drama dvou lidi mi stacilo a ke konci jsem byl rad, ze se soustředí uz jen skoro na ne:) ()

Saur.us

Melancholia po Americku. Stejně laděné, stejně tíživé, silné drama s výborným vizuálem a ještě lepším audiem od Fall on Your Sword. A Brit Marling bych rád viděl zas. ()

Tred2

Kupodivu se tenhle snímek povedlo správně nakombinovat. Je to hlavně drama, to je potřeba pochopit, sci-fi pozadí tam hraje poměrně malou, ale za to vžíravě podstatnou roli. Což je nakonec hlavní kámen úrazu. Film je zakončen docela "chytře", ale podle mě až příliš jednoduše. Brit Marling se mimo jiné podílela i na scénáři, osobně o ní slyším prvně, ale věřím, že ne naposledy. Film jako takový je "kvalitně depresivní" a spíš využívá jednoduchých faktů, nepouští se do hlubokého bádání, aby ho každý byl schopný pojmout. Potom je to už na každém jednotlivě, kolik by od toho nakonec čekal. Já osobně jsem se nechal navnadit na víc, ale že bych byl zklamaný? To určitě ne. Za poslední roky jeden z nejlepších nezávisláků co jsem viděl. 80% ()

TomasKotlant

No, je to skoro na 5 hvězd, ale přecejen nějakej kousek planety k tomu chybí. *** Ve zkratce: Úklid zdarma s letenkou do vesmíru jako bonusem. ()

zahadum

Nezávislý snímok o veľkej ľudskej chybe a túžbe po tom aby to na " zemi dva " bolo ináč ! kto chce vidí v tom sci-fi príbeh potlačený do pozadia ľudskej drámy....a kto chce nevidí v tom nič ale vníma spojenie dvoch našich vnútorných svetov. ()

adriane9

Tak víc než scifi v tom bude ta psychologie, díky tomu o filmu už dva dny silně přemýšlím. Takže především Brit Marling je neskutečně krásná se silným charakterem a to aniž by promluvila, což je u hlavního hrdiny filmu velké plus.Dost se mi vryl do paměti příběh jež Rhoda vypráví o ruském kosmonautovi, výborná kamera, hry se světlem a stínem a ačkoli je to divné ten záběr prachu v paprscích slunce mě strašně bavil. Koukněte, stojí to za to.. ()

Fifer

Takhle má vypadat smutný art film. Zde mají smysl všechny ty záběry jako třeba tichá chůze podél baráku, kdy hlavní hrdinka (mimochodem autorka scénáře) bříšky prstů lehce odírá omítku, v jiném filmu by to byly záběry na hraně kýče a klišé. Smutné, bolestné, lidské, ale nikoli beznadějné. Navíc mě baví všechny ty nářky diváků, kteří to označují za sračku, protože chtěli scifi a dostali něco úplně jiného. Řadím do kolonky sci-fi art filmu hned vedle Blade Runnera(ten ale operoval se zcela jiným rozpočtem, tohle je komorní scifi) a Code 46. ()

warrenur

Zaujimava sonda do mysle dievcata, ktore sposobi tragediu presne v case objavenia "druhej zeme". :) Tentokrat som odpustil filmovu naivitu a vdaka nadhernym obrazom a podmanivej hudbe som sa nechal vtiahnut atmosferou. Urcite odporucam, pretoze film ponuka, okrem krehkej Brit, aj zaujimave myslienky. ()

scarfacer

Postavy a herecke vykony byly genialni. Jak tady ruzne ctu,ze to nebylo napinave,tak nemuzu nez nesouhlasit. Napeti s ocekavanim byla doplnena o hustou atmosferu a velmi verohodne sceny a cele dohromady to proste chcete videt. A vubec nevadi,ze sci-fi to jen lehce olizlo :-) ()

Narciska

Sci-fi překvapivě komorní, spíš snaha vyrovnat se s vnitřním vesmírem, tak trochu Kubrickovská Odyssea odehrávající se na Zemi. V kombinaci s aspektem sci-fi a vyústěním děje vyznívá absurdně, i když přinese jedno milé rozuzlení. Psychologie i vlivem kamery vyznívá chladně a odcizeně. Za samotný závěr by někdo zasloužil pokárat. ()

Ben Nevis

Film je to k zamyšlení, ne k pokoukání na scifi spektátl. Je těžké rozebírat téma smrti a viny, aniž by se zabředlo do patosu, a filmu se to víceméně daří. Nad scifi stránkou je třeba přimhouřit obě oči (například země se nachází na opačné straně od slunce, a přesto je viditelná jak z Měsíce). Líbilo se mi, že většinu informací o nové zemi jsme dostávali od dýžeje v rádiu. Takové drobnosti přispívaly ke ztotožnění se s hrdiny. ()