Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

cielle

Celé mě to fakt bavilo, krásně to odsejpalo, vtáhlo mě to do děje, akorát na konci mi tak nějak chybělo ještě 10 minut navíc. Bylo to docela rychle ukončené a člověk si to musel v hlavě trochu dosrovnat, ale jinak super! :) ()

owwidius

Tazke hodnotenie bo vychadza mi to presne medzi 3 a 4. Rad by som dal 4, za ten napad a trailer ktory ma od zaciatku mrte namotal. Len bohuzial s filmom prislo vytriezvenie. Zaciatok stylovy (dost mi to pripominalo Ocean's trilogiu) a vlastne prvu polku som musel prekusavat len to, ze to je hrozne "coolove" a teenagersky spravene (cisty letny hit - vsetko nazorne ukazane a vysvetlene). Ale v druhej polke uz aj logika dostava velku nakladacku a aj ked som sa stale snazil dat tomu sancu a len si to uzivat, po skonceni ostal velmi zvlastny pocit (ktory vylepsila snad len hudobna stranka pocas titulkov). Velka velka skoda, pretoze potencial slusny, ale aj slusne dokrceny a zahodeny. Ale zas je mozne, ze kto nebude mat velke ocakavania (ako ja), nemusi byt vobec sklamany... [#72/2013] ()

bobrux

Film stojí a padá se scénářem, který je bohužel tragicky překombinovaný a ve finále tak nefunkční, že ani pánové Freeman s Cainem nedokáží vytvořit v této ódě na trapnost světlý bod. Přitom první hodinka má neskutečný drive, příznivé tempo zvratů a navnadila mě takovým způsobem, že ten záverečný průjem okolo celé pointy nejsem schopen překousnout. ()

matkoulko

Film začal a už po piatich minutách si získal moje 100% sústredenie a záujem. Mal rýchly spád, stále sa niečo dialo... ani chvíľku som sa nenudil. K tomu sympatický herci, dobrá hudba. Celé to bolo natočené ako kúzelnická show. Pokiaľ by som stratil sústrednie, mohol by om dačo odhaliť... Výborné, trocuh zbytočný mi prišiel americký záver a neopodstatnená a nepochopiteľná love story, ale kto by to Markovi nezávidel, že? :) Pripomínalo mi to Ocean 11, 12 a 13. Ten mal však kopu hluchých miest a mne nesympatických GC, JR a CZJ. ()

Kopi1

Film plný triků, zvratů a iluzí se vcelku povedl. Tito 4 kouzelníci vás zaměstnávají po celou dobu filmu, pořád vás to nutí přemýšlet ,,jakže to vlastně udělali?'' a ať přemýšlíte jak chcete, tak stejně z toho vzejde jenom wow. I když teda musim přimhouřit oči za to, že jim všechno vychází do puntíku. Efekty nejsou špatné, scénář a příběh pokulhává. ()

croxika

Milujem filmy, ktoré ma dokážu naozaj zaujať, pretože vždy sa tam niečo deje, nemá to hluché miesta a po pol hodine nezívam nudou. A toto pre mňa Podfukári spĺňajú, navyše je každá postava niečím zaujímavá a kúzelnícke pozadie má svoje netradičné čaro. Je fakt, že to má nábeh k zbytočnej prekombinovateľnosti, akoby scenáristi za každú cenu chceli umelo ohúriť diváka a tak nám ponúkli na záver tú najbizarnejšiu verziu rozlúsknutia príbehu. Teraz ale nemám náladu byť kritická a keďže kúzelnícke show boli u mňa top, čo som za poslednú dobu videla vo filme, dávam plný počet:) ()

Adm.Nelson

Dobre natočené s výbornou hudbou, ale s pointou, ktorá tam je len preto, aby odrovnala diváka, hoci je absolútne nelogická (a tým pádom aj celý film). Prestige je niekde úplne inde, ale dám tomu 4 hviezdy, pretože ma to bavilo, dobre som pri tom oddýchol, a hrala tam Isla Fisher (škoda, že nedostala viac priestoru). 8/10 ()

WillyMarks

Osobně jsem vskutku překvapen slabším hodnocením a nějak se s většinou názorů tolik neztotožňuji... Je až překvapivé, jak mě snímek chytil a abrakadabrááá se mi to opravdu líbilo. Jistě je to přehnaný snímek, velmi přehnaný...spousta nesmyslných tríčků a scén. Nicméně je nutno si přiznat, že je to zábava. Máme rádi triky, kouzla a akci. Pokud k tomu všemu máme slušný příběh, parádní MindFuck a pěkné pohádkové rozuzlení. Příjemní herci, pěkný příběhový spád, solidně sestříháno, trošku kolísající scénář a jinak zábavný snímek, který si získal mou pozornost při odpočinkovém večeru s velkou kocovinou, což už mě musí film opravdu bavit, abych u něj vydržel :-) krásné 4* a 75% ()

agassi68

Ale áno! Hoci v závere som už bol tak okúzlený, že doteraz neviem pointu. Hádam na druhý krát sa mi to podarí. Musím si však vziať teleportačnú helmu. Kto má rád kúzla a ilúzie nebude ľutovať. ()

Rockerman

Efektní podívaná, rychlý dynamický a neustále zajímavý děj a spád, to jsou hlavní devízy filmu. Když k tomu ještě připočteme pěkný, překvapivý závěr, tak jsem byl v pokušení dát tomu plný počet hvězd. Ani vteřinku nudy jsem nezažil, přesto s tou pátou hvězdou ještě počkám, až mi dojde, že to byl fakt výborný film. Tak ne, vůbec nechápu, že jsem těch pět hvězd nedal hned napoprvé. Úžasný film, který si plný počet * jasně zaslouží!!! ()

Marykus

Velice kvalitní podívaná. Jeden z mála filmu který si mě získal natolik, že jsem na něj šel 2x. Kvalitní děj, nad kterým je třeba usilovně přemýšlet! Doporučuji! ()

mala_kea

Překombinovanost, snaha přechytračit a ohromit diváka za každou cenu se ve výsledku změní v nepříjemnou změť, která ač není složitá, neposunuje děj nijak dále. Finální rozhřešení je pak neuvěřitelně strojení, jakoby umělé vložené a u závěrečné milostné scény v Paříži jsem se už nemohl nesmát výsledné naivnosti scénáře. Navíc herci, ani legendy typu Caina či Freemana, film nepodrželi, částečně proto, že nebylo moc hrát, prostě to na ně v tom překombinovaném pozlátku efektů nezbylo. ()

Hapretor

Ke konci už těch zvratů bylo tolik, že mě z toho bolela hlava a silně mě to začalo i nudit. Vždy, když se něco stalo, zase sem očekával, že se to hned změní. Něco se děje pořád, je tady velká snaha o "chytrý" scénář, to se povedlo, ale je překombinovaný tak, že diváka doslova ubije. Na konci filmu jsem byl tak vyšťavený, že "nečekaný" finální zvrat mě totálně minul a vůbec neimponoval - ba naopak. Jinak ústřední 4 je více než sympatická. Výběr rolí velmi povedený. ()

Raziel_cz

Nadhodnocený, nesmyslný, naivní, klišovitý, špatně zahraný a špatně natočený film. Příliš okaté a přepálené CGI by se ještě dalo překousnout... kdyby nevyplňovalo tři čtvrtě stopáže. Rádoby cool kamera se pak plně postarala o to, že i záběry, které zřejmě nemají být CGI, vypadají jako CGI a to už chce talent. Trapný a ve své nesmyslnosti neuvěřitelně průhledný scénář díky závěrečnému pokusu (haha) o překvapení nevytrhne ani jinak jediná sympatická postava v podání Marka Ruffala. Dvouhodinová nuda o čtyřech kouzelnících, kteří nemají co předvést a dva z nich jsou tu navíc úplně na hovno. Na cokoliv vzdáleně připomínajícího herecký výkon tady kašle i Michael Caine, což je dostatečný ukazatel kvality. ()

Hermi14

Film jehož začátek působí jako jeden velký wow efekt a dává nám tušit, že nepůjde o žádné průměrné "béčko" a divák se může těšit na spoustu ohromujících překvapení. Největším překvapením ale je, že se tak nestane. Zatímco první část je zábavná a svižná, ve druhé polovině se snímek mění v poměrně nudný a zdlouhavý akční thriller, který nakonec korunuje ještě naprosto zbytečná romantická vsuvka. Konec tak působí poněkud chaoticky a hlavně nelogicky, a nám tak nezbývá než doufat, že k rozuzlení dojde v již ohlášeném pokračování. Film určitě není špatný, ale celkem mě zklamal. ()

HDeer

Solídna snímka s pomerne drásajúcim tempom. Aj keď som miestami bojoval s pohnútkami, že nadbytočné množstvo scenáristov, mohlo prísť aj s prepracovanejšími nápadmi, film neustále dvíhal latku, či už prekvapeniami, alebo akčným prevedením niektorých situácií. Kúzelnícka tematika párkrát dokonca pripomenula The Prestige, žiaľ finálne vyvrcholenie Now You See Me sa tomu z Prestige nemôže rovnať. Beztak si myslím, že ide o jeden z nadpriemerných filmov 2013. ()

Gaia.M

Parádní film. Skvělé obsazení. Dobře vymyšlený příběh. Moc jsem se na tento film těšila a bála jsem se zklamání, ale naštěstí se nedostavilo. :) Po dlouhé době opravdu dobrý snímek. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)