Snad proto, že zrovna dvakrát nemusím ulízané frakonoše, kterým čouhá eso z každého nohávu a s dramatickým abraka- dabra tahají hebla z rypáku, jsem si zase jednou zaprokrastinoval a nechal Podfukáře přes měsíc zahnívat někde na ploše. Chybka. Lahodně zpracované dílo s poněkud imbecilním závěrečným vývodem, klady však překonávají záporů a nezbývá mi, než Vám to podstrčiti jako dobrý tip. Pár hodin po zhlédnutí jsem nařkl firemní personalistku, že si dala filmík taky a teď na mě zkouší Harrelsonovo mentální triky, jelikož koulela očima a cvakala mým směrem třetími zuby. Ale je to oukej, žádnou paniku, nesnažila se proniknout do mysli podnikového rebela. Prý to byla jen lehčí mrtvička. Pár let a zase bude hopkat přes kaluže, hydra.(10.10.2013)

Zatímco v USA maj na okrádaní podfukáře, tak u nás máme na okrádání ODS. Tu českou, silně nepovedenou verzi podfukářů v modré barvě radši nechám stranou a vrhnu se po hlavě do kouzelnických podfukářů z USA. Film je od začátku jak dynamit při kterým se netrpělivě čeká, kdy udělá bum. Už ten začátek byl prostě stylovej a mrakodrap rozvícenej na károvou osmičku mě dostal. A ještě jedna věc mě zaujala hned v prologu a tou "věcí" je hudba, protože uměla dokonale podpořit tempo filmu. Za nejsilnější část filmu považuju kouzelnický show, to s pořadovým číslem dvě bylo prostě luxusní. Vysloveně zábavných monentů nebylo až tolik a měl se o ně starat asi hlavně Woody Harrelson, ale ač mám tohohle chlapa hodně rád, tady musím říct, že příliš velký proud vtipu netekl, ale vše vynahrazoval fakt, že se ve filmu pořád něco dělo a samozřejmě jsem okamžitě skočil na špek tvůrcům a lámal jsem si svou pěknou hlavičku s otázkou, kdo že je pátej jezdec, tady teda musím říct, že výsledek beru od tvůrců trošku jako podraz a měl bych tam pár otázek a připomínek, ale vem to čert, je to film, který má za cíl jediný, pobavit. Protože v týhle zemi se umět odreagovat, odpoutat se od každodenních stresů, zrelaxovat a alespoň na chvíli nemyslet na starosti, ale bavit se, je čím dál tím víc těžší a tomuhle bijáku se to alespoň se mnou povedlo dokonale. A ještě k herečkám, že Melanie je krásná ženská to už nějakej ten rok vím, ale na madam Islu Fisher si rád v budoucnu posvítím neb ta její postava si vysloveně křikla o pořádnou porci světla .(21.6.2013)

Bezbolestné, jednoduché a příjemně svižné, asi jako vyslovení mystického Abrakadabra. Škoda, že se Louis Leterrier sklonil před honičkami a rádoby efektními CGI kouzly a neukázal trochu víc z loupežnické kuchyně. Těch několik maket a flashbacků moje zmlsané oči úplně neuspokojily. Takhle z toho hlavní čtveřice vychází jen coby prchavý stín, na který se hezky kouká, ale člověk se mu nedostane pořádně pod kůži. Nad čím ale kroutím hlavou ještě teď, je fakt, že zrovna Louis Leterrier natočil jeden z nejzábavnějších filmů letošního roku! A v tom tkví to největší a nejlepší kouzlo Now You See Me.(25.8.2013)

Podfukáři sice nenudí ani ničím neuráží, ale snaha tvůrců snažit se za každou cenu překvapit a nenechat nic jak se původně zdá filmu nakonec jen ubližuje a nezachrání ho ani hvězdné herecké obsazení s věčně stejnými Morganem Freemanem a Michaelem Cainem. Posledních 15 minut pak už vysloveně jen devalvuje jinak dobrý zábavný film. Prostředí takovýchto kouzelníků mě nikdy nelákalo a ani tento film to nezmění.(15.11.2013)

// Distribútor: Lionsgate,Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 3,082 // Otvárací Víkend USA: $29,350,389 //(26.8.2013)

• - Amanda Seyfried byla zvažována pro roli Henley, ale odmítla a obsazena byla Isla Fisher. (Dr Lizal)

• - Jesse Eisenberg řekl, že jednou z nejdůležitějších věcech na práci kouzelníka je vyrovnat se s nepříjemnými pocity, že publiku lžete. (sleggyn)

• - Po závarečných titulcích je možné vidět ještě jednu scénu. (Will_X)