Diktátor

AloeB

Diktatura je samozřejmě lepší než demokracie a chvála těm 99% co mě živí. Jednou budu jako Aladeen, tím jsem si jistý. Každý den budu spát s jinou Hollywoodskou herečkou a na chodbě potkávat Edwarda Nortona jak se vrací z konzumace hot dogů s čínským prezidentem. ()

PedroPo

Diktátora řadím hned za Ali G. Indahouse. Borat a Bruno mě až tolik nebrali, asi kvůli jejich snaze co nejvíc provokovat a dělat z toho kvazi-reality show. Diktátor na to jde stejně jako Ali G. filmově a rozhodně mu to sluší. Určitě jsem nečekal takovou kadenci politicky nekorektních vtipů, které jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané. Stejně je úžasné, že si člověk s židovskými předky dělá legraci z terorismu a vyhlazení Izra... ne počkejte, vždyť my přece ten obohacený uran budeme používat výhradně k lékařským účelům, ne :) ()

Badmarshall

Neskutečná jízda nekorektních a sprostých slov, u které jsem se bavil celý film. Na konci jsem si připadal jak Joker - huba mě bolela ještě dlouho po filmu. Sacha znovu dokázal, že v urážení a plivání po všem co je jiným svaté je mistr. Bavil mě u Borata i Aliho, Bruno už byl spíš trapnej, ale zde to bylo snad nejlepší ze všech jeho postav. Jednoznačně plnej počet za to jak jsem se královsky bavil, ale vím, že to není pro každého kdo tento druh humoru nemusí a někteří budou i pobouřeni. Umí si udělat legraci úplně ze všeho a ze všech a to je super. Akorát mě štve, že těch vtipů a hlášek je tolik a člověk si je není schopen ani zapamatovat, tak už se těším na druhé kolo. Viva ALADDIN a WADIYA!!!!! ()

Psycho.R

Kdybych se měl rozhodnout na co jít do kina, tak Diktátor to určitě neni. Nejsem člověk, kterej by patřičně ocenil Cohenův nepopiratelný humor. Pár opravdu dobrejch vtipů tam je, ale to nesmi právě hlavní hrdina tlačit na pilu a vyzněli z toho, co diktátor bral jako samozřejmost ze svý země, ale ve velký většině jsem přicházející vtip čekal. Na film jsem šel sice z jistýho donucení a dostal jsem, co jsem čekal, možná pár úsměvnejch momentů navíc. Každopádně na dvd bych to shlédnul radši. ()

cafu94

Skvělá americká komedie u které se nejde skoro přestat smát, ukazuje s velkým humorem rozdíl mezi diktaturou a demokracií. Sacha Baron Cohen, jak už to má ve zvyku, opět výborně pobavil. ()

m4xp4yn3

Cohen sice pořád umí natočit film, který svým pojetím vyčnívá z řady, ale čím víc dusí aspekt reality, tím je jeho produkce méně účinná. Diktátor měl potenciál stál se revoluční komedií, skutečně brutální satirou, která nafackuje celému západnímu světu a vysměje se jeho hře na demokracii. A závěrečný projev i něco podobného připomínal, jenže v zápětí sklouzne k trapnému patosu a kýžený efekt se okamžitě vytrácí. Stejně je to s celým filmem (respektive sledem křečovitě poslepovaných skečů). Všechno se tváří hrozně radikálně a provokativně, ale v jádru jde o typicky americkou, zábavně udělanou, ale vcelku lacinou a předvídatelnou komedii, jejíž radikalismu věřím asi tak stejně jako Aladeenovu plnovousu. ()

RatBoj

Po Boratovi a Brunovi prichádza Diktátor, ktorý je nasiaknutý obrovskou dávkou humuoru. I keď treba pripomenúť "dobrého veľa škodí". ()

milhouse333

Geniální komedie, i když jsem měl pocit, že divákovi neznalému blízkovýchodních konfliktů může občas dobrý vtípek uniknout. Toho chlápka ale jednou někdo zastřelí, protože se dokázal obout snad úplně do každého a pořád zůstával ďábelsky vtipný! Pro mě komedie roku. ()

Clockwooork

Geniální gag ve vrtulníku, kdy Alladín diskutuje o modelu porsche 911, což si američtí turisté vysvětlí po svém (WTC 9.11.) až po romantickou chvilku, kdy se Diktátor se svou vyvolenou drží za ruku ve vagině rodící ženy a zřejmě nejdokonalejší projev o diktatuře, který nápadně připomíná naší skvělou demokracii a vstoupí do dějin. ... geniální a místy trapné ( u Cohena nelze vnímat jinak, než jako záměr). Prostě- Sasha jede! ()

Breb

Borat byl výborný, Bruno dobrý, Diktátor je dokonalý. Naprosto přesně se trefuje do pokrytectví západní kultury a k tomu přidává spoustu hodně drsného humoru. Nejlepší na filmu je ale jeho intenzita - není v něm jediný moment, kdy jsem se přestal bavit. ()

Claude Speed

Parádní komedie, která dokáže zvednout náladu při večerním posezení. Cohen má pravda, trochu zvláštní humor, ale což. Je vidět, že si film získal svou určitou skupinku lidí (do které se řádím i já), a možná, kdyby byl humor ve filmu vhodněji rozložený (ne jen na začátku a na konci), mohlo jít o jednu z nejlepších komedií posledních let. 70%. (viděno v kině) ()

bianca19

Je to naprosto šílená, politicky nepřijatelná ale extrémně vtipná komedie, chytrá satira, dalo by se říct místy až geniální. Larry Charles naservíroval do filmu skoro až neúnosnou dávku důmyslného až absurního vtipu. Cohen byla trefa do černého, boduje na plné čáře - naprosto šílený zjev nekompromisního diktátora podaný excelentně. Střílí vtipné urážky na všechny strany stále více, nelze snad všechny ani pojmout, ani se nadechnout a je tu další. Sacha Baron Cohen je pro mě nebojacný a provokativní satirik, který rozesměje celé kino do záchvatů. ()

Sykon

Je mi jedno jestli je to korektní nebo ne, stupidní nebo geniální, já jsem se prostě bavil jako už dlouho ne. Z tria Borat, Bruno, Aladeen považuji právě toho třetího za nejpovedenější komedii. ()