Diktátor

anli

Další nálož Sachova nespoutaného humoru,tentokrát na téma demokracie,terorismus a moc.Opět je to komediální parodie,kde je tolik gagů a hlášek,že je divák napoprvé ani není schopen zachytit.Je tu znát ústup od "dokumentárního"stylu k plně hranému filmu a upřímně řečeno to možná Sachovi více sluší v oné poloze dokumentu.I když tady opět zesměšňuje co může a dělá to téměř celý film,už to není tak vtipné jako v Boratovi a občas to pro mě vyšumělo do prázdna.Celkové pojetí filmu a i to,jak je napsán,mi přece jen připadlo lepší,než u Bruna.Drží více pohromadě a humor je tady všestrannější a zajímavější.Jinak je samozřejmě Sachův styl pořád jeho styl a jeho filmy jsou živým důkazem toho,jak se dá udělat opravdová parodie,která si nebere servítky a zesměšňuje kohokoliv a cokoliv.A to Sacha umí opravdu parádně a režisér Larry Charles mu k tomu zdatně pomáhá.Nebylo to pro mě zábavné jako Borat a chvílemi mi to přišlo jako dost cíleně prvoplánovitá "gagovka",ale zase to bylo o kus lepší než Bruno.Sacha to ale pokaždé umí prodat a jako komik nemá chybu.Tady mu dávám 65% a to i za ten plnovous. ()

noriaki

Výborná a osvěžující záležitost, bohužel nevyrovnaná, jak je Cohenovým zvykem. Sacha Baron Cohen už zase vrší vtip za vtipem, inteligentní přebíjí satirickými a ty zase prvoplánovou zábavou a nebo fekálním humorem. Což o to, funguje to vcelku spolehlivě, protože si každý najde to své a zbytek se dá přežít a nebo ignorovat. Přesto jsem se neubránil dojmu, že větší "specializace" by filmu prospěla. Nevtipné scény tvoří spoustu hluchých míst, jež brzdí spád děje a proto byl čas na rýpání v nedokonalostech, které bych jinak pominul. Mluvím zejména o horších hereckých výkonech. Mimo triptych hlavních postav je to docela bída. Výjimku tvoří jen perfektní čínský velvyslanec u OSN Mr. Lao, který sám dokázal zvednout hodnocení o hvězdičku. ()

neoBlast

Neuvěřitelně nekorektní nátřep, který po celou svou střídmou stopáž neustává v tempu, ani ve vtipnosti. Plus polovina obsazení z SNL a největší počet cameo roliček za poslední roky - přehlížet Diktátora v bilancování nad nejlepšími komediemi roku by byla velká chyba. 80 % ()

Bobik9

Sascha Baron Cohen to znovu dokázal. Pro mě je ten chlap komediální génius. Polovinu lidí svými filmy nase*e a polovinu neskutečně pobaví. Spousta drsného humoru, spousta ironie, zkrátka spousta zábavy. Cohen si dokáže dělat srandu zřejmě úplně ze všeho a nebere si servítky, což se dnes rozhodně cení. Moc se těším na jeho další film! ()

venison

Cohenovi filmy ve stylu "Ali G", "Borat" nebo "Bruno" opravdu nemůžu, takže jsem si pouštěla "Diktátora" se značným despektem.. Překvapila mě však relativně našlapaná ztřeštěná komedie pančovaná inteligentním humorem.. acha Baron Cohen jede :-) ()

terunka003

Vtipné, ironizující, diktátorské, mocenské, rozmazlené × občas přitažené za ochlupení, nechutné, přihlouplé. Ale jako komedie pecka! A i když jí člověk asi uvidí vícekrát, pořád si najde nové věci, které mu v předchozím shlédnutí uniklo. Prostě pohoda. ..a takhle dopadají biolidi..atd. ()

Aven

Po nestravitelném Brunovi tu máme konečně Cohena v nejlepší formě, díky čemuž jde o absolutně Aladeen zážitek. Nejšovinističtější film ever:) ()

VasaX

Sacha Baron Cohen se vrací s novým alter egem. diktátorem Aladdinem. A velice, velice, tedy dle mého osobního vkusu, povedeně. Správná dávka sarkasmu, ironie, nekorektnosti, narážek, fórků, jednoduchých gagů, dvojsmyslů, popkulturních i dalších odkazů. Ze samotného diktátora jsem měl pocit, že funguje na více vrstvách. Obyčejného humoru v rámci příběhu posledního upřímného diktátora. Dále ale ve vrstvách důmyslnějšího humoru (zmíněné sarkasmy a dále) a také jakési společenské kritiky. Nebo spíše politické. A každá z těchto hlavních vrstev nenarušuje to jádro, takže tu pořád máme veselou taškařici o diktátorovi z Wadiye, kterou nám ale s trochou vhledu a rozhledu mohou obohatit další a vrstvy. Vtipy jsou vtipné i na několikáté shlédnutí, nacházím sem tam i něco nového, co jsem na první pokus nepostřehnul. A to je fajn, moc fajn. Takže podel reevidovaného slovníku země Wadiya, Diktátor není extrémě aladdin, ale rozhodně není alladin. Já když jsem se rozhodoval, zda mu dám alladin pět hvězdiček nebo jen alladin čtyři hvězdičky, s ohledem na to, že jsem si to od začátku do konce Diktátora užil, tak jsem se rozhodl mu dát v rámci mu příslušných kategorií plný počet. A to s nadějí, co nám jeho tvůrce přinese příště. Ale jestli bych ho doporučil každému, to se říct nedá. Takže, Diktátor je silná volba ale jestli do kina aladdin nebo aladdin, to už je na vás. Já jednoznačně říkám: Volba je jasná - aladdin! ()

drake31

Komediálny mega-nášup v ktorom Cohen do vás šije hlášky takou kadenciou že je ťažko sa im vyhýbať. Triafa do čierneho, bez servítky ponúka skvelú satiru. Nekorektnosť, skvelé vypointované hlášky hrajú prim, a v podstate sa nejde nezasmiať čomukoľvek čo Aladdin vypustí z úst alebo urobí. Dictator je len ďalším dôkazom Cohenovej geniality, a do budúcna čakám ďalší "štipľavý" hit ... ()

kubikzeme

Diktátor je nářez! Cohen mi opět dokázal, že je to jeden z nejlepších komiků dnešní doby. Jeho zcela neortodoxní humor mě místy donutil až k slzám. Jak já se smál! Scéna v helikoptéře či to když Aladdin hrál nintedo, byla zcela odzbrojující. A když se ve dveřích zjevil Edward Norton, šel jsem do kolen. Nemohu se dočkat dalšího Cohenova filmu. Jak sám jednou Cohen v Ali G řekl, "Čeho máme na světě nejmíň?" "Hezkých holek" Já bych snad jen dodal hezkých holek o dobrých komedií:) ()

Ace.Anita

Pár týdnu po shlédnutí zjišťuju, že mi utkvěla převážně jen hláška o tom, že vzdělané ženy jsou jako opičky na kolečkových bruslích - pro ně to nic neznamená, ale muži si myslí, že je to rozkošné. Přemýšlím nad chvílemi, kdy jsem se octla na kolečkových bruslích, a k roztomilosti jsem měla asi tak daleko, jak daleko se to zdálo k nejbližší lavičce, kde se můžu přezout zpátky do botasek (= nekonečně daleko). Podle nějaké zvrácené logiky z toho vyvozuju, že když už nejsem roztomilá, jsem alespoň chytrá. Je to nesmyslná úvaha, ale dělá mi dobře. ()

sskrblik

Sacha výborně baví a přitom se už po několikáté opakuje. Jeho role je dost podobná Boratovi v tom jak je neohrabaný. V Diktátorovi má pouze větší moc a bohatství. Borat se mi možná líbil o něco víc pro svůj "dokumentární styl". Přesto jsem se dost nasmál a některé scény jsem si opakovaně pouštěl znovu... ()

Trustme

Není těžké vystavět film na humoru a scénách, které jsou pro mainstreamový film tabu a vulgární. Těžší je už odhadnout co je vtipné a co trapné. Je to věc vkusu. Jinak se budou smát filmu evropští běloši a jinak ti američtí. Zbytek světa je ve filmu zesměšněn. Zesměšněno je z velké části, ale právě to, co si to zaslouží. ()

Mishqo

Sasha Baron ma zase presvedčil a aj keď sa vo filme vyskytujú niekedy nie moc presvedčivé, hluché a suché či nezábavné scény tak nie je ich veľa a rozhodne som sa zabavil 80-85% ()