Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

diwoshka

Enšpígl to celkem hezky vystihl :). Pokud někdo ujíždí na speciálních jednotkách (jako já :D), tak se bude dobře bavit. ()

Odpocivadlo

Výborný opis života ľudí, ktorý priamo zasahujú do konfliktov po celom svete, myslím že s filmom Act of Valor to je poriadny militantný nárez. Načo hlboké myšlienky, stačí prezentácia techniky, poriadna akcia a je to. ()

Sakulnikov

Začátek dobrý, ale pak to šlo od desíti k pěti. Bylo osvěžující vidět jiný postoj k hrdinství než americké tlachání o svobodě, ale pak v druhé polovině filmu to sklouzává melodramatickými konci jednotlivých členů jednotky k rozplizlému nic, přičemž cesta přes Hindúkuš a samotný konec ... radši nemluvit. Jinak pěkně natočené a dobře obsazené, ale je to nevyužitý potenciál. Zajímavý komentář: Malarkey, Enšpígl, Sniper18 ()

stolista

Veliké zklamání..To by můj mozek musel dostat vánoční prázdniny,abych ustál tu řadu nelogičností.. a že jich bylo..Huhba celkem ušla,vybavení jednotek a střílečky taky pěkný,ale ten zbytek..ach jo. ()

swinevenca

Banda tentokrát pořádně tvrdých žabožroutů zachraňuje života si nevážící novinářku. Vizuální a technická stránka je perfektní, scénaristická a taktická příprava je horší, až vyloženě špatná. Taková oddychovka pro pozdní večer, kdy se ještě nechce jít spát, ale ani namáhat hlavu, asi jako když mám po večeři chuť na pár bramburků. ()

harycek

Zajímavý film o akci speciální jednotky, v zajímavé zemi , ale v podivné válce!!Pěkný byl souboj snajprů!! ()

Kobrous

Tak nejdřív zápory. Diane je tam až moc silná, což trochu kazí celkový koncept záchrany dívky v nesnázích. Taky střihač by potřeboval u řady scén vylískat pohrabáčem, dva fousatí vojáci vypadali jako dvojčata, takže se pletli, závěrečný fight byl šitý trochu horkou jehlou a někdy se zdálo, že je paralelně sleduje vagón s municí. Akce ušla, ale mohli se s ní pomazlit trochu víc. A teď klady. Je to skvělý film, výborně zahraný, ve kterém hlavní postavy fungují, je strhující, se skvělými obrázky, hláškami a některými nezapomenutelnými scénami. Uštvání šikovného asociálního odstřelovače, mladého kluka, to mě dost semlelo. Francouzi opět ukázali, že u válečných filmů se s nimi musí počítat. ()

vodkasesemte

Má suprový kalhoty - Did I invited you in my country, spread democracy and drive my ppl crazy? - Že se s ní vubec vybavuje, s kurvičkou - Vošukat a hodit na smetiště - Kunda proti vodě, utáhne celej námořnickej sbor. Se na to nemužu dívat - Open playload - You work to your own glory rather than to achieve Gods will (konečně rozumný slova) - Shes like those impure sluts - Women are the weak point of the West - Showtime - Drží to jak prase kost - Jim nabíhaj na mušku jak v modern warfare - Vycukanej sniper - Dívám se na to přes prsty jedný ruky, jen kvuli tý kundičce - Co je vy šulíni, nemáte rádi boj? Necítíte se na bojišti jako doma? Začíná se mi ten film líbit - Doufám, že máte stingery. Jinak to už vypnu a pustím si call of duty - Swarming with sharks - Its the whole Mexican army - Co to bylo, 300 o dva tisíce let později? - Tak asi vědi, kam jsou, řece mají náhradní plán B, C atd. - Ty utočný hlikoptery zahnali kalašnikama? - Tj pýčovina - Je to větší kravina než Lone Survivor - I believe breakfast is served - He cant lose face, it gets personal (ne, nechá tě odejít, pýčo) - No konečně se jim rozhodli postavit - Tak proti nim pujdou jako v 17. století - Proč je neoběhnou, neutočí ze stran, zezadu! - Tydle zase stojí u sebe, opíraj se zády - Tak jo, dostali jednoho zmrda a jeho teplej brácha se sesypal, stejně tak celej oddíl - Na natočení pohřbu by vystačil celej jeden film - Francouzi jsou větší bulíci než Američané - We have already lost fucker bcs of a dumbass journalist (je to čím dál lepší) - We are going humanitarian - Lhal mu do očí, pomáhal nepřátelum, zasloužil kulku - Ti nabíhaj jak Rusové u Stalingradu - Ty lana s sebou táhli celou dobu na ustupu? - Holland, its flat - Ted zahodil druhou pušku - V Afghánu Taliban není? - Tvl to je příšerný, jak knučej - Trochu dustojnosti u toho umírání - Lol - Tak opičák je nakonce nejlepší - Kam se podělo, že zemřít v boji je pocta - Teploušové zasraný - You have to make it, or all this means nothing - Pujdete spolu na rizoto - Stejně ukázali, že islamisté jsou hodni Boha, ani se nesnažili maskovat jejich názory, protože pro Evropana jsou zvrácené - Ale jo, kvuli těm pár záběrum na Krugerovou to stálo - Nvm, co se ti na tom líbilo, verbale, ale spociálním jednotkám asi moc nerozumíš ()

PozorGranat

Hollywoodská břečka. Hlavně nezapomenout deset kamerových záběrů na jednu osobu, zpomalit každý druhý záběr a zdramatizovat každý zásah. ()

blazma

Opět snímek, který jsem koukal trošku před delší dobou, ale pokaždé co si na něj vzpomenu tak vím, že tohle stálo za to. Byla tam akce, bylo tam drama. Postavy ve vás vyvolávali emoce a dokázali vás vtáhnout do děje. Takové akčňáky já můžu :D ()

Sefik odpad!

Zbytečný film o naivitě, se kterou se vrhají tzv. nositelé západního pokroku do zemí, kde dosud vládne středověk. ()

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavě dělaný akce, spojený s taktikou. Reálný zvuky střelby jen silně podporujou už tak silnej zážitek. Kdo by čekal, že bude vadit, francoužština, tak bude mile překvapenej. Je docela úleva vidět takhle kvalitní film z rukou frantíků. Kdo má rád military tématiku, tak tady si přijde na svý od začátku do konce. Diane Kruger si tenhle film podala na jedničku. 5* je podle mě oprávněný. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU. ()

worth

"dobrodružný" európsky film aké si pamätám z detstva akurát v súčasnom spracovaní. spočiatku sa tvári ako realistický akčný nárez zobrazujúci fungovanie francúzskych špeciálnch jednotiek. už v prvej polovici ale jemne naznačuje, že niečo nie je v poriadku hudobný podklad. taká francúzska kombinácia elektroniky, metalu a klasiky, dávkovaná veľmi polopatistickým spôsobom, záber na vyvraždovaných dedinčanov - patetická dojemná melódia, vzápetí nabehnú chlapi zo špeciálnej jednotky a v tom momente počúvame tvrdú rokovú hudbu. takéto drobnosti vedia pokaziť dojem z filmu ešte skôr ako začne postrádať akékoľvek známky logiky. chlapi z jednotky nemožu vyslať signál o svojej polohe pretože by ho zachytili nasratí talibanci, ktorí ale napriek tomu vedia kde sa nachádzajú, celý film ich predsa prenasledujú a občas sa nechajú vo veľkom množstve postrieľať. celkovo, nemožnosť akejkoľvek komunikácie so základňou mi pripadala podivne, takisto niektoré taktiky špeciálnych jednotiek, ako napríklad postavme sa všetci so samopalmi na kopec a čakajme na vybiehajúcich talibancov. dojem realističnosti z prvej polky kedy perfektne zohraté komando s podporou snajpra likvidovalo nepriatelov ako zohratý tím neviditeľne a nehlučne sa postupne rozplýva. v závere davkovanie emóciíí, romantiky a patetickosti, to už ale nikoho neprekvapí, pretože už sme pochopili s čím máme dočinenia. za vlasy pritiahnuté je aj záverečné skóre, kedže život zachránenej novinárky vyvažujú: 4 vojaci špeciálnych jednotiek, jeden arabský pomocník, polka vyvraždenej pakistanskej dediny a stovky talibanských bojovníkov, ktorí sa ale narátajú, pretože nie sú ľudia. nikdy viac francúzsky komerčný film. ()

Indris

Co na tom, že se obětuje skoro celá speciální jednotka a při záchranné akci zhebne dalších 100 vesničanů. Hlavně že zachráníme jednu bezvýznamnou novinářku. Bohužel ani poté jí zřejmě nedojde, kvůli komu tam všichni zařvali. ()

laurence

Líbilo se mi, že to Francouzi pojali trošku jinak, než co by udělal typický Hollywood. Začátek letí jako střela, že si člověk musí dávat pozor, aby se neztratil. A konec se zase mírně táhne připomínaje Touching the Void. ()

O_Peki

Tak za prvé: dobrá akce Za druhé: parádní kamera, opravdu úžasná Za třetí: islamisti jsou blázni Za čtvrté: ale to nám nedává právo se jim srát do života A za páté: Diane Kruger je tak moc nádherná ženská Jo a abych nezapoměl - je to dobrej film. ()

david666

kdyby film byl více realistický, dal bych vyšší hodnocení. Protože herecky a charismatem mě jednotliví vojáci i s Diane sedli perfektně. Nějak se mi ale nechce uvěřit, že by byli schopni čelit takové přesile, navíc v cizích podmínkách. ()

B3njamin

Tento film mi přišel jako, že jsem ho už viděl....přišlo mi to jako mix těchto filmů: Černý jestřáb sestřelen, Slzy slunce, Krvavý diamant...proto hodnocení ** ()

evca_007

Tak tohle mi přesně sedlo do noty i momentální nálady. Nenudila jsem se a příběh byl dle mého gusta. Jasně, že něco pokulhávalo, ale to se odpouští. ()

Paserak

Ze začátku se film tváří jako ostrý biják plný přesných mušek, ukázky výcviku speciálních jednotek, vrtulníky tančí do rytmu chytlavé diskošky atd. Dosud vše OK, scény jsou akční, pěkně natočené, hoši sympatičtí. Příběh se slibně rozjíždí a pak? Začnete si klást otázky a těch nepříjemných přibývá...a když hoši přejdou hory a v ústrety jim vykráčí jejich pronásledovatel co za chvíli naprosto debilně zhyne, tak už jen lapáte po dechu a hlavou vám běží tři písmena .... W.T.F. Ještě že to na konci alespoň dva sympaťáci přežijí... měl jsem chuť dát i dvě x, ale dám 3 za ty občasné záběry krajiny. ()