Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Jedna z mých nejmilovanějších cimrmanovských her, která ale v alternaci se Smoljakem postrádá Svěrákovu energii, nicméně stále vynikající.(10.5.2004)

Pro mě asi nejslabší cimrmanovka, kterou si ani nepouštím opakovaně. To ale vůbec neznamená, že je špatná. Nějak to rozlišovat ale musím, takže trojka.(6.8.2011)

Mrzela mě nepřítomnost Svěráka (viděno na DVD) a Bruknera, ostatní členy tohoto spolku příliš nemusím, seminář mě nepobavil (až na "V tomto svém...no, letáku...v tomto svém letáku na straně 428..." :)). Přesto se ve hře najdou světlé chvilky, Smoljak v roli inspektora neskutečně perlil.(8.9.2012)

Podle me asi nejslabsi hra z repertoaru Zizkovskeho divadla JC, a proto 3 hvezdicky. V ceskem kontextu se ale presto jedna o nadprumernou zabavu.(7.9.2003)

No, tady je uvodni seminar krapet slabsi. Bohuzel tu chybi Sverak a Genadij Rumlena je zoufale nevtipnej, fakt nevim, kde to vyhrabali. Co se tyce Vondrusky, ten spatnej neni, ale obcas zapomina text, prerikava se, nebo se rozesmeje. Samotna hra ma pomalejsi rozjezd, ale jakmile dojde k vrazde a Smoljak zacne vysetrovat, tak se to zase rozjede. Tady je slusnej i Genadij, trochu mi pripomnel Crabtreeho z Halo, Halo. Jinak krome skvelyho Smoljaka stoji jeste za pozornost Cepelka, hlavne jeho vyslech Vilmy je hodne vostrej. Jinak film Rozpusteny a vypusteny jsem videl pred timhle, takze mi byly naky scenky povedomy, ale i tak jsem se u nich bavil. Lehce slabsi, ale porad na 5*.(7.2.2008)