Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Mysteriozni detektivka par excelence. Dvakrat na zivo. Oba frontmani v obou predstavenich exelentni. A ten konec... odvazna to zalezitost.(8.7.2010)

Podle me asi nejslabsi hra z repertoaru Zizkovskeho divadla JC, a proto 3 hvezdicky. V ceskem kontextu se ale presto jedna o nadprumernou zabavu.(7.9.2003)

Vražda v salóním coupé se odehrává čistě pod taktovkou Ladislava Smoljaka a ač absence Svěráka trochu zamrzí, ostatní si bez něj poradit poměrně slušně. Přednáška nás opět, aniž by hypnoticky uspávala, jako přednášky ve škole, příjemně naladí na následující hru a jízda může začít... Ono přesněji jízda to kdovíjak adrenalinová není, ale vzhledem ke konstatnímu přísunu zábavy bez výrazně slabších míst by neměl být nikdo zklamán. 7/10(16.11.2008)

Byl jsem na tom osobně. Hercům se zrovna moc nechtělo hrát, takže hráli bez elánu, ospale, ale není divu, když už tu hru hrají tak dlouho. Horší verze filmu "Rozpuštěný a vypuštěný."(29.8.2010)

Smola Smoljak, že som ako prvé videl práve Dobytie severného pólu. Mám pocit, že všetko ostatné je už len akási slabšia odnož. Taký pocit som nadobudol pri rozporuplnej stratenej triednej knihe a taký pocit mám aj teraz. Aj keď pri vražde som sa párkrát veľmi dobre pobavil. Nabudúce však dám prednosť radšej Lumetovej Vražde v Orient exprese, ktorá mi toto celé tak trochu pripomenula. 70%(20.3.2008)