Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Nejslabší Cimrman, ale i tak třeskuplná zábava. Ale přednáška mi tentokrát přišla o ničem.(4.2.2010)

Mrzela mě nepřítomnost Svěráka (viděno na DVD) a Bruknera, ostatní členy tohoto spolku příliš nemusím, seminář mě nepobavil (až na "V tomto svém...no, letáku...v tomto svém letáku na straně 428..." :)). Přesto se ve hře najdou světlé chvilky, Smoljak v roli inspektora neskutečně perlil.(8.9.2012)

Ani repertoár Divadla Járy Cimrmana sa nezaobišiel bez slabších, menej nápaditých a najmä menej vtipných hier, medzi ktoré patrí i Vražda v salónním coupé. Aj v nej je možné nájsť pozoruhodné perličky, ale celok nezachránili. Seminár je už mierne nudiaci a u hry je pozitívne najmä to, že oproti filmovej verzii (Rozpuštěný a vypuštěný) je ju možné absolvovať bez negatívnych pocitov.(11.3.2014)

• - Báseň Maralík se jmenovala původně Minařík. Objevil se však v divadle důstojník StB se stejným jménem a autoři název raději změnili. (Kulmon)

• - Námět na hru dal Jaroslav Weigel. (Kulmon)

• - Praktikant Hlaváček je nejoblíbenější rolí Petra Bruknera. (Kulmon)