Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Mrzela mě nepřítomnost Svěráka (viděno na DVD) a Bruknera, ostatní členy tohoto spolku příliš nemusím, seminář mě nepobavil (až na "V tomto svém...no, letáku...v tomto svém letáku na straně 428..." :)). Přesto se ve hře najdou světlé chvilky, Smoljak v roli inspektora neskutečně perlil.(8.9.2012)

Smola Smoljak, že som ako prvé videl práve Dobytie severného pólu. Mám pocit, že všetko ostatné je už len akási slabšia odnož. Taký pocit som nadobudol pri rozporuplnej stratenej triednej knihe a taký pocit mám aj teraz. Aj keď pri vražde som sa párkrát veľmi dobre pobavil. Nabudúce však dám prednosť radšej Lumetovej Vražde v Orient exprese, ktorá mi toto celé tak trochu pripomenula. 70%(20.3.2008)

"Víte, koho máte před sebou ?? Sprostého vraha !!" - "No, dovolte !!" - "Přinejmenším sprostého podezřelého.." ;)(3.5.2016)

I ve vlaku se může stát vražda. A podezřelých moc není. Je tedy na Inspektoru Trachtovi, aby to vyřešil. "Piš holoubku piš, brzy zcepeníš." :D(13.2.2013)

Další legenda od Cimrmanů, podle níž vznikl i film Rozpuštěný a vypuštěný, si v ničem nezadává s ostatními hrami tohoto úctyhodného divadelního souboru. Je sice fakt, že se mi v roli praktikanta Hlaváčka kdysi líbil více Petr Brukner, než nyní Miloň Čepelka, ale Ladislav Smoljak je prostě neodolatelný. Cimrmanovský humor zkrátka působí skvěle a je to dokonalý lék proti trudomyslnosti.(13.3.2003)

• - Báseň Maralík se jmenovala původně Minařík. Objevil se však v divadle důstojník StB se stejným jménem a autoři název raději změnili. (Kulmon)

• - Praktikant Hlaváček je nejoblíbenější rolí Petra Bruknera. (Kulmon)

• - Námět na hru dal Jaroslav Weigel. (Kulmon)