Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Prostě Jára Cimrman..geniální dílo, které nikdo jiný na světě nemá(21.6.2009)

O něco slabší ale i tak velice povedená Cimrmanovská hra. K dokonalosti mi zde chybí jen Svěrák.(16.6.2007)

Hovmo, Mayere, hovno máš!... já zkrátka nevím co napsat.... S přibývajícími hrami, které doufám brzy uvidím, budou asi mé komentáře stále kraší, ale koho baví pořad dokola číst, jak sou hry z Divadla Járy Cimrmana geniální??... ;)(19.6.2009)

Bierhanzlová mast na Meyera past! Sice stevard je strašně toporný a hlášky v jeho podání zní jako hlášení na nádraží, ale hlášky a vyšetřování nemájí chybu.(27.11.2008)

Vražda v salóním coupé se odehrává čistě pod taktovkou Ladislava Smoljaka a ač absence Svěráka trochu zamrzí, ostatní si bez něj poradit poměrně slušně. Přednáška nás opět, aniž by hypnoticky uspávala, jako přednášky ve škole, příjemně naladí na následující hru a jízda může začít... Ono přesněji jízda to kdovíjak adrenalinová není, ale vzhledem ke konstatnímu přísunu zábavy bez výrazně slabších míst by neměl být nikdo zklamán. 7/10(16.11.2008)