Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

„Zamkl dveře třídy tak, že nešli odemknout. Únor: Odemkl dveře třídy tak, že nešli zamknout.“ Absenci Svěráka jsem vůbec nepocítil. Smoljak je naprosto geniální. Hra skvělá, přednáška výjimečně trošku slabší. „Ty, že máš les Meyere? - Mám - Ho*no Meyere, Ho*no máš!“ (82 %)(20.6.2016)

Geniální. Dokonce jsem neváhal a za hříšný prachy koupil dárkovou edici všech her. U některých se směju víc, u některých míň. Ale směju se vždycky, vždycky mám dobrou náladu a nevěřícně kroutím hlavou, kde na to chodí. Tolik nápadů, odkazů, parafrází a chytrosti jsem snad nikde jinde neměl tu čest vidět.(27.4.2009)

Je to nadrpůměr, pár fórů fakt stojí za to. Ale rozhodně bych nedal 5* jen za Trademark Cimrman.(30.1.2006)

"Stevarde tamhle stoji ten s temi Uhry! Ale ne ten uhrovaty ten mezi temi Madary!"(18.3.2008)

O něco slabší ale i tak velice povedená Cimrmanovská hra. K dokonalosti mi zde chybí jen Svěrák.(16.6.2007)

• - Námět na hru dal Jaroslav Weigel. (Kulmon)

• - Báseň Maralík se jmenovala původně Minařík. Objevil se však v divadle důstojník StB se stejným jménem a autoři název raději změnili. (Kulmon)

• - Praktikant Hlaváček je nejoblíbenější rolí Petra Bruknera. (Kulmon)