Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1998, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

No, možná jsem poznamenaný faktem, že jsem právě toto představení zažil v divadle naživo, ale rozhodně bych ho nehodnotil nejslabším ze všech her, jak tady někteří píší. Seminář tak špatný není, obvzláště "ulehčující" práce při stavbě mostu mě naprosto dostala. No a samotná hra, to je 1 velká hláška. "Čím byla tvoje matka? Moje matka byla běhnou. No to je poctivé zaměstnání, také jsem vždy chtěl být..."; "Ty že máš les, Majere? Mám!. Hovno Majere, hovno máš!"; "Hledej šmudlo.". A nesmím také zapomenout na boty pana Čepelky ;-)(17.5.2008)

6. * jest udělena za Cimrmanův kriminální horor Chtěla bych ženicha mladého - s kučeravými vlasy. Dodnes trpím jeho absencí na MC a faktem, že hru cele zastínil Rozpuštěný a vypuštěný, jinak samozřejmě dokonalý kousek, leč s problematickým castingem(29.9.2011)

Jednorázově povedené, ale opakované zhlédnutí Vraždě dost škodí. Nakonec musím říct, že jde o jednu ze slabších, i když stále pěkných kousků.(9.2.2011)

• - Praktikant Hlaváček je nejoblíbenější rolí Petra Bruknera. (Kulmon)

• - Báseň Maralík se jmenovala původně Minařík. Objevil se však v divadle důstojník StB se stejným jménem a autoři název raději změnili. (Kulmon)

• - Námět na hru dal Jaroslav Weigel. (Kulmon)