Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Vražda v salónním coupé: Detektivní hra. Bierhanzlova mast na lysinu past!!!! Úvodní seminář: Cimrman kriminalista. Asistent v oddělení Ustalovač, postup do oddělení Vývojka. Konec hry: Bude to taková pěkná tečka za tím naším případem, opakuji....(17.2.2009)

Naprosto dokonalá věc. První naživo viděné představení od DJC. A dostalo mne! :)) Je to vtipné, tajemné - prostě cimrmanovské :)(25.1.2007)

6. * jest udělena za Cimrmanův kriminální horor Chtěla bych ženicha mladého - s kučeravými vlasy. Dodnes trpím jeho absencí na MC a faktem, že hru cele zastínil Rozpuštěný a vypuštěný, jinak samozřejmě dokonalý kousek, leč s problematickým castingem(29.9.2011)

První opravdu pořádně a v celku viděná cimrmanovka. Když jsem byl ještě mladý a hloupý, pociťoval jsem zklamání z klopotného humoru této hry (ve srovnání s Rozpuštěným a vypuštěným). Až později jsem dospěl k osvícení, abych poznal, co je moudré.(6.8.2011)

Podle mě asi nejslabší hra i seminář, ale plno skvělých hlášek a vtípků.. Říkám nejslabší a stejně to dostane 4*, prostě tenhle humor můžu :-)(20.1.2007)

• - Námět na hru dal Jaroslav Weigel. (Kulmon)

• - Praktikant Hlaváček je nejoblíbenější rolí Petra Bruknera. (Kulmon)

• - Báseň Maralík se jmenovala původně Minařík. Objevil se však v divadle důstojník StB se stejným jménem a autoři název raději změnili. (Kulmon)