Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

Yoss

Toto je film, na ktorý musíte mať náladu a správne rozpoloženie. Ako pri Pulp Fiction alebo Bullet Train. A potom to funguje,  ako má. Mne to poskočilo pri hodnotení z 2 až na štyri (4!) hviezdičky. Druhýkrát fakt pobavilo. ()

LaGomme

Dost nekompromisní, vtipné a trhlé, psychopati výborní (!), ústřední postava mi trošku nesedla, ale to bylo dáno chybou scénáře, ne Farrella - ten byl výbornej. Sam Rockwell však všechny strčil hravě do kapsy! I přes to, že jsem se však smál co 5 minut, mi na tom filmu prostě něco vadilo, Bruggy byly prostě víc vtipný, špinavý a drsný, takže to bohužel neni za plnou, ale i tak to stojí za zkouknutí! 75% ()

Brejlil

Dobrý nápad, dobré zpracování, perfektní černý humor a dokonalí herci. Jenže to není komedie, resp. dvě scény způsobují mírné rozpaky. Setkání Myry s Charliem a konec příběhu vietnamského psychopata působí svou vážností skoro nepatřičně, nebo jsem jejich ironii asi nepochopil. Ovšem střílečka na hřbitově, to je jiné. A taky se dozvíme, jak dopadl Zodiac a věřte, není o co stát. ()

radekgfx

Nucenost a snaha o originalitu ubíjejí film jako celek. Mix různých žánrů a reřisérské invence jako celek bohužel nefunguje. Pár výjimečných momentů (scéna na hřbitově, vietnamská linka, nemocnice), výjimečných herců (Walken nemluvný, v roli vážný-uvěřitelný, Farrell hrající, Rockwell psychopat, Harellson karikující) a originálních momentů v kontrastu nucených dialogů a vícerovinného nesourodého děje. Jedna dějová linka a žánr v celovečerní stopáži by dle mě fungovaly lépe. ()

passat

Není to žádný zázrak filmografie, ale jde si svou vlastní cestou a to je na tom to nejlepší. Není to žádná tuctovka. 75% ()

Stanley619

Trailer mě nalákal na slušnou komedii a v kině jsem dostal neslušnou "komedii", ve které se upalují lidi za živa a na potkání se střílí do hlavy. Po vynikajícím filmu V Bruggách jsem byl docela zklamaný. Celý film táhne převážně vynikající Christopher Walken, "SPOILER" ale jeho smrt byla až moc grantorinovská, jestli to byl záměr, kdo ví? Každopádně Olga Kurylenko a její dlouhé rozpuštěné vlasy jí neuvěřitelně sluší, škoda, že jí asi tak po 5ti minutách taky ZABILI! 59% ()

Sunny.69

Chvílema mi to připadalo poněkud zmatené, člověk se občas nějak přestával orientovat v tom, jestli je to "doopravdy" a nebo jen smyšlený scénář. To tomu ubírá tu pátou hvězdu k dokonalosti. Ale skvělý, inteligentní a místy i pěkně černý humor a příjemné herecké obsazení je dobrým vynahrazením. (P. S. Příběh o štětce, která právě dočetla dílo Chomského, klobouk dolů, to by zasloužilo hvězd mnohem více.) ()

wampire23

Skvelá prvá polovica plná vtipných dialógov, cool postáv a tarantinovských drsných sekvencií je zabitá druhou nudnejšou, takmer až sračkoidnou polovicou (až na scénu na cintoríne a úplný záver). Škoda toho extrémneho predelu, takto ostávajú Bruggy neprekonané. ()

Illy

Vysoce zábavná černohumorná fraška, perfektní herci, jen to zavání takovou gulášovitostí. Snad ubrat majoránku. ()

Greg25

"Myslel jsem, že to nemyslíš vážně. - Jen proto, že s sebou nosím králíka?" Fakt se v tom filmu stalo to, co se právě stalo? Otázka, kterou si u Sedmi psychopatů říkáte pořád dokola. Sedm psychoaptů dává na zadek všem scénaristickým příručkám s kapitolou, jak napsat příběh, který drží pohromadě a s vnitřní logikou scén. Martin McDonagh píše originálně, točí originálně. Jeho absurdní scénáře, vlastní představa logiky i nabourávání žánrových stereotypů, logiky děje i jednotlivých scén a absurdita scénaristických dialogů jsou ve filmových vodách osvěžující a sakra dobré. Navíc Billy v podání Sama Rockwella je aspirant na jednu z nejkultovnějších psychopatických postav kinematografie. Sečteno podtrženo, já se bavila celou stopáž absurdního filmu. V Bruggách se mi sice líbilo o kus více, ale každopádně Martin McDonagh jednoznačně spadá do režisérů, na jejichž další filmový počin se těším. :-) Představuje totiž vlastní filmovou školu někde mezi Quentinem Tarantinem a ranou tvorbou Guye Ritchieho. 85% "Přijdu tě zabít v úterý. - To by šlo. V úterý nic nemám." ()

helmiczka

Ach! Tak fantastický úvod. Výborní herci. Vy-ni-ka-jú-ca kamera, vážne, skoro každý záber filmu si viem predstaviť ako fotografiu na ploche. Originálny príbeh. Ale .... ja neviem. Na konci to tak nejak vyšumí, potom si to človek porovná s Tarantinom, a vo výsledku to vidí na 3 hviezdičky. Ale sú to strašne dobré 3 hviezdičky. Spomedzi trojhviezdičkových filmov to je jeden z najlepších. Obsahuje miesta, kde by človek napálil 5 hviezd a ešte by si myslel, že ako výhodne nakúpil. ()

ChillThomas

Podle mě jsem byl až moc natěšen na Martina McDonagha, co režíroval V Bruggách , také jsem čekal že to překoná, tím pádem jsem šel k filmu s velkým očekáváním, nakonec jsem byl lehce zklamán, ale také možná blbě naladěn na tento snímek, prakticky chyby neměl a poměrně kvalitně odveden co se týče děje a výběrem herců. Ale je to tu "ale", chybělo mi tam nějaký ten drive a přechody, které byly V Bruggách. Takže rozhodně to nezklame 78% ()

JK-Stinger

Dost dobrý, skvělé fórky, hlášky, v neposlední řadě parádní obsazení a skládající se příběh. Tak trochu jiný film co moc dobře funguje. ()

B_EyE

Sedm psychopatů nemá takové kouzlo jako V Bruggách, ale také přichází s notnou dávkou cynismu, ironie a nadsázky. Troufnu si tvrdit, že komu se V Bruggách líbilo, ten se bude bavit i u psychopatů, komu ne, toho psychopati taktéž neosloví .... ()

Pawlisman

Velice originální a to je hlavní. Také dosti koukatelný a úsměvný. Trošku jinej humor. Takový mám rád a stejně tak lidi, kteří to ztrávěj. 7,5/10 ()

Thomm

Na Bruggy to nemá, ale pořád je to sakra zábavný. Scéna masakru na hřbitově je epická a dohnala mě skoro k slzám. Bavil jsem se, chci další film od McDonagha. ()

(Z)denny

Původně se to mělo jmenovat "Vosum psychoušů", ale protože Kurylenko žalovala, že ji při natáčení pořád čumím na kozy, tak mě ze všech scén vystřihli a název změnili. Šmejdi.. ()

arcticsky

Komedie takříkajíc jako prase. Hlášky a vtipně krvavé akce jako na běžícím pásu. Neměl jsem čas se zastavit...A Tom Waits - to je kapitola sama o sobě, velmi potěšil! ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)