Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Matli

Pro skutečné příběhy mám vždycky slabost, takže očekávání byla naplněna, ale ne až po okraj. Začátek mírně nezáživnej, ale není to na škodu, zbytek filmu je pecka a místama i dost drsná. Jen ten konec mi tam nějak nesedí, ale asi to tak bylo. Přestřelka o které to vlastně celé je, je výborně natočená - kamera na jedničku. 80% ()

simon84

Me tohle bavilo, akční scény super, hrdinové taky. Původně jsem chtěl dát jen 4 ale když vidím kritiku některých komentářů tady, jak je nesmyslné "pobíhat" s moc kulkama v těle po lese a pak si člověk přečte, že to tak opravdu bylo a mnohdy ještě horší v reálu než jak je to zobrazené ve filmu... Třeba Wahlberk na konci odkulhá, přitom ve skutečnosti se 7 mil plazil, protože necítil nohu. No nic. Dobrá akce, zajímavý příběh. ()

Helldo

Těch faktorů lákajících k obětování dvou-hodinky volného času nabízí Lone Survival mnoho a představte si, že většina z nich je ve značné míře úspěšně naplněna. Herecká plejáda obyčejně opovrhovaných herců, jež svou šanci dostávají pouze v marginálních rolích, zde v očích běžného diváka přílišně neprobádaných končinách, dávají na základě skutečného podkladu, nahlédnout do kontur moderní války. Samozřejmě nebudeme si nalhávat, že té americké heroičnosti a nezdolnosti (pády ze skal) bylo nepoměrně více, než by bylo moudré, obdobně jako že prvních 40 minut bylo stručně řečeno suchých, nemůžeme však zapřít, že v konkluzi se těmito "malichernostmi" tolik mučit nemusíte, neboť napínavý, akční kolotoč vás rychle přivede na jiné myšlenky. 3½ Like komentům: H34D, POMO, Malarkey. ()

dragoliz

Neviem, ako ostatní, ktorí udelili tomuto filmu menej ako 3*, ale ja si takto predstavujem dokonalý film. Nie je čo riešiť. Toto je film, ktorý vás od začiatku upúta a už sa ide. Najprv to krásne graduje, atmosféra sa stupňuje, a potom sa to spustí. Surová akcia - pomedzi to dojímavé sračky, ktoré k filmu neoddeliteľne patria - a zas surová akcia. K tomu je to DOKONALE technicky spracované, tá kamera je perfektná. No zážitok. ()

Saur.us

První dvě třetiny jsou pětihvězdičková vojenská akce, kterou bohužel sráží poslední třetina o bratříčkování s domorodci, která byla na můj vkus až příliš zdramatizovaná. Plus nezdolnost SEALs byla už taky trochu přetažená za vlasy. ()

vito_corle

Jatka.Nevím jestli je to příběh o hrdinech, ale je to příběh o lidech, kteří jsou v pasti. Neví jestli střílet do dětí, stojí proti obrovské přesile vyzbrojené až po zuby, odříznutí, padající, polámaní mají i strach. Prostě beznadějná situace. A pak pro jednoho z nich naděje a tu má v lidech, kteří by ho mohli v klidu zastřelit. Na konci filmu zmíní skutečné lidi. Ale jen některé .O sestřeleném vrtulníku plném lidí nepadlo ani slovo. Přemýšlím, jestli byli taky hrdinové. A také nad tím, že mladí kluci umřeli v cizí zemi vlastně zbytečně. Nic se ani nevyřešilo ani nezlepšilo. ()

WillyMarks

Prakticky se jedná slušný, dechberoucí akční snímek o amerických hrdinech dle "skutečných" událostí. Po filmové stránce se dá říct: horské přestřelky 200tovek ákáček, výbuchy protitankových granátů a hektolitry krve tekoucích z amerických vojáků, kteří skáčou ze skal, padají na tlamu a stále dýchají -> luxusní podívaná pro fajnšmekra akčnáků, krveprolití a porno pro zelený hlavy. Co na tom, že se dá tomu těžko uvěřit a kdoví, kde je vlastně pravda, to se nikdy nedozvíme.... Každopádně se to celé nese v jednom duchu a to není úplně můj šálek kávy. Dynamický start, efektivní průběh a uřezanej konec. 65% ()

Octane

Na tenhle film jsem se opravdu těšil a musím říct, že mě vůbec nezklamal. 2h utekly jako voda. Rychlý začátek a následná nekončící přestřelka mezi SEALs a talibánci vás okamžitě vtáhne do děje a jen těžko věříte, že to někdo z herců dohraje do konce. Výběr herců je naprosto perfektní (Konečně si Kitsch zahrál v nějakým pořádným filmu.) Wahlberg v životní formě. SPOILER záběry ze smrti Fostera byly snad z celýho filmu nejvíc nervy-drásajicí. Jak napsal AppleCore "nejsyrovější úmrtí hrdiny za poslední léta" SPOILER END. Film se mi fakt líbil, celkové prostředí, akce a nekončící napětí. Nejhorší je, že si to Marcus doopravdy prožil. Stoprocentně jeden z nejlepších válečnejch filmů, co byl od dob Vojína Rayna a Black Hawk natočenej. Reálnější zobrazení války asi nenajdete. (Teda bez těch pádů ze skály samozřejmě) ()

M.Myers

Hned zkraje roku taková pecka! Wahlberg, Foster, Kitsch a Hirsch jako Navy SEALs vs. přesila Talibánců v afghánských horách. Takovou řežbu jsem teda nečekal. Nevím kolik ran snese lidské tělo, ale tady si ta parta kluků projde skutečně peklem. Nikoho z tý ústřední čtveřice nebudu vyzdvihovat, všichni byli totiž perfektní. Peteru Bergovi bych nevěřil ani za mák, že dokáže natočit takhle syrovou jízdu. Čest památce skutečným zesnulým vojákům, čest i Marcusovi, že tohle všechno přežil. S nějakým patosem se bežte zahrabat, tohle je prostě bomba. ()

Doomedx

Teda tak takovej nudnej zacatek jsem u filmu uz dlouho nezazil, v podstate prvnich 60 minut se tam nic moc nedelo, jasne muzete argumentovat tim ze to je "Based on actual event", jenze ja se opravdu nudil, az od polovinu filmu se zacne neco dit, obcas tam je spousta nelogickejch nesmyslu, ale ten konec byl proste dobrej a libil se mi takze 75% ()

Hapretor

Místy dokonale atmosférické. Měl jsem sevřený žaludek. I za ty debilní fóry ála Amerika a sem tam totálně debilní klišé, ... jo a ty kotouly, teda, ehm, asi tisíc kotoulů přes kameny, dávám 4*, protože už dlouho mě při "válečnym" filmu tak nemrazilo. Alespoň ze začátku - a do první půle snímku. Mark Wahlberg zde opět dokázal, že je schopný herec a sympaťák. ()

Matthew01

Už jsem pochopil, proč při jakémkoliv střetu je vždycky nejvíce mrtvích vojáků z vlastní blbosti. Tenhle snímek je toho příkladem. Věřím, že se to tak podobně mohlo stát, nicméně jednání mariňáků je totálně mimo. Možná to způsobil ten výcvik, že už nejsou schopni přemýšlet a dělat racionální rozhodnutí. Stojí za to vidět jako instruktážní video, proč nejít k vojákům a je dobře, že už to dělaj jen pomatenci z vlastního rozhodnutí. 70% ()

owwidius

Na zaciatok asi tolko, ze mam rad filmy s army/police tematikou, ktore sa snazia skor realisticky ukazovat postupy ako pracuju, atd. Napadaju mi pri tom hlavne kusky ako Black Hawk Down, The Hurt Locker, Green Zone, Zero Dark Thirty, The Kingdom, atd... Takze toto spada to tej kategorie, pricom zopar scen je fakt velmi realisticky zobrazenych (drsne a prirodzene) a sledoval som ich v napati, akoby som tam sam bol. Ale zas su tu aj sceny tazko uveritelne (skoro nesmrtelnost) a ani prehnane vela patetickych spomalenych zaberov ma vobec nebralo. K tomu zbytocne dlhy uvod aj zaver, ktory asi zahra na strunu mamickam americkych vojakov a vojakom samotnym... Ale zas na vysledne 4, uplne vpohode. [#5/2013] ()

Radek.SCH

Vemte si Generation Kill. Vemte si Lone Survivor. Porovnejte: obě z války na Blízkém východě; obě podle skutečné události; obě podle knihy/článků. Výsledek: Generation Kill je v podstatě hraný dokument, který si zamilujete a který má neskutečnou výpovědní hodnotu. Na život a na smrt je patetický, nerealistický, místy směšný hollywoodský film se vším všudy, co k tomu patří. - 60 % ()

Kirman

Rozhodně zajímavý film, nad kterým se i tu a tam zamyslíte. Pěkná kamera, krajina, americké vrtulníky (a "přírodní kozy"). Film se připravil o jednu * typickým americkým patosem, zdlouhavým začátkem a některými scénami, kdy jsem si říkal, že co všechno lidské tělo vydrží/nevydrží. Doporučuji. A také nyní budu používat tato úsloví - pro někoho kdo se nemůže strefit (do terče či pisoáru), že "je přesnej jak talibánec s kalašnikovem" a v případě někoho, kdo má štěstí a přežije neskutečné (pády apod) bez úhony, tak že "má štěstí jako opilec nebo příslušník Navy SEALs". ()

Ondrisek_

Upřímně jsem nevěděl o ději tohoto filmu vůbec nic. Bál jsem se, typické americké řezničiny, kdy hlavní hrdinové budou kosit celou armádu nepřátel. Ale to se k mému překvapení nedělo. Hlavní postavy dostávají od začátku pěknou nakládačku až jich mě je trošku líto. Film je až do konce napínavý, akce střídá akci. Pro mně jedno z největších překvapení. Proto jasných 5*. ()

Raziel_cz

Tenhle film je třeba brát trochu s rezervou, protože ač je natočený podle skutečných událostí, ono to s tou inspirací ve většině momentů nejspíš zase tak žhavé nebude – autenticita je asi na stejné úrovni jako v případě Zachraňte vojína Ryana –, koneckonců je Lone Survivor akční snímek o speciální jednotce od Petera Berga, a pokud s tím počítáte, no problemo. Přestože se bere podstatně vážněji než Battleship, nejemotivnější část představuje závěrečná přehlídka fotek skutečných účastníků... což mi ani trochu nevadí. Berg se vyvíjí a momentálně je pro mě jedním z nejlepších režisérů v daném žánru. Over-the-top akci a kýčovité scény ala klečící Cage ve Skále prostě můžu. ()

strikeman

Na ten jednoduchý děj by stačilo bohatě 80 minut, konec byl přitažený za vlasy a rozvržení dobra a zla je dost černobílé. Když si ale odmyslíme politické souvislosti, zbude nám solidní akční snímek, celkem slušná adrenalinová zábava ... 60% ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014