Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

canni

Bylo to syrové a brutální. Chyba byla akorát vzít přítelkyni, spíš kvůli její citlivosti na toto téma. od 30té minuty brečela snad až do konce i když už se pak nedívala. I přes slabé představení hlavní hrdinů si je zamilujete a trpíte snimi. To co se stalo Benu Fosterovi se snad žádnému hlavnímu herci ve filmu nestalo. Pokud jsou SEALs aspoň z 50% takový borci jako ukazují kluci v tomhle filmu pak klobouk dolu. Jinak pro zapojení se do klubu řešení problematiky různých zvláštností ve filmu se přidám se svojí maličkostí a spíš logikou zkusím odůvodnit co si myslim např. o chybě spojení, rozvědce a bezpilotních letounů - jelikož se jedná o tajnou operaci a riziko případného narušení nebo prozrazení musí být co nejnižší tak se určitě nepoužívá spousta techniky a spojení, které toto riziko zvětšují. Další co bylo hodně zmiňováno jsou pády ze skal a jejich přežití, myslím si, že pokud ten člověk byl na seskoky a pády z výšek trénován určitě ví jak se má v takové situaci zachovat a přizpůsobit tomu tělo, další věc je adrenalin ten člověk pokud je napupovaný adrenalinem po uši což v bojové situaci bude 1000% normálu tak jentak neomdlí a necítí bolest, kterou by jinak cítil, proto přežití té situace reálné být může, a následky mohou dorazit např. po odeznění. Otřes mozku, vnitřní krvácení, zlomeniny apod. Thats all, toť jen moje představa a samozřejmě nechci omlouvat nebo poukazovat na to, že to bylo reálné. Pořád je to film a i přes nálepku "Based on true story" je to pouze "Based" a musí se to udělat koukatelné. Reálné záběry z kamer a syrovost války by v kině skousl asi málokdo. ()

jauzdu

Chápu, že pan "Lone Survivor" jistě nezmínil ve svém výkladu vše a něco malinko pozměnil, aby jejich skupinka vyzněla více heroicky. Naprosto to chápu a vůbec mi to nevadí. Pan Berg na látku sáhnul zkrátka tak, jak mu byla podána a musím říct, že se ji zhostil precizně. Hned na začátku filmu nám jasně vysvětluje, že výcvik SEALs není pro každého. Vydrží jen ti fyzicky i psychicky nejodolnější, takže je celkem i logické, že ve vypjatých situacích a v návalu adrenalinu je jejich vnímaní fyzické bolesti utlumeno. Proto mě osobně film vyznívá velice realisticky, včetně skvělých lokací, příběhu, hereckých výkonů a hlavně při všech těch kotrmelcích a zraněních (mimochodem nejlepší pády z kopců jaké jsem ve filmu kdy viděla). 85% ()

Sgt.Cliffer

Neskutečně živý. Takhle mě už delší dobu film nevtáhnul. Celou tu dobu jsem byl ohnutej k obrazovce, abych byl blíž. Prostě jsem se nemohl uvelebit a jen nechat kmitat obrázky, které ovšem byli perfektní. plus pár věcných - pokud nechcete proamerikanismus, nečumte na americký filmy, včetně tohohle - adrenalin je zajímavá věc, která s člověkem dělá divy, ale ubral bych jeden držkopád - NAVY Seals, jak známo (neznámo) mají opravdu festovej výcvik, takže bych dost věcem ve filmu věřil - ono průstřel 7,62mm v průměru tlustym projektilem s rychlostí něco kolem 600m/s do šikovný, "nedůležitý" části těla člověk opravdu přežije - a nakonec lehčí a pohodlnější je seděť doma a přes pupek spustit další film... ne? ()

piotro

to ako naozaj toto my divaci vyzadujeme? Lebo asi by sa netocili taketo prepalene akcne sceny. Mohol to byt celkom dobry akcny film o hrdinskych tulenoch, ktory by sa porovnaval s etalonom black hawk down, ale toto reziser/scenarista fakt prepalil. Ani Rambo sa nechyta. ()

bararich8

V celku povedené. Čekal jsem to horší, přece jen se 2 hodiny mydlit v lesích 4 proti turbanům nemůže zabrat tak dlouho a světě div se, natáhnout se to podařilo a ani to nebolelo, ještě že nepřátelé neumí mířit, jinak by to byla záležitost 10 minut. Atmosféra se na pár škobrtnutí daří držet. Dobrá volba byla opět u hudby, Jablonsky, ale už předvedl lepší kouzla. Většina filmu je fajnová, konec tak trochu pohádkový, po americku. 4* ()

FanKalEl

Na to že to je podľa skutočných udalostí tak je to v pohode film. Má to aj nejaký dej, napätie a spády ale trochu sa mi nepozdávalo po tých všetkých nárazoch dole kopcom že sú ešte hrdinovia pri vedomí a strieľajú hlava nehlava. Celkovo sa mi tento survival film páčil, hlavne druhá polovica filmu ale veľa vecí mi tam vadilo, hlavne len to samé klamlivé pozitívne poukazovanie americkej armády. Rozpačitý film. (65%) ()

Stíba

Rozjezd mě trochu nudil ale prostřední, nejdelší část v terénu je úchvatná, vtáhne do děje a nechá vás pocítit každý dopad na kámen a každou inkasovanou kulku. Ani závěr navíc není citově naléhající víc než by bylo žádoucí a v součtu se tak jedná o velmi povedný kousek o téhle nevydařené akci jedné z jednotek Navy SEALs. ()

misbos

Silnější 4. Ač se to nezdá, má to hlavu a patu. Wahlberg se rozhodne nezabít, a je pak hodně rád, když někdo jinej udělá to samý rozhodnutí v případě jeho samotnýho. Prostý. Všichni hrdinové hodně fakujou, ale to zásadní "fuck" pronese úplně jiná postava:-). A s povděkem kvituju styl, kterým byla natočená prostřední akční část - žádný vynechaný políčka ala Scott, ale chvílema snad dokonce syrová videokamera....? ()

Pacek

Dlouho semi nestalo, abych ústřední čtveřici tak moc fandil a přál si, aby se nikomu nic nestalo. Škoda jen, že film trpí až na přílišné realisičnosti,achybí mu nějaká kulervoucí scéna, co by diváka vytáhla z křesla. Foster tu snad hraje nejlíp ze všech filmů, co jsem od něj viděl, a Wahlberg ,ačkolivho mámuž skoro plné zuby, protože hraje snad ve všem, je tu sympaťák a své role se zhostil více než důstojně. Škoda jen, že to trpí na klasický émerický konec. ()

Kubeska

Technicky precizní práce, hlavně zvuk a střih. Nejvíce zaujme dynamická prostřední část filmu s vynikající akcí. Jinak je to po příběhové stránce jen slušná žánrovka, prostě takový derivát Black Hawk Down. ()

Kingjiri

Paradoxně nejvíc mě bavil začátek výsadku mariňáků, kdy se ještě skrývali před nepřítelem - to bylo maximálně věrný realitě a pořádně napínavý. Jen mě zarazilo, že nikoho z jednotky nenapadlo kompromitující pastevce zajmout a mít je při sobě pod dohledem tak dlouho, jak to bude nutný a pak je pustit. Akční scény byly fajn, ale bylo vidět, že si je Petr Berg určitě "lehce" přibarvil. Závěr alá dobří lidé se vyskytujou napříč etniky překvapil. Herecký obsazení zajímavý - Mark Wahlberg vládnul a v těsnym závěsu za nim byl Ben Forster. Škoda patetický skrytý reklamy na americkou armádu v úvodu příběhu. Slušnej žánrovej průměr na jednu projekci. ()

darkreider

Znesiem veľa, ale aby borci so sadou strelných zranení prežili ešte aj dva tobogány po skalách a zastavili to hlavou o šutr a stále veselo bojovali, to znesiem v béčku a nie vo filme kde sa hrá na skutočnú udalosť. Keď príde na keci, teatrálnosť nepozná medze. No veľa zlého sa tu napáchalo, ale akcie je mnoho a je dobrá. Tak aspoň čosi. ()

Charlie84

Někdo na život (Wahlberg), někdo na smrt (všichni ostatní). Není to spoiler, tohle je patrné z odvážně zvoleného „Lone survivor“. Takže ano, o příběhu to skutečně nebude. Bude to o akci, která je famózní, syrová a přehledná, pokud zrovna SEALS v pravidelných intervalech nepadají volným pádem ze skal, převisů, rozsáhlých zalesněných svahů apod., pak totiž jde do kytek vše výše zmíněné i s logikou a soudností, kterou rozhodně nezachrání hrdinská úmrtí v různých více či méně nepravděpodobných místech a situacích. Wahlberg se mi do hlavní role nehodil, zato Foster, panečku, to je kluk přesně tam kde má být. „I´m a reaper!“ Ten by to na čtvrtou vytáhl. A závěrečné true záběry. A být jich v té jednotce proti pětistovce džihádistů aspon deset jako třeba v Slzách slunce, aby mohli víc než jen sakra zase zásah a běžet dál, tak bych tu čtvrtou dal. Takhle mám ten úsměv od ucha k uchu, což je u survivalu tohodle typu trochu problém. ()

phoenixer

Mě prostě baví koukat na Wahlberga se samopalem a když se k tomu dobře natočí jak tam kluci padaj z 10 metrové skály, jen aby se zlámali, spočítali kolik jich zbylo a pokračovali v ústupu, tak je to jednoduše slast pro oko. Jen ten konec, je bohužel až moc klasicky sladkej, jelikož vítězí nezlomený duch jedince, což se vlastně dalo čekat už od začátku. Vždyť USA nikdy neprohrává... ()

JBMAVERICK

Jedním dechem tenhle film.. film? Spíš dokument natočený přímo v akci, v léťě, v roce 2005. Scény z Bagramu, scény z boje o přežití, hudba.... Rozhodně nemůžu souhlasit s většinou hodnocení. ()

Torgal

Parádne úvodné titulky a do momentu keď "shit just got real" výborná military agitka v štýle Black Hawk Down. Ale od momentu keď statočný americký hrdinovia obohatia svoj krvný tok prvým olovom už len vzrastajúci wtf pocit. Je pekné, že "takto sa to skutočne stalo", ale odmietam uveriť tomu, že to reálne vyzeralo tak ako ukazuje film. Už po prvom skoku zo skaly by sa už nikto z nich nepostavil, a oni si skočia ešte dvakrát. A to nehovorím o hromadiacich sa strelných zraneniach. Výdrž ako terminátor. Záver so statočným afgánskym ľudom je už čistá propaganda. Našťastie sú všetky tie prestrelky natočené na veľmi dobrej úrovni, inak by som nakoniec klesal s hodnotením o dosť hlbšie. 6-/10 ()

Whitebeard

Peter Berg přechází od Battleshipu k pozemním jednotkám v Afghánistánu. A opět je to celkem slušný. Prvních 45 minut jsem shltnul jako malinu, pak přišlo dalších 45 minut akce, kdy mi přišlo supermanovství čtveřice armádou Talibanu obklíčených vojáků už dost přehnaný. Záběry na skálou lámaný těla, průstřely všech možných končetin, ale stále připraveni k boji. To bylo až příliš. Pak následovalo 30 oddechovějších minut a závěrečný hold a věnování hrdinům, vcelku povedené. A já se nebojim hodnotit čtyřkou a doporučením všem, kdo válečný filmy může. Zklamaný nebudete. ()

Ondr@932

Strhující podívaná dle skutečné události s parádním hereckým obsazením. Plnohodnotně výživným příběhem, perfektními dramatickými scénami. Především uprostřed filmu je film naprosto dokonalý. A můj oblíbený herec Mark Wahlberg opět nezklamal a předvedl zde opět super výkon ! 90% ()

mi-ib

Film začíná jako nějaká kýčovitá reklama na USarmy. Naštěstí se snímek začne přibližně po půl hodině ubírat trochu jiným směrem a změní se na dle mého názoru v nadprůměrný akční film, okořeněný tím, že jeho základ se staví na skutečných charakterech a událostech. Neznám detaily skutečných okolností, ale nepředpokládám, že jde o dokumentární zachycení těchto událostí, nýbrž jde o povedený akční film, který si logicky neodpouští některé z neřestí, které k akčnímu filmu zřejmě nutně patří. Kdo chce vidět povedenou akci téměř od začátku do konce, přijde si na své. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014