poster

Norman a duchové

 • USA

  ParaNorman

 • Slovensko

  Norman a duchovia

 • Velká Británie

  ParaNorman

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joehot
  ***

  Pro mě vcelku solidní překvapení. (Opět se ukázalo, jak je fajn nic od filmu nečekat.) Odkazování na hororové filmy (například hudba ála Carpenter) potěší, stejně jako zápletka, která by s malou obměnou mohla zvesele fungovat jako horor pro dospěláky. S obměnou a doplněním - ParaNorman působí spíš jako povídka roztažená na délku románu, což je škoda. Odpustíte-li Normanovi trochu toho klišé v první půlhodině, uvidítě atmosfericky (a výtvarně) povedené a zábavné dílko, které by si však rádo hrálo s Koralínou, ač na její "dospělost" nedosahuje. 70%(7.9.2012)

 • Chrustyn
  **

  Nepovedený animák, který se snaží jít v Burtonových stopách ale zůstává jen v jeho stínu. Ani zábavné ani vizuálně nápadité.(16.12.2012)

 • ivishka
  *

  Jeden z nejnudnějších animovaných filmů vůbec. Dalo by se říci, že je to animovaný šestý smysl v "komediálnějším" duchu se špetkou zombie. Komediálnější - to jsem schválně v předchozí větě uvedla do uvozovek, jelikož jsem se nezasmála ani jednou. Proč by mě mělo také bavit sledovat něco, co je na úrovni předškolních dětí a i ty by se mohly urazit? ParaNorman je zase jenom obyčejný kluk, který je outsiderem na kraji společnosti a nikdo jiný se s ním v podstatě nebaví - kdy už tohle téma někdo pojme nějak originálněji? Vyčpělé vtípky jako jsou například dvouminutové ječivé scény u automatu s jídlem, lekačky na oko a podobné nesmysly. Opravdu nic pro mě.(23.4.2013)

 • Slarque
  ***

  Povedená animovaná komedie pro fanoušky hororů je plná vizuálních fórků a vypadá dost neotřele. Asi málokdo ocení neuvěřitelně komplikovanou natáčecí metodu, když výsledek nakonec stejně vypadá jako produkt počítačové animace. Jen jsem si říkal, co všechno se asi ztratilo v překladu... (70%)(10.9.2012)

 • SexyAjinka
  *****

  Osobně jsem si užila skvělý vizuální, hudební a humorný zážitek.(9.5.2014)

 • - Během posledních několika týdnů před premiérou rozeslal Laika 49 balíčků 49 osobám, včetně Neila Gaimana nebo Kevina Smitha. Každé balení se skládalo z dřevěné bedny plné špinavé hmoty, kterou se příjemci museli prokopat až k jednomu ze 7 prokletých zombíků. Ti sebou nesli veškeré informace o filmu. (Dr Lizal)

 • - Scenárista Chris Butler psal snímek v rozmezí 16 let. (Brousitch)

 • - Film byl natočen pomocí kamery Canon 5D Mark II DSLR, která byla pro 3D efekt umístěná na speciálním stojanu, na kterém se po každém záběru o malý kousek poposunula. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace