Norman a duchové

Norman a duchovia

ParaNorman

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

Výborný nápad - zvláště pak pro oči hororových fanoušků - k tomu parádní animace.. ale nemůžu si pomoct - něco tomu zkrátka scházelo. Pomalý rozjezd, málo otáček.(18.12.2012)

Přes průměrný námět se film vyklube do celkem dost slušného animáku, který utlumí typické žánrové pilíře (rodinné hodnoty, přátelství) a typizace hrdiny (šikanovaný slabý chlapec pro svoji jinakost...neviděli jsme to už někde?). První polovina je přesto neskutečně zábavná a prostě jiná, ale pak se probudí pár né úplně krvelačných zombií a vše jde do kopru. Pár posledních minut s čarodějnicí už situaci nezachrání. Děti budou spokojeni a rodiče se pobaví u pár cílených situací (pár znalých rodičů určitě pobaví scénka s "hokejem"), ale to je tak vše. Škoda, s originálním zněním by možná hodnocení bylo ještě o chlup pozitivnější. Takhle ušmoulaných 6,5/10.(31.8.2012)

Výtvarně povedeně zpracované, možná někdy až moc... bohužel bez originální příběhu, což se u těchto menších animáků stává dosti často. Měl jsem problémy to dokoukat, ale objektivně to špatné nebylo.(19.12.2012)

• ivishka

Jeden z nejnudnějších animovaných filmů vůbec. Dalo by se říci, že je to animovaný šestý smysl v "komediálnějším" duchu se špetkou zombie. Komediálnější - to jsem schválně v předchozí větě uvedla do uvozovek, jelikož jsem se nezasmála ani jednou. Proč by mě mělo také bavit sledovat něco, co je na úrovni předškolních dětí a i ty by se mohly urazit? ParaNorman je zase jenom obyčejný kluk, který je outsiderem na kraji společnosti a nikdo jiný se s ním v podstatě nebaví - kdy už tohle téma někdo pojme nějak originálněji? Vyčpělé vtípky jako jsou například dvouminutové ječivé scény u automatu s jídlem, lekačky na oko a podobné nesmysly. Opravdu nic pro mě.(23.4.2013)

Animák spíš pro mladší. Animace nejsou z těch, které mám rád, ale neměl jsem s nimi problém. Dějově nic náročného, ale koukatelné to je. # Anna Kendrick má moc sexy hlas. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(9.12.2012)