Norman a duchové

ParaNorman

Norman a duchovia

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

Povedená animovaná komedie pro fanoušky hororů je plná vizuálních fórků a vypadá dost neotřele. Asi málokdo ocení neuvěřitelně komplikovanou natáčecí metodu, když výsledek nakonec stejně vypadá jako produkt počítačové animace. Jen jsem si říkal, co všechno se asi ztratilo v překladu... (70%)(10.9.2012)

Problémom tohto animáku je, že nevie pre koho je určený. Prevažne vážny príbeh ( podporuje to aj hudba ) a častokrát skrytý humor je skôr pre starších divákov, ale pre tých je zase príbeh príliš detinský. Ale jedno pozretie nikomu neublíži.(2.12.2012)

• Xmilden

ParaNorman je filmem, kde příběh pokulhává za technickým provedením. Slabý animák, na který se dle mého soudu velice rychle zapomene. Plusové body pro mě tím pádem znamená pouze vyzváněcí melodie na mobilu alá Halloween. Upřímně přiznávám, že jsem do filmu jisté naděje vkládal. Nicméně i postavy jsou nezajímavé až běda.(21.11.2012)

• - Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)

• - Během posledních několika týdnů před premiérou rozeslal Laika 49 balíčků 49 osobám, včetně Neila Gaimana nebo Kevina Smitha. Každé balení se skládalo z dřevěné bedny plné špinavé hmoty, kterou se příjemci museli prokopat až k jednomu ze 7 prokletých zombíků. Ti sebou nesli veškeré informace o filmu. (Dr Lizal)

• - Film byl vytvořen za použití první stop-motion animace využívající 3D tiskárny ke tvorbě tisícovek unikátních výrazů tváří. (Brousitch)