Norman a duchové

ParaNorman

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

• 6thSun

Hezkej vizuál a nevábný obsah. Asi jako když modelka blije. 50%(24.2.2013)

,,DNES VEČER JE VÝROČÍ ÚMRTÍ ČARODĚJNICE. DUCHOVÉ SE PROBUDÍ, A ONA PŘIVEDE MRTVÉ ZPÁTKY.“ ... ,, ALE JÁ JSEM JENOM DÍTĚ!.....“ /// V rámci rovnoprávnosti už ty, co nemaj vyřešenou (předsmrtnou) minulost nevidí jen chlastající spisovatelé, (hluchý) holky, ale i děti. No dobře… vím, vím, malej Cole … dobrá, tak kromě něj je tu ještě Norman. Ale ten navíc řeší i čarodějnou kletbu… Musím uznat, že temný barvy + všechny ty odkazy a drobný fórky na jiný filmy mě bavěj (ale vysvětluj parchantovi, kdo byl Jason Voorhees…). Taky (a překvapivě) jsou tu i ,,fujtably“ (ale vysvětlujte jim, že si nemaj zakrejvat voko, ale smát se…). I proto si myslím, že ,,pohádka“ o dítěti s velmi zvláštním darem, který chtělo, aby jej ostatní lidi pochopili bude spíš pro nás starší, než pro davy capartů, mířících z mateřský školky na hromadnou projekci. (ale možná by to pro ně mohla bejt solidní náhrada za masový vraždy) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcíp nám pes a děti by se s ním chtěly ještě vidět. 2.) S děckama máme nakoukaný všechny hororový pecky. 3.) Thx za titule ,,NikkiNicotine“ a ,,dezibook“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(23.11.2012)

Nezůstává jen v té inspiračně-parodické rovině, zejména v druhé půlce se ParaNorman snaží tvořit svět s pravidly, jeho obyvatele i mytologické pozadí předcházející syžetu. Jenže to neměl být impuls k vytracení všeho humoru. Přes veškerou snahu dát té taškařici vážnější podtóny, zůstává jen s žánrem si pohrávající hračičkou s nenaplněnými ambicemi být víc než stínem zašlé doby. Netroufám si říct, kolik zkazil dabing. Takový Michal Holán mě otravuje uši takřka vždycky.(1.10.2012)

Velmi vtipný a milý, velmi strašidelný a zároveň velmi smutný animák. Nezvyklá kombinace? Rozhodně. Ale tím spíš se mi Norman líbil. Originality je v něm více než se může na první pohled zdát a poselství, které chce předat, není zdaleka určeno jen dětem. A ty vizuální nápady - kéž by průměrný hraný film (nejen hororový) měl alespoň třetinu z nich!(16.3.2014)

• Xmilden

ParaNorman je filmem, kde příběh pokulhává za technickým provedením. Slabý animák, na který se dle mého soudu velice rychle zapomene. Plusové body pro mě tím pádem znamená pouze vyzváněcí melodie na mobilu alá Halloween. Upřímně přiznávám, že jsem do filmu jisté naděje vkládal. Nicméně i postavy jsou nezajímavé až běda.(21.11.2012)

• - Během posledních několika týdnů před premiérou rozeslal Laika 49 balíčků 49 osobám, včetně Neila Gaimana nebo Kevina Smitha. Každé balení se skládalo z dřevěné bedny plné špinavé hmoty, kterou se příjemci museli prokopat až k jednomu ze 7 prokletých zombíků. Ti sebou nesli veškeré informace o filmu. (Dr Lizal)

• - Scenárista Chris Butler psal snímek v rozmezí 16 let. (Brousitch)

• - Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)