poster

Norman a duchové

 • USA

  ParaNorman

 • Slovensko

  Norman a duchovia

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ***

  Už od pohledu je jasné, že co se týče cílové skupiny, Norman cílí spíše na mladší diváky. A nebudu mlžit, je to škoda. Chris Butler sepsal celkem povedený scénář, ale na Pixar to prostě nemá. Druhou slabinou je animace, která nemusí sednout každému. Neřekl bych, kdyby film startoval v přelomu tisíciletí, ale u animáku z roku 2012 bych si představoval větší péči. Je jasné, že malé studio Focus určitě nedisponuje podobným kapitálem jako třeba Dreamworks, takže se to dá pochopit. To ale dětem zřejmě vadit nebude. Hlavní je zábava. Pár vtipných scének se ve filmu najde, ale občas jsem se i nudil. Jak jsem psal na začátku, je škoda, že autoři chtěli připravit Normana pro ty nejmenší...60%(21.4.2013)

 • Slarque
  ***

  Povedená animovaná komedie pro fanoušky hororů je plná vizuálních fórků a vypadá dost neotřele. Asi málokdo ocení neuvěřitelně komplikovanou natáčecí metodu, když výsledek nakonec stejně vypadá jako produkt počítačové animace. Jen jsem si říkal, co všechno se asi ztratilo v překladu... (70%)(10.9.2012)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(11.1.2013)

 • honajz
  **

  Já nějak nevím. Slušná animace, několik skvělých černých fórů (ale oproti tomu pár hloupých a nechutných), zajímavá myšlenka o davové psychóze a o tom, že existují i hodní lidé. Jenže vleče se to jak smažený sýr z bufetu, roztavený v mikrovlnce, chybí tomu svěžest, drajv. Spousta scén je tak zbytečných, protože jasných (ano, ve škole je otloukánek, ano, píšou mu na skříňku, ano, ten, co ho šikanuje, nemá v hlavě mozek, ano, tatínek mu nevěří) - prostě spousta klišé scén, a než si je povinně odbudeme, je půlka filmu pryč. Nakonec vlastně ani ten příběh není až tak zajímavý - proč je vlastně město nakonec zničené, když duchové v podstatě nic nedělají? A v tom je taky problém, že duchové nic nedělají. A temný mrak, vír, odkud se vzal? Co stojí za zlými silami čarodějnice? Najednou je vše vlastně pohodička, klídeček, stačí říct a je hotovo.(2.9.2013)

 • Ded@M@tes
  ***

  Děti se mu smějí, že vidí prý duchy a Normanovi nezbývá než žít svůj vlastní život. Ale jednoho dne se vše zvrtne. Graficky vypracované, ale příběh malinko pokulhává a proto pouze před branou lepšího hodnocení. ( Hodnocení: 6/10 )(19.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace