poster

Norman a duchové

 • USA

  ParaNorman

 • Slovensko

  Norman a duchovia

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

 • swamp
  ***

  Výborný nápad - zvláště pak pro oči hororových fanoušků - k tomu parádní animace.. ale nemůžu si pomoct - něco tomu zkrátka scházelo. Pomalý rozjezd, málo otáček.(18.12.2012)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Ten zombík mu právě řeže hlavu........... Budeš tak mrtvej, že budeš mluvit sám se sebou. DIALOG: NORMAN - Táta mi zakázal s tebou mluvit. NORMANOVA MRTVÁ BABIČKA - Pitomec. Kdybych byla poltergeist hodila bych mu něco na hlavu........... Fanoušci hororů zde najdou spoustu odkazů na různé krváky, horory a napínáky, které jsou umně vloženy do skoro dětského příběhu. Děti, co neznají tyto filmy se scén nebudou bát, naopak se zasmějí a zasmějí se i zasvěcení, protože uvidí v mnoha scénách odkazy na jejich oblíbené horory. Tím se film ParaNorman zařadil do kategorie rodinný. Tvůrci a hlavně grafika tu má velký cit pro detaily. Můžete si tak vychutnávat nádherné povedené záběry jako je třeba kus papíru vlajícím na obyčejném plotě, tenisky, houpající se na telefonním drátě nebo dětské jízdní kolo opřené o stojánek - opravdu spousta detailů. Příběh má napětí, humor, ty odkazy na různé filmy a jen snad hudba trochu umírá. CITÁT - To je jak z nějakýho hororu.......... CITÁT - Když jsem nervózní, mám "ústní" průjem.......... DIALOG: NORMANOVA MÁMA - Uklidni se, dostaneš infarkt. Co pak budeš dělat? NORMANŮV TÁTA - Vrátím se a budu strašit Normana, třeba mě pak bude poslouchat............... Nakonec příběh přináší i nějaké to poučení. A já se bavil. CITÁT - Kopni ten strom do suku!!!........ Finální souboj je hodně strašidelný. CITÁT - Tááák, o čem to bude?......... Kdo vydrží celkem pěkné závěrečné titulky, uvidí ještě malý bonus.(14.4.2013)

 • Ded@M@tes
  ***

  Děti se mu smějí, že vidí prý duchy a Normanovi nezbývá než žít svůj vlastní život. Ale jednoho dne se vše zvrtne. Graficky vypracované, ale příběh malinko pokulhává a proto pouze před branou lepšího hodnocení. ( Hodnocení: 6/10 )(19.3.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)

 • - Film byl vytvořen za použití první stop-motion animace využívající 3D tiskárny ke tvorbě tisícovek unikátních výrazů tváří. (Brousitch)

 • - Jedná se o první rodinný animovaný film, ve kterém se objevuje postava, o které je veřejně přiznáno, že je homosexuální. (PanTumnus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace