Norman a duchové

Norman a duchovia

ParaNorman

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

Trochu to kazí konec, který trvá dvakrát déle, než by bylo nutné. Jinak sympatický film. Tak akorát odkazů pro hororové fandy, tak akorát primitivnějšího humoru pro děti. Tak akorát dvojsmyslů pro dospělé. Nic objevného a člověka zamrzí, že neudělal Norman ten chybějící krůček k něčemu víc ultimátnímu. Ale nezlobím se za to. Na pomezí tří a čtyř.(31.8.2012)

Milá pohádka, která rozhodně není pro ty nejmenší, i já se trochu bál. :D Tenhle typ animace mám rád. Dopadlo to nakonec ještě líp, než jsem čekal, protože mě ani nic negativního nenapadá. Skvělá atmosféra, povedené vtípky a příběh taky super.(7.1.2013)

Nuž v prvom rade je mi strašne ľúto tej úžasnej práce animátorov na tomto mizernom scenári. Veď ani ten námet nie je zlý (zvrat s tým, že KTO je tá čarodejnica je vynikajúci), no potenciál nie je vyčerpaný ani na 10%. Napriek občas prekvapivo nekorektným veciam (najmä nekrofilné vtipy) je totiž film strašne "bezpečný", teda ide na istotu a kĺže po povrchu. Aj keď už to niekedy vyzerá, že sa príbeh začne vyvíjať inak, tvorcovia opäť ujdu do bezpečia a do klasickej šablóny. Škoda, vizuálna stránka je podmanivá!(11.7.2013)

• Ramirez85

V Normanovi se určitě poznal nejeden fanoušek hororových filmů a s úsměvem na rtech zavzpomínal na své začátky, kdy se bál třeba i panenky Chuckyho (ehm :-), ParaNorman je totiž poctou tomuto žánru a tak vy můžete jen odhalovat, kolik a kde na vás mrkne odkaz na nějaký ten horor (mě nejvíc potěšilo Normanovo vyzvánění mobilu (theme song z Halloweenu/, bo mám úplně to samé :-). Jenže... film je, narozdíl od sestřenice Koralíny, jedna velká nuda a hlavně- bez temné atmosféry, kterou Coraline tolik oplývala (v rámci animovaných filmů). Norman sice vypadá jak výše jmenovaná, resp. vizuál je i tady opravdu vyvedený, jenže je to celé takové ňuňu ťuťu, jak novější animáč od Disneyho. Což je škoda a promarněná šance zaskórovat v žánru, kde se v poslední době moc neurodilo (ani Burtonův Frankenweenie to nevytrhl). Takhle si na to nejlepší budete muset počkat až se závěrečnými titulky a to jen v případě, že jste fanoušci kapely The White Stripes- zazní tam totiž jejich pecka Little Ghost ;-)(21.7.2013)

• honajz

Já nějak nevím. Slušná animace, několik skvělých černých fórů (ale oproti tomu pár hloupých a nechutných), zajímavá myšlenka o davové psychóze a o tom, že existují i hodní lidé. Jenže vleče se to jak smažený sýr z bufetu, roztavený v mikrovlnce, chybí tomu svěžest, drajv. Spousta scén je tak zbytečných, protože jasných (ano, ve škole je otloukánek, ano, píšou mu na skříňku, ano, ten, co ho šikanuje, nemá v hlavě mozek, ano, tatínek mu nevěří) - prostě spousta klišé scén, a než si je povinně odbudeme, je půlka filmu pryč. Nakonec vlastně ani ten příběh není až tak zajímavý - proč je vlastně město nakonec zničené, když duchové v podstatě nic nedělají? A v tom je taky problém, že duchové nic nedělají. A temný mrak, vír, odkud se vzal? Co stojí za zlými silami čarodějnice? Najednou je vše vlastně pohodička, klídeček, stačí říct a je hotovo.(2.9.2013)

• - 7 prokletých zombie nese jména Judge Hopkins, Eben Hardwick, Thaddeus Blackton, Lemuel Spalding, Amelia Wilcot, Goodie Temper a Wile London. (Dr Lizal)

• - Jedná se o první rodinný animovaný film, ve kterém se objevuje postava, o které je veřejně přiznáno, že je homosexuální. (PanTumnus)

• - Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)