Padouch Gru se polepšil, snaží se žít jako spořádaný otec tří adoptovaných holčiček. S doktorem Nefariem rozjel výrobu džemů, které jsou zatím dosti odporné chuti. Jednoho dne si ho povolá na pomoc šéf Antipadoušské ligy. Svět ohrožuje nový terorista, který ukradl látku, která mění cokoliv živého na zabíjející a nezničitelné monstrum. Gruovi se do toho moc nechce, když ale zjistí, že doktor Nefario od něj odchází hledat lepší práci, tak souhlasí. Jenže to nebyl jediný problém, kterému musel čelit. Nejstarší dcera Margo začíná pokukovat po chlapcích, zatímco nejmladší Agnes by k taťkovi ráda sehnala také nějakou tu mamku. A ke všemu se záhadně ztrácejí malí Mimoňové. Gru bude muset zmobilizovat všechny své padoušské schopnosti a spolu s tajnou agentkou Lucy Wildeovou odhalit, co za tím vším vězí. (TV Nova)

darthvader77

Většina humoru opět vizuální což rozhodně není na škodu(mimoňové opět válí. Hudba úžasná a opět skvělý český dabing v čele s Jiřím Lábusem. :) ()

Nessos

Celý film je vlastně o tom, že čekáte, kdy se na scéně objeví žluté fazolky a pak se jenom smějete. Ten zbytek je jenom vata . ()

Grondal

Plné chodiacich žltých Tic-Tac-ov, a ešte infantilnejsie než sme sa(poniektorí) báli. Dej je extrémne jednoduchý, až do tej miery až som mal pocit že sa nepozerám na film, ale na akési pokazené kabaretne predstavenie, ktoré pozostáva z improvizácie blabotajucich "mimonov", ktorý sa len mlatia a vyplazuju jazyky ako patrí na tvorov s IQ 35. Gru-ove pasáže sa to snažili zachraňovať, a čiastočne sa im to aj darilo, inak sa obávam, že by som išiel s hodnotením ešte nižšie. ()

Vykuk odpad!

Další americký paskvil, nuda, trapný humor... napsal bych to jinak, ale nechci být sprostý. Jediné u čeho se občas dá zasmát jsou ty žluté kindervajca (mimoni), ale i ti po chvíli omrzí. Nevím, nějak mi nepřijde, že by to bavilo aspoň děcka, ale těm možná chvilkové vtípky stačí. Nad čím však žasnu, jak to může mít 79%.... no začínám chápat, že pak může mít úspěch i Kameňák 4 nebo ty Blitkovřesky. ()

uccik

Po oznámení Já, padouch 2 jsem se nemohl dočkat jeho premiéry. Jednička byla skvělá a dvojka jde bez pochyby v jejích stopách. Jednoduchý, ale geniální humor plus salva mimoňů, kteří filmu dávají tu správnou dávku zábavy prostě nemůže zklamat. Pro mě jasných 5* :) ()

Mr_Moon

klasika cim vic dilu tim vetsi shit...dalo se na to koukat snad jen kvuli mimonum ale jinak nic zajimaveho v tom nebylo.. ()

Renie42

O 150% lepší než první film. Super příběh, mimoni pěkně ulítlý a Gru naprostá jednička, oproti prvnímu filmu je mi sympatický ještě více. ()

Fenris 13

Skoro stejně dobré jako jednička, minioni opět vedou. Z Grua je správný ochranitelský tatík...snad budu taky takový :-) Jediné zlo je český dabing Lucy Wilde...vyžilá Žilková opravdu NENÍ trefou do černého. ()

Toustovač

Ne zrovna nejnáročnější zábava, ale pokud se vám líbila jednička, zklamaní byste být neměli (já osobně hýkal jak osel). Pokud se vám nelíbila, radši to neriskujte:). ()

transbeskyd

Linie dvojky jede přesně v režii toho, co naznačila v závěru jednička. Z arcipadoucha Grua, co se proslavil tím, že kdysi šlohnul Měsíc, a tím si vydobil uznání podsvětí, se stává laskavý taťka na plný úvazek, který by se pro tři svý adoptivní roztomilý chcandičky rozdal. K tomu vyrábí s dr.Mengelem (nebo tak nějak) místo suprpadoušcích udělátek nepoživatelné marmelády. To by ale byla fakt nuda, takže tu máme kambek akorát naruby a k tomu lávstory s agentkou, která v našem záporáckém klaďasovi probudí jeho mužství a dějou se věci. K tomu skvělé gagy, hlášky, nápady a muzika hlavně ty skoro uchcávací kavrverze v podání genitálních mimoňů, kteří dělají čest svému jménu. Skvělá jízda, děcka! ()

BardDeLune

Druhý Padouch se povedl stejně pěkně jako ten první ale tento názor jsem si osvojila až na druhé podívání. Minimojové filmech táhnou, dějem mne sice více zaujal první díl ale oproti jiným animovaným flmům na pokračování je Padouch příjemná podívaná. ()

Ernie_13

Druhý diel sa mi dokonca viac páčil ako jednička. Vtipná kreslená oddychovka, ktorá netlačí na diváka ako niektoré pokračovania. Hádam to tak ostane. ()

Vocoun

No na 4 hvězdy to nakonec není. První díl se mi velice líbil ale ten druhý byl podle mě o dost slabší. Ona ta celková proměna Grua ze zlosyna na sympaťáka byla docela zábavná, ale když tak působí už od začátku, není to ono. Navíc tentokrát to tvůrci o dost více postavili na mimoních, kteří už tady nejsou tak vtipní a místy mi lezli na nervy asi tak, jako každým dalším dílem veverka v době ledové. První půlka byla dost slabá ale druhá to zase trochu vyvážila. Celkový dojem tedy slušný animák, ale žádný zázrak. Silnější 3 hvězdy, 68% ()

pekas

Měl jsem obrovský strach, jak dopadne tohle pokračování, protože jednička se mi pořád velice líbí. Ale jo, dopadlo to nad očekávání. Všechno funguje, jak má a pozitivní pocity se dostavily. Takže za první kolo dávám zase 85%, ať je kam zvyšovat. ()

germiny

Jakože rozhodně lepší než první díl, ale proč to má tak vysokou sledovanost (pozažmo tržby, které skoro zajišťují třetí díl) to opravdu nechápu. Asi velmi silná propagace v zahraničí :) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014