Padouch Gru se polepšil, snaží se žít jako spořádaný otec tří adoptovaných holčiček. S doktorem Nefariem rozjel výrobu džemů, které jsou zatím dosti odporné chuti. Jednoho dne si ho povolá na pomoc šéf Antipadoušské ligy. Svět ohrožuje nový terorista, který ukradl látku, která mění cokoliv živého na zabíjející a nezničitelné monstrum. Gruovi se do toho moc nechce, když ale zjistí, že doktor Nefario od něj odchází hledat lepší práci, tak souhlasí. Jenže to nebyl jediný problém, kterému musel čelit. Nejstarší dcera Margo začíná pokukovat po chlapcích, zatímco nejmladší Agnes by k taťkovi ráda sehnala také nějakou tu mamku. A ke všemu se záhadně ztrácejí malí Mimoňové. Gru bude muset zmobilizovat všechny své padoušské schopnosti a spolu s tajnou agentkou Lucy Wildeovou odhalit, co za tím vším vězí. (TV Nova)

germiny

Jakože rozhodně lepší než první díl, ale proč to má tak vysokou sledovanost (pozažmo tržby, které skoro zajišťují třetí díl) to opravdu nechápu. Asi velmi silná propagace v zahraničí :) ()

Lkn

Uuuzasna pohadka obzvlaste v 3D je to dokonale! Takhle jsem se dlouho nepobavil a mimonove jsou fakt rozkosni:D ()

Daertelon

Já, padouch mě velice mile překvapil. Od skoro až propadáku jedničky si přilepšil. Po dlouhé době jsem se zase řezal smíchy. A to při grimasách a činech mimoňů, kteří byli v tomhle díle nepřekonatelní, technických vychytávkách a celé roli postavy Lucy, ale i spousty jiných skvělých vtipů. Příběh vlastně o ničem a bylo těžké ho vůbec sledovat, za cenu úžasných hlášek to ale stálo. Dabing, tedy hlavně Veronika Žilková, Jiří Lábus a speciálně Iva Pazderková, opět jako "blbá blondýna" (ta už tuhle reputaci musí nenávidět), byl moc dobrý a výborně se do děje hodil. ()

Kubi21

Povedené pokračování skvělé jedničky. Je pravda, že Gru už není padouch, ale jakýsi pseudošpión. Je pravda, že to už není tak dechberoucí a nádherně zábavné a překvapující, jako první díl, ale stále je to na vysoké úrovni. Bavil jsem se velice dobře. Špatně je na tomto filmečku jeho jasné přiblížení dětskému publiku. Ne že by v jedničce nebylo, ale bylo jaksi ukryté a naplno se projevilo až ke konci. Tady je přece jenom těch pádů, šklebů apod. mnohem víc. Další věc, která mi docela vadila byla ta rádobyromantika. Vše stačil ale přebít nějaký vtip, nápad, odkaz na jiný film, anebo pouze Gruův rodičovský úsměv. Prostě je to lehce nadprůměrná rodinná zábava, kterou samozřejmě na ty čtyři hvězdy zvedají naprosto úžasní Mimoni. PS: Závěrečný YMCA song mě dostal do kolen. ()

Benisippo

Děckám se líbí ti žlutí mimoni, tak jich do dvojky naplácáme co nejvíc a bude to trhák. Pár šikovných a vtipných referencí film nespasí. ()

pmusic

Dvojka se mi zalíbila ještě víc než jednička.. Mimoňové jsou boží a je fajn, že dostávají stále víc prostoru. Lehce mi to připomíná Dobu ledovou a veverku, ta také začínala na malých epizodkách a časem se z ní stala hlavní hvězda filmu! :) Když k tomu připočtu Gruovo lehce dementní zamilovaný výraz, jeho kmitající nožičky při nakrucování se na píseň Happy od Pharrella, která v té scéně mimochodem sedla jak hrnec na prdel, výsledkem jsou jasné ****. ()

Heyyy

Rodinný film, který bych dětem snad ani nepouštěla, fialové obludy připomínající horor, ve kterým útočí zombie... Asi mám jinou představu o "rodinných" filmech. Zkrátka oproti jedničce docela rozčarování, ale furt koukatelný (a hlavně nechybí moje oblíbená "dcera" Agnes :) ()

marek29

Mám lehký pocit, že scénáristova hlava už postrádá brilantní nápad na poutavou zápletku. Marmeládový patos mi přijde jako křeč a i když jednička nebyla kdo ví jak zapeklitá, dvojka taky dech nevyrazí. Marketingový tým Illumination Entertainment naproti tomu objevil přesně to, co je zdrojem jejich příjmů. Není to ani tak padouch, ani děti, bohužel ani příběh, nýbrž MIMONI. Žlutá monstra jsou všude kde se podíváte a tak jsou to právě oni co prodávají a na merchandisingu k filmu trhnou možná víc než film vydělá v kinech :D tudíž business plán jak <-> a ve trojce už to bude jen kýčovitá snaha vypráskat z toho žlutýho prasete ještě nějaký sádlo :( 3* ()

Hawaj

Všechno bylo fajn, hezky vycizelované, pěkný gagy, ale padouch má bejt padouchem, když zabředne do romantiky už to vázne a ztrácí to drajv. Spíš to měli přejmenovat na Já Romantik. Hele nenamáčejte to do tý emerický slaďárny! ()

anyonecek

Stejně zábavné a plné vtipů jako první díl. Hudbu z těchto filmů mám velice rád, je taková šmrncovní, napínavá a svižná. Mimoni jsou velice zábavní tvorové a já se těším na další díl, pokud nějaký ještě vznikne. Přibyla zde spousta nových postav a všechny jsem si je oblíbil. Výborný vtipný animák, více takových! ()

PlayEasy

No nevíme, ale nám druhý díl přišel úplně na chlup stejně dobrý jako díl první, protože tady to bylo víc "krimi", zatímco u jedničky víc "Sci-Fi" a my radši tu první možnost :) Nechybí vtip, švih, styl, ani chvilku se nenudíte, naopak se skoro pořád smějete, taky film s dobrou akcí, solidním "Padouchem" (tím nemyslíme Grua:) a taky dost mimoňů (ti fialoví - skvělý nápad) a tím pro nás lépe! P. S. V tomto filmu jsme se dozvěděli, že i mimoni mají zadek :-)) 75% ()

ostravak30

Ani druhý Já, padouch nebude patřit k mým oblíbeným animovaným filmům. První díl jsem trochu sepsul. Pořád ale trvám na tom, že v porovnání s jinými animáky je Já, padouch spíše průměrnou záležitostí. Pravda, žlutí mimoni sem, tam dobře pobaví. Ale jinak se Gru polepšil, takže nepadouchuje. Je to spořádaný otec dvou dětí a to je také jeho hlavní úloha. Jedna mu hledá partnerku, druhá zase partnera sobě. A mezitím Gru zachraňuje svět s tajnou agentkou Lucy. I když jsem objevil scény, které by stály za to shlídnout znovu, není jich mnoho. Mé hodnocení navíc dostává druhý rozměr, protože zde jsou mimoni trochu upozaděni, jak se mi zdá, zatímco ve filmu Mimoni, který jsem konečně shlédl a patří jen a pouze jim, hrají hlavní roli a nápady se to tam jen hemží. A to je skutečně zábavný snímek. ()

matufran

Humorný, úžasný a pozor! - jeden z animáků, která má nějaký docela solidní děj. Já se bavil od začátku a do konce, i když je fakt že film je po většinu stopáže postaven na groteskních Minionech, ale to nevadí - bez těchto malých, žlutých potvůrek by to nebylo ono. ()

PamelaJJK

Opět mi nestačí počet hvězdiček. Gru je opět dokonalý a příběch s tématikou agentů je sice pro dospěláky předvídatelný, ale jinak naprosto skvělý a děti ho jistě ocení. I mimoňové, Lucy a další jsou parádní. Hudba akční a perfektně sedící. Gru mi chvílemi připoměl Mr. Beana a 3D ještě umocnilo už tak skvělý zážitek. Pro diváky ve 3D doporučuji zůstat až do úplného konce. Mimoňové se u titulků vyblbnou. Úžasné jsou bubliny. Nechápu, že se kromě mě a mých dvou dcer celý sál nechal o tento poslední fórek a zážitek ochudit. No co, to je jejich věc. Ve výsledku je dvojka ještě o kus lepší než jednička. Odcházel jsem z kina naprosto spokojen (mé dcery - 8 a 13 let - taktéž) a tak by to mělo přece být. Tak když nemůžu 10 hvězdiček, tak aspoň těch pět. Jo, a pan Lábus je zase úžasný. Bravóóóóóó.... ()

aknamor

Je tam pár momentů, které by tam být nemusely, ale jako pokračování je to dost důstojné. Film teda hrozně táhnou mimoni, ale vůbec mi to nevadí - doufám, že si je jednou budu moct pořídit domů. A určitě se dala najít lepší dabérka než Žilková... ()

VanBradley89

Byl jsem rád, že jsem nebyl v sále nejstarší. Jinak je to stejný případ jako jednička. Zábavné, moralizující ze skvělou animací. A stejně jako jednička mě nejvíc bavili žlutí mimoni. Kvůli nim jsem to chtěl vidět. Užíval jsem si je každé jejich scéně, či záběru. U romantického songu jsem se tlemil až mě to dohnalo k slzám. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014