Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

Dannysek4U

Ne ze bych se nebavil, smat se u toho da dobre, casto a od srdce, nicmene i tak je dost slozity prehlidnout, o jak plytkou, placatou, melkou, lidovou a vykonstruovanou se jedna zabavu. Herecky samozrejme super, Szidy potesi, ale stejne jako jsou nektery vtipy vyborny, jiny jsou zas jak ze zbytecny estrady. a celej ten snimek nerika v podstate nic - je jen sledem epizod. Tu vic, tu min sympatickejch, Plus dej se pro jistotu v podstate nekona vubec. Prachy to vydela, to nepochybne, ale v pameti zustanou jen B + B a jejich kolegove, protoze ten zbytek za zapamatovani proste nestoji. Proste takovy muzstvo/zenstvo v nadeji/nesnazich po padesati letech, ale bez chuti hrat si s divakem a jit kamkoli dal. ()

zette

Vyborna Jirina Bohdalova udavala celemu filmu tempo a jeji herecky vykon byl ozdobou filmu. Potesil i Brzobohaty, Trojan ci Medvecka a v malych rolich take dve nase mlade (vzhledem ke zbylemu obsazeni) a velmi kvalitni herecky Geislerova a Vilhelmova. Je dobre, ze film se vyhnul patosu, protoze namet k tomu vybizi a cely film je na note mirneho humoru. Tematicky podobne Babi leto se mi ale libilo o kus vice. Strachovi fandim a verim, ze maly divacky zajem ho neodradi od toceni dalsich celovecernich filmu. ()

Riley

Vtipné a zároveň depresivní, jak to tak u českých filmů už bývá. Nicméně, ač některé scény byly opravdu silné, nějaký větší přesah v tom nevidím. ()

laik_60

tak som si včera pozrel udeľovanie Českého leva. Potom som siahol do mojich "sťahovačiek" a pustil som si tento film. Kurnik aká je tá česká kinematografia, keď sa takémuto filmu nedostala žiadna z cien ???!!!! Sú tie filmy naozaj o toľko lepšie ?????!!!! Film s takou plejádou hereckých osobností, s nezabudnuteľnou Jiráskovou a Brzobohatm, S Bohdalkou, ktorej výkon je ako zrelé portské ... jemne korenisté, jemne aromatické s nesmiernou plnosťou chuti a a dlhodobou perzistenciou. A to ešte ku všetkému na konci pri titulkoch nás čakajú "Staré rány" v podaní squelej Szidi Tobias. Neváham dať filmu 5b. a nech sa trasú tí ocenení ak nebudú mat na to !!!! :( ()

KajusaK

Zkrátka českej film,nic lepšího jsem nečekala. Zasmála jsem se, což ocenuji, ale příběh nebyl až tak dostatečnej aby dostal více hvězd. Nejvíce pobavila scénka s přelézáním plotu, a cestováním. Pár scének bylo i překvapujících - paruka, zakončení..3* silné. ()

Šimpy

Musel přijít Jirka Strach, aby opět spojil před kamerou Bohdalovou a pana Brzobohatého. A a´t si říká každý, co chce, když je nucena si Jiřina v závěru sundat paruku, je to vrchol herectví. Už jen proto, že sama musí nosit paruky skoro celý život. ()

Noviik

Film, který zpovzdálí sleduje Babí léto, čerpá z klasických herců dřívejška a aktuálních herců v minirolích. Bavil jsem se, ale doufal jsem v něco víc. Ještě k tomu Babímu létu - snad nejde o další film, který bude poslední u starší herecké generace... ()

sator

Možná za 20-30 let budou naši vnuci rádi že to vzniklo..."Ono mám tu dva skvělé herce, honem pro ně něco napiš, nefunguje pane Strachu a pane Epsteine...(a to si vás oba cením)..Druhá půlka o dost lepší....Spíš jen mě dojímá že železná Baba Bohdalka našla sílu a pokoru odpustit Brzobohatému po 30 letech, že ji zlomil srdce...a možná to Jirka Strach cítil podobně a dal tomu proto své požehnání a energii...Amen... Včera jsem zrovna koukal na Vrásky z lásky kde v roli babičky Jižné paní Jirásková umřela, uff....a dneska je to doopravdy... ()

dr.fish

Brzobohatý coby starý muž má podstoupit riskantní oční operaci. Od života sice už moc nečeká, ale ještě je jedna věc, kterou by před operací rád dořešil -dávnou lásku z mládí, herečku (Bohdalová), se kterou strávil kdysi noc vášní. Vydává se jí hledat, nachází ji v domově důchodců, ona má právě v plánu prchnout do Prahy na jakýsi filmařský konkurs. Pomůže jí tedy utéct z ústavu a strastiplná cesta je nakonec do Prahy dovede. Stáří je ale neúprosné a jeho herečka-rebelka-důchodkyně na konkursu neuspěje a ještě je ponížena. A tak oba dva staříci pomocí ran osudu pochopí, že si vlastně zbyli, a že je to tak dobře. Oba hlavní protagonisté skvěle hrají své postavy, vynikající jsou též Jiřina Jirásková, Medvecká i další. Režisér Strach zůstal sice daleko za kvalitami Michálkovo Babího léta, ale přesto tenhle film po duši pohladí a starším divákům nepochybně učaruje...80% ()

Mylouch

Předtucha let budoucích - nikoliv hrdinů příběhu ale tvůrců: scénáristická naděje se topí v neživotných schématech již viděného, režisér se roztočil v otáčkách televizní tvorby a o vážný příběh se ani nepokusil, za zmínku by snad stály lepší chvilky Šecovy kamery a Jiráskův neokázalý hudební přínos.: "Copak vám to nevadí, ty sykavky ? ... Tak se koukejte, když vám to nekroutí uši." ()

Mr.Ripley

Současné herecké nebe vzdává hold dvěma hereckým legendám/ikonám v sympatické road-movie s lehkou příchutí Babího léta. ()

LiborGondek

Ale jo, proč by ne. Rozhodně Vrásky z lásky patří k tomu lepšímu, co za poslední roky česká produkce vytvořila. Obsazení filmu tvoří česká herecká elita a režie Jirky Stracha také v pořádku. Velká pocta panu Radoslavovi Brzobohatému, ať je mu země lehká. 65% ()

Mrkvič

Ale tak jó. Bohdalku jsem nikdy nemusel a tak role otravné stár nemohla zahrát jiná herečka lépe. U Brzobohatého je až neskutečné, s jakou parádou roli vystřihnul pár rok před smrtí. Zaujme i to množství top českých herců v kdejaké pidiroličce. Geislerová, Navrátil nebo Taclík zpestří scénu i za těch pár minutek, co se na ní objeví. ()

Johnny.ARN

Plejáda českej hereckej elity. Bohdalka výborna, scenár síce klišoidný, ale nenudil a dej celkom rýchlo odsýpal. Potešilo pár vtipných scénok a mňa osobne aj Trojan. 3 z 5 ()

RonaMidu

čtvrtá hvězda je za závěrečný zpěv Szidi Tobias.....námět filmu dobrý a i moje ne zrovna oblíbená herečka dobrý ☺ ()

Emkey

Nebylo to tak katastrofální jak tomu svědčí trailer a všchno kolem. Epsťa to napsal parádně, ale Strach to mohl zfilmovat profesionálněji. A všichni herci za jedničku! Děsivý komentář: "Zoufalý výprodej hereckých legend hraničící se zneužíváním. Scénář klišé na klišé. O starých lidech, dnešní době nebo vůbec realitě to neříká nic." - http://i1.kym-cdn.com/photos/images/original/000/278/052/be3.jpg ()

Cushing

Nic pro nezralé, kteří ještě nežijí s vědomím konce. Statečný snímek, krutě vtipný, smutný od začátku do konce. Jirka Strach se jmenuje chybně, tohle je odvážný čin, takto se dívat nemilosrdné pravdě do tváře a ještě si z ní dělat srandu. Ale on je věřící člověk, tak se bojí míň než my ostatní. Říkám si: český film je na tom -- i díky němu -- najednou o dost líp. ()

anli

Dát dohromady Jiřinu Bohdalovou a Radoslava Brzobohatého byl bezesporu skvělý tah.Jiří Strach to ví a navíc je velmi precizní a dostatečně citlivý režisér,aby to dokázal prodat.Scénář Marka Epsteina je opravdu velmi vyzrálý,příjemně plyne a taky jde patřičně do hloubky,i když je pokryt běžným i černým humorem.Celé dohromady to vytváří takové komediální drama ze života s širokou plejádou skvělých herců.Hlavní duo není třeba zmiňovat-je absolutně perfektní a ukazuje,že vůbec nezáleží na věku,ale ne hereckém srdci a to tady bije dokonale.A to i u spousta dalších herců,i když tady vlastně vytváří jen křoví-i když dokonalé.Za všechny bych jmenoval Taťjanu Medveckou(kdopak nám chtěl přeletět nad kukaččím hnízdem?),Ivana Trojana,Lenku Vlasákovou,Jiřinu Jiráskovou a Viktora Preisse.Herecký tým je opravdu dokonalý a divák si ho opravdu maximálně vychutná.Příběh je klasický český mix posledních let,to znamená komedie s dramatickými prvky,kam občas vstoupí realita a nechá otevřené dveře,aby divák do nich mohl nahlédnout.Film je velmi citlivě natočen,vše je přesně tam,kde to má být,včetně spousty vtipů a humoru a taky těch okamžiků smutných.Tenhle příběh se částečně doplňuje s "Vratnými lahvemi" a "Babím létem" a ukazuje další střípky ze života seniorů.Velmi příjemný film,místy hodně dojemný a místy hodně vtipný,který je skvěle napsaný a režírovaný a jsou v něm samí skvělí herci.Možná se trochu častěji střídá onen smutek a radost a možná by malinko mohlo přibýt dramatických chvil,či scén jako je konkurz.To jsou ale opravdu maličkosti,takže dávám bez problémů 80% a myslím,že čím je tady divák starší,tím si film více vychutná. ()

venison

Na české vody výborná záležitost se skvělým hereckým párem dnes již zesnulým Radkem Brzobohatým a výtečně uštěpačnou Bohdalkou.. Hořkosladká komedie, která plní svůj účel a vyváženou mírou naráz pobaví i dojme.. Skvěle obsazené křoví slavnými jmény viz. Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Marek Taclík nebo dnes také již zemřelá Jiřina Jirásková.. Čekala jsem jen, že i filmovou roli režiséra obsadí Jirka Strach :-) Jinak příjemná náladovka, která splní to, pro co byla natočena :-) ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012