Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

kokofek

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky aneb návrat hereckých legend dohromady vždycky nemusí stoprocentně fungovat. ()

Saxos

Vždy mám strach co mě čeká po spuštění současné české filmové tvorby. Sprostá a protivná Jeanne DeFuro dokázala překvapit a bavila mě. Závěr: doporučuji. ()

meda2016

"Ježíšmarija, do Prahy... Já jsem tam ležela na Bulovce."  ... Smutné násilí na duši seniorů. Život je příliš rychlý. A přesto ...mnohdy úsměvný. ()

fafejt001

Výborná Bohdalová  , Medvecká, solidní Brzobohatý.  Skvělý scénář i film. Prostě kvalitní i po letech.  Takže ****a půl. Tak to je. ()

DAJAAAA

Už jsem se chtěl kolikrát na to mrknout,ale ten psychopat Trojan mě vždycky odradí.Jeho otec byl celkem slušný herec,ale Ivánek je magor.A magory já nemusím. ()

Vořežprut

Místy vtipné, místy dojemné, místy mi to připomínalo film Babí léto, ale pořád jsem si říkal, tak teď už se to rozjede. Ta baba má šílenou energii, takže musí něco přijít ... jenže hle přišel konec. Nad výkony skvělých herců se rozplývat nebudu, nic jiného jsem nečekal. Možná i proto z toho nejsem tak nadšen. Příjemné, jednou vidět stačí a osobní zážitek v kině tomu také dost pomohl :-) ()

VanThomass

Konečně český film, který se nesnaží pevně zaškatulkovat. Chvílemi je to drama ze života, pak komedie. Humor není nijak vtíravý, naopak je přirozený a vyplývající ze situace. Příjemná oddychovka s jednou z nejlepších českých hereček Jiřinou Bohdalovou. ()

stepnicka

Vtipný a lehce smutný příběh, který byl velice pěkný a dojemný. Skvěle obsazeno, skvěle zrežírováno. Tento film vřele doporučuji. ()

Welsiot

Nečekaně vtipný film, který nakonec vyznívá trochu trpce. Herecký koncert paní Bohdalové, která opravdu na svůj věk nevypadá. Pevná režije a některé silné momenty (sundání paruky). 80% ()

gigs78

Tenhle film bude doceněn až po letech, dnešní diváci jsou až moc zvyklí na jednoduché a až moc zkomerčněné filmy, kteří neocení opravdový herecký talent, jaký Helenka Bohdalová předvádí. Je to vidět i na některých opravdu zdejších komentářích rádoby filmových odborníků... Bez urážky. ()

Mates Hradecky

Baret dolů, pane režisére, uchvátil a pobavil jste mě, jen co je pravda! Co věta, to vtipná hláška, scénář duchaplný, na konci lehké sklouznutí do tragikomedie. Plejáda výborných českých herců i ve vedlejších rolích. Výtečný Brzobohatý. Bohdalka opět dokázala, když dostane roli na tělo, že jest hérečkou par exellence! Vzájemná chemie mezi nimi i po letech funguje skvěle. Nebožka Jirásková zcela naplnila pořekadlo, že není malých rolí. Krásně nasnímaná krajina česká. Prostě nenápadná lahůdka z českých luhů a hájů. Jen tak dál! ()

robbez

Bohdalová s Brzobohatým by si určitě zasloužili lepší filmový scénář. Je tam pár vtipných dialogů, hezká podzimní krajina, ale příběh je silně přihlouplý a nepravděpodobný. ()

montel

Ota (Radoslav Brzobohatý) je bývalý učitel, kterého si jeho syn Honza (Ivan Trojan) nastěhuje k sobě domů, protože jej za pár dnů čeká operace očí. Otovi se však v novém prostředí nelíbí a neustále myslí na svou dávnou lásku Janu (Jiřina Bohdalová), kdysi slavnou herečku. Ota se tak rozhodne k zoufalému kroku. Na vlastní pěst se rozhodne Janu vyhledat a navázat s ní opět kontakt. Vypátrá ji v domě pro seniory, kde se vitální dáma snaží neustále aktivně zapojovat do života ostatní seniory. Janě však nečekaně příjde nabídka na konkurz do filmu a tak by se ráda vydala do Prahy. V tom přijíždí Ota, který se nabídne, že Janu do Prahy dostane. To se Janě náramně hodí a Ota je rovněž spokojený. V průběhu cesty se Ota snaží s Janou navázat důvěrnější kontakt...Celkem sympatická, ovšem dosti ospalá jízda dvou dvorních herců, která asi mladší generaci nezaujme, tu starší ale jistě potěší a pohladí na duši. 40% ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012