Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

bradl3y

...aneb Kterak se Bond s Jawsem skamarádili. Po odletu do vesmíru ztrácí Moonraker těžce úroveň a nezachrání to ani nejepičtější laserová show způsobující spíše epileptické záchvaty. Nad celkovou naivitou se ani nepozastavuji. ()

tom.nosek

Jestli jsem u The Man with the Golden Gun filmu trochu přilepšil a dal mu 4 hvězdičky, zde nastává přesně opačná situace, protože filmu trochu uberu, aby spadl do 3 hvězd. Tahle bondovka už je tak nereálná, že je jednoduše až moc mimo a člověk se u ní baví asi jako u obrázků, jak si lidé před 50 lety představovali technologie, se kterými dnes budeme žít... Nejvíce mimo z tohoto pohledu patrně byla laserová přestřelka na vesmírné základně. Z "pozemské části" mě zase strašně rozčilovalo, že začalo být zvykem, že honičky jsou zásadně na člunech na vodě... Proč proboha?! Moonraker je dosud asi druhou nejslabší bondovkou, těsně mezi On Her Majesty's Secret Service (z té horší strany) a The Man with the Golden Gun (z té lepší strany). Lewise Gilberta bych tak nepočítal mezi úspěšného bondovského režiséra, natočil pouze průměrné You Only Live Twice a The Spy Who Loved Me a podprůměrného Moonrakera. Na závěr bych dodal, že už je pomaličku vidět, že i Roger Moore stárne, sice ještě nic zásadního, ale ty vrásky už tam jsou... ()

farfalla

11. Souboje a cestování. Z Kalifornie do Benátek a pak Rio de Janeiro, amazonský prales a vesmír. Hugo Drax (Michael Lonsdale) chce založit novou civilizaci ve vesmíru a tu starou na Zemi zničit. James Bond (Roger Moore) se spojí s agentkou CIA Holly Goodhead (Lois Chiles) a plán mu překazí. Bond se bude muset poprat na střeše lanovky i o padák ve vzduchu při volném pádu. Na špinavou práci si Drax najme zabijáka Jaws (Richard Kiel), známého z předcházejícího filmu 'The Spy Who Loved Me' (1977). Tentokrát je tu však více pro legraci v ději. Zaznějí půjčené melodie např. z filmů 'The Magnificent Seven' (1960), '2001: A Space Odyssey' (1968) nebo 'Close Encounters of the Third Kind' (1977). A potřetí a naposledy se vrátí Shirley Bassey, aby zazpíval píseň 'Moonraker'. ()

Hanys_

Jedenáctý Bond. Nezapomenutelný ale rozhodně ne v dobrém smyslu. Návrat Jawse byl zpočátku fain, ale pak i z něj udělali postavu, která naprosto vystihuje tuhle parodii. No a ten slavný výlet do vesmíru je už jen takovou pomyslnou třešničkou na kočičko-pejskovském dortu. ()

Gilberto

V pořadí čtvrtá Bondovka s Moorem. Zřejmě poprvé je zde cítit a poznat, že Moore stárne. Make-up v obličeji všechny vrásky nezakryje, akce také není mnoho a Bondovi ji lze (zejména při soubojích s obrem) věřit jen stěží. Vše se snaží kompenzovat hláškami, které hází doslova na všechny strany, a vůbec celým svým pojetím role, ve které je Moore přesto velmi sebejistý. Celkově si své práce více užívá naúkor realističnosti povolání a původního příběhu. Ten sice vychází z (teprve) třetí Flemingovy knihy, ale ve finále je pozměněn do lehké sci-fi. Poté, co dojde k unesení raketoplánu, začíná Bond pátrat po příčínách a vinících. Příběh ho zavede nejdřív do Benátek a dále do Rio de Janeira, v patách je mu obrovitý (a nesmrtelný) zabiják Jaws. Z první poloviny filmu, kde se nic moc důležitého neděje, jsem měl spíš pocit, že si Bond jen tak užívá cestování po světě, pomrkává na přítomné slečny (kterých je všude požehnaně), hlásí, co se dá a řešení případu se mu vždy samo nějak naskytne. Celkově je film přes jenoduchost děje poněkud chaotický. Kupříkladu jsem dlouho netušil, kdo z přítomných dívek bude nakonec bodgirl. Agentka Goodheadová (Lois Chiles) je celkem nevýrazná a v záplavě dívek se trochu ztrácí. Hlavní záporák Drax (Michael Lonsdale) má sice důmyslný plán jak vytvořit vesmírnou Noemovu archu, ale ve finále je pro Bonda (nikoliv pro lidstvo) celkem neškodný. To však "zachraňuje" Jaws, kterému tvůrci dokonce našli partnerku v podobě naivní Němky. No, neslýchané. Tvůrci filmu obdařili agenta také bizarními hračičkami od Q a závěrečná akce na vesmírné stanici s přestřelkou laserovými pistolemi navléká celému filmu z absurdity kabát. Hlavní píseň filmu si potřetí zazpívala Shirley Bassey. ()

Hanes88

Musím říct, že jsem dokoukal až do konce, ale nebylo to to pravé, co bych od bondovky čekal. Asi bych dal jen 2*, ale pro skvělou hudbu dám 3. ()

Prochy38

Slabší bondovka, která ke konci víc připomíná StarWars než akční krimi, kterými doteď bondovky byly. Ani jedna z děvčat mě nijak neokouzlila, naopak. Jaws byl fajný, ale film nezachránil. Nebylo to nudné, ale divné. Snaha být hodně vtipný, v efektech šokující a akci pokrokový. Asi nevyšlo ani jedno. Nejsem zklamán, ale asi žádná nebylo horší.... zatím. ()

agass

Jedno je jistý, tyhle starý bondovky mám radši než ty s Craigem potažmo Brosnanem. Člověk vlastně neví, jestli má celou dobu kroutit hlavou nad tím, co se děje na plátně. To, jak Roger Moore přepral Jawse na lanovce bylo se vší vážností vopravdu vtipný. No a i ten Michael Lonsdale to nezahrál špatně. ()

Hadriel

A zase jdeme dolů. Moore mi nevadí, ale už je znát že dost stárne. Star Wars evidentně hodně frčelo, tak se na to dal i Bond. Ale je to už opravdu moc. Ten konec ve vesmíru, co konec, Bond ve vesmíru... Reference na ostatní filmy se mi moc nelíbily. První půlka funguje dost dobře a jakžtakž zachraňuje film od úplného propadáku. Ale od Sedmi statečných už to přitažené za vlasy. A proč nikdo nezachránil ty budoucí bohy a bohyně v super krátkých sukýnkách? Kromě pilotky Bond girl jsou ty druhé dvě už nic moc. Kromě hlášek se tam cpe i jiný humor (Gogol s blonckou a hlavně komiksák Jaws s jeho transformací v klaďase, které nakonec nějak zázračně vyzvedli i když zůstal na stanici) který mi ale moc nesedí. ()

Spectre

Scifi bondovka a zároveň zaujímavý experiment. V You Only Live Twice už Bond nasadal do rakety, ale Blofeld ho načapal, takže tu Bond využil príležitosť zalietať si fungl novým moderným raketoplánom ... no kto by to nezobral? :) Akurát ten hlavný záporák - plány má síce ambiciózne, to sa musí nechať, ale pripadá mi taký utiahnutý. Laserová bitka mi pripadala trochu zbytočná, nakoľko od dôb vtedajších sme podobné veci videli n-krát, ale na diváka z r.1979 to efekt určite malo. No a čo je hlavné.. Moore sa predvádza, ale tu to akosi zapadne. 4.5* ()

Alf

u řady bondovek jsem usínal, někdy lehce (Thunderball) jindy těžce (Dnes neumírej), u této jsem se velmi dobře bavil :-) ()

gocatgo

Až na posledních 25 minut je to pecka. Skvělé scény na lanovce, padáky i skvělá bond girl. Jaws nemá chybu, ale rozpadající se vesmírná stanice z papíru je filmařské zlo... ()

Mikino00

Tentokrát u filmu nesmíte ani vteřinku myslet, příběh za moc nestojí, ovšem na druhou stranu Bond přešel blíže komedii a úsměvných či vtipných momentů je více než hodně, hlavně když se vrátil Jaws. Pobavily mě i filmové odkazy (7 statečných, Hodný zlý a ošklivě či Casablanca), zajímavé lokace, skutečnost, že 90% filmu se Bonda někdo snaží zabít a je tak v permanentní akci nebo epický sci-fi konec, který v HD nevypadá tak špatně. Co se tedy kromě příběhu nepovedlo, ženské hrdinky moc sympatií nezískaly, to platí i pro nijaké bezcharakterního záporáka. ()

Ollie235

Pro mě jedna z nejslabších bondovek. Rogera Moora jako agenta 007 obecně moc nemusím - sice má své charisma, ale proti esům jako Connery a Brosnan vypadá trochu jako amatér. Hlavní problém však nebyl v jeho osobě. U Moonrakera se mi nelíbil ani na můj vkus příliš nudný hlavní padouch, ani jeho takřka nesmrtelná pravá ruka Jaws - a to bohužel celkový dojem silně podkopalo. Také se přikláním k tomu, že James Bond ve vesmíru je trochu přestřelená kapitola, jinak ale příběh celkem ušel. Snad si ale další setkání s Flemingovým agentem vychutnám daleko víc. ()

serioga

Bond vo vesmíre.Neni to niečo načo by bol človek pri Bondovi zvyknutý, ale celkom sa to dalo.Miestami mi to skôr pripomínalo nejakú paródiu ako seriózneho Bonda.Inšpirácia Hviezdnymi vojnami bola zjavná. ()

Movie Gourmet

Pěkná slabota. Snad nejhorší bondovka vůbec. Takových nesmyslů a absurdit co tam bylo. Navíc obecně bondovky v podání modrookého elegána Rogera Moora byly nic moc. Film má dost nekonzistentní děj, spoustu absolutně neuvěřitelných zvratů... Byl jsem fakt zklamaný. Verdikt: 2 a 1/2* a 60 %. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale