Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
TV spot

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

okkac

Rozsahem celkem megalomanská bondovka. Podobně jako Moonraker. Ale nepůsobí až tak přetaženě, i přesto, že se zde unášejí ponorky a máme zde obří tanker a podvodní město. Bonda si tu vzácně vychutnáme v uniformě a ve velkolepém finále není sólista, ale velí početné skupině vojáků. A navrh jedna z nejkrásnějších bondgirl v sérii a nesmrtelný záporák Jaws. ()

tom88

Agent, ktorý ma miloval je pre mňa sklamaním a mám dojem, že je nadhodnotený. Dejovo nič zvláštne, Roger mi začínal mierne liezť na nervy. Akcia sa mi až tak nepozdávala, aj keď samozrejme nie je zlá. Vynálezy ma samozrejme dorážajú každým dielom. Humor tiež príliš nemusím, aj keď sem tam s hláška vydarí. A ten pripečený obor s železnou papulou ma miestami tiež vytáčal, no jeho trápna nesmrtelnosť mi až tak nevadila. Nemám prečo zvýšiť hodnotenie, no 3 nominácie na Oscara treba brať do úvahy. 70% ()

Radiq

Vubec ne špatnej Bond, okořeněnej krásou Barbary Bach, na kterou si musite dávat Bacha. Samozřejmě že excesy 70. let se tam najdou, ale dá se to překonat několika panákama vodky, která vám umrtví smysly. Skvělej záporákův hlavní bijec Zub (Richard Kiel) sice všechno přežije (i když ho Bond střelí do zubů, chch), ale je pěknej hajzl a to je to, co my potřebujeme. Dokonce bych řek, že překonal i svýho páníčka... Pro změnu místo lítajícího auta tady máme auto ponorku, chacha, ale jinak je to docela kára. No nuda, že... ()

Mylouch

Jedny ze scénáristicky nejlepších bondovských momentů. Lyžníci, orientálci, Frankenstein, Nemo, tanker Karl Marx, sloupová scéna jako ze Smrti na Nilu (1978) a možná největší krasavice série s pozitivním přístupem. XXX 007 je smtící kombinace v situaci, kdy anglo-sovětské spolupráci nic nebrání. Renoirova (Zvíře, Křidýlko nebo stehýnko) kamera, hudba se žánrově občas míjí. 3-4* ()

panMartin

Výborná bondovka. Hned na začátku honička na lyžích, vynikající úvodní píseň. Film je plný skvělé akce, parádních hraček (včele s ponorkovým Lotusem) i hlášek a krásnou ruskou agentkou. Padoucha vybrali stejně dobře jako sovětskou agentku. Také se tu objeví Jaws, jeden z legendárních zabijáků. ()

andrii

"S agentem v sukni na jedné lodi." James Bond služebně balí, žhaví letecké linky do Káhiry, poté expres na Sardinii. Slunce pálí, písek vátý, zabrousí i pod mořské vlny. Egypťan, kajutový kapitán. Má můj stálý obdiv. Pověstný to, populární muž. Zachránce suchozemského i vodního světa. Připisuje si skalp zločinného padoucha, který už vystřílel svůj prak, jeho řádění dostane na frak. Připisuje další kapitolu své zanícené zálibě, vždy padnoucí, obratné slovní výbavě. A teď prosí o trochu toho soukromí, páni šéfové. ()

LeoH

Neskutečně splácaná muzika, a nejen muzika – pravých bondovských ingrediencí je tentokrát tolik, že celek sotva drží pohromadě. Bylo ale vyslyšeno mé volání po životnější b-girl, takže za tři, aby se neřeklo, že jsem nevděčnej. ()

chelseaman22

Ta nepřeberná škála nesmyslů je poutavá jako Goťák na festu! Zejména tedy Lotus, jenž si to hupsnul do vody, James stiskl button a hle - transformer v letech osmdesátých! To i hulibrk s čelistí ocelovou koukal! Nelze nemilovat ty pořád opakující se scény vyzrazení CELÉHO ĎÁBELSKÉHO PLÁNU úhlavním nepřítelem Jamesovi! Přišla vám scéna, kdy modelka obsluhuje vražednou AMITHANBA HELIKOPT: (vzpomínka na dialekt to rajasthanský z Milonáře z chatrče) rovněž kýčovitá? Goťák by si povzdychl a ucmrdnul by: "Kýčovitost dělá život snesitelnějším!" 87% Celosvětový výdělek k 13. 7. 2014: $185,400,000, což je 13,24 násobek budgetu ()

Triple H

Asi najlepšia bondovka s Mooerom a jeden z pilierov série. Všetko čo eventuálne tvorilo podklad pre paródie ako Austin Powers je koncentrované v Spy Who Loved Me viac ako v ktorejkoľvek inej bondovke s výnimkou Goldfingera. Zloduch so šialeným plánom (a prepálene štylizovaným sídlom), pôsobivá kreatúra ako henchman, absurdné technologické vychytávky, sexi bond girl, exotické lokality, chytľavý úvodný song, Bondovo smiešne machistické dobývanie ženských sŕdc. Do toho je film pomerne krásne nasnímaný a mám pocit, že vizuálne poslúžil ako inšpirácia minimálne pre Quantum of Solace a Spectre. Pre mňa osobne ku koncu trochu stráca tempo a šmrnc - finále je nudnejšie ako čo mu predchádza. Ale jedná sa o dobrú zábavu a príjemné pripomenutie časov, kedy sa výpravné akčňáky museli vyrábať pracne a bez pomoci CGI. ()

Honzíno

S Žít a nechat zemřít asi nejlepší Mooreovka. Moore ve formě, nádherná Barbara Bach, démonický záporák, příběh ještě těsně na uzdě před totálním peklem Moonrakerem. Po ní už byl na Mooreovi čím dál více znatelný jeho věk a když Moorea srovnáte s Connerym nebo s Craigem v dalších bondovkách, připadá vám jako kůl v plotě. ()

LadyPupu

Ach, Jamesi, já prostě nenalézám slov. Tohle je jeden z tvých nejlepších filmů. Je tu všechno, co mám na tobě ráda (včetně uniformy) a nechci zmiňovat stokrát omleté pravdy o Jawsovi, ponorkách, Lotusu atd. Bylo by to zbytečné. Nehledě na to, že pro mě je totiž jedna z nejlepších scén úplně jiná... Je to ta, která se odehrává za znění mé milované Bachovy skladby Air... :-) ()

lennyd

Studená válka mezi Spojenými státy a Ruskem zuří, a čelní představitelé obou zemí zuří také, když zjistí, že nějaká třetí strana jim začíná "krást" ponorky. Do pátrání po zmizelých ponorkách se pouští James Bond (Roger Moore) a krásná ruská agentka Anja (Barbara Bach) - a společně odhalují plány šíleného Stormberga (Curt Jürgens), který má v plánu zničit veškerý život na zemi, a sám - s vyvolenými - žít v nové říší Atlantis hluboko pod hladinou oceánu ... I když stále se slzou v oku vzpomínám na skvělého Seana Conneryho, tak musím uznat, že tato Bondovka se Mooreovi dost povedla. Výborný scénář (na míle daleko od předchozí "nepovedené" Live and Let Die), krásná bond-girl, podmořské putování (autem ! ) a také skvělý Bondův protivník - Čelisti - co si víc přát (snad jen - zase si trošku rýpnu, Seana Conneryho :) ). ()

pytlik...

První bondovka, kde jsem si jakžtakž přivykl na Mooreho. Dokonce mi přestal připadat jako ideální představitel nějakého poklidného seriózního zaměstnání (dejme tomu účetního, který by se při kontrole účtů náhle otočil do kamery a do dramatického ticha vykřikl: spadla klec, tady vám chybí tři koruny!). Dokonce jsem přestal pochybovat i o jeho sexuální orientaci. Mooreho dubléři se v akčních scénách taky překonávali, tak co by člověk chtěl víc? Zejména ten, který v úvodní scéně skočil z té skály. Jako dobrý, on prokázal velkou odvahu, ovšem ti sovětští agenti zase nedostatek inteligence, normální člověk by si na Bonda počíhal hned u té chaty a odpráskl by ho, jen by se objevil ve dveřích. Ale hoši si asi chtěli zalyžovat. V té chatě mimochodem Bond prokázal své nekonečné schopnosti i jinak, jen málokdo by dokázal přijmout SMS zprávu cca 15 let před jejím vynalezením! stačily na to obyčejné primky a kus papírku. Dobrá dobrá, už nechám toho spoilerování. Jinak ta záporná Kielova postava byla naprosto úžasná, zodpověděla důležitou otázku, která trápí už tolik generací lidí, totiž kolik se tak může průměrně dožít Frankeinstein. Prvně se ve filmu mihnul v r. 1910, v r. 1977 vypadá pořád velice mladě a při síle, takže já bych tu životnost odhadl tak na 250 až 300 let. V Bondovi odhalil i nějaké své tajné záliby, např. velké upíří choutky. Zajímavost: Málo se to ví, ale s tímhle upířím Frankeisteinem byla natočena nejen další bondovka Moonraker, ale hlavně o desetiletí později slavná série Twilight, kde si vystřihl hlavní roli. Pravda, všimne si toho jen pozorný divák, protože si Kiel začal česat pěšinku na opačnou stranu a nechal si trošku vybělit zuby. ()

noriaki

Asi neříkám nic objevného, když prohlásím, že jde o nejlepší Moorovu Bondovku. Nechybí jí vůbec nic, od megalomanského záporáka, přes lehce zvrhlého poskoka, perfektní akci, až po krásnou ženu v hlavní roli. Á propos, není to poprvé co si děj z Bonda lehce utahuje, ale tady jsem měl půl filmu pocit, že hraje druhé housle. Triple X je charismatičtější, schopnější a má za sebou minimálně srovnatelnou historii. Většinu soubojů pochopitelně odedře 007, ovšem bez ní by pátrání po zmizelých ponorkách uvázlo na mrtvém bodě. Abych mu nekřivdil, Moore vypiloval svou roli k dokonalosti a téměř se vyrovnal Connerymu. Bohužel jen na tenhle jeden díl. V tom dalším ho definitivně dohnal věk a nepodržel scénář. Tentokrát film nepochválím za úvodní píseň, ale za Barbaru Bach. Možná není ta první, která se mi vybaví když se řekne krásná bond girl, ale určitě je jedna z nejpozoruhodnějších v sérii. ()

haj

Velkolepá typicky mooreovsky odlehčená bondovka od začátku do konce. Roger Moore střílí jednu suchou hlášku za druhou, Richard Kiel jako Jaws patří spolu s Oddjobem a Xenií Onatopp mezi nejlepší zabijáky série, Barbara Bach zase vytvořila jednu z nejschopnějších Bondových partnerek (až do Michelle Yeoh), Lotus Esprit a jeho podvodní scéna jsou dokonalé a výprava Kena Adama taky nemohla být lepší. Celkově ideální a vyvážený mix humoru, akce a všech dalších ingrediencí tvořících perfektní bondovku, která patří mezi nejlepší nejen v Mooreově éře, ale i v celé sérii. 10/10 ()

Krysa SPK

Skvostný kousek s legendárním zabijákem Jaws, pro mne "jen" lepší Bond Girl, slušným padouchem a obojživelným autem, které prostě CHCI ! ()

JohnSmith

Velmi dobrá Bondovka,obvzlášť povedený je Lotus-ponorka a záporák Čelisti.Atraktivní prostředí,solidní akce,pěkná ruská agentka,slušný scénář,co víc si přát ()

Krustyburg

Pro mě nejlepší klasická bondovka (z těch novějších určitě Casino Royale), pro ostatní uživatele asi jen nej. Mooreovka. Nadprůměrný výkon Mooreův, sympatická bondgirl (i když u ní se o hraní moc mluvit nedá, je takový Chuck Norris v sukni - celý film odehraje s jedním výrazem ve tváři), skvělá hudba, příběh i akce... A plovoucí auto? No to je fantazie! :-) ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch