Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

sAreOn

Jaaaws ! Jeden z mých nejoblíbenějších záporáku... Jeden z posledních Bondů, ve kterým mi Moore ještě nevadí, v pozdějších dílech už na to prostě nemá... :( ()

EddiePJ

Překvapivě vtipná a svěží bondovka, kterou řadím nejvýš mezi ty s Rogerem Moorem. Připomíná mi styl pozdějších bondovek z devadesátých let, kdy v hlavní roli exceloval Pierce Brosnan (co si budeme namlouvat, byl prostě nejlepší), hlavně svým nadhledem , vtipem a ironií. Barbara Bach je jako bondgirl dostačující, ale znám i lepší. Nicméně tenhle Bond se fakt povedl. P.S. Takovou káru chci taky - ponorkoidní autíčko. Lotusu Esprit se už nic nevyrovnalo (možná jen Aston Martin v Dnes neumírej) ()

kishi_SO

zaujimavy Bond. Tvorcovia sa odvazuju ukazat aj viac s nadhernych Bond girl, co nie je na skodu. Velmi odlahcena cast s mnozstvom suchych hlasok. Avsak zaporaka by som menil hned. Esteze sa jeho sluha dokazal prehryzt k vacsiemu priestoru. ()

Leník

Velmi vtipná bondovka, moc mě to pobavilo. Hvězdička dolů jen za pana Čelisti, jehož nezničitelnost mi zhruba v půli filmu začala notně lézt na nervy. ()

Gynekolog007

Jedna z nejlepších a nejslavnějších bondovek. Jedna z nejlepších bondgirl. A asi nejslavnější bodyguard záporáka Jaws :D ten je kurva krutej hoch :-) Napínavý díl s výtečnými akčními scénami a dobrým soundtrackem. Skvělý :-) ()

Etherium

Jedna z najkrajších žien v bondovke, ponorky a torpéda, naháňačka auto- helikoptéra, a pochvala aj na stranu Rogera, ktorého som moc nemusel, ale presvedčil ma, že je to taktiež výborný Bond. Film je dosť veľkolepý, 3 ponorky a tanker, osemsto päťsto výbuchov, tak to som bol nadšený. A scénky s Plechovým zubáčom- tak to pridalo filmu aj humoru, už som mu držal palce, nech už umrie, a stále žil :D. Nesmrteľný záporák :D. ()

hrano

Bondovská klasika s Rogerom Moorom v jeho najlepšej forme. Záporná úloha mohla byť výraznejšia, takto zostala zatienená Jawsom. Ostatné obsadenie vrátane bondgirl sekunduje príjemne, takže vo výsledku, až na pár technologických prešľapov ktoré sa dajú odpustiť, sa dá označiť tento príbeh o nula nula sedmičke ako jeden z najvydarenejších. (75%) ()

easer07

Tohle je prostě nejlepší bondovka Moora. Netroufám si říct, že nejlepší, ale do první trojky by se určitě vešla. Moore v nejlepším bondovském věku bojuje proti ďábelskému zloduchovi Strombergovi. Záda mu kryje nepřekonatelný přisluhovač "Zub". Konkurovat mu může snad jen Oddjob. Tohle trio dokonale doplňuje krásná bondgirl od Barbary Bach. Ani mě nenapadají nějaké ty větší zápory. Tato bondovka mi hodně utkvěla v paměti a nějakou tu dobu tam ještě zůstane. ()

zigy

sedmdesátkový styl, suchý britský humor, krásná okatá barbara a občas skřípající děj (někdy dokonce nechtěně směšný).....takže ve výsledku za čtyři hvězdy, protože Brabec na Moorea je skvělý. A ten Zub! ()

ZetDaElO

Derivát predchádzajúcich Bondov. Sú tu Alpy, vlak, podmorské bitky a James opäť pije Martini. Napriek tomu je to doposiaľ najvydarenejšia časť. Lokácie sú zaujímavé (Káhira, Sardínia), Stromberg spolu s nezničiteľným Largeom s ohýbačkou na plech namiesto čeluste sú záporací par excelance, gadgety od Q a to najmä auto/ponorka sú originálne a nakoniec ústredná sovietsko-britská milenecká dvojica je očarujúce. Aká irónia, že je to Bondovka s najnudnejšou titulnou skladbou. ()

BrMikes

Nevím, nevím. Film pro mě hlavně selhává v záporácích. Hlavní Záporák je takový nemastný, neslaný a Jaws se pro mě mnohem víc předvedl až v následujícím Moonrakeru. Naopak velkým plus je bondgirl. Mezi ruskou agentkou Amasovou a Bondem je skvělá chemie. Akce je taky fajn a vcelku snímek bavil. Suma sumárum dobrý ale i Moore předvedl lepší. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch