Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 2

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

werny

Řekl bych také, že Špion, který mě miloval je Mooreův nejlepší Bond. Stálá akce, velmi krásná agentka Barbara Bach, Stromberg byl dostatečně podlý a třešinka na dortu... Zub .... samozřejmě umístění do Egypta, Sardinie...do vlaku...paráda....ponorky na všechny způsoby. Také proto několik nominací na Oskara.... a znova...ta agentka Anya byla pěknááá. Po nějaké době má ode mě Bond 5* ()

Jekyl

To, co pro Conneryho znamenal Goldfinger, pro Brosnana Zlaté oko a pro Craiga Casino Royale, tak pro Moora představuje Špion, který mě miloval. Tedy vrchol, kde se sešlo vesměs všechno to, co má správná Bondovka mít. Víc slov netřeba. Každý fanda bondovské série si tenhle film musí užívat měrou vrchovatou. Já osobně zařazuju do TOP 3 žebříčku bondovských filmů. Ten film má jen jednu chybu a to tu, že v závěrečných titulkách zamění Moonrakera s Jen pro tvé oči :)) ()

soukyd33

Velmi podařený akční film. Akce a napětí jsou v podstatě po celý film. Doporučuji. Triky a efekty jsou zde dobře udělané. Hvězdiček 4 ()

KeineLust

Neni to špatný - hlavní záporák správně slizkej, bond-girl pěkná a Richard Kiel rovnou úžasnej. Velkej problém ovšem je, že Roger Moore spíš než sukničkářskýho super-agenta připomíná takový ty vitální staříky z reklam na přípravky na podporu erekce - proti mašině typu Conneryho je úplně bezradnej. Taky zamrzí absence drsnějších scén, kamera uhejbá před náznakem čehokoliv nad PG-13. Dívat se na to dá, ale proti conneryovkám dost strmej sešup. ()

Sa.sa

Zajímavý námět a provedení... Ta bitka v tankeru sice nic moc, ale zase palec nahoru za nápad a provedení... Musí se nechat, že ta sovětská agentka byla vážně kus... ()

ondra.p

Obecně bondovky s Rogerem Moorem jsou moje oblíbené, není tomu jinak i u tohoto dílu. Správně šílený záporák, Mooreovo charisma, Lotus Esprit se super vychytávkami, Jaws, aneb bondovky v nejlepší formě. Pěkných 80%. ()

Wineology_

Velkofilm, který si zakládá na neuvěřitelnosti, výborné akci a na krásných ženách. Tak by se dala popsat snad celá série o Jamesi Bondovi, přičemž každý díl zároveň dokáže být skvělý originál. A to se mi na Bondovi líbí, ať už na nových, tak na těch starších. Vždy se najde něco, co je originální a neotřelé. Proto musím hodnotit vysoko. ()

Mezerník

Jeden z nejvýraznějších záporáků (děsivá motivace, kdy mu nejde o peníze), jeden z nejlepších zabijáků, jedna z nejlepších bondgirl... A nadsázka, která dělá z Bonda příběh pro celou rodinu :-) ()

Godlieb

Můj nejoblíbenější Bond. Zloduch toužící po podmořském městě, hláškující Roger Moore je ještě ve formě (pravda, první bitka je nahraná až běda, jenže to je chyba režie a ne jeho), Barbara Bach patří rozhodně k nejkrásnějším bondgirl a zároveň i k nejzákeřnějším Bondovým protivníkům (chvíli mu pomáhá, chvíli se ho snaží zabít, mimochodem, právě jí se málem podaří konečně 007 zabít), není pouze objektem Bondových pudů, (jestli byly všechny agentky KGB takové tak se nedivím, že za Studené války sbíhali agenti na Východ) scénář jí dokonce dovolí i něco samostatně udělat, Jaws se železnou zubní protézou nemá mezi ostatními poskoky v bondovkách konkurenci (snad vyjma Odjoba), auto-ponorka Lotus Esporit 1977 je ještě větší frajeřina než Aston Martin DB5 (a rychlejší), spolupráce Britů a Sovětů je vzhledem k době docela vtipná, triky slušné, tanker polykající ponorky je slušná zbraň, dokonce i docela realistická, jenom závěrečný duel nepatří k nejvydařenějším ani nejdelším, chtělo by to něco víc než harpunu pod stolem. Mezi mooreovkami rozhodně perla, jenom k dokonalosti ten Connery prostě chybí. 4* ()

lawrennce

Velmi dobrá bondovka.Asi nejlepší s Moorem.Velkolepé akční scény,plno napětí,krásné i nebezpečné ženy,Roger Moore jako vždy průměrný.Padouši jsou dost zákeřní a závěrečná bitva je jak z válečného velkofilmu. ()

Zofan

Kruci, takhle má vypadat pořádná bondovka. Sice mi postava majora Amasové nebyla moc příjemná a ani samotná Barbara Bachová mi nepřijde zvlášť atraktivní, ale je to jen otázka vkusu. ()

davetate

Bonda mám rád, ale když ho hraje Roger Moore mám neodmyslitelný pocit, že Bond je spíš senilní, sňatkový podvodník, než agent 007 Jejího Veličenstva. ()

Jorge K

Jedna z nejlepších bondovek Rogera Moora. Dobrý příběh bez přehnaně komediálních prvků + skvělá bondgirl, Barbara Bach se opravdu hodně povedla. No a samozřejmě jeden "vykoupaný" Lotus a "Čelisťák". ()

balstar007

Velmi působivé a hodně dobrodruhžné. Je vidět že si filmaři dali 3 roky pauzu, aby zase připravili nových dalších nápadů, a i nových příběhů. Na tomto filmu se my nejvíce líbila opravdová bondovská špionážní atmosféra která v předchozích dílech nebyla z koro vůbec. Opravdu je vidět že si dali filmaři záležet a opravdu se jim to povedlo na velmi výbornou super jedničku. Výborné technické nápady a celkově pěkný děj z dobrou zápletkou, kterou už jsem v bondovi v předchozích dílech neviděl. 80%. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch