Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

Hanes88

Tak tohle už je něco jiného. Opravdu povedený film se skvělým dějem a i R. Moore zahrál skvěle. Padoucha vybrali stejně dobře jako sovětskou agentku:-). Hudba byla taky povedená - takže skvělá podívaná. ()

Prochy38

Pro mě asi zatím jeden z nejlepších a možná nejlepší Bond, co jsem v postupném pořadí viděl. R. Moore sice není S. Connery, ale místy je to i mnohokrát lepší! Vtipné, trefné a dobré. Akce už je teď hodně dobrá a nápady Q začínají mít kvalitní podobu (viz ponorné auto). B. Bach je velesympatická, i když jí k dokonalé Bond-Girl něco ještě chybí. V záporné postavě tentokrát nevidím takové plus. Naopak postava Jaws se moc povedla! Věřím, že další díly budou nejméně stejně dobré! ()

Hadriel

Zábavy dost. Moore jede i když ty souboje už jsou takové pomalejší, co ale nezvládne pěstmi vynahradí šarmem a slovy. Hlavní záporek má pro jednou "čestné" úmysly a nedělá to kvůli penězům. Celkem pěkný scénář s hodně příjemnými lokacemi, pěkně se to protočí. Rakousko, Egypt, Sardinie. Tuhle Bondovku jsi pamatuji úplně od mala, i když jediné věci co jsi pamatuji je obr Jaws a auto/ponorka Lotus Esprit. Stějně jako Lazenbyho je i tohle jedna z nej "starých" Bondovek, Connery je sice Pan Bond, ale tady už by byl moc starý a nebylo by to nejspíš ono. Moore je fajn. Barbara Bach, opravdu nádhera. I tak nějak příjemně hraje. Jedna z nej bondgirl. + Lotus Espirt + "M: Moneypenny, where's 007? Moneypenny: He's on a mission sir. In Austria. M: Well, tell him to pull out. Immediately. [scene cuts to Bond making love to a woman]" ()

Lefty86

Bondovky mají komiksový nádech víc než cokoli jiného. Stromberg je takový druhý Blofeld, má to náboj a ubíhá. 65% ()

Spectre

No aby som neklamal... tých 5* nedávam kvôli filmu ako takému, ale kvôli hlavnému záporákovi. "It was you, who trait me! You have access to all informations, and now, you will pay the penalty!" ()

Macik

Ano, souhlasím.. Tohle je nejlepší Moorův Bond.. A taky mě potěšil větší prostor pro Desmonda Llewelyn coby pana "Q" páč v ostatních bondech se tam mihne jen na 30 sekund a je to.. tady má přinejmenším 2 minuty.. :-)) Čímž ho nechci zhazovat, protože je jednou z největších hvězd celé Bondovi série.. a taky jedinej kterej hrál skoro ve všech dílech (krom posledního),což je už samo o sobě mega výkon.. ()

Ant_Antony

nejlepší odlehčenej Bond... Rozhodně patří mezi mých top5 - agentka XXX je jedna z nejlepších Bond Girls Ever(odkud ten název Vin Diesel asi okoukal) ()

gocatgo

Takový best of Bond. Vykradené nápady dotažené do dokonalosti. Jaws je poskok jak má být, agentka Amasová je sexy kočka, zvlášť v těch mokrých šatech nakonec, Lotus Esprit je přibližovadlo jak víno, navíc ještě v podmořské verzi. Místy výborná kamera (skok na lyžích s padákem, honička s vrtulníkem), Moore se snaží být vtipný a v akčních scénách mu dech zatím rozhodně nedochází. V roce 1977 byl James Bond na svém druhém vrcholu. ()

Mikino00

Po lehce slabším úvodu, který spíše připomínal exkurzi po Alpách a Egyptských památkách, přichází na scénu Sardinie s tím, že od tohoto okamžiku má film konečně tempo a napětí. Vrcholem filmu je ovšem honička s Lotusem, která pokračuje i pod vodou. ()

Ollie235

Určitě jedna z těch povedenějších bondovek, u které oceňuji především nápaditost, ale také Rogera Moorea, který mi zde nadmíru sedl. Vlastně mi zde sedlo takřka všechno - Barbara Bach, Jaws, Stromberg, prostředí i příběh. Do plného hodnocení mi tam ale přece jen něco chybělo. ()

Yardie

No, staré bondovky, ani novější (s P. Brosnanem) mě nějak extra neoslovily. A ani tato nebyla výjimkou. V podstatě nulové napětí, bitky dost takové bych řekl směšné, záporák bez charisma, celkově mě na tom nic moc nezaujalo. Za zmínku stojí až akčnější závěr, ale jinak takové nemastné a neslané. Chyběla tomu akce, napětí, nějaký moment překvapení. Asi jsem nějak nepřičichl a neobjevil to kouzlo, proč je Bond tak kultovním. Přiznám se, uchvátily mě Bondovky až s Craigem. Ale málem bych zapomněl - bondgirl stála opravdu za to - krásný pohled! Prostě průměrný film. Howgh! ()

Renfield

Roger Moore třeba není tím nejlepším představitelem agenta 007, za to Barbara Bach rozhodně je tím nejlepším představitelem agenta XXX. Hry tajných služeb z tehdejších dvou světů jsou v této bondovce tím zajímavějším, což je znát už v egyptské části. Ta zdaleka nemá jen nádherné lokace natáčení, ale právě i tu více špiónskou linii, do které se navíc zakousne i Jaws. Ten působí, jakoby Lurche v jeho profesi komorníka potkalo nějaké menší zranění, po jehož vyléčení ho čekal nejen nový chrup, ale i život. Nakonec ve své první scéně tu má k ruce i Festera, ale linie toho nemá dlouhého trvání. Každopádně Jaws je postavou podstatně zajímavější, než hlavní záporák Stromberg, u kterého zaujme pouze jeho Atlantida. Bondovská nadsazenost a velkolepost by u Špiona nemusela být až tak na škodu, kdyby se ve zrychleném módu necestovalo a zase naopak některé scény nebyly na sílu prodlužovány, čehož ideálním příkladem je závěrečné osvobozování tankeru. 50% ()

Marius_ss

Dejovo skôr ako predchádzajúce diely, no je tu toľko zaujímavých bonusov...ako obojživelné auto, zaujímavý (a iný) vzťah Bonda a jeho Bondgirl, spolu s Goldfingerovym klobúčnikom asi najlepší záporákov poskok (ten by tu prežil snáď aj atómový výbuch) a krásnu až umeleckú scénu pri pyramídach v Gize. Opäť pobavilo páni “Q” a “M”, akurát mi chýbala Moneypenny, ktorá sa tu mihla na asi len pár sekúnd. ()

bobstock

Ve studené válce musí opět spojit síly agenti ´´obou´´ stran, aby zneškodnili nového hlubokomořského padoucha, který chce ovládnout svět. Skrze exotické destinace v Gíze až po slunnou Itálii a středomořské bojůvky s hybridní lambo-ponorkou. Nezapomenutelný je tanker požírající ponorky a první představení přerostlého drobečka Zuba v roli Richard Kiel.  75% ()

Brejlil

Jedna z horších bondovek. Exotika za každou cenu se vyčerpala u pyramid, hlavní záporák je děs a hrůza a jediný vtipný nápad je ponorka od Lotusu. Chci taky takovou, do práce jen ponorkou Lotus!! ()

maty39

The Spy Who Loved Me poprvé představil Rogera Moora jako boko bonda, který je hodný Conneryho odkazu. Šťastným tahem tvůrců bylo, že mu dali důstojného protihráče / parťáka v podobě ruské agentky Amasové. V první části stojí proti sobě, trochu se poškádlí, aby se v druhé polovině spojili proti společnému nepříteli. Mimo jiné proti Bondovi stojí i legendární poskok hlavního padoucha Jaws. Bond zde musí vyvinou veškerý um, aby vůbec přežil vzájemná setkání. Dalším plusem této bondovky jsou výborné akční scény. Po komornějších předchozích dílech (plus mínus nějaká ta honička) se Bond představuje v lavině akčních scén. Utká se s nepřáteli na sjezdovkách, mezi starověkými památkami, na silnicích s motorkáři, auty, vrtulníky a i pod mořskou hladinou. Vrcholem je i bitva o tanker, která je jakoby opsaná z You Only Live Twice (přesto je výborná) a samotný závěr v sídle padoucha, kde mu dá zabrat především Jaws. Dočkáme se i souboje (suchozemský)Jaws vs (vodní)Jaws :-). Navíc ještě jednou musím zmínit jednu z nejlepších bondgirl Barabaru Bach. The Spy Who Loved Me zahájil zlatou éru Mooreových bondovek. Spousta lidí když se řekne bondovka, tak si jako etalon představí právě něco jako je tato bondovka. ()

Lilloos

Ani se mi nechce věřit, že od Muže se zlatou zbraní uběhly jen tři roky, vizuální efekty jsou totiž dál o desetiletí. Když k tomu připočteme krásnou bondgirl, máme jednu ze zatím nějlepších bondovek, což ale pořád neznamená žádnou slávu. ()

VictorMartel

Nádherná lyžařská scéna hned na začátku, arci s výhradou k nepochopitelně zrádné barvě padáku. Curt Jürgensův Karl Stromberg patří v rámci série mezi nejnekompromisnější a přitom nejelegantnější megalomany. Podobnou radost mi zatím udělali jen Joseph Wisemanův Dr. No, rovněž nekompromisní Gert Fröbeův Goldfinger a Charles Grayův Blofeld (svoje padouchy poznám podle toho, že sympatizuji jak s jejich impozantními plány, tak s nimi jakožto osobnostmi). Sluha Čelisti dodává snímku jedny z nejmileji nadsazených soubojů v sérii. Delikátní ideologicko-erotické napětí mezi Bondem a jeho sovětskou kolegyní, které na rozdíl od redford-streisandovského podání v The way we were vyniká nějakým vtipem a nenadržuje jedné ze stran (Anja poznámkou „One of the principal capitalist exploiters of the West, sir.“ sice vystihne kapitalistickou skutečnost, nicméně si nemohla nevšimnout právě „exploatační“ podmíněnosti vzniku Bondova inventáře: vůz-ponorka apod.). Dosud nejlepší Bond, pokud jde o humor. Dosud nejpodmanivější akce. Na scénografii si taky nemohu stěžovat (bohatství a zvláště pak podmořské sídlo Strombergovo). Konec jako obvykle: tentokrát se Británie pomazlí se Sovětským svazem. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch