Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

Ekdahl

Jedna z nejlepších bondovek: skvělý Zub, skvělé futuristické mořské sídlo, velmi slušný scénář. I Moore tu je celkem snesitelný. Celou věc ale tradičně spolehlivě přizabíjí český dabing (Bonda namluvil Brabec - major Zeman!) - nutno sledovat v "původním znění". ()

PORTER44

Další výborná bondovka,tentokrát Bond zachrání svět před hrozbou třetí světové války kterou chce vyvolat padouch Stromberg který se sám skrýva ve svém paláci pod vodou,odpálením raket na Moskvu a New York.Skvělá vedlejší role R.Kiel jako čelisti. ()

Blind307

...konečne 2 poriadna bondovka od zrodu...a poriadna úloha pre Bonda...nie ako z roku 1973...aj po technickej stránke a s humorom sa to opäť posunulo ďalej...bolo to viacmenaj realistické...cukríkoví koniec bolo na mňa trochu priveľa, ale bonmotom to zachránil...slabá, ale predsa len ****...na začiatku som bol skeptický, ale nakoniec sa mi to viac ako pozdávalo... ()

topol999

Konečně bondovka, která dostane plný počet bodů. Ať už za skvělé prostředí (Káhira, moře a nebo Itálie), tak za perfektního super hajzla Stomberga. Roger Moore opět hází hlášky na všechny strany (úslužný člověk"), Zub žere všechno na co přijde. A Moor má plnou hlavu toho, jak by ho mohl zneškodnit. Skvělou vychytávkou je určitě jeho obojživelné auto, které nemá obdoby. V Agentovi, je i mnoho akčních scén, které nejsou přehnaně dlouhé a natahované, za což slouží režisérovi dík. K tomu všemu musím ještě zmínit super sexy bond girl Barbaru Bach, která opravdu nemá chybu a její mega výstřihy a mokrý šaty jsou už jenom super třešničky na dortu. Opravdu jedna z nejlepších starých bondovek (ty s Craigem sem neřadím). 96% ()

cien

Jedna hvězda ze super káru Lotus Esprit (nedívím se, že v té době chtěl to auto každý) a druhá za Barbaru (na tu dobu moc pěkná paní), ale zbytek slabota, Moore se pere hůř než můj děda, Arcilotr chce zničit jen prostě celý svět a jeho kumpán s kovovými zuby byl trapný, nechápu, že ho tady každý vzývá do nebes, je velký a nesmrtelný, toť vše :D. ()

dr.Queen

Roger vždy nezklame,můj nejoblíbenější bond,zahrál to perfektně.Dal tomu skvělý nadhled,humor a charisma.Hudba výborná,a s českým dabingem-fenomén. ()

SNCIS

"Ale Jamesi, já tě potřebuji." - "Anglie mě potřebuje také." V pořadí 10 bondovka a třetí, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Hlavní záporák je nevýrazný za to, ale jeho pěšák Zub (monstrum s ocelovými zuby) výrazný je! "Na které kulce je mé jméno, první nebo poslední?" Bondgirl Amasovová - Barbara Bach je sexy a dá se říct, že se celý příběh točí okolo a muže, jenž Bond zabil. Je to tedy i romantický a emotivní, mezi Moorem a Bachovou to jiskří. Natočené to je skvěle a podmořské město je C()()L! "V naší zemi má odsouzenec právo na poslední přání. - "Povoluje se." - "Sundáme si ty mokré šaty." - 80%. ()

Felsenberg

Roger Moore vypadal a choval se jako důchodce snad už od puberty. Naštěstí za něj zaskočil sympatický zubatec Richard Kiel a nádherná Barbara Bach. ()

padlar

Hodně povedená Bondovka s dobrým mixem akce a humoru. Moore je ještě ve formě, takže i jeho bitek je filmu dost a jsou koukatelné. K tomu jedna z nejkrásnějších bond girls, hodně dobrý padouch a jeho ještě lepší poskok Zub, který za celý film nepronese ani repliku. Snad poprvé se zde má Bond i auto, na kterém se výrazně podepsal Q. Ostatně jedna z nejlepších scén filmu je, jak Bond s tímto autem vyjíždí z moře na pláž. Vtipná je i závěrečná scéna „chráním britské zájmy“. ()

gggggg

Konečne podarený Bond v podaní Moora. Dopĺňa to skvelý Jaws a agentka XXX. Akčné scény miestami pritiahnuté za vlasy. ()

Foltest

Bondgirl, bondgirl, bondgirl, toť je jediný důvod, proč si Špion, který mě miloval zaslouží čtyři hvězdy. Za co jiného taky přidávat hvězdu, než když se ve snímku objeví nádherná žena, kterou Barbara Bachová dozajista je. Její vzájemná interakce s Bondem i celý její příběh a motivace obecně jsou jednoduše něco úžasného. Děj samotný se drží bondovského standardu. Za zmínku stojí objevení Zuba, který pro mě zůstává jedním z nejcharakterističtějších zabijáků celé série. Na snímek se tak za nějaký čas rád podívám znovu a rozhodně ho doporučuji i každému dalšímu divákovi. ()

opatstviolov

Klasická bondovka, která ničím nenadchne ani neurazí. Jediné, co musím opravdu vyzdvihnout, je pravá ruka záporáka Jaws. Troufal bych si říci, že je i lepší než Oddjob. 8/10 ()

sourekm

Na téhle bondovce mi nejvíc působivé přišlo francouzské šampáňo. Bondovka byla točená v roce 1977 a šampáňo v roce 1952. Takže 25 let stará láhev. Vůbec nejstarší Dom Pérignon za celou historii bondovek. Jinak to stálo za prd jako většina bondovek které slouží jen jako reklama na luxusní zboží. ()

BigJohn02

Upřímně nechápu, proč tu někteří píší o Barbaře Bach jako o nejkrásnější Bondgirl. Tahle zubatka s opičí tlamičkou mě zvláště po mlaďounké Jane Seymour a Britt Ekland vážně nezaujala. ()

bernstein

Asi to najlepšie z Bondových filmov v podaní Rogera Moora. Skvelá akcia, doplnená mnohými prekvapeniami, vychytávkami a športovými autami. Hlavný darebák je dokonalý a Bondove dievčatá sú tiež milé. Je síce pravda, že je to už starý film, no má nadčasové čaro. ()

Verbudrak odpad!

Jako dítě jsem tento film miloval. Po mnoha letech jsem si ho opakovaně zkoušel dát znova, ale i přes ten sentiment to už nešlo. Dnes už je to teda slabota. Určitě jsem já zestárl, ale tím to není. Bonda žeru furt. Změnila se hlavně doba a obecný filmový vkus. Zaplaťpámbu. Dětem jsem to ani nezkoušel pouštět, musel bych se stydět. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch