Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

mosem

Díl, který nebudu počítat mezi ty nejpovedenější. I když některé okamžiky byly povedené (snad nejvíc mně pobavila "pra-SMSka". Příběh pobavil, ale bylo v něm i na Bonda příliš neuvěřitelných technických prostředků, závěrečná bojová scéna připomínala spíš boj o Stalingrad a auto-obojživelník byl i na mne moc. Takže v tomto případě jen za přehnanost o jednu hvězdu míň. ()

PlayEasy

Opět vylepšený Bond o nové vynálezy Q, Barbaru Bach a hlavně vtipně uplácaného Bonda ve skvělém podání Rogera Moora. Ano, je to ten jak ho známe a jak ho my chlapi máme rádi (teda i ženy:). Bond je zkrátka pohádka pro chlapy a my jsme chlapi a pohádky rádi také máme, zkrátka Bonda, Jamese Bonda máme moc rádi:) A našla se tu i spousta kultovních hlášek, fakt jsme se zasmáli...:) 75% ()

Vojta00

Bezchybný vtipný agent, spousta krásných koček, neuvěřitelné technické vymoženosti a zajímavé krajinné lokace - prostě bondovka jak má být. ()

Pete

Moore #3 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Karl Stromberg, podvodník, co lovil ponorky tankerem, klasický padouch, tentokrát pod mořem. Každopádně pod stolem bacha na kulky. ()

seba

Špión, který mě pobavil. Z dobrodružným příběhem už to nemá moc společného. Na celé čáře začíná vítězit nadsázka. Ale proč ne? Celé trio Moore, Bachová a Richard "Zub" Kiel je perfektní. Jen hlavní záporák trošku zklamal. ()

Danulinda

Konečné scény byly zbytečně moc katastrofické, ale jinak jde o nadprůměrné dílo mezi Bondovkami, přičemž Roger Moore se naštěstí ukázal být výborným následovníkem pro mě jedničky Seana Conneryho. ()

elanista1

Len vo velmi zriedkavych pripadoch ma film dokaze priputat ku stolicke po sto percent stopaze, ani tento film nie je vynimkou, lebo zaver v tankeri som uz naozaj len dopozeraval z povinnosti, zaver ktory necakane sklzol do priemernych vod predoslych bondoviek. Ale to co sa odohravalo pred tym koncom bolo skvele. Este nikdy som nic podobne neprezival pri ziadnej casti Jamesa Bonda; takto som este v obrazovke nebol nikdy vtiahnuty. Nenormalne iskrivy vztah anglickeho spiona a ruskej spionky; pri kazdom ich dialogu sa mi podozrivo zrychlovali zivotne funkcie, za vsetko samozrejme moze Barbara Bach, ktora mi masivne rozpumpovala srdce pri kazdej scene kde sa objavila. Vtipny a trefne hlaskujuci Roger Moore v tej najlepsej forme, neznicitelny zabijak Jaws, mnozstvo mimoriadne napinavych scen a nahanaciek, pristrojov /scena s autom vo vode je sila!!/, ale uplne v prvom rade najkrajsia bondgirl aku si len viete predstavit. P.S.: Hodnotenie je uplne objektivne, vobec zan Barbara Bach nemoze :o). Ale nie, len kvoli nej davam piatu hviezdu. ()

lobo87

Podľa mňa len priemerná bondovka, ktorá sa ničím nevymyká zo série. Moore sa v role udomácnil, a je to vidieť. Pozitívom jedna z najkrajších bondgirl vôbec Barbara Bach. Nepodarené obsadenie záporných rolí, ktoré na mňa pôsobili komicky... 65% ()

martins

Jedna ze dvou nejlepších Mooreovských bondovek, vynikající hlášky, skvělá dvojice Bondgirl Barbara Bach a Caroline Munro, která měla snad největší poprsí jako Bondgirl. Záporák Curt Jürgens výborný a Richard Kiel jako Čelisti(Zub) ještě lepší, Kiel a Bach se spolu setkali ještě o rok později ve filmu Oddíl z Navarone. Jinak Bachová proslula spíše jako manželka ex-beatle Ringo Stara. ()

prochy95

Jedna z nejlepších bondovek. Nejvíce se mi asi líbily herecké výkony. Roger Moore se zhostil Bonda jako sarkastického avšak šarmantního a Barbara Bach jako ruská agentka Amasová, která je jednou opravdu chladná, ale jindy zase projevuje nějaké city i náznak humoru. Dále se mi velmi líbilo ztvárnění zabijáka Zuba v podání Richarda Kiela. Dále byl skvělý i ten příběh, kde vlastně Bond zabil lásku Amasové a ta když to zjistí, slibuje mu pomstu. Také se zde vystřídalo mnoho skvělých prostředí. Nejdříve začínali v Alpách, pokračovali Egyptem a vše završili ve Středozemním moři poblíž Sardinie. Rovněž bych chtěl pochválit humor, který nás prováděl celým filmem, takže to nebylo až tak vážné. Samozřejmě ale nejlepší věcí ve filmu byl Lotus Espirit, který se uměl přetransformovat na ponorku. :) ()

Stanmi

Ve svém desátém filmovém dobrodružství se agent 007 James Bond (Roger Moore) výdává na pátrání po dvou zmizelých atomových ponorkách... Agent, který mě miloval je velmi podařený film, který nabízí v zásadě vše, co si od správné bondovky přát (koneckonců o režii se postaral Lewis Gilbert, který před lety natočil natočil mou oblíbenou bondovku Žiješ jenom dvakrát) . Roger Moore zde přívádí své pojetí Bonda takřka k dokonalosti, takže o trefné a vtipné hlášky rozhodně není nouze, ale nezapomíná také na akci. Příběh je v zásadě tradiční s klasickými ingrediencemi (krásně ženy, nebezpeční padouší, exotické lokace), ale má dobrý spád a tempo, takže se pořád něco děje. Nechybí samozřejmě megalomanský záporák, kterého ztvárnil charismatický Curd Jürgens a jeho postava Carla Stromberga rozhodně patří do společnosti těch nejzajímavějších Bondových protivníků. Problémy navíc Bondovi v průběhu filmu dělá také jeho nezničitelný pomocník, kterým není nikdo jiný než legendární Jaws (Zub) v podání Richarda Kiela. Krásná Barbara Bach ztvárnila poněkud netypickou bond-girl - sovětskou agentku Aňu Amasovou, která je Bondovi rovnocennou partnerkou. O hudbu se postaral skladatel Marvin Hamlisch, který stylově navázal na práci Johna Barryho (a vysloužil si také nominaci na Oscara). Také ještě musím znímit automobil Lotus Esprit, který díky své vizáži (a také schopnosti změnit se v ponorku) je po Astonu Martinu DB5 asi nejznámějším Bondovým vozem. Agent, který mne miloval je tak pro mne nejlepší bondovkou s Rogerem Moorem a jednou z nejlepších bondovek vůbec. ()

eMeMko

Bond č.10. Povedená bondovka se zajímavou zápletkou, kvalitním padouchem a hlavně nejšílenější postavou vůbec, přes dva metry vysokým týpkem s kovovou hubou. Děj ohledně kradení ponorek a vytvoření nového podmořského světa byl celkem neotřelý, co mě však uchvátilo nejvíce byla scéna výskoku z letadla a následná bitka při volném pádu. Troufám si říct, že se zatím jednalo o nejlepší akční scénu v bondovce, samozřejmě kvalitně natočenou kaskadéry. Výsledné hodnocení: Opět velmi povedený 007 film. ()

blondboss

V poradí už desiata bondovka a zároveň jedna z tých lepších. Dejovo to tu bolo rozmanitejšie a technicky prepracovanejšie ako v niektorých predošlých dieloch, ale zas nezatienila bondovky typu Goldfinger či Dr. No, ktoré boli v tomto zmysle proste lepšie. Roger Moore pomaly stagnuje, na rozdiel od neho v tomto filme vystupovala jednoznačne do tej doby najlepšia Bond Girl. Barbara Bach nebola len neskutočne krásna, ale zároveň 3x viac charizmatickejšia a hláškovejšia ako samotný Moore, dokonca aj Connery. A obidvaja záporáci slušní. Týmto tvorcovia trafili do čierneho. Celkovo teda hodnotím ako nadpriemerný snímok v rámci bondovskej série. 75 % ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch