V nitru Llewyna Davise

• USA Inside Llewyn Davis (více)

V nitru Llewyna Davise je příběh ambiciózního a talentovaného mladého muzikanta, který se snaží získat si trochu uznání, v době obrody folkové hudby, v New Yorku roku 1961. Ačkoliv se jeho život zdá být nekonečným řetězem smůly, Llewyn se nevzdává a pevně si jde za svým snem. Bez peněz a trvalé adresy se protlouká životem a přespává u stále se snižujícího počtu kamarádů. Jako šance na záchranu se jeví cesta do Chicaga, kam se vydává s nadějí na získání nového manažera a s vyhlídkou na překonání své smůly. (Blue Sky Film)

jirkis

Skvělá doba, pěkné písničky, dobří herci....Ale filmová náplň? Ta se poděla kam? Jako zvědavého diváka mě tento snímek moc neuspokojil. Možná to vyobrazení doby bude jistým nadšencům stačit. Natočené je to pěkně. 69% ()

Rockerman

Už jsem toho od bratrů Coenů viděl tolik, že mohu klidně říci, že tohle je typická "coenovština". Zase si nevšimají úspěšných lidí nebo nějakých celebrit, ale naopak jasného outsidera. Písničkář s divným velšským jménem se protlouká životem, jak se dá. Ve velké konkurenci se těžko prosazuje, nová deska se neprodavá a jemu se lepí smůla na paty. Souhlasím, že toho typického hořkého humoru je tu méně, než jindy, ale je tu. Nejvíce mě asi pobavil dialog Jean s Llewynem, kdy Jean mluví o tom, že je těhotná, ale bohužel neví s kým. Také patálie s krásnou kočkou (čtyřnohou) je úsměvná. Nějaký top film, mých oblíbených bratrů to sice není, přesto je to kvalitní dílko, na které se vyplatí podívat. Viděl bych to tak na tři a půl, ale za tu kočičku dávám čtyři *. ()

brumbrum

Slabeeee.. Dobra muzika aj vyprava - ale ziaden pribeh, ponure, bezvychodiskove, tmave, depkove; zeby poucenie 'nezivte sa muzikou'? No ja neviem.. Nic moc. Tipek beha po svete s gitarou, macka na pleci, spravi par deti a posle na potrat. Nema prachy, dostane na hubu, do toho dvaja sfetovani podivini. Potom sa poserie jeho tatko v starobinci a synovec na 'tvoj stryko je zly clovek' od cornflakov len povie 'ok'. Hm. 1*, aj to je moc. ()

Galahad

Problém filmu je v tom, že není typicky Coenovský. Není v něm spousta pitoreskních postav, spousta absurdních situací a nečekaných zvratů. Pokud film přijmete jako minimalistický zážitek, tak nebudete zklamáni. ()

sadlokan

Jeden můj kamarád,bez nějakého podtextu,hodnotí jakoukoli situaci výrokem"to je židovina".Ale tady to tak fakt vypadá. ()

KHkomiks

Výborný film o hudebníkovi, smolaři a cynikovi výborně zahraným Oscarem Issacem. Vtipná hořko-černá komedie o neúspěších v životě a zda jim zkusit čelit nebo to zabalit. ()

GOREGASM

Těžký život muzikanta pod drobnohledem a v mírně cynické optice bratří Coenů, kteří si v poslední době vybírají spíše na první pohled menší příběhy a nevýrazné hrdiny, ale po shlédnutí to vnímám vždycky naopak. U Llewyna Davise vás chytí od první vteřiny za pomyslný divácký límec právě jeho představitel Oscar Isaac, který mě jednoduše vzal vítr z plachet. Tento dokonalý herecký chameleón (já vím, že tenhle obrat už použilo asi milión pisálků přede mnou ;-) snímek doslova táhne a hlavně on prodává lesk a bídu, i když v tomto případě převážně bídu, svého hrdiny s odzbrojující samozřejmostí. Fantastická hudební čísla jsou příjemným prosvětlením v celkově spíše smutném příběhu, který Coen brothers protkali svým typickým černohumorem. A je to i hmatatelný dobový feeling, který Coenové sakra umí, a když se jim filmem mihnou v malých, ale dokonalých partech herci ostřílení jako John Goodman a F. Murray Abraham a namícháte je s mladou generací talentů jako Adam Driver, Carey Mullligan, Garrett Hedlund (ten klok se mi , když zapomenu na Trona začíná sakra líbit), nebo Justin timberlake (on fakt umí hrát), máte vystaráno na parádní zážitek i pro diváka. 100% ()

xmy

Coeny mám velmi rád, toto dílo se podle mě moc nepovedlo. V podstatě bez dějové linky, navíc nesympatický hlavní hrdina. Dobrá byla píseň Please Mr. Kennedy a pár vtipných scének s kocourem, podruhé bych už ale na Llewyna Davise nekoukal. ()

cartwheel

Ten podivný pocit, který se vám usadí v zátylku, když sledujete scény v dešti v Don't Look Back. Tak ten Coeni podchytili naprosto geniálně. Protože život stojí za hovno a je fajn, že má člověk aspoň kočku a kytaru. ()

Gabretta

Hudba příjemná, ale jinak jsem tenhle film spíš protrpěla. Celou dobu jsem čekala nějaký zvrat, větší proud emocí. Ale nic. Pořád dokola to samé. Asi tomu chyběl ten Mike... ()

Pantata

Zase těm Coenům nebudu žrát všechno a tak volám: "Vždyť císař je nahý!" Film o životním ztroskotanci, mířící doslova odnikud nikam, citovaná "atmosféra" snímku na mě nedolehla a coenovské odbočky, s hlídáním kočky či kolabujícím Goodmanem, na mě nezapůsobily. Pro mě slabé, bohužel. ()

GlamourCat

Já jsem byla zklamaná, dokonce naštvaná. K čemu film o chlapíkovi, který se nedokáže vzchopit a který je nudný, nijaký a na všechno kašle (první dítě tam, druhé tam, umírající chlápek v autě)? Jen tak divné postavičky jsou na film zatraceně málo a toto bylo plný "jen tak" postaviček a smutné na nich bylo, že ani nepřipomínali moc nic, co divného člověk skutečně kolem sebe vidí. Už jen taková póza. ()

Biopler

Fajnový vizuál a hneď úvodná pesničková scéna ma chytili kvôli peknej farbe hlasu Isaaca. Celkovo pekná brnkačka a ťažká pohoda pri folkových songoch. Prebíjanie sa životom za svojim snom, pričom z hlavného hrdinu necítiť nadšenie, skôr looserstvo a nepríjemné chvíle života odznejú skôr príjemne ako nepríjemne nie sú karty, s ktorými vyhráte filmový mariáš. A tak na scénu musia nastúpiť vynikajúci F. M. Abraham a hlavne Goodman vo fajnovej roli, aby Coenovcom zachránili opäť raz riť, rozumej rozčerili stojaté vody snímky. Lebo pozorovať Jean v podaní Mulligan, ktorá sa sťažuje že je tehotná lebo sa vyspala s najväčším blbcom galaxie je pre mňa nedostatočné, dupľom keď je ženou iného muža a s tým, s ktorým sa vyspala nechcela mať nikdy nič spoločné. Podobne ako sa istá časť príbehu odvíja od toho ako cicmoň nezostane doma, ale derie sa von z baráku a náš hrdina ho teda musí zachrániť. ()

verikova

Film sám o sobě je zajímavým a netradičním zážitkem. Po jeho shlédnutí jsem se však neubránila rozčilení, "konec" mi byl silně proti srsti. Nicméně s odstupem si uvědomuji, že jeho účelem je čistě vyvolat emoce - a to se mu daří. S Llewynem jsem soucítila, protivil se mi, líbil se mi, odrazoval mne.. A za takovou škálu emocí si určitě čtyři hvězdičky zaslouží. A soundtrack - paráda. ()

Tamten

Asi jediný film, u kterého se mi stala taková zvláštní věc. Sedím si takhle v křesle a říkám si jestli bych si poměrně nudný večer neměl zpříjemnit nějakým filmem. A v tom si uvědomím, že se na jeden už asi hodinu dívám. ()

annie8191

Že to je skvěle obsazené, natočené, sestříhané a nazvučené tu asi nemusím moc rozvádět. Ale soundtrack, který mi vyloženě sedl a roztomilý kocour ve většině scén mi bohatě stačí k tomu, abych se na tenhle film ráda podívala znovu. Aneb jak málo mi stačí ke štěstí. ()

West

Není pochyb že je Oscar Issac dobrým hercem a kamerou je zpracování velice solidní. Bohužel to nezmění fakt, že je to obrovská nuda bez nějakého smyslplného příběhu. Chybí tomu nějaký pevný bod na kterým to stojí. A tak tak z toho vzejde pouhéto brouzdání po ulicích folkového zpěváka , který ikdyž je velice talentovaný, nemá pro co žít. Jen přežívá, neustále u někoho přespává, nemá skoro žadné peníze a tak to i v samém konci zůstane. Takže jsi myslim že naprosto nevyužitý potenciál. Velká škoda.. 40% (za kameru a Oscara) ()

bearmeedek

Šel jsem do Nitra s nadějí ve vysokém hodnocení. V průběhu filmu jsem měl pocit, že jsem se ocitnul v nitru něčeho úplně jiného a na konci jsem z ní rád vylezl. Film, který sice neškodí, ale nic nedá. Davis se celý film přesouvá odnikud nikam. Nic se nestane, kromě jednoho dání po hubě, které si za můj ztracený čas zasloužil. Jinak zpracování: na film se dá dívat, ale je zbytečný. Jako malé oživení jsem čekal, že bude Davis chtít alespoň vidět své dítě, o kterém do té doby nevěděl, ale opět nic. ()

m4xp4yn3

Zvláštní rozhodnutí, natočit takovýhle film. Jakoby byl slepený ze záběrů, které se obvykle z filmů vystřihávají jako nadbytečné. Je pěkný, poetický, zábavný, snad i vypovídající. Ale je řídký, Coeni se příliš spoléhali na svůj styl a zanedbali scénář. Film ve mně rychle dozněl, postavy mě přestaly zajímat dříve než skončily titulky. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

V Cannes vyhrálo šokující lesbické drama

V Cannes vyhrálo šokující lesbické drama

29.05.2013

Explicitní sex mezi herečkami Adele Exarchopoulos a Leou Seydoux samozřejmě není jediným důvodem, proč porota pod vedením Stevena Spielberga udělila Zlatou palmu filmového festivalu Cannes dramatu o… (více)