MELODY

Pomalá akčňárna s modelovým scénářem. Zkrácení o takových dvacet minut by prospělo, jinak není co namítat. Snad ještě naprosté odosobnění hlavní postavy, s tou se zkrátka lze jen těžko ztotožnit. ()

balcazar

Denzelovi už síce ťahá na dôchodkový vek, keď ho však ostriháte a dáte mu do ruky zbraň, ide z neho stále strach. Kvalitný film, veľmi. Napätie sa dá krájať, akcia a dej idú na plné pecky, možno som sa párkrát sám seba spýtal, či by si kvalitný Denzelov výkon nezaslúžil o niečo lepšiu zápletku. Veľmi sa mi páčila hra s detailami, niekoľkokrát však tvorcovia prestrelili a táto hra, spolu s klišovitosťou zasahovala až do zbytočného a rušivého pátosu. Násilie som ustál, hoci už bolo na môj vkus na hranici. ()

onlavu

Osamělý, nepřemožitelný bojovník proti celému podsvětí. Ne že by to nebavilo, ale to už jsme tu viděli tolikrát a hlavně tentokráte to bylo opravdu jako neuvěřitelná pohádka, škoda. ()

Oonika

Po dlouhé době zase thriller, který mě dostal. Sice to bylo trochu přitažené za vlasy, ale vzhledem k tomu, že jsem to očekávala, dojem to vůbec nekazilo. Na začátku trochu pomalejší rozjezd, ale pak mi bylo vše vynahrazeno :) ()

ZnalecH

Mám rád akční filmy, i když jsou trošku padlé na hlavu, ale tenhle je podle mě až moc a k tomu ještě špatný. Začíná to příběhem o pracovníkovi z "baumaxu", který se kamarádí s prostitutkou, která by chtěla být zpěvačkou. A pak je tam pár absurdních akčních scén, na které se ještě dá koukat, ale jinak je to o ničem. Nejlepší scéna filmu je: "Nechcete mi tu nechat vizitku? To aspoň policie dělá, ne?" A odpověď zní: "Asi jsem je všechny rozdal." ()

lakart

Pro mě se jednalo o oldschoolovou akci. Příběh byl o jednom chlápkovi, který byl kdysi dobrý a dělal špatné věci. Jednou si řekl dost, ale po čase si našel další důvod ty špatné věci s dobrým úmyslem dělat znovu. Proč ne. Příběh nikoho neoslní, ale zpracování a pomalejší tempo jsou výborné a nenudí, drží diváka v napětí, co bude dál. Denzel Washington opět ukázal svoje herectví, kdy mu to i přes jeho věk nesmírně věříte a bojíte se, co s těmi šmejdy provede, protože je skutečně naštvaný. Je to nadprůměrný film o chlápkovi, co rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou. Naštěstí to jako film dopadlo dobře. 80% ()

Psycho.R

Konečně se nějakému filmu podařilo prolomit sérii 3*. Tonda Fuka natočil velmi příjemný akční film, ve kterém akce prakticky není, ale často si musíte domyslet, co se událo. Je to velmi svěží, Denzel Washington hraje lehce, nikde se netlačí na pilu, klišé jsou přiznané a dokáží si ze sebe udělat legraci. Rád bych viděl pokračování. ()

gemi

Těsně pod plným hodnocením a jedno vím jistě: Už nikdy se na prodavače v OBI nebudu dívat stejně! EDIT: 4. 12. 2022, druhé zhlédnutí. Je to takový mix mezi akčňáky ze staré školy a moderními, dynamickými filmy. První půl hodiny se tady z hlediska akce prakticky nic neděje. Akční scény jsou vymazlené a mezi nimi je dostatek času na oddech, ten se ale postupně mezi jednotlivými akcemi zkracuje. Zkrátka graduje to pěkně. Jeden z těch filmů, u kterých mám pocit, že se tam toho stalo tolik, jako bych se díval na seriál. ()

rejsek9

Rok 2014 nebyl jen soubojem o natočení lepšího Herkula, ale i soubojem o natočení lepšího filmu o nezničitelném hrdinovi. A pro mě je vítěz John Wick. Fuqua u mě dojíždí na tom, že pojetí filmu udělal moc vážné. To všechno, co tam předvádí Denzel, chce natočit s větším nadhledem pro vtip... ()

neo93

Působivý thriller s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Ten hraje chladného, muže, který chce mít jen svůj klid. Chodí do jedné stejné restaurace, má obyčejnou práci, užívá si poklidný život. Když ale jednoho dne pomůže mladé dívce Teri, začnou po něm jít celá ruská mafie. Muž však nemá problém pomalu zabít všechny, kteří se mu připletou do cesty. Atmosférický a temný Denzel Washington jako akční hrdina, která své protivníky kosí surovým a brutálním způsobem. Nechybí ani pořádně drsný záporák, kterého vytvořil Marton Csokas. Povedený film s akčními scénami a vkusnou hudbou, ačkoli třeba ten konec si autoři mohli odpustit, ale i tak se jedná o podařený snímek v tomto žánru. ()

bearmeedek

Po druhém zhlédnutí zvedám. Atmosféra opravdu dobrá. O co pomalejší se někomu zdá "běžný život", o to rychlejší jsou akce a brutálnější výsledek. A přitom některé problémy jsou vyřešeny zcela mimo kameru a jsou jen zkratkovitě naznačeny. Takže žádné jednolité masakrové béčko. Za mě spokojenost a ti, kteří mají spoustu výhrad k podobnosti tématu a podobně, proč se tedy dívají akční filmy? U nás v politice je také pořád všechno stejné a průzkumy říkají, že lid je spokojený … ()

rublik05

Kdyby byl film o třetinu kratší, vystříhaly by se nudné scény a nezáživné konverzačky, tvůrci by se více zaměřili na akci, která je sice dobrá, ale ocenil bych jí mnohem víc, byl by to luxusní akční thriller. Začátek je poměrně pomalejší, poté děj nabere patřičné grády a svižnější tempo si udrží prakticky až do konce. Hodně zaujmou samotní herci, mimo skvělého Denzela Washingtona exceluje hlavní záporák Marton Csokas. Příběh není nikterak složitý či výjimečný, na daný žánr však poměrně dostačující. Jako thriller snímek funguje, kazí ho jen to velké množství nudných scén. 7/10. ()

Nix

Po Butlerovi přichází na řadu Denzel. Tady mi to zase připomíná trochu Taken a mu filmy podobný, ale zase je to udělano s patřičným citem pro detail, skvělou kamerou a obsazením. Kdo by to byl řekl, někdo by si myslel, že Denzel už je na tyhle blbosti starej, kdepak a rozhodně bych mu to neřekl. Ale zas úplný akční výplach to není, jsou tam trochu i jiné prvky, ale pořád to baví. ()

Likan7

Skvělá brutálnější jednohubka s chladnokrevným Denzelem. Kdykoliv likviduje mafiány, je všechno perfektní, na svém místě a přehledný. Když se ještě baví s kámoši v OBI a pomáhá svýmu okolí, je to taky fajn, ale problém je, že v těch 130 minutách je spousta hluchých míst, který film trochu devalvuje. Jsou tu úplně zbytečný, jen zpomalují děj a člověk je musí přejít, aby viděl nějaký posun nebo další čistku nějakých hajzlíků. Když ale dojde na tu likvidaci, hraje Equalizer skoro až první ligu. ()

DD

Sice pořád nejlepší Fuqua od Training Day a nejlepší Denzel od Nezastavitelného... ale i tak promarněný potenciál. Škoda. 7/10 ()

RAFT

Denzel v hlavní roli ve skvělém thrilleru,který vede obchod (něco jako obi v česku).Stačí si v takovém krámku vzít co potřebuje na ruské mafiány a je vystaráno.Ta vrtačka mě dostala asi nejvíc .Ještě nemohu zapomenout na skvělý soundtrack ve filmu .Za mě 70% ()

IEO10

Doba kdy prakticky každej desátej film, byl o nekompromisním badass zabijákovi je nenávratně pryč, naštěstí tu zůstává ještě pár borců jako je Denzel, který se s tim nemažou stejně jako hrdinové z dob minulých. Equalizer je krásná ukázka old school akčního filmu v moderním hávu, kde všechno vybuchuje a ze samopalů se střílí jak na Matějský pouti a vaše jediná práce je celej film počítat kolik nepřátel si dal Denzel k večeři, protože příběh v těhle filmech opravdu nehledejte, k tomu si připočtěte naprosto zvrácenýho Martona Csokase z kterýho jde strach jak z mýho dědy, kterej nedostal na stůl oběd. Všechno co si přejete aby ve filmech tohoto typu bylo tu je a já nepřestávám chrochtat blahem nad tim jaký si Denzelík vybírá projekty, protože těch špatnejch je opravdu málo. Mohl bych hanit Equalizer za občas roztřepanou kameru při akčních scénách, ale nechce se mi, to co jsem chtěl od filmu jsem dostal mírou vrchovatou a když k tomu připočteme krásnou Chloe nezbývá než jen tiše sedět v koutku a doufat, že se tu neobjeví McCall. 8/10 ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera