TSZ

Když zohledním bídnou úrodu letošního filmového roku a zároveň svou slabost pro snímky o podceňovaných osamělých outsiderech s vojenskou minulostí, kteří dokáží vyrubat ruskou (čínskou/albánskou příp.italskou) mafii pomocí vývrtky nebo hřebíků, musím dát tomuhle počinu čtyři body. Prostě parádní oddechovka, za kterou jsem hodně rád. ()

john.h

Parádní nářez. Pro mě asi nejlepší podívaná tohoto roku, možná ještě před Interstellarem. Je to neuvěřitelně cool. Tím nemyslím teenagersky cool, jako Transformeři plní lens flares, modelek z Victoria's Secret, nějakého pubertálního modela pro publikum z řad puberťáček a infantilní roboty, vše bez kapky krve. Tím myslím chlapsky cool, jako že Chloe Moretz tady hraje šlapku, uvidíme protnutí krku pomocí křovinořezu, popřípadě propíchnutí držky vývrtkou na víno a plno ješitných potetovaných charakterů s ruským přízvukem, kteří dostanou na vybranou mezi životem a smrtí a vždycky si vyberou smrt. Nejlepší film, co Fuqua natočil od Training Day a asi není náhoda, že tu opět jede na plný obrátky Denzel Washington. ()

Zl0

Perfekné ticho pred búrkou a potom masakeeeer. Paráda. Zaujímavá kamera aj hudba ako podmaz. Akčné filmy stále žijú. Normálne mám chuť na Quake I. ()

cula2

Super.Tak tohle jsem si vychutnal.Připomínka zlatých akčních filmů 90.let minulého století....a kuchání bylo skvělé,a nářadí z obchoďáku též :) ()

Marty7CZ

Strašlivatánskoobrovská pecka!!!! Parádní jízda s neskutečnou hudbou, kde standartně NADSTANDARTNÍ Denzel v režii kámoše Fuquy prostě nemohl dopadnout zle...MÍSTNÍ KRITIKY TYPU CIA V BAUMAXU MĚ JENOM HLUBOCE ROZESMÍVÁ - VY JELITA, K TOMU NENÍ CO DODAT... Blu-ray v limitce to jistí!!!!!! 90% ()

Lilien

John Wick je oveľa ráznejší a stihne toho viac za oveľa kratší čas. Ale Washington má super charizmu a zabíja kvalitne a profesionálne. Pomalšie tempo je dôvod dať o hviezdu menej. ()

sWONDER

Overený námet v modernom šate slušne ukojil moju potrebu po danom žánri. Denzel je neohrozitelne hustý, záporak v podaní neokukaného Csokasa drsne chladnokrvný a akcia nevtrieravá a nápaditá. Škoda zbytočne prehnanej coolovosti v závere (obchodák). Equalizer je plnohodnotná oddychovka, ktorú Faqua pekne vychytal. ()

misar3

Dvě hodiny je na akční s nímek s jistým nádechem dramatu až dost. Ale závěrečná "vyvražďovačka" ve skladu s dechberoucím hudebním podtextem mě utvrdila v tom, že 5 hvězd si tento snímek zaslouží. ()

Bgraphy

Průměrná americká střílečka. Něco jako poslední akční hrdina, který si hraje se zlými padouchy ve svém obchoďáku, kde jim nachystal překvapení podobně jako Kevin když "Sám doma" :). Ruská mafie, zkorumpovaná policie, hodně peněz, zbraní, přiměřeně krve. Utlačované holky najdou statečného rytíře, který když se opravdu nazlobinká, umí udělat veliký bum. Příšerný, opravdu příšerný dabing, neposlouchatelný český dabing s rádoby ruským přízvuke, neštěstí, zkazí celý dojem z filmu. Spíše slabší tři. Tohle se těžko hodnotí. Místy vtíravě líbivé. Zbytečně zdlouhavé. Třetí hvězda jedině za typicky Mauro Fiore kameru, ta na tom celém nejlepší. Hudba taky vynikající. Slabší příběh. Herecké výkony taky a určitě nekoukejte s dabingem. ()

boo-boo

Denzel ide prvú akčnú ligu v zaujímavo obsadenom thrilleri, ktorý je dostatočne akčný, dostatočne surový, prekvapivo cool a ešte stíha byť aj ľudský. Niekto by namietal, že tá psychológia až tak podstatná nie je, o to viac ale vďaka nej vyniká chlad a odstup, s akým Denzel odrovnáva Rusáka za Rusákom. Pomalšie tempo filmu rozhodne nevadí, dokonale graduje až do skutočne nevídaného Hornbach showdownu, ktorý je sám o sebe na 4 hviezdičky. ()

.killer.

Equalizer je parádní thriller, na který ale musí být divák správně rozpoložen. Nejedná se totiž o adrenalinem napěchovanou akční smršť, ale o pomalu gradující záležitost, které kraluje se vší parádou Denzel Washington. Film, který může v několika bodech připomínat Scorseseho Taxikáře, ale ani náhodou Fuquovi předchozí filmy jako Pád Bílého domu, nebo Odstřelovače. Myšlenkově je Equalizer poměrně vyspělým filmem, který udeří vždy ve správný čas, ale nedrží áčkové ambice po celou dobu trvání. Po technické stránce se jedná o režisérův zajetý standard, který nebyl ani v tomto případě nijak zvlášť narušen, což není na škodu. Za mě palec nahoru! ()

SKreyn

Tento film sa mi páčil, mal dej, kvalitné herecké obsadenie, akčné scény aj keď sem-tam mierne prehnané a gradujúce napätie. Od začiatku som mal ale pocit, že som tento film už videl, neviem, či to nie je náhodou re-make, nejaký moc podobný film alebo žeby som to videl v minulom živote? Fakt neviem, keďže tento film bol natočený v roku 2014 a ja som mal pocit ako keby som ho videl už pred pár rokmi, s českým dabingom nie je dlho a s titulkami filmy nepozerám. Je to záhada. :) ()

Oudee33

V jednoduchosti je prý krása... A díky síle Denzela a záporáka s koulema Martona lze tuto béčkovinu bez většího nápadu trochu pozdvyhnout. Pěkný střih, kamera a jistý cit byl cítit všude a tak nemám se 70% problém. Prostě odpočinková záležitost s ohlédnutím se za Schwarznegerovinou let 90. :) ()

joelly01

Tak jsme se s Klenotem shodli ze od ted se radeji budeme chovat k poskokum v Hornbachu dvakrat tak uctiveji, neb hodiny (kdy se ti nektery z nich rozhodne vrazit skrz bradu do huby otvirak) nevis!!! Ale tak nebyl to uplne blby film, u bedny me to udrzelo. Ty tri dam za to, ze jsem u toho neusnula, coz je divne, neb jsem vcera dalku predalekou uzikala a byla jsem unavena jak prase. Pana Denzela jsem malem nepoznala, uz ho taky zacina tak trochu ohlodavat zub casu. Stejne jako Billa Pullmana. ()

dannyd14

Nech hrá Denzel W. v akokoľvek filme, trébars aj v paródii na tatka šmolka, tak by ten film bol vďaka nemu skvelý alebo aspoň pozerateľný do konca. Na svoj vek ešte stále vyzerá fajn a tu som to bral s istým nadhľadom. Nepáčil sa mi jeho Seagalovský výraz a dialógy, ale aspoň má v sebe charizmu, humor a dôvtip. Chválim maskérov, kostymérov ako vyparádili Chloe vo filme a tiež hlavného bezškrupulózneho záporáka. Najviac ma však sklamalo, čo neodpustím režisérovi a čo vyslovene neznášam, je to, že potenciál hlavného zabijaka bol doslova potopený, na to ako dlho bol v zábere. Tam na konci, kde som čakal, že sa "akcia" poriadne rozbehne som len pozeral s vyguľenými očami a neveriacky krútil hlavou. Tiež mohol mať pán Fuqua lepšie estetické cítenie (prostredie na konci) a Chloe dostať viac priestoru. Nerád to hovorím, ale keby bol film skrátený o polhodinu, bolo by to na plný počet, takto je to len zdĺhavá jazda, ktorá sa nedá úplne užiť kvôli pár chybičkám krásy. ()

Maniik88

Čo vznikne krížením Seagala a Chucka Norrisa? Čierny Denzel hihi. Ja som to starému pupkatému Washingtonovi moc neveril. Tvorcovia ho spravili najväčším mačom, agentom CIA, ktorý vraždí zlých rusov náradím z Baumaxu a nepohne ani brvou. Pritom nad ním svieti svätožiara, až mu vypálila vlasy. Dalo sa to ale pozerať, išlo to celkom svižne, trochu ma to zabavilo. Na konci zazneli fajn soundtracky, no pozerať sa na akčné scény potme s černochom dalo zabrať. U mňa akčné Bčko z 2014. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera