hamir0

Krásná atmosférická podmanivá akční vybíjená. Když se sejde León, první Taken, Bauhaus, rok 2014 a Denzel, je z toho Equalizer jak vyšitej. Ou jé! ()

Gromit

Antoine Fuqua by se měl Denzela Washingtona držet jako klíště. Spolupráce s ním mu totiž očividně svědčí. Netvrdím, že je Equalizer něčím zcela mimořádným či převratným, jedná se ale o velmi stylový, napínavý a sympaticky starosvětský thriller, jehož hlavní hrdina je navíc neuvěřitelně cool. Naznačují-li tvůrci na konci filmu možnost dalšího dílu, nezbývá mi než dodat: Sem s ním! ()

HarqAlAda

Ako ho nazvala larelay, ujo Denzel je kvalitný hrdina. Až natoľko neskutočne dokonalo cool, že som mu to nemohol veriť. Toľko sebadisciplíny a oceľových nervov nemajú ani asimovovi roboti. Akcia je tu naozaj výborná a Csokas je zlosyn ako má byť. Všetko tu funguje na sekundy presne, každý ťuťmák od toho najťuťmákovitejšieho až po najsamväčšiho bossa umrie zaujímavou smrťou a postupne sa prepracujeme na koniec. Ako sterilná, čistá a kvalitná akčná zábava naozaj bohate stačí. Kto chce trošičku viac, nech sa obzrie po špinavejšom akčňáku ako je tento. Znova by ma zaujímalo - prečo Thriller? ()

fortkarel

I když je hlavní postava v tomhle filmu takový mix Arnolda a MacGyvera, je to klasický béčko, které jsem si nečekaně užil a bavilo mě od začátku do konce. A pak že pupkatý chlapi nemůžou být drsný! ()

Don82

Tak takový film tady dlouho nebyl: nepředvídatelný děj, hardcore akční scény natočené opravdu nápaditě a hrdina temný jak hrad v Karpatech. Equalizer je jistým způsobem svérázný thriller prošpikovaný naprosto neotřelými nápady. Začíná to už při rozjezdu filmu, kdy si říkáte co to bude za přihlouplý "standardní" krimi. Hle a ono ne. Děj se pomalu sune, to uznávám, ale dle mého to dodalo filmu jakousi další dimenzi, kdy se atmosféra pořád nahušťuje a nahušťuje. Hrozně moc zde dělá samotná hlavní postava McCalla a to, že se za celou dobu filmu o něm vlastně moc nedozvíme. Špičková režie v ruku v ruce s poctivým scénářem, ideální kombinace. Trošku bych možná ubral na délce, ten konec to vynahradil! To bylo opravdu něco skvostného! Tak skvělou akční sekvenci kde se dva úhlavní nepřátele honí jak kočka a myš jsem neviděl ani nepamatuji. Jinak, aby nedošlo k omylu: toto není v žádném případě černá komedie. Žádné humory ani ironické hlášky nečekejte. Vše je natočeno tak, že to vyvolává to pravé "temno", že vás až přeběhne mráz po zádech. To co dělá mnoho scén ve filmu zajímavými je jak režisér přenesl na diváka to, aby si tu ironii a očividné přehánění vyložil po svém. Dovedu si představit, že když psali scénář tak prostě vzali nějaké motivy z klasických detektivních dramat a vše převrátili aby to bylo co nejbizarnější ale stále zajímavé a "duchaplné". Neméně originální je brutalita v likvidačních scénách, kdy je maximálního efektu docíleno rychlím střihem a promyšlenou kompozicí. Díky bohu, že si dali záležet a že to všechno opravdu funguje. Už, už to vypadalo na plný počet, fakt škoda té prostřední části, kdy atmosféra trochu povolí. Hitman ať se jde bodnout, Denzel Washington je daleko víc hardcore a je ještě ktomu cool. ()

DaveSmith

Během dne je jen obyčejnym člověkem, co si po šichtě v nějakym tom Bau... skladišti rád přečte knížku v bistru nad šálkem horký vody (to musí bejt teda štamgast). Po nocích si ale rád pobíhá po městě a kosí desítky zkorumpovanejch poldů a ruskejch gangsterů vším, co mu zrovna padne pod ruku. Vším kromě střelnejch zbraní (hřebíkovačku nepočítám). Ten arsenál kutila Tima je tak nápaditej, až je vlastně skoro bez nápadu. Akční scény jsou točený minimálně na první pohled velice solidně, ale v průběhu filmu se nějak vytrácí napětí a kouzlo okamžiku. Za zkouknutí rozhodně stojí, ale nemyslim, že bych se ke sledování někdy vrátil. ()

Blutarg

Pěkný filmes, líbil se ;) A likvidace v obchoďáku s nářadím mi dala dvě myšlenky - už nikdy nepůjdu do Bauhausu po setmění, a druhá = bylo to jako "Sám doma", jen pro velké kluky :D ()

88blaza88

Prostě zbožňuji pohádky :D A takhle vtipnou pohádku o tom jak dědeček zmasí pár bývalých příslušníků ruské jednotky specnaz a ještě jejich kápa (vor v zákoně) jsem dlouho neviděl :D ()

beso74

Antoine Fuqua sa nikam neponáhľa, jeho taktika je jasná, najprv diváka uspať tým, že sa na plátne toho príliš nedeje a potom prásk! Dobre mierená rana na centrálny nervový systém. Tak je to aj v prípade Equalizera, príbehu o novodobom komiksovom hrdinovi, ktorý nepotrebuje žiadnu masku (veď má ksicht Denzela, načo by mu aj bola iná). A tak po nudnejšom začiatku film naberie tempo a to postupne, ako sa hromadia kopy mŕtvol ruských gangstrov, graduje. A to divák ešte stihne exkurzu do klasickej americkej literatúry a zoznámi sa so starcom, ktorý stále môže. Samozrejme, film sa nevyhne kope stereotypov, záporáci sú ruskí gangstri, napojenie na najvyššie politické kruhy tu taktiež nesmie chýbať a ukrajinská šľapka je v podstate rodená intelektuálka, len na to ešte neprišla. Ale po svojom obrátení by určite odmietla aj 999 odtieňov červenej, ružovej, zelenej či šedej a radšej by si s pôžitkom vychutnala Zločin a Trest alebo by si s rozkošou počkala na Godotta... ()

Bube1

Kvalitní thriller, který skvěle graduje od začátku až do samého konce. Jen málo filmů poslední doby mělo tak hutnou atmosféru. Denzel to v pohodě utáhne celý sám a Csokas mu výborně sekunduje, což je dnes poměrně rarita, aby se povedl i záporák. Námětem film ovšem nepřináší vůbec nic nového, takže to na plný počet nebylo. P.S.: Takhle nápaditou koncovku už jsem dlouho neviděl, Equalizer vážně nemá v oblibě ''suché'' střelné zbraně. :D ()

comicsJan

Akčními scénami střídmější a méně realistický John Wick z Hornbachu, natažený na zbytečné 2 hodiny. V prvních 40 minutách zajímavé, kvalitně zpracovaný 1. střet s Rusy, po kterém bych čekal neutuchající řežbu dalších záporáků a ono nic. Pro mě velice kvalitní zklamání celého večeru. ()

dogma97

Líbilo. Sice jednoduché až prostoduché, zato pěkně vizuální a neukecané, slušná kamera (detaily) a výborný Denzel. ()

Marfab

Nebylo to zas tak špatné. Pravda místy a hlavně ten konec v jádru ruské mafie byl dost přehnaný. Na druhou stranu tohle bylo dívatelne na rozdíl od jiných akčních nadopovaných snímků ()

Bezda22

Čim víc filmů s Washingtonem vidím, tim víc mě ten chlap baví. V Equalizéru si mě získal až nechutně moc. Tak klidnej, na vteřiny organizovanej a do poslední sekundy čekající. Naprosto perfektní postava, která k němu tak dokonale sedí. Akční scény prostě super.. Vyvraždí 5 lidí a je to úplně klidný. Ten film to strašně zvedá. Jeho výraz bez mrknutí je strhující. Celkově film je klasa, buď to máš rád nebo nemáš.... 75% ()

biergof

Aby sám pan režisér, v dnešní lobotomovie době, chtěl natočit film s citem, film kvalitní, film atmosférický, zábavný, akční a přitom to není Mad Max ani Judge Dredd, to není jen tak! Brilantní práce! Srdcová záležitost! Bill Cosby je stále ve skvělé formě(tofižejoo)! ()

jadran90

Mohla z toho být parádní reklama na Baumax/Obi. Ono finále je fajn, ovšem trvalo to nekonečných 100 minut, než superkrutá potetovaná ruská mafie přestala mluvit a začala jednat. Druhé půli navíc chybí estrogen. Jako jo, svůj styl to rozhodně má, ale kdovíjak zábavné to vzhledem k délce není. Denzel Londýn by to z fleku mohl vzít po Přemku Podlahovi, ovšem dělat z něj dědu supermana filmu moc neprospělo. Chloë už má 18 let? Tak to už vlastně nejsem pedofil. ()

papadoce

Pozdravujem všetkých kokotkov, ktorí vyčítajú tomuto filmu nereálnosť. Mali by ste rozmýšľať o seba utratení. Inak 25 minútová vybíjaná v závere bola chutná. A ku dôchodcom už len slušne. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera