MáŠa

Slušná podívaná. Ze začátku trochu nuda, ale to je takové to pověstné ticho před bouří. Ta pak začne být tak veliká, že si hnidopich může říkat, že tohle by ve skutečnosti jeden člověk nezvládl. ()

luka4615

Denzel Wahington jako nezničitelný mstitel z lidu? Myšlenka je sice dobrá byť "klišoidní", nicméně provedení a celkový dojem už znatelně pokulhávají. V prvním případě je na překážku až příliš natažená stopáž s hluchými místy vyplněnými bezduchým tlacháním o ničem a v druhém případě to celé působí velmi nudně a roztahaně, což ani pár velmi efektních akčních scén nezachrání. The Equalizer je tedy na poli akčních filmů průměrným zástupcem který sice neohromí, ale také přímo neurazí. „When you pray for rain, you gotta deal with the mud too.“ ()

JASON_X

Jako plagiát seagalovek docela dobré, i když originály jsou mnohem zábavnější. Jako pocta osmdesátkám rozpačité. Jako vážně míněný krimi thriller neskutečný průser. Pokud je Ekvalizér parodie, je tak jinotajná, že jsem ji nepochopil ani já, který mám nadprůměrně vyvinutý smysl pro ironii, nadsázku, sarkasmus apod. Filmařina je to slušná, ale ten scénář... Postava Denzela Dušína Washingtona je fakt zjevení - kombinace Texase Rangera, Jamese Bonda a jakéhokoliv klasického Seagala. Mistr v zabíjení se slavnou minulostí v "agentuře". Osamělý čtenář hodnotných knih v nočních podnicích. Má cool dělnický job (jasně že jenom jako zástěrku). Všichni kámoši ho mají rádi, protože s každým prohodí pár správňáckých žertů. Každému nezištně pomáhá (třeba jednomu tlustému mexickému mentálovi zhubnout). Nesměle a platonicky ho miluje i jedna mladá ruská kurva, chuděrka s uplakanou nevinnou dětskou tvářičkou ("Hit Girl" Chloë Grace Moretz), která se tolik tolik touží stát zpěvačkou, ale brutální gangsteři ji nutí k prostituci. Totálně mozkorvoucí scéna Denzelovy návštěvy u CIA-manželů Pullmanových. Debilizovaná scéna z řeznické prádelny peněz. Nechtěně komická scéna kauterizace střelné rány pod regálem v Hornbachu... Už snad stačí, ne? Ale tahle podivnost má i pár světlých okamžiků, konkrétně tedy všechny okamžiky, ve kterých Denzel někoho krágluje (nejvíc se mi líbilo oběšení na žiletkový drát a trepanace lebky vrtačkou), nebo když tajně vrací v práci do regálu použité kladivo. Kdyby v tom hrál Seagal, zasměju se a pobavím, takhle jsem ale většinu času jen nechápavě zíral, anebo rovnou trpěl jako zvíře. ()

Bauer

Antoine Fuqua mě zatím lehce zklamal pouze jednou a to jeho Králem Artušem. Ostatní filmy (na první pozici Training day) považuji také za velmi povedené. A to i z minulého roku Pád Bíleho domu, u kterého jsem se královsky bavil! Režisér AntoineFuqua a herec Denzel Washington? Byl jsem opravdu natěšený, protože to, co předvedli tito pánové u filmu Training day, bylo něco skvělého! Equalizer je také velmi kvalitní! Příběh hodně připomíná Muže v ohni. Podobnost mi nevadila. Pomalejší rozjezd mi také nevadil. 132 minut uteklo velmi rychle. Denzel Washington jakoby se snažil jít ve stopách Liama Neesona a na stará kolena chce hrát drsné hrdiny. Asi se jedná o nejdrsnější film s Denzelem.Konec byl velmi vydařený a pastičky byli skvělé. Vadila mi ve své roli Chloë Grace Moretz. Na tuto roli by se hodil někdo starší. Po delší době povedená hudba o Gregsona-Williamse! Čisté 4* a kdyby bylo nějaké pokračování, tak mi to asi ani nevadilo! Ale jedině duo Washington a Fuqua! ()

Zoey90

Tenhle film mi nic nedal, teda kromě panické hrůzy z nakupování v Hornbachu (klidně i z Baumaxu, nějak mi je jedno, v kterém skladě prken a mechorostů mě oběsí na ostnatý drát). Teda nesmíme zapomenou na morální ponaučení - jdi za svým snem a jakýkoliv americký občan dokáže zmasakrovat ruskou mafii do pár sekund. Amerika je prostě boží a má pevné morální zásady! ()

Morholt

Těm záležitostem ze staré školy se v poslední době daří. Equalizer je sice pomalejší a není tolik nabušený akcí, ale o to víc se na ní Fuqua vyřádil a vysokou kvalitu mají i dialogy. Příběh sám o sobě není neznámý. Špičkově vycvičený voják v důchodu chce pomoci dívce-prostitutce v nesnázích a jak už to tak bývá, lokální pasáci jsou jen jedním z chapadel chobotnice, takže za chvilku je osamělý hrdina ve válce s ruskou mafií. Nicméně Washington dává své postavě nezvykle klidnou tvář i náturu a ta rozvážnost se promítá i do akčních sekvencí, což činí hlavního hrdinu ve světě speciálních agentů a elitních vojáků poměrně výjimečným. Naopak jeho hlavní protihráč v podání Martona Csokase je bezcitný ruský parchant se vším, co k tomu patří, ale i ta zchovaná klišé se sem hodila. Film je možná o maličko delší, než by měl být, ale to nemění nic na tom, že se jedná o vysoce kvalitní zábavu. 85% ()

Handle

K čemu je slušná filmařina a dobré herecké výkony Washingtona a Moretz, když je film pitomý a totálně ničím nepřekvapí? O hlavní postavu se ani nelze bát, protože je tak moc "cool", tak moc "všemocná" a zabije každého kdykoli a kdekoli, že divák může maximálně tak přemýšlet o tom, jestli si udělá alespoň škrábanec či nikoli. O její motivaci radši pomlčet. O logice celkově taky. O té rádoby drsné atmosféře taky. Když Vás prostě film absolutně nezajímá a je Vám jedno, jak skončí, asi je něco špatně. Ach jo. ()

Vanilla77

Drsnější než Drsný Harry (Clint Eastwood) nebo Přání Smrti (Charles Bronson). Mám rád tenhle typ filmů i když to bylo možná trochu přehnaný. ()

Lacike

Prijemny oldschool. Denzel Washington si tu zahral postavu aku si zahral uz milionkrat predtym a aj po milionty prvy raz znova funguje na 100%. K tomu mu sekunduje rovnako famozny zaporak. Vsetky ostatne postavy su len male figurky. Vratane Chloë Grace Moretz ktorej postava je len spustacom celej tej Denzelovej cesty za spravodlivostou a viac sa jej uz film nevenuje. Co pôsobi osviezujuco. V kontraste s oldschool atmosferou a civilne natocenymi brutalnymi scenami pôsobia niektore sialenosti, ktore obcas Denzelova postava stvara. Sklamanim su pre mna akcne sceny, ktore su natocene modernym stylom. V prvej polovici su zbesilo zostrihane, takze nemate cas si ich poriadne vychutnat. V druhej sa naviac odohravaju v tme, takze uz nevidite absolutne nic. Skoda ze neboli natocene oldschool kez uz sa tak snazi film pôsobit. Ale nastastie na akcnych scenach film nestoji, takze to nie je hendikep, ktory by filmu zlomil väz. V centre stoji famozny hrdina a zaporak a ich spolocne sceny v ktorych sa rozpravaju patria k vrcholom filmu. Davam relativne spokojnych 7/10 a pripadny dalsi diel si pozriem s radostou. Ale kto vie, ci niekedy vznikne, ked podla Sony je napriek trzbam, ktore dosiahli 3,5 nasobok rozpoctu, stale 67 mega v minuse. Vitajte v Hollywoodskom uctovnictve, kde je kazdy film oficialne prepadak. :))) ()

Khalesi

Prvých 30 minút sa mi páčilo najviac. To čo prišlo potom bolo práve nepravdepodobné a musím ešte vypichnúť, že neznášam spomalené rádoby hrdinské zábery typické pre americké filmy! Na mňa majú presne opačný účinok.. ()

ScarPoul

Chesus Washington je stelesnením americkej dokonalosti. Working Joe so zmyslom pre klasickú literatúru. Je dobrosrdečný, je to analytik a tak trocha čierny motherfucker ak by sa teda pýtala ruská mafia, alebo iná osoba na nesprávnej strane zákona. Predstavujem si kvantum stoporených penisov a vlhkých vagín keď si to Washington len tak nakráča do Moskvy a strieľa celý ruský mafiánsky syndikát. Mimo to ale Fuquov najlepší film od Training day. Washington si tieto postavy užíva a sadnú mu. Atmosféra super. Záporák je po dlhom čase výživný, hoci finále sa mi žiadalo šťavnatejšie. Inak funkčné a v rámci žánru uspokojujúce. Aj scenáristicky aj hudobne. ()

BoPo

U filmov tohto druhu človek nečaká prepracovaný príbeh. Čaká charizmatického klaďasa a samozrejme aj charizmatického záporáka okolo ktorého sa vyskytuje dobre rozlíšiteľné křoví v podobe kumpánov. Equalizer nemá ani jedno z toho, a preto sa jedná o jeden z mnohých a mnohých akčných dramat, kde dobrák od kosti, ktorý je náhodou bývalý elitný voják, zničí mocnú, bohatú, mnohopočetnú mafiu. A tá dejová linka s tlustoprdom? A Chloë Grace Moretz ako najlepšie pôsobiaca postava filmu? Prvé totál zbytočné, druhé divné. ()

Borrtex

Poměrně pěkným a zábavným způsobem zvládnutý krimi thriller, který se přeci jen trošičku liší od těch klasických akčňáků. Washington precizně zvládl zahrát chladnou ale zároveň i citově založenou osobu, která mi v mnohých případech lehce připomínala Dextera. Ovšem zhruba od půlky film trošku začal ztrácet a finále bylo lehce nad rámec celého filmu. Pakliže to mám zhodnotit jako celek tak si film rozhodně zaslouží pěkných 65%. 4* uděluji za originální způsob zachycení té správné atmosféry, kterou jsem si při první akční scéně náramně užil. ()

GeusX

Povedený akční film, který má napětí a dobré tempo, na omšelé téma, kdy ledově chladný osamocený superdrsňák (ala Steven Seagal a jiní) dává mafiánům krvavou nakládačku. 75% (viděl: 2x) ()

maseer2

aneb Kterak šedesátiletý Denzel bez mrknutí oka a s výrazem, že to má naprosto v paži, ruskou mafii rozpustil.. jenže je to zbytečně dlouhé, té přehnané nadlidskosti hlavního hrdiny chybí nadhled a vůbec je to celé na můj vkus až příliš vážné.. slabší 3* ()

bouncer

Stokrát viděné klišé. To jediné mi v hlavě po "vyrovnávači" zůstalo. Nechápejte mě špatně - je to řemeslně dobře odvedená práce a film zabaví, neurazí, pokud nemáte přehnané nároky, ale tohle už každý snad viděl tolikrát, že to nemůže být zdravé. To je jako pustit si každý víkend maraton CSI a považovat každý víkend za originální podívanou. ()

CiTrus007

Snímek mě zabavil, při jeho sledování jsem se však nemohl ubránit pocitu, že nevyužil svůj plný potenciál a upadl do jakési stylové nerozhodnosti. Na jedné straně se Fuqua snaží naplnit formát obvyklého akčního béčka, film ale trochu spontánně inklinuje k civilnímu dramatu á la Bourne. Tento fenomén prostupuje celým filmem, nejmarkantnější však je ve chvílích, když se hlavního protagonisty umírající mafiáni vyptávají, co je on vlastně zač. Místo typické drsňácké hlášky, kterou byste od béčka čekali, tam McCall jen stojí a kouká, jakoby tu větu někdo těsně před natáčením vyškrtnul ze scénáře. Kromě této významné vady, která ovlivňuje především střih a dynamiku, však nemám moc dalších připomínek. Film je zajímavý hlavně hereckými výkony Denzela Washingtona a Chloë Grace Moretz, kterou jsem do závěrečné scény málem nepoznal. Potěšila mě také stínová kamera a velmi decentní hudba. 6/10 ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera